Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Races | Amateur

Date CAT Race Winner
01.01 NE KREM New Year’s Day Cycling Classic O. Quiros Jr.
03.01-05.01 NE Bay Cycling Classic S. Welsford
03.01-05.01 NE Vuelta de la Leche W. Burmann Littin
04.01 NE Clásica de Boavita A. Bustamante
04.01-05.01 NE Fiesta del Pueblo-Treinta y Tres P. Anchieri
04.01 NE Social de Canet denBerenguer P. López Gil
05.01 NE Berrechid Y. Bdadou
05.01 NE Clásica de Reyes-Mexico DF E. Cadena Martinez
05.01 NE Lomas de Zamora 5.1.20 R. Turano
05.01 NE Tunuyan D. Diaz
06.01 NE Circuito De Jenesano N. Quintana
06.01 NE Circuito Feria de Manizales J. Hoyos Cano
08.01 CN CN Australia ITT L. Durbridge
08.01 CN CN Australia ITT-JR P. Eddy
08.01 CN CN Australia ITT-U23 L. Plapp
08.01-10.01 NE Vuelta a Bramón D. Gomez
09.01-12.01 NE Giro del Sol San Juan N. Naranjo
10.01 CN CN Australia Crit. S. Welsford
10.01 CN CN Australia Crit. Juniors D. Trezise
10.01 CN CN Australia Crit.U23 K. O'Brien
10.01-12.01 NE Hawkes Bay Cycling Tour D. Kennett
11.01 CN CN Australia RR-JR D. Trezise
11.01 CN CN Australia RR-U23 J. Drizners
11.01-12.01 NE Copa Hermandad N. Acosta
11.01 NE Vuelta del Este-Melo P. Anchieri
11.01 NE Western Cape Championships-ITT B. Munton
12.01 NE Challenge de la Plana-Villarreal G. Hernandez Rico
12.01 CN CN Australia RR C. Meyer
12.01 NE Corredor Vial-San Luis M. Quiroga
12.01 1.12.5 Course Ouverture Martinique J. Labejof
12.01 NE Cruz de Piedra L. Peñalver
12.01 NE Curicó-Iloca G. Miranda
12.01 NE Festival Port Elizabeth B. Gouveris
12.01 NE Kenitra Y. Bdadou
12.01 NE La PLata 12/1/19 S. Fredes
12.01 NE Southern By Pass-Thogoto S. Kangangi
12.01 NE Volta a la Marina Alta-Parcent J. Snyers
12.01 NE Western Cape Championships-RR L. Visser
16.01-18.01 NE Grand Prix du Chahid ‘’Didouche Mourad’’ A. Benyoucef
16.01 NE Youssofia A. Ed-Doghmy
18.01 NE Challenge de la Plana-Onda
18.01 NE Circuito Miguel Sanabria-Tuta M. Florez
18.01 NE Eastern Cape Road Championships.ITT B. Gouveris
18.01-19.01 NE GP ACT- Angola M. De Carvalho
18.01 1.12.5 GP du François F. Saint-Louis
18.01 NE La Invernal-Motorland-Alcañiz I. Romero Soto
18.01 NE Mpumalanga Championships-ITT R. Terry
18.01 NE Tommy Ketterhagen Memorial-Bertram L. Bourgoyne
19.01 NE Avondale Crit E. Overson
19.01 NE CBR Dominguez Hills Criterium 1 C. Williams
19.01 NE Clasica Doble Media Agua N. Tivani
19.01 NE Comarca Poços de Caldas M. Pereira
19.01 NE Copa Federación-Aguascalientes F. Lara Carbajal
19.01 NE Cursa Social El Perelló S. Bakker
19.01 NE Durazno Villa del Carmen J. Caorsi
19.01 NE Eastern Cape Road Championships-RR B. Gouveris
19.01 NE Kawajima Yakuba Criterium (1) T. Saruta
19.01 NE Kawajima Yakuba Criterium RCS (1) Y. Ishihara
19.01 NE Mohammedia M. Essail
19.01 NE Mpumalanga Championships-RR R. Terry
19.01 1.CRT Schwalbe Classic C. Ewan
19.01 NE Social Interclubs Campo Cartagena-Torre Pacheco J. Cayuela López
19.01 NE Villavicencio M. Nebot
19.01 NE Volta a la Marina Alta-Xaló S. Moll Mut
19.01 NE Vuelta a la Florida A. Mini
24.01-26.01 NE Clásica Virgen de la Purificación C. Tobar
24.01-26.01 NE Vuelta Maule Centro W. Burmann Littin
25.01 NE Challenge de la Plana-Xilxes R. Ribes
25.01 NE Copa Policarpa Salavarrieta-Guaduas R. Oyola
25.01 NE Guayana Season Opener J. John
25.01 NE Modi`in - Shoham G. Weinberg
25.01 NE Saida I. Belbachir
25.01 NE Social Interclubs Campo Cartagena-San Javier T. Jimenez Garcia
25.01 NE Trofeo Can Tixedo-San Antoni
25.01 NE Trofeo Interclubs Vinalopo-Elda P. Milan Jimenez
26.01 NE Assilah L. Sabbahi
26.01 NE Avondale Crit 2 T. Stites
26.01 NE Challenge CRCM-1ª Manche S. Kalf
26.01 NE Challenge de la Plana-Rosell G. Andres Debon
26.01 NE Clásica Coquimbito-Peñaflor M. Paez
26.01 NE Criterium Ciudad de Vera A. Perez Diaz
26.01 NE Cursa Social del Pa-Palafrugell S. Bakker
26.01 NE GP Sao Jose dos Campos M. Pereira
26.01 NE Heroes Cycling Cup-Kigali J. Habimana
26.01 NE Mediouna M. Essail
26.01 NE Mercedes R. Mascaranas
26.01 NE Nedbank WPP-1 J. Van Meirhaege
26.01 NE San Sebastián- Retalhuleu W. Escobar Lopez
26.01 NE Sidi Kacem O. El Harrass
26.01 NE Social Interclubs Campo Cartagena-La Aljorra T. Jimenez Garcia
26.01 NE The Value Logistics Fast One-Meyerton K. Main
26.01 NE Trofeu Social Josep Florencio-Montroig J. Marin Domingo
26.01 NE Volta a la Marina Alta-Xabia R. Walters
30.01 CN CN Colombia ITT D. Martinez
30.01 CN CN Colombia ITT-U23 A. Bustamante
30.01-01.02 NE Coupe Algerie-2 manche Y. Hamza
31.01 CN CN Qatar ITT F. Al Khater
31.01-02.02 NE Tour de San Carlos J. Giacinti
31.01 NE Turkiye Sampiyonasi-1-Alanya H. Dogan
31.01-03.02 NE Vuelta a Cienfuegos J. Piedra