Ranking | UCI

EMBED DATA

Men Women

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Riders Teams Nations All U23

Pos Rider Nation Team Points
1997 5 Royan Muhammad Andy Indonesia 11
1997 Castro Marlon Colombia Nariño Tierra Ciclistas 11
1997 5 Wallays Jelle Belgium Cofidis 11
1997 5 Gomez Yelko Panama Panamá es Cultura y Valores 11
1997 5 Frayre Eder Mexico L39ION of Los Angeles 11
1997 5 Quiroz Oscar Colombia Colombia Tierra de Atletas 11
1997 5 Gil Alexander Colombia Orgullo Paisa 11
1997 5 Ravanelli Simone Italy Drone Hopper-Androni Giocattoli 11
1997 5 Tagliani Filippo Italy Drone Hopper-Androni Giocattoli 11
1997 5 Viviani Attilio Italy Bingoal Pauwels Sauces WB 11
1997 5 Carretero Hector Spain Equipo Kern Pharma 11
1997 5 Pita Cristian Ecuador Team Banco Guayaquil Ecuador 11
1997 5 Stark Immanuel Germany P&S Benotti 11
1997 5 Wood Oliver Great Britain WiV SunGod 11
1997 5 Agirre Jon Spain Equipo Kern Pharma 11
1997 5 Knolle Jon Germany Saris Rouvy Sauerland Team 11
1997 5 Prokopyszyn Filip Poland Voster ATS Team 11
1997 5 Thomsen Frederik Denmark Team IBT-BH-Carl Ras 11
1997 5 Evdokimov Danil Uzbekistan Tashkent City Professional Cycling 11
1997 5 Nzafashwanayo Jean Claude Rwanda ProTouch 11
1997 350 Sahiri Ayoub Algeria Mouloudia Club Alger 11 (+6)
1997 5 Paquet Tom Luxembourg Team U Nantes Atlantique 11
1997 5 Trezise Declan Australia ARA Pro Racing Sunshine Coast 11
1997 5 Logionov Vlad Israel Dutch Food Valley Cycling Team 11
1997 5 Remkhi Rudolf Kazakhstan Almaty Cycling Team 11
1997 5 Pomorski Michal Poland HRE Mazowsze Serce Polski 11
1997 5 Shyman Roy Israel City CC 11
2028 4 Scotson Callum Australia Team BikeExchange-Jayco 10
2029 4 Nikiema Bachirou Burkina Faso 10
2030 4 Archbold Shane New Zealand BORA-hansgrohe 10
2031 4 Monese Phetetso Lesotho 10
2031 4 Rougier-Lagane Gregory Mauritius 10
2031 4 Delgado Ricardo Cuba 10
2031 4 Deshe Yotam Israel 10
2031 4 Lucero Jhon Byron Philippines 10
2031 4 Venanzi Luciano El Salvador 10
2031 4 Elkadi Nizar Lebanon 10
2031 4 Al Rawahi Husam Oman 10
2031 4 Msgina Musie Eritrea 10
2031 4 Seecharran Raquel Grenada 10
2031 4 Erviti Imanol Spain Movistar Team 10
2031 4 Gruzdev Dmitriy Kazakhstan Astana Qazaqstan Team 10
2031 4 Nazaret Magno Brazil SwiftCarbon Pro Cycling Brazil 10
2031 4 Mat Amin Mohd Shahrul Malaysia Terengganu Polygon CT 10
2031 4 Flückiger Mathias Switzerland Switzerland National Team 10
2031 4 Schlegel Michal Czech Republic Caja Rural-Seguros RGA 10
2031 4 Beriguette Augusto Dom. Republic Emanuel Ibarry 2-bike Team 10
2031 4 Jawad Mansoor Bahrain Bahrain Cycling Academy 10
2031 4 Mans Gerhard Namibia Simonis Storm Powered by Hollard 10
