Tour de Marie Galante - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gene Meving CSCA Propreté 2000 03:45:10
02 Baret-Ajax Brandon Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 00
03 Eustache Cédric Entente TMC/CC Etupes + 00
04 Geran Ronald CSCA Propreté 2000 + 01:29
05 Donnewirth Tom U.V.Marie Galante + 01:29
06 Casi-Viallet Isao Robin Entente TMC/CC Etupes + 01:29
07 Brunel Alexys U.S.Lamentin + 01:29
08 Relmy Widjy CSCA Propreté 2000 + 01:29
09 Barolin Kerane Team Autolagon-UVN + 01:29
10 Reguero Gabriel Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 01:29
11 Urcel Damien Team USC Goyave + 01:29
12 Pellegrin Mathieu Team Cama/CCSL + 01:29
13 Miny Lionel J.C.Abymes + 01:29
14 Cailliau Taino CSCA Propreté 2000 + 01:31
15 Vedel Gabin Guidon Sprinter Canalien + 01:31
16 Juillaguet Will U.V.Marie Galante + 01:32
17 Chane Foc Julien Team Cama/CCSL + 01:32
18 Sablon Luis V.C.Saintannais + 01:32
19 Peramin Allan Team Cama/CCSL + 01:32
20 Carene Boris Team Cama/CCSL + 01:32
21 Pialhoux Elian Guidon Sprinter Canalien + 01:34
22 Vinetot Romain Entente TMC/CC Etupes + 01:35
23 André Lubin Yannis Entente TMC/CC Etupes + 01:36
24 Alidor Adrien USR Velo STPA + 01:46
25 Lutin Larry Entente KA PDL/GB 118 + 13:43
26 Chauppard Olivier U.V.Marie Galante + 13:44
27 Etenna Mendrick Florentin Team Autolagon-UVN + 13:47
28 Lachages Alexandre CSCA Propreté 2000 + 13:52
29 Duro Kelian V.C.Saintannais + 13:52
30 Vingadassamy Mael Entente KA PDL/GB 118 + 16:46
31 Bordée Gaël CSCA Propreté 2000 + 16:48
32 Alphonse Samuel J.C.Abymes + 16:49
33 Bousquet Benjamin Guyana + 16:49
34 Dantin Ludovic Guyana + 16:49
35 Saint-Louis Lucas Guyana + 16:49
36 Phaeton Collins CSCA Propreté 2000 + 20:17
37 Hamlet Freddy Entente TMC/CC Etupes + 20:17
38 Hansart Philéas Team Autolagon-UVN + 20:18
39 Largitte Jeiel Team USC Goyave + 20:44
40 Duval Gwendy U.V.Marie Galante + 21:42
41 Domenc Hugo Guidon Sprinter Canalien + 21:42
42 Pelou Joris Team Autolagon-UVN + 21:42
43 Jeanne Vladimir USR Velo STPA + 21:43
44 Fraumar Dave Guyana + 21:43
45 Desiree Yona USR Velo STPA + 21:59
46 Rivard Dominique Espoir du Sud + 22:16
47 Palmiste Philgy Team Autolagon-UVN + 22:16
48 Dollin Dijovany Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 22:16
49 Matheau Joan Guidon Sprinter Canalien + 22:16
50 Duro Nicolas V.C.Saintannais + 22:16
51 Legrand Carl Team Autolagon-UVN + 22:16
52 Brouta Jozuel Idris U.V.Marie Galante + 24:14
53 Suares Gilles USR Velo STPA + 24:14
54 Ajinca Lucas Espoir du Sud + 34:53
55 Kittaviny Jean Erique U.S.Lamentin + 44:29
DNF Agricole Yannis Team USC Goyave
DNF Boyeau Fendley U.S.Lamentin
DNF Delos Ryan U.S.Lamentin
DNF Laurent Cedric Excelsior
DNF Taranne Teddy USR Velo STPA
DNF Ramothe Cedric Entente KA PDL/GB 118
DNF Laffite Florent Team Cama/CCSL

Information