Keizer der Juniores - 2022

Stage GC Youth Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 02:31:02
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 15
03 Wikander Tord Team Region Vest Mix + 15
04 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 15
05 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 15
06 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 15
07 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
08 Stien Sander Nistad Team Region Vest Mix + 15
09 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
10 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 15
11 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 15
12 Hobbs Noah Backstedt Bike Performance JRT + 15
13 Noorloos Casper Zuid Nederland + 15
14 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 15
15 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 15
16 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 15
17 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 15
18 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
19 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 15
20 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 15
21 Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 15
22 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
23 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 15
24 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 15
25 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 15
26 McLoughlin Niall Backstedt Bike Performance JRT + 15
27 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 15
28 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 15
29 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 15
30 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 15
31 Rex Tim Team Wallonie + 15
32 Golliker Joshua The Cycling Academy U19 + 15
33 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
34 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 15
35 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 15
36 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
37 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 15
38 Lowagie Arthur Team Wallonie + 15
39 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 15
40 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
41 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 15
42 Schröder Jasper Germany + 15
43 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
44 Kessler Bruno Germany + 15
45 Nennen Thomas Team Wallonie + 15
46 Arenz Leon Germany + 15
47 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
48 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 15
49 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
50 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 22
51 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 22
52 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
53 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 22
54 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 22
55 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 22
56 Buck-Jones Huw Backstedt Bike Performance JRT + 22
57 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 22
58 Dopchie Oscar Team Wallonie + 22
59 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
60 Leu Richard Germany + 31
61 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 36
62 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 36
63 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 01:21
64 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:21
65 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 01:21
66 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:21
67 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
68 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
69 Desmet Miguel West-Vlaanderen + 01:28
70 Melotte Matteo Team Wallonie + 01:42
71 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 02:06
72 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:12
73 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 02:13
74 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 02:19
75 Woodliffe Euan Backstedt Bike Performance JRT + 04:20
76 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04:20
77 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 04:25
78 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 04:25
79 Vercammen Seppe West-Vlaanderen + 04:25
80 Hutzezon Sam WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:25
81 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 04:25
82 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 04:25
83 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 04:25
84 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 04:25
85 Sørbø Halvor Team Region Vest Mix + 04:25
86 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:32
87 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 04:32
88 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 04:34
89 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 04:39
90 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 04:41
91 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:41
92 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 04:41
93 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 04:41
94 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:41
95 Casier Zyon Isorex Cycling Team + 04:52
96 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:04
97 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 05:41
98 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 06:02
99 Wertz Hugo Team Wallonie + 07:30
100 Leman Seppe West-Vlaanderen + 07:30
101 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:04
102 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 10:15
103 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 10:22
104 Reyns Elias Debondt Verandas CT U19 + 10:24
105 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 10:33
106 Pollen Sebastian Debondt Verandas CT U19 + 10:33
107 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 10:42
108 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 10:45
109 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 10:45
110 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 10:48
111 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 10:48
112 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 10:48
113 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 10:48
114 Kisters Chris Zuid Nederland + 10:48
115 L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19 + 10:48
116 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 10:48
117 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 11:00
118 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 11:00
119 Twelves Callum The Cycling Academy U19 + 11:08
120 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 11:13
121 Van Duren Mees WV Westland Wil Vooruit U19 + 12:53
122 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 12:55
123 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 12:55
124 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 14:55
125 Scully Conal Isorex Cycling Team + 14:55
DSQ Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior
DSQ Whiteford Corey The Cycling Academy U19
DSQ Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC
DSQ Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Bral Milan Onder Ons Parike WZW
DNF Van Laer Keano Maes CT Glabbeek
DNF Bengelsdorf Lui Germany
DNF Hicks Dylan Backstedt Bike Performance JRT
DNF Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team
DNF Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19
DNF Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior
DNF Grenaae Alfred Team Herning CK Junior
DNF Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior
DNF Venema Lance Streetjump-ABLOC
DNF Declercq Quinten West-Vlaanderen
DNF Jaecques Arnaud West-Vlaanderen
DNF Dejaegher Floris West-Vlaanderen
DNF Jacobs Rune Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team
DNF van Oirschot Daan Zuid Nederland
DNF Nuijens Cas Zuid Nederland
DNF Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19
Pos Rider Team Time
1 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 02:31:02
2 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 15
3 Wikander Tord Team Region Vest Mix + 15
4 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 15
5 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 15
6 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 15
7 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
8 Stien Sander Nistad Team Region Vest Mix + 15
9 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
10 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 15
11 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 15
12 Hobbs Noah Backstedt Bike Performance JRT + 15
13 Noorloos Casper Zuid Nederland + 15
14 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 15
15 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 15
16 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 15
17 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 15
18 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
19 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 15
20 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 15
21 Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 15
22 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
23 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 15
24 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 15
