Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Ranking
| Amateur
UCI Ranking
National Ranking
FirstCycling Ranking
FirstCycling Amateur
Australia
Belgium
Denmark
Denmark | Women
France
Italy
Japan
Norway
Norway | Women
Spain
Great Britain
USA
2015
-All-
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1
2
3
4
Ranking
Races
All
U23
Pos
Rider
Born
Team
Points
299
Nicodemo
Alberto
1994
Team Palazzago Fenice
120
299
Merelli
Luca
1995
S.C.Valle Seriana
120
304
Pichetta
Ricardo
1987
Team Cerone - Rodman
117
305
Riciputi
Michelangelo
1993
Team Cingolani Senigallia
116
305
Cecchin
Davide
1990
S.C.Virtus Villa ASD
116
307
Terenzi
Mattia
1993
Team Cingolani Senigallia
110
307
Prandini
Paolo
1996
Team Colpack
110
309
Koishi
Yuma
1993
CCT p/b Champion System
109
309
Warlop
Jordi
1996
EFC - Etixx
109
311
Knipp
Niels
1994
Switzerland
109
312
Jabrayilov
Samir
1994
Synergy Baku Project
108
312
Thiery
Cyrille
1990
V.C.Mendrisio-PL Valli
108
314
Newey
James Bertie
1994
Zappi Racing Team
105
315
Colombo
Eros
1995
Team Named - Ferroli
103
316
Gamba
Luca
1994
Gavardo - Bi&Esse
103
316
Vigilante
Antonio Gabriele
1995
Viris Maserati - Sisal
103
318
Longhitano
Claudio
1994
U.C.Pistoiese
100
318
Capodicasa
Fabrizio
1996
Aran Cucine
100
318
Pignati
Alberto
1995
U.C.Porto Sant Elpidio
100
321
Schoibl
Mario
1990
Tirol Cycling Team
99
322
Novak
Domen
1995
Adria Mobil
98
323
Cras
Steff
1996
Lotto - Soudal U23
95
324
Hudry
Florian
1994
Team Vulco - VC Vaulx en Velin
92
325
Gianelli
Gabriele
1996
Big Hunter - Seanese
91
326
Wachter
Alexander
1995
Tirol Cycling Team
90
326
Cappelli
Luca
1993
Team Idea 2010 ASD
90
326
Zullo
Antonio
1993
Monturano - Civitanova Marche
90
326
Todaro
Manuel
1996
Team Idea 2010 ASD
90
330
Sospetti
Michele
1993
Aran Cucine
87
330
Marcellusi
Daniel
1996
Calzaturieri Montegranaro
87
332
Logica
Enrico
1995
General Store - Bottoli - Zardini
83
333
Luchshenko
Sergey
1994
Seven Riders Cycling Team
81
334
Finocchi
Alberto
-
80
334
Grassi
Matteo
1990
Big Hunter - Seanese
80
334
Mossini
Daniele
1994
Gallina-Colosio-Eurofeed
80
334
Borgo
Marco
1996
Cycling Team Friuli
80
334
Radice
Raffaele
1996
MG Kvis - Vega
80
339
Filippone
Nicholas
1994
78
339
Saldamarco
Domenico
1994
U.C.Porto Sant Elpidio
78
339
Luisi
Lorenzo
1994
Figros Cycling Team
78
342
Rumsas
Raimondas
1994
GFDD Altopack
77
343
Sacchetti
Luca
1991
72
343
Tommasini
Angelo
-
72
343
Trolese
Stefano
1996
72
343
Fajt
Kristjan
1982
Adria Mobil
72
343
Denz
Nico
1994
AG2R La Mondiale
72
343
Ferretti
Matteo
1991
Utensilnord
72
343
Vassalli
Daniele
1995
U.C.Pregnana-Team Scout
72
343
Iannelli
Giovanni
1996
Big Hunter - Seanese
72
343
Morzenti
Diego
1996
Gavardo - Bi&Esse
72
343
Staffus
Daniel
1996
Gaiaplast Bibanese
72
353
Mas
Enric
1995
Fundación Alberto Contador
72
354
Baillifard
Valentin
1993
BMC Development
71
355
García Cortina
Iván
1995
AWT - GreenWay
69
356
Viel
Mattia
1995
Androni Giocattoli
68
356
Cianetti
Nicholas
1995
Maltinti Lampadari
68
358
Bacci
Raffaele
1992
Big Hunter - Seanese
64
358
De Marchi
Alvise
1994
Event Soullimit - Cyber Team
64
358
Zanetti
Michael
1994
Team Palazzago Fenice
64
358
Chavarria
Joseph
1992
Big Hunter - Seanese
64
358
Oggioni
Nicolo
1995
Cipollini Ale Rime
64
358
Burbi
Roberto
1995
Acqua & Sapone-Team Mocaiana
64
358
Mattioli
Valerio
1991
G.S.Banca Popolare Emilia-Romagna
64
358
Gandin
Stefano
1996
Marchiol - San Michele Vetri
64
358
Bondavalli
Alex
1996
Selle Italia - Cieffe
64
358
Molteni
Marco
1996
Cipollini Ale Rime
64
358
Bresciani
Alessandro
1996
Team Colpack
64
358
Micheletti
Andrea
1996
Viris Maserati - Sisal
64
370
Tomio
Giacomo
1995
Roth - Skoda
64
371
Guastini
Michael
1992
63
372
Bosmans
Tom
1994
VL Technics - Experza
61
373
Katrasnik
Gasper
1995
Sava
60
374
Kuen
Maximilian
1992
Amplatz - BMC
59
375
Parenti
Nicola
1996
58
375
Barón
Félix
1991
Team Colombia
58
375
Riccardi
Alessandro
1992
Gallina-Colosio-Eurofeed
58
375
Baruffato
Dario
1990
T-VB Cycling Team
58
375
Grazian
Christian
1990
Us Fracor Semetica Sphera
58
375
Asti
Omar
1993
Maltinti Lampadari
58
375
Piazza
Francesco
1990
Sestese Etruria-Amore & Vita
58
375
Beghetto
Daniele
1995
Selle Italia - Cieffe
58
375
Galimberti
Marco
1996
Gallina-Colosio-Eurofeed
58
375
Titi
Fabrizio
1995
Monturano - Civitanova Marche
58
375
Provera
Marco
1992
Viris Maserati - Sisal
58
386
Deltombe
Kevin
1994
Lotto - Soudal U23
56
387
Kump
Marko
1988
Adria Mobil
54
387
Badilatti
Matteo
1992
V.C.Mendrisio-PL Valli
54
387
Jurado
Cristofer
1995
Cable Onda Sport
54
387
Ruscetta
Andrea
1990
GM Cycling Team
54
391
Larentis
Alessio
1993
Gavardo - Bi&Esse
52
391
Favero
Emanuele
1992
U.S. F. Coppi Gazzera - Videa
52
391
Pieroni
Mirco
1993
Big Hunter - Seanese
52
391
Polikarpov
Mykhaylo
1992
Pedale Brianteo-Guerciotti
52
391
Amodio
Sebastiano
1992
U.S. F. Coppi Gazzera - Videa
52
391
Brocchetti
Yuri
1995
Aran Cucine
52
391
Colombo
Raul
1996
Overall Cycling Team
52
391
Limone
Luca
1996
Overall Cycling Team
52
399
Papillon
Lucas
1994
CR4C Roanne
51
400
Planckaert
Emiel
1996
Lotto - Soudal U23
49
400
Garcia
Nestor Javier
1993
Calzaturieri Montegranaro
49