LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Ranking | Amateur

1

Ranking Races All U23

Pos Rider Born Team Points
1 Fjellheim Henrik 2001 IK Hero 1.526
2 Drege Andre 1999 Team Coop 1.322
3 Svestad-Bårdseng Embret 2002 Team Coop 1.245
4 Aas Eirik Vang 2002 Gauldal SK 1.049
5 Stokbro Andreas 1997 Team Coop 941
6 Stensby Anton 2001 Tønsberg CK 861
7 Fløtten Øyvind Brekke 1999 Ringerike SK 830
8 Larsen Sebastian Kirkedam 2003 Uno-X DARE DT 800
9 Bregnhøj Mathias 1995 Riwal Cycling Team 783
10 Holstad Ludvik 1998 Lillehammer CK 755
11 Hansen Martin Solhaug 2003 IL Stjørdals-Blink 749
12 Christophersen Cedrik Bakke 2001 Tønsberg CK 724
13 Klaris Magnus Bak 1996 Restaurant Suri-Carl Ras 720
14 Tjøtta Martin 2001 Bourg Ain Cyclisme 711
15 Skjerping Kristoffer 1993 Kjekkas IF Sykkel 697
16 Kvam Kalle 2003 IL Stjørdals-Blink 670
17 Ravnøy Johan 2003 Team Coop 584
17 Madsen Erik Nygaard 2002 Ringerike SK 584
19 Söderqvist Jakob 2003 Svealand Cycling Team 502
20 Løland Sakarias Koller 2001 Uno-X DARE DT 495
21 Strand Peder Dahl 2000 Mysenlan-PXL Carpets 475
22 Wærenskjold Søren 2000 Uno-X Pro Cycling Team 450
23 Haakonsen Amund 2000 Team Coop 387
24 Knotten Iver 1998 Tønsberg CK 386
25 Nordhagen Truls 2002 Lillehammer CK 386
26 Songstad Jørgen 2002 Ringerike SK 376
27 Kench Josh 2001 Bolton Equities Black Spoke 360
27 Staune-Mittet Johannes 2002 Jumbo-Visma Development Team 360
29 Klevgård Kristian 1993 Kjekkas IF Sykkel 357
30 Sotberg Andre 1997 Yoeleo Test Team p/b 4Mind 343
31 Litlere Sverre 2003 Mysenlan-PXL Carpets 335
32 Wæhre Magnus 2002 Ringerike SK 334
33 Brynsrud Magnus 2000 Uno-X DARE DT 333
34 Halvorsen Tobias 2000 Kristiansands CK 327
35 Træen Torstein 1995 Uno-X Pro Cycling Team 324
36 Røed Torbjørn 1997 Yoeleo Test Team p/b 4Mind 308
37 Bugge Martin Urianstad 1999 Uno-X Pro Cycling Team 300
38 Brennsæter Trym 2003 EF Education-NIPPO DT 286
39 Holther Trym 2003 Drone Hopper-Androni Giocattoli 282
40 Skjelbred Aleksander 1997 Tønsberg CK 273
41 Rolfsen Kasper 2001 Tønsberg CK 270
42 Jensen Frederik 1999 BHS-PL Belton Bornholm 270
43 Litlere Erlend 2000 Mysenlan-PXL Carpets 263
44 Skår Emil 2003 Sandnes SK 255
45 Aulstad Brage 1998 Lillehammer CK 248
46 Pedersen Rasmus Søjberg 2002 BHS-PL Belton Bornholm 248
47 Holla Sander 2003 Sandnes SK 242
48 Amundrud Kjetil Johansen 1978 Asker CK 233
49 Gravås Peder Antoni 2002 Yoeleo Test Team p/b 4Mind 232
50 Toft Madsen Martin 1985 BHS-PL Belton Bornholm 230
50 Juel Skivild Robin 2001 Uno-X DARE DT 230
52 Christensen Ryan 1996 Bolton Equities Black Spoke 225
52 Østergaard Mads 1998 Team Coloquick 225
52 Fredheim Stian 2003 Uno-X DARE DT 225
55 Sørbø Magnus 2002 Ringerike SK 218
56 Lunde Tormod Emil 2002 Haugesund Triattlonklubb 204
57 Larsen Richard 1990 Motala AIF Serneke Allebike 203
57 Gudmestad Tord 2001 Uno-X Pro Cycling Team 203
57 Dalby Simon 2003 Uno-X DARE DT 203
60 Leander Fredriksen Mads 2003 Fana IL Sykkel 202
61 Nørtoft Morten 2002 Riwal Cycling Team 194
62 Dahl Gustav Frederik 2000 Team Give Elementer 186
63 Rye-Johnsen Jon 2003 CC Etupes 185
64 Fougner Eivind Broholt 2003 Lillehammer CK 184
65 Sagbakken Sindre 2001 Lillehammer CK 174
66 Farstadvoll Henrik 2003 IF Frøy Sykkel 160
67 Eriksson Jacob 1999 Riwal Cycling Team 158
68 Knudsen Oliver 1999 Restaurant Suri-Carl Ras 153
68 Antoniu Alexandru-Ionut 1995 Team Sparekassen Danmark Aalborg 153
70 Weiseth Sondre 2003 IL Stjørdals-Blink 151
71 Lunder Eirik 1999 Team Coop 150
72 Nielsen Sebastian 2000 Restaurant Suri-Carl Ras 149
73 Rønning Vebjørn 1999 Tønsberg CK 148
74 Strindin Joachim 1993 Kjekkas IF Sykkel 148
75 Eriksson Lucas 1996 Riwal Cycling Team 144
75 Kulset Magnus 2000 Uno-X DARE DT 144
75 Stålberg Albin 2001 Mysenlan-PXL Carpets 144
78 Hjemsæter Olav 1999 Team Coop 135
79 Ellingsen Christopher 1998 Sandnes SK 133
80 Løvdal Vegard 2000 IL Stjørdals-Blink 133
81 Haugen Ole Jakob 1994 Kristiansands CK 129
82 Frydenlund Magnus 1996 Kjekkas IF Sykkel 128
83 Overgaard Pedersen Nicklas 1993 Bache-JS.Dk 126
84 Gjeldnes Håvard 1991 Trollheimen SK 125
85 Toudal Emil 1996 BHS-PL Belton Bornholm 122
86 Aalrust Håkon 1998 Team Coop 117
87 Handley William 2003 117
88 Frafjord Joakim 2000 Sandnes SK 109
89 Lennartsson Hugo 2003 Motala AIF Serneke Allebike 104
90 Martinsen Toralf Rydningen 2002 Lillehammer CK 102
91 Schultz Jesper 1996 Team Coloquick 90
91 Hansen Tobias Aagaard 2002 Uno-X DARE DT 90
93 Korsnes Marcus 2001 Ringerike SK 88
94 Helgesen Espen 1989 Kjekkas IF Sykkel 88
94 Eskedal Vetle 2003 Sandnes SK 88
96 Heldahl Sebastian Dreyer 1999 XSpeed United Continental 87
97 Lindquist Christian Ingemann 1997 Restaurant Suri-Carl Ras 86
98 Hurum Lars 2001 SK Rye Sykkel 81
99 Feldmann Karsten Larsen 2003 Team Coop 80
100 Benjaminsen Fredrik 2002 IL Stjørdals-Blink 76