Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Ranking
| Amateur
UCI Ranking
National Ranking
FirstCycling Ranking
FirstCycling Amateur
Australia
Belgium
Denmark
Denmark | Women
France
Italy
Japan
Norway
Norway | Women
Spain
Great Britain
USA
2022
-All-
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
1
2
3
4
5
Ranking
Races
All
U23
Pos
Rider
Born
Team
Points
101
Moral Delgado
Cristobal
2000
Bicicletas Rodriguez-Extremadura
468
102
Gonzalez Martinez
Natxo
2000
Caja Rural-Alea
464
103
Carrò
Simone
2000
ASD Aries Cycling
450
104
Ara Pérez
Ignacio
1992
Huesca la Magia-Renault
448
105
Ramirez
Cristobal
2001
Previley-Coforma
447
106
Weinberg
Roi
2000
Israel Cycling Academy
440
107
Sano
Simone
1997
Drone Hopper-Gsport
432
108
Garcia Villegas
Alvaro
1999
Telcom-On Clima-Osés Const
431
109
Mujika
Mikel
1998
BAI Sicasal Petro de Luanda
424
110
Gonzalez Ibarra
Iñigo
1999
BAI Sicasal Petro de Luanda
422
111
Bayona
Steven
2002
Previley-Coforma
421
112
Saint-Guilhem
Thibaud
1996
AVC Aix-en-Provence
421
113
Sanchez Moliné
Guillem
1999
Team MP Group
419
114
Geerlings Martinez
Sergio
2002
Valverde Team-Ricardo Fuentes
419
115
Gonov
Lev
2000
C.C.Catalunya-Bcna.
414
116
Gomez Cazorla
David
1995
Team MP Group
411
117
Fernandez
Ramon
2001
EOLO-KOMETA U23
410
118
Nissen
Nicklas Jacobsen
1995
Controlpack-Badia
403
119
Domenech Callau
Pau
2002
Ciclos Oleka
398
120
Bersenev
Nikita
2000
C.C.Catalunya-Bcna.
397
121
Aznar
Unai
2002
Lizarte
392
122
Tanfield
Toby
2000
Retelec-Team Cycling Galicia
392
123
Teruel
Eloy
1982
Brocoli Mecánico-Sakata
389
124
Zafra Arenas
David
1997
Hoomu Seguros
382
125
Arias
Sergio
1998
Globalia-Zamora Enamora
372
126
Castellano
Victor
1999
Arabay Team
366
127
Bonello
Daniel
1986
Ciclos Oleka
357
128
Malaver
Elkin
2001
Previley-Coforma
356
129
Jimenez
Dylan
2002
Lizarte
349
130
Cavia
Daniel
2002
Eiser-Hirumet
346
131
Moscardó Hernandez
Oscar
1998
Essax
344
132
Miller
Barry
1988
BAI Sicasal Petro de Luanda
330
133
Palomeque Fernandez
Ivan
2002
Valverde Team-Ricardo Fuentes
327
134
Rota Rus
Oscar
2002
La Tova - Huesca La Magia
326
135
Lahav
Omer
2000
Drone Hopper-Gsport
326
136
Fito
Ricard
2003
La Tova - Huesca La Magia
323
137
Sancho Lamiel
Jonas
1993
Huesca la Magia-Renault
322
138
Albiach Melado
Adrian
1999
Ulevel-Safir Fruits
320
139
Nieto
Antonio
2002
Lizarte
319
140
Lopes
Lucas
2003
Caja Rural-Alea
315
141
Larsen
Sebastian Kirkedam
2003
Uno-X DARE DT
314
142
Rodriguez Gordo
Daniel
1998
Nesta-MMR CX Team
314
143
Galvez Lopez
Jorge
2000
Globalia-Zamora Enamora
308
144
Martin-Lázaro Gutierrez
Diego
1999
Super Froiz
303
145
Fernández Garcia
Samuel
2003
Caja Rural-Alea
287
146
Casalderrey
Raul
2002
Super Froiz
287
147
Tjøtta
Martin
2001
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
