Ranking | FirstCycling Amateur

1 2

All U23

Pos Rider Born Team Points
1 Nicklas Overgaard Pedersen 1993 BHS - Almeborg Bornholm 1.977
2 Niklas Larsen 1997 Team Coloquick 1.925
3 Frederik Rodenberg 1998 Team Coloquick 1.890
4 Michael Carbel 1995 Team Waoo 1.725
5 Mads Østergaard 1998 Team Herning CK Elite PB Look 1.623
6 Alexander Salby 1998 Team Coloquick 1.496
7 Frederik Jensen 1999 Team O.B. Wiik - Dan Stillads 1.439
8 Casper von Folsach 1993 Team Coloquick 1.290
9 Rasmus Wallin 1996 Riwal Readynez Cycling 1.183
10 Christoffer Lisson 1995 BHS - Almeborg Bornholm 1.090
11 Aksel Bech Skot-Hansen 2000 Team Coloquick 1.049
12 Mattias Skjelmose Jensen 2000 Team IBT-Ridley Sydkisten 892
13 Mads Rahbek 1995 BHS - Almeborg Bornholm 891
14 Andreas Brandt Aidel 1996 Team OK Kvickly Odder 874
15 Mathias Larsen 1999 Team Waoo 861
16 Frederik Muff 1993 Team AURA Energi - CK Aarhus 817
17 Rasmus Guldhammer 1989 Team Waoo 791
18 Sebastian Kolze Changizi 2000 Team AURA Energi - CK Aarhus 729
19 Nicolai Brøchner 1993 Riwal Readynez Cycling 726
20 Oliver Wulff 2000 Team Waoo 711
21 Silas Clemmensen 1996 Team Waoo 694
22 Michael Mørkøv 1985 Deceuninck - Quick Step 691
23 Daniel Bligaard Lyhne 1996 Team Coloquick 654
24 Christian Ingemann Lindquist 1997 Team Integra Advokater - Giant 649
25 August Mors Poulsen 1995 Team AURA Energi - CK Aarhus 620
26 Daniel Stampe 1996 Team Integra Advokater - Giant 611
27 Frederik Thomsen 2000 Team Waoo 595
28 Andreas Hyldgaard 1996 Team Waoo 593
29 Rasmus Lund Pedersen 1998 Team Coloquick 577
30 Jesper Schultz 1996 Team Waoo 564
31 Mads Andersen 2000 Team OK Kvickly Odder 557
32 Tobias Kongstad 1996 Riwal Readynez Cycling 553
33 Martin Mortensen 1984 Team Waoo 553
34 Sebastian Ryttersgaard 1999 Team Herning CK Elite PB Look 522
35 Rasmus Quaade 1990 Riwal Readynez Cycling 521
36 Thomas Edemann Jensen 1995 Team AURA Energi - CK Aarhus 517
37 Mikkel Beck Olsen 1998 Team Herning CK Elite PB Look 501
38 Anthon Charmig 1998 Team AURA Energi - CK Aarhus 479
39 Bas Van Der Kooij 1995 Monkey Town - À Bloc CT 473
40 Martin Toft Madsen 1985 BHS - Almeborg Bornholm 471
41 Steffen Munk 1994 Team Coloquick 468
42 Mikkel Øritsland 1995 Team Integra Advokater - Giant 466
43 Mathias Bregnhøj 1995 BHS - Almeborg Bornholm 453
44 Mads Sogaard Mondrup 1997 Give Cykelklub 449
45 Emil Vinjebo 1994 Riwal Readynez Cycling 441
46 Jacob Hindsgaul Madsen 2000 Team Coloquick 433
47 Jesper Bundegaard Vinkel 1996 Team AURA Energi - CK Aarhus 427
47 Christian Bahr 1999 Team OK Kvickly Odder 427
49 Christian Moberg 1987 Team Coloquick 427
49 Jeppe Aaskov Pallesen 1997 Team Coloquick 427
