2023 Transfers

Confirmed deals

AG2R Citroën Team
Baudin Alex (Tudor Pro Cycling Team)
Bahrain Victorious
Kepplinger Rainer (Hrinkow Advarics)
Miholjevic Fran (Cycling Team Friuli ASD)
Scott Cameron (ARA Pro Racing Sunshine Coast)
BORA-hansgrohe
Jungels Bob (AG2R Citroën Team)
Groupama-FDJ
Germani Lorenzo (Groupama-FDJ Conti)
Grégoire Romain (Groupama-FDJ Conti)
Martinez Lenny (Groupama-FDJ Conti)
Paleni Enzo (Groupama-FDJ Conti)
Pithie Laurence (Groupama-FDJ Conti)
Thompson Reuben (Groupama-FDJ Conti)
Watson Sam (Groupama-FDJ Conti)
INEOS Grenadiers
Hayter Leo (Hagens Berman Axeon)
Tarling Joshua (FlandersColor-Galloo Team)
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
Costa Rui (UAE Team Emirates)
De Pooter Dries (Hagens Berman Axeon)
Herregodts Rune (Sport Vlaanderen-Baloise)
Marit Arne (Sport Vlaanderen-Baloise)
Mihkels Madis (Team Ampler-Tartu2024)
Paquot Tom (Bingoal Pauwels Sauces WB)
Rex Laurenz (Bingoal Pauwels Sauces WB)
Teunissen Mike (Jumbo-Visma)
Israel-Premier Tech
Frigo Marco (Israel Cycling Academy)
Gee Derek (Israel Cycling Academy)
Hollyman Mason (Israel Cycling Academy)
Lotto-Dstny
Guarnieri Jacopo (Groupama-FDJ)
Van Eetvelt Lennert (Lotto Soudal U23)
Soudal-Quickstep
Hirt Jan (Intermarché-Wanty-Gobert)
Merlier Tim (Alpecin-Deceuninck)
Pedersen Casper (Team DSM)
Team BikeExchange-Jayco
Dunbar Edward (INEOS Grenadiers)
Engelhardt Felix (Tirol KTM Cycling Team)
Harper Chris (Jumbo-Visma)
Porter Rudy (Trinity Racing)
Quick Blake (Trinity Racing)
Reinders Elmar (Riwal Cycling Team)
Zana Filippo (Bardiani CSF Faizanè)
Team DSM
Poole Max (Development Team DSM)
Trek-Segafredo
Nys Thibau (Baloise Trek Lions)
Vacek Mathias (Silnicni Reprezentace CR)
UAE Team Emirates
Christen Jan (Pogi Team)
Großschartner Felix (BORA-hansgrohe)
Novak Domen (Bahrain Victorious)
Wellens Tim (Lotto Soudal)
Alpecin-Deceuninck
Andersen Søren Kragh (Team DSM)
Conci Nicola (Alpecin-Deceuninck Development Team)
Groves Kaden (Team BikeExchange-Jayco)
Hermans Quinten (Intermarché-Wanty-Gobert)
Plowright Jensen (Groupama-FDJ Conti)
Burgos-BH
Franco Alejandro (Gomur-Cantabria Infinita)
Caja Rural-Seguros RGA
Balderstone Abel (Caja Rural-Alea)
Euskaltel-Euskadi
Berasategi Xabier (Laboral Kutxa)
Human Powered Health
Double Paul (MG.K vis Colors for Peace VPM)
Team Arkéa-Samsic
Champoussin Clément (AG2R Citroën Team)
Costiou Ewen (Côtes d'Armor-Marie Morin)
Le Berre Mathis (Côtes d'Armor-Marie Morin)
TotalEnergies
Bonnet Thomas (Vendée U)
Jeannière Emilien (Vendée U)
Tesson Jason (St Michel-Auber 93)
Uno-X Pro Cycling Team
Bendixen Louis (Team Coop)
Fredheim Stian (Uno-X DARE DT)
Kristoff Alexander (Intermarché-Wanty-Gobert)
Sander Hansen Marcus (Uno-X DARE DT)
EF Education-TIBCO-SVB
Backstedt Zoe
FDJ-SUEZ
Adegeest Loes (IBCT)
Verhulst Gladys (Le Col Wahoo)
Liv Racing Xstra
Garcia Mavi (UAE Team ADQ)
Team BikeExchange-Jayco
Gåskjenn Ingvild (Team Coop-Hitec Products)
Pate Amber
Paternoster Letizia (Trek-Segafredo)
Polites Alyssa
Team DSM
Ciabocco Eleonora
Hengeveld Daniek (GT Krush Tunap Pro Cycling)
Plouffe Maeve
Rayer Eglantine
van der Meiden Anna (WV Schijndel)
Vinke Nienke
Team SD Worx
Wiebes Lorena (Team DSM)
Uno-X Pro Cycling Team
Dideriksen Amalie (Trek-Segafredo)
Koster Anouska (Team Jumbo-Visma)