Right now: Transfers 2022 > 2023

GP dell'Arno Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Di Bernardo Marco Borgo Molino Rinascita Ormelle 03:09:55
02 Leali Stefano Team Fratelli Giorgi + 00
03 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 00
04 Bracalente Diego Team Scap + 00
05 Volpato Leonardo U.c. Giorgione + 00
06 Franzosi Luca Aspiratori Otelli + 00
07 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 12
08 Casalini Gabriele Aspiratori Otelli + 12
09 Anniballi Lorenzo S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali + 12
10 Turconi Filippo U.C Bustese Olonia ASD + 12
11 Cattani Alessandro U.C Bustese Olonia ASD + 12
12 Savino Federico Work Service Speedy Bike + 12
13 Lorello Riccardo Valdarno Regia Congressi Seiecom + 12
14 Arrighetti Nicolo G.s. Massi - Supermercati + 12
15 Giaimi Luca Team Fratelli Giorgi + 12
16 Novak Samuel Borgo Molino Rinascita Ormelle + 12
17 Milesi Nicolas Ciclistica Trevigliese + 12
18 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 12
19 Rossi Leonardo Assali Stefen Makro + 12
20 Privitera Samuele Team Fratelli Giorgi + 12
21 Kirbis Primoz Slovenia + 12
22 Archetti Riccardo U.C Bustese Olonia ASD + 12
23 Zelazowski Michal Energy Team A.s.d. + 12
24 Stucchi Michael G.s. Massi - Supermercati + 12
25 Sciortino Carlo U.C. Casano + 12
26 Turk Aljaz Adria Mobil + 12
27 Negrente Mattia Assali Stefen Makro + 12
28 Omati Filippo Pedale Casalese Armofer + 12
29 Scappini Samuele Team Fortebraccio Toscana + 12
30 Skok Andraz Slovenia + 12
31 Burani Edoardo Team Fortebraccio Toscana + 12
32 Donati Davide Ciclistica Trevigliese + 12
33 Poli Tommaso U.C. Casano + 12
34 Dante Alessandro S.C Romanese Cycling Team + 12
35 Bessega Gabriele U.C Bustese Olonia ASD + 12
36 Pioselli Simone S.c. Capriolo Mobili Ostilio + 12
37 Stella Alex U.C. Casano + 12
38 Klopcic Leon Slovenia + 12
39 Rampini Matteo G.s. Massi - Supermercati + 12
40 Puschmann Nils Team Innobike-Bayern + 12
41 Erzen Zak Adria Mobil + 12
42 Zordan Giovanni U.c. Giorgione + 12
43 Cuccarolo Giovanni Borgo Molino Rinascita Ormelle + 12
44 Montanari Lorenzo S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali + 12
45 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 12
46 Bozzola Mirko Aspiratori Otelli + 12
47 Tytko Dmytro Villongo 3T for Ukraine + 12
48 Salomone Gabrio Valdarno Regia Congressi Seiecom + 12
49 Catarzi Tommaso Fosco Bessi-Calenzano + 12
50 Cecchini Francesco S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali + 12
51 Bartalesi Edoardo Polisportiva Monsummanese + 12
52 Porcellato Nicola U.c. Giorgione + 12
53 Locatelli Luca G.s. Massi - Supermercati + 12
54 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 12
55 Gamba Francesco ASD Scuola Ciclismo + 12
56 Franzoni Manuel Aspiratori Otelli + 12
57 Daffini Michele Ciclistica Trevigliese + 12
58 Pini Tommaso Polisportiva Monsummanese + 12
59 Brogi Andrea Valdarno Regia Congressi Seiecom + 12
60 Rosa Luca Energy Team A.s.d. + 12
61 Gialli Matteo Valdarno Regia Congressi Seiecom + 12
62 Ruscito Alessandro U.c. Giorgione + 12
63 Nocerino Ciro Team Scap + 12
64 Nardin Francesco C.s. Libertas Scorze + 12
65 Nespoli Lorenzo Giovani Giussanesi + 12
66 Creatini Matteo Polisportiva Monsummanese + 38
67 Leonardi Gabriele Maserati Cadeo Carpaneto + 38
68 Rogers Cameron V.C Lugano + 38
69 Salami Tommaso Ciclistica Biringhello + 43
70 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 48
71 Nannini Alessandro Team Seanese Beltrami TSA + 48
72 Licini Michele G.s. Massi - Supermercati + 48
73 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 48
74 Zanetti Alessandro Valdarno Regia Congressi Seiecom + 48
75 D'Agostino Luca Giovani Giussanesi + 48
76 Biancolini Niccolo Team Seanese Beltrami TSA + 48
