Stadprijs Geraardsbergen - 2019

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Håkon Aalrust Team Coop 3:36:28
02 Dennis Coenen Cibel + 42
03 Ivar Slik Monkey Town - À Bloc CT + 48
04 Ross Lamb SwiftCarbon Pro Cycling + 48
05 Damien Clayton Ribble Pro Cycling + 48
06 Mark Christian Team Wiggins-Le Col + 56
07 Julien Van Den Brande Tarteletto - Isorex + 1:03
08 Glenn Debruyne Cibel + 1:03
09 Jari Snyers Aluvano Development Team + 1:03
10 Brent Cle Corendon - Circus + 1:03
11 Gabriel Cullaigh Team Wiggins-Le Col + 1:03
12 Stijn De Bock Canyon DHB + 1:03
13 Lander Loockx Iko-Beobank + 1:03
14 Jelle Donders Team Dauner D&DQ - Akkon + 1:03
15 Niels De Rooze Tarteletto - Isorex + 1:03
16 Jacob Scott SwiftCarbon Pro Cycling + 1:03
17 Adam Toupalik Team Sauerland NRW + 1:03
18 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 1:03
19 Laurens Sweeck Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 1:03
20 Edward Walsh X Speed United + 1:03
21 Michiel Dieleman Cibel + 1:03
22 Hans Becking VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 1:03
23 David Desmecht S-Bikes Bodhi Cycling + 1:03
24 Viktor Van Den Branden Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:03
25 Jacques Sauvagnargues Team Wiggins-Le Col + 1:03
26 Jarno Bellens Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 1:17
27 Jérôme Baugnies Wanty - Groupe Gobert + 1:32
DNF Kai Reus -
DNF Foeke Dubois Asfra Racing Team
DNF Dan Gardner Baguet - MIBA Poorten - Indulek
DNF Adam Lewis Beat Cycling Club
DNF Tomas Petit C.C.Chevigny
DNF Jacob Relaes Cibel
DNF Timothy Stevens Cibel
DNF Gilles Vandenbosch Comite Regional Hainaut
DNF Stef Rogier Davo-United CT
DNF Maxime De Poorter EC Saint-Etienne Loire
DNF Dries Hemelings Hand in Hand Baal
DNF Steve Maginet Home Solution-Soenens
DNF Yarno Vandenbroeck Home Solution-Soenens
DNF Jelle De Ville Ind-Belgie
DNF Dennis Habils Jonge Rakkers Vollezele
DNF Jack Burke Leopard Pro Cycling
DNF Misch Leyder Leopard Pro Cycling
DNF Bas Van Belle Leopard Pro Cycling
DNF Richard Banusch LKT Team Brandenburg
DNF Christian Koch LKT Team Brandenburg
DNF Paul Rudys LKT Team Brandenburg
DNF Franz Werner LKT Team Brandenburg
DNF Arno Debeir Marlux - Bingoal
DNF Maxim Dewulf Marlux - Bingoal
DNF Anton Ferdinande Marlux - Bingoal
DNF Eli Iserbyt Marlux - Bingoal
DNF Dieter Vanthourenhout Marlux - Bingoal
DNF Michael Vanthourenhout Marlux - Bingoal
DNF Ward Deschepper Milwaukee- Alpha Motorhomes
DNF James Fouche Mitchelton - Scott
DNF Chiel Breukelman Monkey Town - À Bloc CT
DNF Maarten De Jonge Monkey Town - À Bloc CT
DNF Rick Pluimers Monkey Town - À Bloc CT
DNF Jens Adams Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Tomas Kopecky Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Braam Merlier Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Yannick Peeters Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Daan Soete Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Diether Sweeck Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Toon Vandebosch Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Victor Vandebosch Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Sean Bero Prorace-Urbano Cycling Team
DNF Scott Auld Ribble Pro Cycling
DNF William Brown Ribble Pro Cycling
DNF Alex Dalton Ribble Pro Cycling
DNF Richard Jones Ribble Pro Cycling
DNF Zeb Kyffin Ribble Pro Cycling
DNF Simon Wilson Ribble Pro Cycling
DNF Aurelien Delaheye RVC Ottignies
DNF David Motte S-Bikes Bodhi Cycling
DNF Niels Platteau S-Bikes Bodhi Cycling
DNF Yannick Vekemans S-Bikes Bodhi Cycling
DNF Thimo Willems Sport Vlaanderen - Baloise
DNF Jose Autran Start Cycling Team
DNF Nehuen Bazan Start Cycling Team
DNF Luis Javelly Start Cycling Team
DNF Leonel Quintero Start Cycling Team
DNF Eduardo Villanueva Start Cycling Team
DNF Thomas Joseph Tarteletto - Isorex
DNF Ylber Sefa Tarteletto - Isorex
DNF Elias Van Breussegem Tarteletto - Isorex
DNF Jordi Van Dingenen Tarteletto - Isorex
DNF Maxime Vantomme Tarteletto - Isorex
DNF Erlend Blikra Team Coop
DNF Jacob Eriksson Team Coop
DNF Olav Hjemsæter Team Coop
DNF Eirik Lunder Team Coop
DNF Marc Clauss Team Dauner D&DQ - Akkon
DNF Lars Oreel Team Dauner D&DQ - Akkon
DNF Louis Deguide Team Differdange-GeBa
DNF Wesley Mol Team Differdange-GeBa
DNF Balazs Rozsa Team Differdange-GeBa
DNF Laurin Winter Team Differdange-GeBa
DNF Marc Dörrie Team Lotto - Kern Haus
DNF Jan Kuhn Team Lotto - Kern Haus
DNF Emanuel Mini Team Novo Nordisk
DNF Samuel Munday Team Novo Nordisk
DNF Johannes Hodapp Team Sauerland NRW
DNF Jonas Härtig Team Sauerland NRW
DNF Felix Intra Team Sauerland NRW
DNF Jon Knolle Team Sauerland NRW
DNF Per Münstermann Team Sauerland NRW
DNF Larry Valvasori Team Vorarlberg Santic
DNF Michael O'Loughlin Team Wiggins-Le Col
DNF Oliver Robinson Team Wiggins-Le Col
DNF Robby Cobbaert VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Tom Pessemier VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Ricky Rosseel VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Balder De Doncker Vetrapo Cycling Team
DNF Bart Tribout Vetrapo Cycling Team
DNF Kenny Dehaes Wallonie Bruxelles
DNF Frederik Backaert Wanty - Groupe Gobert
DNF Trond Håkon Trondsen Wanty - Groupe Gobert
DNF Pieter Vanspeybrouck Wanty - Groupe Gobert
Information
Nation Belgium
Date 26th August
Distance 162 km
CAT KP
Other
Embed Results