Ranking | UCI

EMBED DATA

Men Women

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Riders Teams Nations All U23

Pos Rider Nation Team Points
1629 3 Henao Sergio Colombia 20
1629 3 Alizada Elgun Azerbaijan 20
1629 3 Rivas Angel Venezuela 20
1629 3 Kelly William Eswatini 20
1629 3 Piranishvili Avtandil Georgia 20
1629 3 Cabral Airton Venezuela 20
1629 3 Almane Abdel Azez Lebanon 20
1629 3 Ferreira Halysson Henrique Brazil Avulso 20
1629 3 Ortiz Robin Bolivia Santa Cruz 20
1629 3 Nishio Hayato Japan Nasu Blasen 20
1629 3 Ferreyra Diego Chile Viví Tunuyan 20
1629 3 Enkhtaivan Bolor-Erdene Mongolia Levante Fuji Shizuoka 20
1629 3 Teggart Matthew Ireland WiV SunGod 20
1629 3 Somogyi Gergely Hungary Kaposvari Kerekparos K 20
1629 3 Niv Guy Israel Israel-Premier Tech 20
1629 3 Côté Nicolas Canada Yoeleo Test Team p/b 4Mind 20
1629 3 Flanagan Liam USA Kelly Benefit Strategies Elite 20
1629 3 Vanchevski Kristijan North Macedonia MVK Veles 20
1629 3 Kuba Ronald Slovakia Brigetio KSE 20
1629 3 Bratic Ivan Croatia BK Dinamo 20
1629 3 Rivard Nicolas Canada Premier Tech U23 Cycling Project 20
1629 3 Li Henry Belize G-Flow 20
1629 3 Hajek Alexander Austria Trinity Racing 20
1629 3 Castro Figueroa Pablo Bolivia Pio Rico Cycling Team 20
1629 3 Ho Chun Yeung Hong Kong SHKP Supernova CT 20
1629 3 Alrahbi Said Oman Oman Cycling Ass. 20
1629 3 Corbadora Edson Philippines Dreyna 20
1629 3 Jonsson Thorbergur Ingi Iceland Hjólreiðafélag Akureyrar 20
1729 4 Batsaikhan Tegshbayar Mongolia Ferei Mongolia Development Team 19
1730 4 Lecerf William Junior Belgium Lotto Soudal U23 19
1731 4 Gebrehiwet Aklilu Eritrea 19
1732 4 Claeys Dimitri Belgium Intermarché-Wanty-Gobert 19
1732 4 Niu Yikui China Li Ning Star 19
1732 4 Mobach Jarno Netherlands Leopard Pro Cycling 19
1732 4 Brunel Alexys France US Lamentin 19
1732 4 Chia Luis Carlos Colombia Supergiros-Alc.Manizales 19
1732 4 Heiduk Kim Germany INEOS Grenadiers 19
1732 4 Dauschy Guillaume France Premier Tech U23 Cycling Project 19
1732 4 Krstic Nikola Serbia Red Star-Serbia 19
1732 4 Gross Adam Slovakia Cycling Academy Trencin 19
1741 4 Grabis Mateusz Poland Voster ATS Team 18
1742 4 Devenyns Dries Belgium Quick-Step Alpha Vinyl Team 18
1743 4 Archibald John Great Britain 18
1743 4 Rebellin Davide Italy Work Service-Vitalcare-Dynatek 18
1743 4 van Poppel Boy Netherlands Intermarché-Wanty-Gobert 18
1743 4 Torres Albert Spain Movistar Team 18
1743 4 Park Sang Hong South Korea LX Cycling Team 18
1743 4 Oranza Ronald Philippines Team Philippine Navy Standard 18
1743 4 Overgaard Pedersen Nicklas Denmark Bache-JS.Dk 18
1743 4 Graczyk Vincent France Excelsior 18
1743 4 Fredes Sergio Argentina KTM 18
1743 4 Danès Léo France Team U Nantes Atlantique 18
1743 4 Aerts Thijs Belgium Baloise Trek Lions 18
1743 4 Prodhomme Nicolas France AG2R Citroën Team 18
1743 4 Williams Cory Belize L39ION of Los Angeles 18
1743 4 Pelegrí Óscar Spain Burgos-BH 18
1743 4 Marenzi Lorenzo Croatia Meridiana Kamen Team 18
1743 4 Quarterman Charles Great Britain Philippe Wagner Cycling 18
1743 4 Melgarejo Monges Rogelio Ariel Paraguay Team Minga Bike -Max-Go 18
1743 4 Kasko David Slovakia Dukla Banská Bystrica 18
1743 4 Canastuj Jose Guatemala Opticas de Luxe-Ninosport 18
1743 4 Chevalier Maxime France B&B Hotels-KTM 18
1743 4 Quita Ronnilan Philippines Go for Gold Philippines 18
1743 4 Jenkins James Ireland Richardsons Trek DAS 18
1743 4 Forssell Hugo Sweden CK Hymer 18
1743 4 Iderbold Bold Mongolia Ferei Mongolia Development Team 18
1743 4 Diaz Andy Cuba Cuba Nacional Team 18
1743 4 Berhe Welay Ethiopia EF Education-NIPPO Development 18
1743 4 Al Hsani Mundher Oman Oman Cycling Ass. 18
1743 4 Dalby Simon Denmark Uno-X DARE DT 18
1743 4 Mackellar Alastair Australia Israel Cycling Academy 18
1743 4 Zachar Bruno Paraguay Team Minga Bike -Max-Go 18
1743 4 L'Esperance Thibault Mauritius Faucon Flacq SC-KFC 18
1743 4 Erdene-Orgil Javkhlanbat Mongolia Ferei Mongolia Development Team 18
1775 3 Elhosseiny Khalil Assem Egypt 17
1776 3 Peng Xin China 17
1776 3 Lobato Juan Jose Spain Euskaltel-Euskadi 17
1776 3 Thwaites Scott Great Britain Alpecin-Deceuninck 17
1776 3 Mansouri Abderrahmane Algeria Fed.Algerienne Cycl. 17
1776 3 Langellotti Victor Monaco Burgos-BH 17
1776 3 Corte Eduardo Mexico Canel´s-ZeroUno 17
1776 3 Toudal Emil Denmark BHS-PL Belton Bornholm 17
1776 3 Urruty Maxime France Nice Métropole Côte d'Azur 17
1776 3 Raugel Antoine France AG2R Citroën Team 17
1776 3 Tercero Fernando Spain EOLO-KOMETA U23 17
1776 3 Sam Edwin Guatemala Asociacion Quetzaltenango-Castelli 17
1776 3 Umba Santiago Colombia Drone Hopper-Androni Giocattoli 17
1776 3 Zumer Matic Slovenia Meblo Jogi Pro-Concrete 17
1789 3 Schulting Peter Netherlands VolkerWessels Cycling Team 16
1790 3 Van Aert Bernard Indonesia Mula 16
1791 3 Østergaard Mads Denmark Team Coloquick 16
1792 3 Troude Mathieu France 16
1792 3 Mendoza Martinez Josue Alexander El Salvador 16
1792 3 Lemoine Cyril France B&B Hotels-KTM 16
1792 3 Chirico Luca Italy Drone Hopper-Androni Giocattoli 16
1792 3 Swirbul Keegan USA Human Powered Health 16
1792 3 Jarnet Maxime France GO Sport-Roubaix Lille Métropole 16
1792 3 Slock Liam Belgium Lotto Soudal U23 16
1792 3 Raugala Gustas Lithuania Kaunas Cycling Team 16
1792 3 Harteel Jelle Belgium Lotto Soudal U23 16