Ranking | UCI

EMBED DATA

Men Women

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Riders Teams Nations All U23

Pos Rider Nation Team Points
1811 3 Thymides Constantinos Cyprus 15
1811 3 Madouri Obrian Jamaica 15
1811 3 Perez Georwill Puerto Rico 15
1811 3 Vermote Julien Belgium Alpecin-Deceuninck 15
1811 3 Silva Igor Angola Jair Transporte 15
1811 3 Cabot Jérémy France TotalEnergies 15
1811 3 Marengo Umberto Italy Drone Hopper-Androni Giocattoli 15
1811 3 Cerovic Goran Montenegro BK Pljevlja 15
1811 3 Reguero Gabriel Spain Velo du Centre et de la Caraibe 15
1811 3 Magosaki Daiki Japan Sparkle Oita Racing Team 15
1811 3 Falk Nicklas Denmark Team Georg Berg 15
1811 3 Cuff Ingram Namibia Simonis Storm Powered by Hollard 15
1811 3 Schuran Michal Czech Republic ATT Investments 15
1811 3 Nijssen Kenny Netherlands Global Cycling Team 15
1811 3 Menegotto Jacopo Italy Team Qhubeka 15
1811 3 Brynsrud Magnus Norway Uno-X DARE DT 15
1811 3 Pereira Francisco Portugal ABTF Betão-FEIRENSE 15
1811 3 Gullickson Finn USA CR4C Roanne 15
1811 3 Azparren Enekoitz Spain Laboral Kutxa 15
1811 3 Montefiori Matteo Italy In Emilia Romagna Cycling Team 15
1811 3 Lohinský Filip Slovakia Dukla Banská Bystrica 15
1811 3 Kamimura Taiki Japan Waseda University 15
1811 3 Sudario Mar Philippines Excellent Noodles 15
1811 3 Pneumaticos George Greece P.S.Kronos 15
1811 3 Romele Alessandro Italy Team Colpack Ballan 15
1811 3 Vlcak Jakub Slovakia Cycling Academy Trencin 15
1811 3 Bonilla Ricauter Panama Rali-Giant 15
1811 3 Thornley Callum Great Britain Wheelbase CabTech Castelli 15
1811 3 Lira Eguiguren Manuel Chile Papa Johns Cycling Team 15
1811 3 Ramadhan Ilham Dzikri Indonesia Roojai Cycling Team 15
1931 2 Bruttomesso Alberto Italy Zalf Euromobil Fior 14
1932 2 Sitov Nikita Azerbaijan 14
1932 2 Debeaumarché Nicolas France St Michel-Auber 93 14
1932 2 Haga Chad USA Human Powered Health 14
1932 2 Abrahamsen Jonas Norway Uno-X Pro Cycling Team 14
1932 2 González David Spain Caja Rural-Seguros RGA 14
1932 2 Colman Alex Belgium Sport Vlaanderen-Baloise 14
1932 2 Haest Jasper Netherlands VolkerWessels Cycling Team 14
1932 2 Kelmelis Aristidas Lithuania Kaunas Cycling Team 14
1932 2 Divnic Jovan Serbia Meridiana Kamen Team 14
1941 2 Suvadzoglu Giorgi Georgia 13
1941 2 Jamahisian Amir hossein Iran 13
1941 2 Al Farsi Hashim Oman 13
1941 2 Hermans Ben Belgium Israel-Premier Tech 13
1941 2 Rosskopf Joey USA Human Powered Health 13
1941 2 Suzuki Yuzuru Japan Aisan Racing Team 13
1941 2 Warbasse Lawrence USA AG2R Citroën Team 13
1941 2 Per David Slovenia Adria Mobil 13
1941 2 Troia Oliviero Italy UAE Team Emirates 13
1941 2 Monterroso Dorian Guatemala Decorabaños - AC Quetzaltenango 13