285
148
Ruiz de Baluguera
Eder
2001
Telcom-On Clima-Osés Const
284
149
Gandia Ribera
Jordi
2000
Drone Hopper-Gsport
279
150
Barandiaran
Iker
2001
Eiser-Hirumet
278
151
Velazquez
Juan Antonio
2001
Bicicletas Rodriguez-Extremadura
273
152
Krawiec
Kacper
2002
Telcom-On Clima-Osés Const
268
153
Guzman Velazquez
Ismael
2001
Globalia-Zamora Enamora
264
154
Eizagirre
Inigo
2001
Grupo Eulen-Nuuk
264
155
Polo Ortuño
Alvaro
2001
Manuela Fundacion Elite
262
156
Gorm
Christian
1998
Team Smartdry
261
157
Martinez
Juan Esteban
1999
Grupo Eulen-Nuuk
261
158
Kogut
Oded
2001
Israel Cycling Academy
261
159
Lovera Moreira
Alejandro Tomas
2000
Ulevel-Safir Fruits
259
160
Gutiérrez
Jorge
2002
Lizarte
259
161
Hopkins
Kaden
2000
Essax
258
162
De Vet
Sander
2000
Basso Team Flanders
257
163
Del Cid Martin
Alejandro
2002
Hoomu Seguros
257
164
Bel
Guillem
2003
Team MP Group
257
165
Gutiérrez
Sergio
2002
Gomur-Cantabria Infinita
254
166
Cano Perez
Juan Diego
2001
Caja Rural-Alea
248
167
Castillo
Juan Camilo
2003
Telcom-On Clima-Osés Const
247
168
Vermoote
Jelle
2001
Acrog - Tormans
246
169
Shortt
Devin
1999
Previley-Coforma
243
170
Gonzalez Marquez
Ruben
1999
Arabay Team
239
171
Benganif
Seddik
2001
Ulevel-Safir Fruits
238
172
Lopez
Raul
2001
Caja Rural-Alea
238
173
Chamorro
David
2003
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
238
174
Ulloa Alba
Alex
1994
Proton Cycling Academy
235
175
Flauzino
Luis Henrique
1999
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
234
176
Claeys
Robbe
2000
Acrog - Tormans
230
177
Urbano
Carmelo
1997
Super Froiz
226
178
Deelen
Diederik
1992
Ciclos Oleka
224
179
Rujano
Jeison
2001
Aluminios Cortizo
222
180
Molina
Igor
1999
Previley-Coforma
221
181
Romero Alvarez
Francisco de Borja
2000
Baqué Cycling Team
218
182
Zea
Luis Daniel
1999
Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca
218
183
Aznar
Hugo
2003
Lizarte
215
184
Monroy Ceballos
Pedro Luis
2000
Super Froiz
213
185
Nikiforov
Arseny
1998
C.C.Catalunya-Bcna.
211
186
Pizarro Jimenez
Rafael
1985
Avimosa-Chozas Team
206
187
Anton Ortiz
Miguel
2001
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
204
188
Naveira Visus
Marc
2000
Huesca la Magia-Renault
203
189
Sagrado Perez
Alvaro
2000
Brocar-Ale
203
190
Garcés Latre
Bruno
1996
202
191
Ledesma Estevez
Roberto
2000
Arabay Team
201
192
Juan Castellano
Miguel
1998
Esetec-Ricardo Fuentes
201
193
Garzon
Santiago
2003
Fuerzas Armadas
200
194
Cabedo Hernandez
Marc
2002
Ulevel-Safir Fruits
198
195
De Clercq
Seppe
2002
Basso Team Flanders
193
196
Cardew
Tristan
1989
Ciclos Oleka
192
197
Perez Diaz
Juan Jose
1998
Brocoli Mecánico-Sakata
190
198
Guardeño
Jaume
2003
Caja Rural-Alea
190
199
Bartrina Moreno
Adria
2001
Eiser-Hirumet
187
200
Villaverde
Joel
2002
Esetec-Ricardo Fuentes
187