25 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 15
26 McLoughlin Niall Backstedt Bike Performance JRT + 15
27 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 15
28 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 15
29 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 15
30 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 15
31 Rex Tim Team Wallonie + 15
32 Golliker Joshua The Cycling Academy U19 + 15
33 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
34 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 15
35 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 15
36 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
37 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 15
38 Lowagie Arthur Team Wallonie + 15
39 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 15
40 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
41 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 15
42 Schröder Jasper Germany + 15
43 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
44 Kessler Bruno Germany + 15
45 Nennen Thomas Team Wallonie + 15
46 Arenz Leon Germany + 15
47 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
48 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 15
49 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
50 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 22
51 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 22
52 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
53 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 22
54 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 22
55 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 22
56 Buck-Jones Huw Backstedt Bike Performance JRT + 22
57 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 22
58 Dopchie Oscar Team Wallonie + 22
59 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
60 Leu Richard Germany + 31
61 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 36
62 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 36
63 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 01:21
64 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:21
65 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 01:21
66 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:21
67 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
68 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
69 Desmet Miguel West-Vlaanderen + 01:28
70 Melotte Matteo Team Wallonie + 01:42
71 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 02:06
72 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:12
73 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 02:13
74 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 02:19
75 Woodliffe Euan Backstedt Bike Performance JRT + 04:20
76 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04:20
77 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 04:25
78 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 04:25
79 Vercammen Seppe West-Vlaanderen + 04:25
80 Hutzezon Sam WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:25
81 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 04:25
82 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 04:25
83 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 04:25
84 Sørbø Halvor Team Region Vest Mix + 04:25
85 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:32
86 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 04:34
87 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 04:39
88 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 04:41
89 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:41
90 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 04:41
91 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 04:41
92 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:41
93 Casier Zyon Isorex Cycling Team + 04:52
94 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:04
95 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 05:41
96 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 06:02
97 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 06:25
98 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 06:32
99 Wertz Hugo Team Wallonie + 07:30
100 Leman Seppe West-Vlaanderen + 07:30
101 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:04
102 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 10:15
103 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 10:22
104 Reyns Elias Debondt Verandas CT U19 + 10:24
105 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 10:33
106 Pollen Sebastian Debondt Verandas CT U19 + 10:33
107 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 10:42
108 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 10:45
109 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 10:45
110 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 10:48
111 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 10:48
112 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 10:48
113 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 10:48
114 Kisters Chris Zuid Nederland + 10:48
115 L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19 + 10:48
116 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 10:48
117 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 11:00
118 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 11:00
119 Twelves Callum The Cycling Academy U19 + 11:08
120 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 11:13
121 Van Duren Mees WV Westland Wil Vooruit U19 + 12:53
122 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 12:55
123 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 14:55
124 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 14:55
125 Scully Conal Isorex Cycling Team + 14:55
Pos Rider Team Time
01 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 02:31:02
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 15
03 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 15
04 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
05 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 15
06 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 15
07 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 15
08 Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 15
09 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 15
10 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 15
11 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 15
12 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 15
13 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 15
14 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
15 Kessler Bruno Germany + 15
16 Arenz Leon Germany + 15
17 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 15
18 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
19 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 22
20 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 22
21 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
22 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 22
23 Dopchie Oscar Team Wallonie + 22
24 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
25 Leu Richard Germany + 31
26 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:21
27 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
28 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
29 Desmet Miguel West-Vlaanderen + 01:28
30 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:12
31 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04:20
32 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 04:25
33 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:32
34 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 04:34
35 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 04:39
36 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 04:41
37 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:41
38 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 04:41
39 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:41
40 Casier Zyon Isorex Cycling Team + 04:52
41 Leman Seppe West-Vlaanderen + 07:30
42 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:04
43 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 10:15
44 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 10:22
45 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 10:45
46 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 10:48
47 Kisters Chris Zuid Nederland + 10:48
48 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 10:48
49 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 11:00
50 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 11:00
51 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 12:55
Pos Team Time
01 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 07:33:36
02 Team Region Vest Mix + 15
03 EFC - L&R - AGS U19 + 15
04 Avia-Rudyco Cycling Team + 15
05 Acrog-Tormans BC U19 + 15
06 Backstedt Bike Performance JRT + 15
07 Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
08 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
09 Team Wallonie + 15
10 Germany + 15
11 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 29
12 Maes CT Glabbeek + 29
13 Onder Ons Parike WZW + 36
14 FlandersColor-Galloo Team + 04:16
15 WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:32
16 The Cycling Academy U19 + 04:41
17 Isorex Cycling Team + 06:37
18 Team Bach Advokater CEC Junior + 08:30
19 Streetjump-ABLOC + 08:51
20 Van Moer Logistics Cycling Team + 10:52
21 Debondt Verandas CT U19 + 11:30
22 Jegg-DJR Academy U19 + 12:52
23 West-Vlaanderen + 12:53
24 Zuid Nederland + 20:55

Information