1941 2 Wirtgen Tom Luxembourg Bingoal Pauwels Sauces WB 13
1941 2 Babilonia Figueroa Brian Puerto Rico DCN Cycling 13
1941 2 Loderer Timon Germany Hrinkow Advarics 13
1941 2 Er Rafai Mohamed Morocco V.C.Fes 13
1941 2 Caicedo Pablo Ecuador Movistar-Best PC 13
1941 2 Ceban Andrei Moldova Tiraspol 13
1941 2 Malecki Kamil Poland Lotto Soudal 13
1941 2 Morales Esdras Guatemala Hino-One-La Red-Tigo-Suzuki 13
1941 2 Elosegui Iñigo Spain Movistar Team 13
1941 2 Duarte Emanuel Portugal Atum General - Tavira 13
1941 639 Hoyos Juan Diego Colombia Electro Hiper Europa-Caldas 13 (+10)
1941 2 Kagimu Charles Uganda ProTouch 13
1941 2 Liu Zisen China Tianyoude Hotel Team 13
1941 2 Garcia Carlos Spain Equipo Kern Pharma 13
1941 2 Märkl Niklas Germany Team DSM 13
1941 2 Zamora Richard Costa Rica Real Esteli 13
1941 2 Dhaeye Enrico Belgium Minerva Cycling Team 13
1941 2 Senicourt Kylian France Premier Tech U23 Cycling Project 13
1941 2 Dehairs Simon Belgium Alpecin-Deceuninck DT 13
1941 2 Cota Ilia Albania Tirana Team 13
1941 2 Rovder Pavol Slovakia Dukla Banská Bystrica 13
1941 2 Marais Benjamin France Vendée U - Pays de la Loire 13
1941 2 Yamada Takumi Japan EF Education-NIPPO Development 13
1941 2 Lock Dennis Denmark Carnovali-Rime 13
1941 2 Pinarello Alessandro Italy Bardiani CSF Faizanè 13
1941 2 Lennartsson Hugo Sweden Motala AIF Serneke Allebike 13
1941 2 Revelo Franklin Ecuador Team Saitel 13
1978 3 Leijnse Enzo Netherlands Development Team DSM 12
1979 3 Grmay Tsgabu Ethiopia Team BikeExchange-Jayco 12
1979 601 Prado Ignacio Mexico Canel´s-ZeroUno 12 (+9)
1979 3 Vergaerde Otto Belgium Trek-Segafredo 12
1979 3 Maestri Mirco Italy EOLO-Kometa Cycling Team 12
1979 3 Quintana Dayer Colombia Team Arkéa-Samsic 12
1979 3 Halvorsen Kristoffer Norway Uno-X Pro Cycling Team 12
1979 3 Rivi Samuele Italy EOLO-Kometa Cycling Team 12
1979 3 Stewart Campbell New Zealand Team BikeExchange-Jayco 12
1979 3 Carpene Samuele Italy General Store-Essegibi-F.Ili Curia 12
1979 3 Theiler Ole Germany Team Lotto-Kern Haus 12
1979 368 Cotacachi Elvis Ecuador Jonathan Narvaez SF 12 (+7)
1979 3 Rico Cristian Colombia Colombia Tierra de Atletas 12
1979 3 Kramer Jesse Netherlands Jumbo-Visma Development Team 12
1992 5 Minoual Soulayman Morocco 11
1993 5 Olivo Bryan Italy Cycling Team Friuli ASD 11
1994 5 Rogora Kiya Ethiopia Centre Mondial du Cyclisme 11
1995 5 Kusuma Terry Yudha Indonesia 11
1996 5 Andersen Mads Denmark Team Coloquick 11
1997 5 Ravanelli Simone Italy Drone Hopper-Androni Giocattoli 11
1997 5 Viviani Attilio Italy Bingoal Pauwels Sauces WB 11
1997 5 Trezise Declan Australia ARA Pro Racing Sunshine Coast 11
1997 5 Remkhi Rudolf Kazakhstan Almaty Cycling Team 11