2031 4 Christie Marcus Ireland Banbridge CC 10
2031 4 Keller Hermann Germany Team Embrace The World Cycling 10
2031 4 Nieves Xavier Venezuela Pegasus La Guaira 10
2031 4 Sanchez Brayan Colombia Team Medellin-EPM 10
2031 4 Brown Jonathan USA Miami Blazers 10
2031 4 Azurmendi Ibai Spain Euskaltel-Euskadi 10
2031 4 Costa Guy Trinidad & Tobago Heatwave CC 10
2031 4 Sutherland Edwin Barbados CRCA - Foundation 10
2031 4 Eekhoff Nils Netherlands Team DSM 10
2031 4 Verschaeve Viktor Belgium Lotto Soudal 10
2031 4 Roberge Adam Canada Elevate - Webiplex Pro Cycling 10
2031 4 Muñoz Edison Colombia Colnago CM Team 10
2031 4 Boardman Samuel USA L39ION of Los Angeles 10
2031 4 Jarc Aljaz Slovenia Adria Mobil 10
2031 4 Hodapp Johannes Germany Leopard Pro Cycling 10
2031 4 Iribar Unai Spain Euskaltel-Euskadi 10
2031 4 Kim Unggyeom South Korea UijeongBu Cycling Team 10
2031 4 Vila Emiliano Greece ASPTT Nancy 10
2031 4 Bailey Charles Great Britain Philippe Wagner Cycling 10
2031 4 Lucero Jericho Jay Philippines Go for Gold Philippines 10
2031 4 Ho Kin Ming Hong Kong Cyclone CC 10
2031 4 Pithie Campbell New Zealand St George Continental 10
2031 4 Ward Adam Ireland Team Smartdry 10
2031 4 De Pauw Len Belgium Urbano-Vulsteke CT 10
2031 4 Sillankorva Jaakko Finland XSpeed United Continental 10
2031 4 Ciuccarelli Riccardo Italy Biesse-Carrera 10
2031 4 Øritsland Mikkel Denmark Team CO Play - Giant 10
2031 4 Ruiz Ibon Spain Equipo Kern Pharma 10
2031 4 Kim Kook Hyun South Korea KSPO Professional 10
2031 4 Pizarro Felipe Chile U.C.Curicó 10
2031 4 Pereira Marques Rafael Luxembourg L.C.Kayl 10
2031 4 Prahesta Angga Dwi Wahyu Indonesia Roojai Cycling Team 10
2031 4 Klahre Jakob Switzerland Tudor Pro Cycling Team 10
2031 4 Gomes Pinto Daniel Sweden IF Mantra Sport 10
2031 4 Artz Huub Netherlands Metec-Solarwatt p/b Mantel 10
2031 4 Nadeau Thomas Canada Desjardins Ford pb Cromwell 10
2031 4 Palomba Marco Italy General Store-Essegibi-F.Ili Curia 10
2031 4 Mesi Joosep Estonia Hoomu Seguros 10
2031 4 Mouris Wessel Netherlands ASC Olympia 10
2031 4 Aghakashi Mahdi Iran Arvich Shargh Omidnia 10
2031 4 Dyankov Nikolay Bulgaria Doltcini Pro 10
2031 4 Märtson Märt Estonia Hawaii Express 10
2031 4 Bonillo Iker Spain Bardiani CSF Faizanè 10
2031 4 Angelov Lachezar Bulgaria Hemus 1896 10
2031 4 Sokolik Lukas Slovakia Dukla Banská Bystrica 10
2031 4 Rolland Brieuc France Vendée U - Pays de la Loire 10
2031 4 Mitev Jovan North Macedonia VK Velo-M 10
2031 4 Caraballo Sebastian Uruguay Audax de Flores 10
2031 4 Krasniqi Granit Kosovo KC Kastrioti 10
2031 4 Oses Luis Daniel Costa Rica Zebol-Elky Maria 10
2031 4 Gantumur Zorigt Mongolia Ferei Mongolia Development Team 10