Ranking | FirstCycling

1 2 3 4 5

All

Pos Rider Born Nation Team Points
1 Emil Herzog 2004 Germany Team Auto Eder 1.655
2 Vlad Van Mechelen 2004 Belgium Cannibal Team 1.277
3 António Morgado 2004 Portugal Bairrada Cycling Team 889
4 Mathieu Kockelmann 2004 Luxembourg Team Auto Eder 802
5 Menno Huising 2004 Netherlands Willebrord Wil Vooruit Juniors 757
6 Artem Shmidt 2004 USA Cannibal Team 714
7 Matteo Gross 2004 Germany Team Auto Eder 638
8 Thibaud Gruel 2004 France CREF Pays de la Loire 620
9 Romet Pajur 2004 Estonia Team Auto Eder 599
10 Enzo Briand 2004 France Team UC Nantes - Atlantique U19 537
11 Frank Aron Ragilo 2004 Estonia Cannibal Team 536
12 Mees Vlot 2005 Netherlands Team Auto Eder 487
13 Joshua Tarling 2004 Great Britain FlandersColor-Galloo Team 479
14 Sente Sentjens 2005 Belgium Acrog-Tormans BC U19 472
15 Kristian Egholm 2004 Denmark Team NPV - Carl Ras Roskilde 464
16 Maxim Taraskin 2004 Kazakhstan 391
17 Jørgen Nordhagen 2005 Norway Lillehammer CK Junior 386
18 Duarte Marivoet 2005 Belgium Team Auto Eder 385
19 Ilya Karabutov 2004 Kazakhstan 380
19 Niels Michotte 2004 Luxembourg AG2R Citroën U19 Team 380
21 Oscar Chamberlain 2005 Australia Cannibal Team 364
22 Mathéo Barusseau 2005 France AG2R Citroën U19 Team 351
23 Thomas Capra 2005 Italy Assali Stefen Makro 350
24 Zachary Walker 2004 Great Britain Team Utmost IOM 342
25 Frederik Lykke 2004 Denmark Team Mascot Workwear 331
26 Alexey Vaganov 2004 Kazakhstan Team Vino Junior 329
27 Gonçalo Tavares 2004 Portugal Bairrada Cycling Team 327
28 Alfred Grenaae 2004 Denmark Team Herning CK Junior 326
28 Nikita Tsvetkov 2005 Russia Culture Vélo Look Racing Team U19 326
30 Léandre Lozouet 2004 France AG2R Citroën U19 Team 318
31 Jed Smithson 2005 Great Britain Fensham Howes - MAS Design 317
32 Pavel Novak 2004 Czech Republic Ciclistica Trevigliese 296
32 Martin Barta 2005 Czech Republic Team Auto Eder 296
34 Hubert Grygowski 2004 Poland Copernicus CCC Team 292
35 Stepan Telecky 2004 Czech Republic TJ Favorit Brno Juniors 280
35 Tobias Svarre 2004 Denmark Team NPV - Carl Ras Roskilde 280
37 Carson Mattern 2004 Canada Cannibal Team 277
38 Milan Kadlec 2004 Czech Republic Team Dukla Praha Juniors 267
39 Thom van der Werff 2005 Netherlands Gepla-Watersley R&D Road Team 263
40 Daniel Mraz 2004 Czech Republic Mapei Merida Kankovsky U19 257
41 Victor Hannes 2004 Belgium Acrog-Tormans BC U19 252
42 Steffen De Schuyteneer 2005 Belgium Avia-Rudyco Cycling Team 249
43 Ben Jochum 2004 Germany Rose Team NRW 241
44 Titouan Fontaine 2005 France V.C.Villefranche Beaujolais Juniors 237
45 Vincent Van Dorp 2004 Netherlands Wielerzone Nederland 236
46 Robbe Dhondt 2004 Belgium Onder Ons Parike WZW 226
47 Nick Bangert 2004 Germany Team Wipotec RLP 209
48 Zak Erzen 2005 Slovenia Adria Mobil 208
49 Noa Isidore 2004 France AG2R Citroën U19 Team 203
50 Aaron Dockx 2004 Belgium WAC Team 202
51 Ronan Auge 2004 France Team UC Nantes - Atlantique U19 200
