Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Ranking
| Amateur
UCI Ranking
National Ranking
FirstCycling Ranking
FirstCycling Amateur
Australia
Belgium
Denmark
Denmark | Women
France
Italy
Japan
Norway
Norway | Women
Spain
Great Britain
USA
2022
-All-
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Ranking
Races
All
U23
Pos
Rider
Born
Team
Points
101
Paige
Charlie
2001
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
1.129
102
Chassagne
Thomas
1994
GSC Blagnac Velo Sport 31
1.126
103
Plowright
Jensen
2000
Groupama-FDJ Conti
1.114
104
Nubul
Edwin
1999
VC François
1.109
104
Verschuren
Killian
2002
VC Pays de Loudéac
1.109
106
Debons
Antoine
1998
Charvieu-Chavagneux IC
1.108
107
Larmet
Ilan
2001
VC Pays de Loudéac
1.099
108
Wood
Harrison
2000
Cofidis
1.098
109
Lamperti
Luke
2002
Trinity Racing
1.096
110
Voisard
Yannis
1998
Tudor Pro Cycling Team
1.089
110
De Vincenzi
Luca
2000
Pau Vélo 64
1.089
112
Pickering
Finlay
2003
Groupama-FDJ Conti
1.088
113
Vermeltfoort
Coen
1988
VolkerWessels Cycling Team
1.085
114
Dauschy
Guillaume
1998
Premier Tech U23 Cycling Project
1.068
115
Boissière
Antonin
1997
Team 24
1.060
116
Mihkels
Madis
2003
Intermarché-Wanty-Gobert
1.046
117
Lebreton
Jacques
1999
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
1.044
118
Breuillard
Nicolas
2000
AVC Aix-en-Provence
1.043
119
Bacon
Romain
1990
CC Nogent-sur-Oise
1.041
119
Lagnet
Gari
1998
Sojasun Espoir-ACNC
1.041
121
Guillonnet
Adrien
1993
Corbas Lyon Métropole
1.015
122
Marsman
Tim
2000
Metec-Solarwatt p/b Mantel
1.014
123
Boven
Lars
2001
Jumbo-Visma Development Team
1.010
124
Fiefvez
Rudy
1993
Océane Top 16
984
125
Bostock
Matthew
1997
WiV SunGod
982
126
Martinez
Yannick
1988
Guidon Chalettois
972
127
Valognes
Thibault
2000
VC Rouen 76
966
128
Thirotel
Hugo
2001
VCU Schwenheim
965
129
Reinders
Elmar
1992
Riwal Cycling Team
946
130
Millon
Simon
2000
Guidon Chalettois
943
131
Huck
Léandre
2000
ESEG Douai
941
132
Souchon
Antonin
2002
Océane Top 16
934
133
Capron
Rémi
2000
EC Saint-Etienne Loire
927
134
Millet
Hugo
2002
Sojasun Espoir-ACNC
926
135
Costeplane
Aurélien
1997
Occitane CF
924
135
Piron
Mathias
2002
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
924
137
Jamet
Alexandre
1993
EC Saint-Etienne Loire
921
138
Brunel
Alexys
1998
US Lamentin
916
139
Fouche
James
1998
Bolton Equities Black Spoke
915
140
De Pooter
Dries
2002
Intermarché-Wanty-Gobert
912
141
Knecht
Noah
2000
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
910
142
Soubes
Yohan
1989
Team 24
909
143
Arhie
Vincent
1998
Team U Cube 17
902
144
Plamondon
Robin
2000
Premier Tech U23 Cycling Project
894
144
Bridron
Thibaud
2003
Guidon Chalettois
894
146
Angulo
Antonio
1992