77 Cassani Elia S.C Romanese Cycling Team + 48
78 Vardanega Leonardo U.c. Giorgione + 01:00
79 Coloberti Mirko Aspiratori Otelli + 01:06
80 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 01:45
81 Percivalle Lorenzo Fosco Bessi-Calenzano + 01:57
82 Vusatyi Iliia Villongo 3T for Ukraine + 02:20
83 Pollini Luca ASD Scuola Ciclismo + 02:20
84 Serni Marco Polisportiva Monsummanese + 02:20
85 Gavazzi Edoardo S.c. Capriolo Mobili Ostilio + 02:20
86 Marolt Jaka Slovenia + 02:20
87 Zucchi Matteo S.c. Fagnano Nuova + 02:20
88 Sassella Daniele S.C Romanese Cycling Team + 02:20
89 Obetti Damiano C.s. Libertas Scorze + 02:20
90 Chiaravalli Maicol S.c. Fagnano Nuova + 03:00
91 Cardani Lorenzo Giovani Giussanesi + 03:25
92 Mazza Luca Team Seanese Beltrami TSA + 03:25
93 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 03:25
94 Di Felice Mattia Team Seanese Beltrami TSA + 03:42
95 Visioli Matteo Ciclistica Biringhello + 03:42
96 Banfi Edoardo Maria Pedale Casalese Armofer + 03:42
97 Alari Samuele S.C Romanese Cycling Team + 04:03
98 Porcelli Myles Corey Ciclistica Biringhello + 04:03
99 Novelli Davide Team Scap + 04:03
100 Sierra Juan David Ciclistica Biringhello + 05:37
101 Vicciantuoni Paolo S.c. Fagnano Nuova + 05:37
102 Zaupa Edoardo S.c. Fagnano Nuova + 05:37
103 Jurik Martin Adria Mobil + 05:37
104 Mosconi Manuel Pedale Casalese Armofer + 05:37
DNF Kalan Ziga Slovenia
DNF Pradella Zenith V.C Lugano
DNF Ranghetti Francesco V.C Lugano
DNF Walter Filippo V.C Lugano
DNF Bondar Yuriy Villongo 3T for Ukraine
DNF Uzvak Denys Villongo 3T for Ukraine
DNF Uzvak Dmytro Villongo 3T for Ukraine
DNF Zefran Aljaz Adria Mobil
DNF Agustoni Elia ASD Scuola Ciclismo
DNF Bellani Gabriele ASD Scuola Ciclismo
DNF Rossoni Marco ASD Scuola Ciclismo
DNF Brunelli Alberto Assali Stefen Makro
DNF Colautti Diego Assali Stefen Makro
DNF Sponda Simone Assali Stefen Makro
DNF Babolin Alessio C.s. Libertas Scorze
DNF Babolin Daniele C.s. Libertas Scorze
DNF Mason Filippo C.s. Libertas Scorze
DNF Beretta Luca Ciclistica Biringhello
DNF Faletti Fabio Ciclistica Trevigliese
DNF Bonino Edoardo Energy Team A.s.d.
DNF Gaffuri Elia Energy Team A.s.d.
DNF Cipollini Edoardo Fosco Bessi-Calenzano
DNF Prato Alessandro Fosco Bessi-Calenzano
DNF Ricci Filippo Fosco Bessi-Calenzano
DNF Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Muraglia Ricardo Giovani Giussanesi
DNF Shevchenko Daniil Giovani Giussanesi
DNF Abati Nicolas Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Bottani Giacomo Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Cannizzaro Giacomo Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Bucaria Lorenzo Pedale Casalese Armofer
DNF Obino Davide Pedale Casalese Armofer
DNF Biasci Giovanni Polisportiva Monsummanese
DNF Archetti Samuele S.C Romanese Cycling Team
DNF Colleoni Jacopo S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Festa Michele S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Ocampo Kevin S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Bortolozzo Giovanni S.c. Fagnano Nuova
DNF Tesei Elia S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali
DNF Bellini Mattia Team Fortebraccio Toscana
DNF Ghezzi Giovanni Team Fortebraccio Toscana
DNF Massi Tommaso Team Fortebraccio Toscana
DNF Falchetti Matteo Team Fratelli Giorgi
DNF Vesco Leonardo Team Fratelli Giorgi
DNF Hamann Dario Team Innobike-Bayern
DNF Roth Max Team Innobike-Bayern
DNF Stadler Anton Team Innobike-Bayern
DNF Gismondi Andrea Team Scap
DNF Raccosta Sebastiano Team Scap
DNF Connolly Redmond Team Seanese Beltrami TSA
DNF Bisoni Giovanni U.C Bustese Olonia ASD
DNF Luciani Martin U.C. Casano
DNF Rossi Francesco Giairo U.C. Casano
DNF Raccagni Noviero Andrea Work Service Speedy Bike

Information