51 Oliver Knudsen 1999 Team OK Kvickly Odder 422
52 Johan Price-Pejtersen 1999 Team Coloquick 412
53 Trond Håkon Trondsen 1994 Wanty - Groupe Gobert 405
54 Rasmus Hestbek Lund 1993 Team AURA Energi - CK Aarhus 403
55 Emil Toudal 1996 BHS - Almeborg Bornholm 387
56 Julius Johansen 1999 Team Coloquick 382
57 Soren Vosgerau 2000 Team OK Kvickly Odder 378
58 Sebastian Nielsen 2000 Team Herning CK Elite PB Look 361
59 Thomas Rald Kaspersen 2000 BHS - Almeborg Bornholm 355
60 Marcus Sander Hansen 2000 Team O.B. Wiik - Dan Stillads 348
61 Andreas Stokbro 1997 Riwal Readynez Cycling 342
62 Jeppe Hanssing 1998 BHS - Almeborg Bornholm 322
63 Nils Lau Nyborg Broge 1992 C.K.Aarhus 322
64 Asbjørn Hellemose 1999 Team OK Kvickly Odder 316
65 Oskar Hvid 1996 C.K.Aarhus 307
66 Adam Toupalik 1996 Team Sauerland NRW 293
67 Jakob Egholm 1998 Hagens Berman - Axeon 284
68 Kasper Asgreen 1995 Deceuninck - Quick Step 282
69 Jannik Hyldhof Hansen 1988 Team O.B. Wiik - Dan Stillads 262
70 Mathias Norsgaard 1997 Riwal Readynez Cycling 260
71 Andreas Lund Andresen 1998 Team Integra Advokater - Giant 253
72 Jakob Gye Madsen 1989 Team AURA Energi - CK Aarhus 251
73 Benjamin Movang 2000 Team Integra Advokater - Giant 251
74 Peter Friis Løfstedt 2000 Team Herning CK Elite PB Look 246
75 Mikkel Bjerg 1998 Hagens Berman - Axeon 240
76 Sergio Tu 1997 CCC Development Team 230
77 Kristian Hessel 1999 Team Integra Advokater - Giant 228
78 Mathias Bundsgaard Matz 1998 BHS - Almeborg Bornholm 226
79 Frederik Lund 1997 Team OK Kvickly Odder 217
80 Jonas Aaen Jørgensen 1986 Riwal Readynez Cycling 216
81 Kristoffer Skjerping 1993 Uno-X Norwegian DT 216
82 Jeppe Klein Jensen 1999 BHS - Almeborg Bornholm 216
83 Sander Andersen 1999 BHS - Almeborg Bornholm 215
84 Morten Hulgaard 1998 Team Coloquick 209
85 Ludvig Anton Wacker 2000 Development Team Sunweb 195
86 Sondre Midtsveen 1997 Ringerike SK 189
87 Johan Andreas Hole Mohr 1996 Sandnes SK 188
88 Martin Hammer Larsen 1972 Team IBT-Ridley Sydkisten 176
89 Ivar Slik 1993 Monkey Town - À Bloc CT 171
90 Lucas Nørregaard 1998 Team Integra Advokater - Giant 164
91 Samuel Caldeira 1985 W52 - FC Porto 162
92 Jesper Kofod Andreasen - BHS - Almeborg Bornholm 159
93 Frederik Uhre 1999 Team O.B. Wiik - Dan Stillads 157
94 Kasper Søgaard Ringt Thomsen 1994 Team O.B. Wiik - Dan Stillads 157
95 Thor Morup Prodel 1997 Team Integra Advokater - Giant 155
96 Magnus Henneberg 2000 Team Integra Advokater - Giant 155
97 Lasse Eland 1992 Team AURA Energi - CK Aarhus 154
98 Mads Høiberg Klinke 2000 Team O.B. Wiik - Dan Stillads 149
99 Anders Skaarseth 1995 Uno-X Norwegian DT 144
99 Jon Sæverås Breivold 1995 Bygdø IL 144