Keizer der Juniores - 2022

GC Youth Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 04:54:07
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 05
03 Hobbs Noah Backstedt Bike Performance JRT + 08
04 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 09
05 Golliker Joshua The Cycling Academy U19 + 13
06 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 15
07 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
08 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 16
09 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 18
10 Schröder Jasper Germany + 18
11 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 19
12 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 19
13 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 20
14 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 20
15 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 21
16 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 21
17 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 22
18 Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 22
19 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 23
20 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 24
21 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 24
22 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 24
23 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 28
24 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 29
25 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 29
26 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 29
27 Lowagie Arthur Team Wallonie + 29
28 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 31
29 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 32
30 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 32
31 Nennen Thomas Team Wallonie + 32
32 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 32
33 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 33
34 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 36
35 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 36
36 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 37
37 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 37
38 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 38
39 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 39
40 McLoughlin Niall Backstedt Bike Performance JRT + 40
41 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 42
42 Rex Tim Team Wallonie + 43
43 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 43
44 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 44
45 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 47
46 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 47
47 Stien Sander Nistad Team Region Vest Mix + 49
48 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 52
49 Wikander Tord Team Region Vest Mix + 57
50 Buck-Jones Huw Backstedt Bike Performance JRT + 59
51 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 59
52 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:05
53 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:19
54 Leu Richard Germany + 01:28
55 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:34
56 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:46
57 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:59
58 Desmet Miguel West-Vlaanderen + 02:12
59 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:18
60 Arenz Leon Germany + 02:18
61 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 02:41
62 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 04:42
63 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:44
64 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 04:51
65 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:56
66 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 04:56
67 Vercammen Seppe West-Vlaanderen + 05:01
68 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 05:05
69 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 05:06
70 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 05:13
71 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 05:18
72 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 05:23
73 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 06:52
74 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 06:54
75 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 07:02
76 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 07:08
77 Melotte Matteo Team Wallonie + 07:19
78 Wertz Hugo Team Wallonie + 07:52
79 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 08:11
80 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 08:56
81 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 10:36
82 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 11:06
83 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 11:06
84 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 11:08
85 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 11:12
86 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 11:17
87 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 11:19
88 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 12:07
89 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 12:27
90 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 12:42
91 Twelves Callum The Cycling Academy U19 + 13:24
92 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 15:39
93 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 17:49
DNF Bengelsdorf Lui Germany
DNF Kessler Bruno Germany
DNF Sørbø Halvor Team Region Vest Mix
DNF Dopchie Oscar Team Wallonie
DNF Declercq Quinten West-Vlaanderen
DNF Dejaegher Floris West-Vlaanderen
DNF Jaecques Arnaud West-Vlaanderen
DNF Leman Seppe West-Vlaanderen
DNF Kisters Chris Zuid Nederland
DNF Noorloos Casper Zuid Nederland
DNF Nuijens Cas Zuid Nederland
DNF van Oirschot Daan Zuid Nederland
DNF Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19
DNF De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Hicks Dylan Backstedt Bike Performance JRT
DNF Woodliffe Euan Backstedt Bike Performance JRT
DNF Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19
DNF Pollen Sebastian Debondt Verandas CT U19
DNF Reyns Elias Debondt Verandas CT U19
DNF Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19
DNF Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team
DNF Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team
DNF Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team
DNF Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Casier Zyon Isorex Cycling Team
DNF Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team
DNF Scully Conal Isorex Cycling Team
DNF Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team
DNF Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19
DNF van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19
DNF Davids Thomas Maes CT Glabbeek
DNF Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek
DNF Van Herck Simon Maes CT Glabbeek
DNF Van Laer Keano Maes CT Glabbeek
DNF Bral Milan Onder Ons Parike WZW
DNF Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW
DNF Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC
DNF Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC
DNF Schaper Marijn Streetjump-ABLOC
DNF Venema Lance Streetjump-ABLOC
DNF Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior
DNF Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior
DNF Grenaae Alfred Team Herning CK Junior
DNF Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior
DNF van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior
DNF Whiteford Corey The Cycling Academy U19
DNF Jacobs Rune Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Hutzezon Sam WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Van Duren Mees WV Westland Wil Vooruit U19

Information