Euskaltel-Euskadi
888
147
Caresmel
Alexis
1992
Philippe Wagner Cycling
884
148
Ribeiro da Cruz
Mathias
2000
Laval Cyclisme 53
872
149
Petit
Clement
2001
VC Rouen 76
870
150
Kowalski
Dylan
1994
VC Rouen 76
865
151
Dransart
Maxime
1998
Laval Cyclisme 53
863
152
Do Rego
Fabio
1995
Paris Cycliste Olympique
857
153
Cañellas
Xavier
1997
JAVA Kiwi Atlántico
853
153
Le Pennec
Guerand
1999
VC Pays de Loudéac
853
155
Bideau
Ludovic
1992
C´Chartres Cyclisme
834
156
Jolibert
Clément
1995
Roojai Cycling Team
833
156
Deloumeaux
Jérémy
1999
Jeunesse Cycliste Abymes
833
158
Philibert
Aurélien
1995
Philippe Wagner Cycling
827
159
Carreau
Dorian
2000
Pau Vélo 64
826
160
Renault
Maxime
1990
Team Bricquebec Cotentin
823
161
Lamy
Julien
1974
CC Périgueux-Dordogne
818
162
Kluckers
Arthur
2000
UAE Team Emirates
815
163
Houcke
Killyan
1998
CC Nogent-sur-Oise
812
164
Le Clec'h
Lomig
1997
Côtes d'Armor - Marie Morin
811
165
Ärm
Rait
2000
Groupama-FDJ Conti
810
166
Van Niekerk
Morne
1995
Saint Michel-Auber 93
807
167
Boulet
Enzo
2003
Côtes d'Armor - Marie Morin
804
168
Larpe
Killian
1996
Team U Cube 17
801
169
Barbin
Louis
1999
US Saint-Herblain Cyclisme
800
170
Bernard
Simon
2002
Laval Cyclisme 53
797
171
Ducret
Justin
1998
Charvieu-Chavagneux IC
792
172
Lawton
Henry
2001
AG2R Citroën U23 Team
788
173
Gesnouin
Killian
2003
Laval Cyclisme 53
786
174
Seuwin
Paul
1988
CC Nogent-sur-Oise
778
175
Carnier
Axel
1997
P.O.Josephine
770
175
Villemin
Alan
1999
Guidon Chalettois
770
177
Maffeis
Dany
1992
Paris Cycliste Olympique
762
178
Martinez
Lenny
2003
Groupama-FDJ Conti
754
179
Rondel
Mathys
2003
VC Pays de Loudéac
751
180
Coss
Loris
2000
VC Vaulx-en-Velin
750
180
Chaussinand
Joris
2002
AG2R Citroën U23 Team
750
182
Van der Beken
Aaron
2000
Lotto Soudal DT
749
183
Navarro
Corentin
1997
SCO Dijon-Team Material-velo.com
748
184
Lemmen
Bart
1995
VolkerWessels Cycling Team
747
185
Madsstuen
Asbjørn
1995
Corbas Lyon Métropole
746
186
Huyet
Baptiste
2000
CC Etupes
741
187
Madorre
Thibaut
1996
Paris Cycliste Olympique
736
188
Sagnier
Théo
1997
Paris Cycliste Olympique
735
189
Delaplace
Cédric
1992
Team Bricquebec Cotentin
731
189
Chan Tsin
Romain
1988
USSA Pavilly Barentin
731
189
Le Piouffe
Nathan
2001
Sojasun Espoir-ACNC
731
189
Robert
Alexis
2001
UC Cholet 49
731
193
Pellegrin
Mathieu
1995
727
194
Delcros
Clément
1999
AVC Aix-en-Provence
720
195
Thiebaud
Valere
1999
AVC Aix-en-Provence
717
195
Labbe
Benjamin
2001
Dunkerque Littoral Cyclisme
717
197
Le Cam
Brendan
1999
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
714
198
Leitao
Iuri
1998
Caja Rural-Seguros RGA
712
199
Corvaisier
Antonin
2001
Vendée U - Pays de la Loire
711
200
Chatelus
Axel
1995
Charvieu-Chavagneux IC
704