52 Stef Koning 2004 Netherlands Wielerzone Nederland 198
53 Mirko Bozzola 2004 Italy Aspiratori Otelli 188
54 Henrik Pedersen 2004 Denmark Team NPV - Carl Ras Roskilde 185
55 Farrukh Bobosherov 2005 Uzbekistan 183
56 Daan van den Berg 2004 Netherlands Willebrord Wil Vooruit Juniors 182
57 Hugo Bruun van Deurs 2004 Denmark Team Herning CK Junior 180
58 Matthew Brennan 2005 Great Britain Fensham Howes - MAS Design 177
59 Mihnea-Alexandru Harasim 2004 Romania Cannibal Team 173
60 Matys Grisel 2005 France AG2R Citroën U19 Team 171
61 Mattie Dodd 2004 Great Britain Bäckstedt Bike Performance JRT 168
62 Mihajlo Stolic 2004 Serbia Lotus Cycling Team 167
63 Noah Hobbs 2004 Great Britain Bäckstedt Bike Performance JRT 165
64 Maxence Place 2004 Belgium AG2R Citroën U19 Team 164
65 Boas Lysgaard 2004 Denmark Team Bach Advokater CEC Junior 163
66 Louka Lesueur 2004 France Team UC Nantes - Atlantique U19 159
67 Viggo Moore 2004 USA LUX -CTS p/b Specialized 158
68 Jarno Widar 2005 Belgium Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 157
69 Diyor Takhirov 2005 Uzbekistan Culture Vélo Look Racing Team U19 156
70 Daniel Lima 2004 Portugal Bairrada Cycling Team 153
70 Leo Bisiaux 2005 France AG2R Citroën U19 Team 153
72 Romain Breant 2004 France Creuse Oxygène Guéret Juniors 151
73 Aklilu Gebretinsae 2004 Eritrea 150
74 Lucas Toftemark 2004 Denmark Team Bach Advokater CEC Junior 148
75 Yorick Slaets 2004 Belgium Avia-Rudyco Cycling Team 147
76 Lauri Tamm 2004 Estonia Cannibal Team 142
77 Mathis Pichon 2004 France Team Avesnois Junior 139
78 Igor Zhitnikovskiy 2005 Kazakhstan 129
79 Rasmus Perto 2004 Denmark Team Mascot Workwear 128
80 Simen Evertsen-Hegreberg 2004 Norway Stavanger SK Junior 126
81 Samandar Sultanov 2004 Uzbekistan Culture Vélo Look Racing Team U19 125
82 Maxime Duba 2004 Netherlands Streetjump-ABLOC 123
83 Yoel Ghebregergish 2004 Eritrea 120
83 Ibai Azanza 2004 Spain Vizcay Hermanos C 120
83 Thom van Herwaarden 2005 Netherlands WV Schijndel U19 120
86 Mathias Hedevang Christensen 2005 Denmark Team Herning CK Junior 118
87 Lenaic Langella 2004 France Team UC Nantes - Atlantique U19 116
87 Pau Marti 2004 Spain Drone Hopper - GSport Teika 116
89 Dario Belletta 2004 Italy GB Junior Team - Pool Cantu' 115
90 Muhammad Nurahmat 2005 Indonesia ASC Monsters Indonesia 114
91 Pepijn Veenings 2004 Netherlands Gepla-Watersley R&D Road Team 113
92 Mil Morang 2004 Luxembourg UC Dippach 111
93 Tomas Sivok 2004 Slovakia Team Franco Ballerini 109
93 Euan Woodliffe 2004 Great Britain Bäckstedt Bike Performance JRT 109
95 Jasper Schröder 2004 Germany Team Stadler Niedersachsen 107
96 Abel Rosado Novillo 2004 Spain AG2R Citroën U19 Team 102
97 Cameron Rogers 2004 Australia 100
97 Dominik Ratajczak 2004 Poland Copernicus CCC Team 100
97 Florian Gaillard 2005 France Formation Fenioux 36 100
100 Matteo Scalco 2004 Italy Borgo Molino Vigna Fiorita 99