Tour de Marie Galante - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Pellegrin Mathieu Team Cama/CCSL 04:23:40
02 Urcel Damien Team USC Goyave + 04
03 Eustache Cédric Entente TMC/CC Etupes + 01:35
04 Donnewirth Tom U.V.Marie Galante + 01:35
05 Brunel Alexys U.S.Lamentin + 01:35
06 Chane Foc Julien Team Cama/CCSL + 01:35
07 Cailliau Taino CSCA Propreté 2000 + 03:45
08 Sablon Luis V.C.Saintannais + 03:45
09 Hansart Philéas Team Autolagon-UVN + 03:49
10 Relmy Widjy CSCA Propreté 2000 + 03:50
11 Reguero Gabriel Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 03:50
12 Miny Lionel J.C.Abymes + 03:51
13 Pialhoux Elian Guidon Sprinter Canalien + 03:57
14 André Lubin Yannis Entente TMC/CC Etupes + 03:57
15 Clavier Kendric Entente KA PDL/GB 118 + 04:53
16 Carene Boris Team Cama/CCSL + 05:26
17 Casi-Viallet Isao Robin Entente TMC/CC Etupes + 08:49
18 Vedel Gabin Guidon Sprinter Canalien + 08:49
19 Juillaguet Will U.V.Marie Galante + 08:49
20 Vinetot Romain Entente TMC/CC Etupes + 09:41
21 Laffite Florent Team Cama/CCSL + 09:41
22 Phaeton Collins CSCA Propreté 2000 + 10:24
23 Palmiste Philgy Team Autolagon-UVN + 15:55
24 Etenna Mendrick Florentin Team Autolagon-UVN + 15:55
25 Pelou Joris Team Autolagon-UVN + 18:19
26 Baret-Ajax Brandon Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 18:31
27 Bordée Gaël CSCA Propreté 2000 + 19:21
28 Duval Gwendy U.V.Marie Galante + 22:51
29 Domenc Hugo Guidon Sprinter Canalien + 22:51
30 Lambourdiere Marc-Nicolas Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 25:03
31 Matheau Joan Guidon Sprinter Canalien + 25:43
32 Saint-Louis Lucas Guyana + 25:43
33 Legrand Carl Team Autolagon-UVN + 25:43
34 Fraumar Dave Guyana + 25:43
35 Duro Kelian V.C.Saintannais + 25:45
36 Jeanne Vladimir USR Velo STPA + 25:45
37 Barolin Kerane Team Autolagon-UVN + 25:45
38 Alidor Adrien USR Velo STPA + 25:45
39 Hamlet Freddy Entente TMC/CC Etupes + 25:45
40 Dantin Ludovic Guyana + 25:45
41 Lutin Larry Entente KA PDL/GB 118 + 25:45
42 Yao Killian Excelsior + 25:45
43 Brouta Jozuel Idris U.V.Marie Galante + 25:45
44 Suares Gilles USR Velo STPA + 25:45
45 Bousquet Benjamin Guyana + 25:45
46 Geran Ronald CSCA Propreté 2000 + 25:45
47 Chauppard Olivier U.V.Marie Galante + 25:45
48 Kittaviny Jean Erique U.S.Lamentin + 25:46
49 Dollin Dijovany Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 25:46
50 Gene Meving CSCA Propreté 2000 + 25:51
51 Peramin Allan Team Cama/CCSL + 25:51
52 Lachages Alexandre CSCA Propreté 2000 + 25:51
53 Largitte Jeiel Team USC Goyave + 25:53
54 Vingadassamy Mael Entente KA PDL/GB 118 + 32:20
55 Rivard Dominique Espoir du Sud + 32:20
56 Alphonse Samuel J.C.Abymes + 32:20
57 Ajinca Lucas Espoir du Sud + 32:20
58 Laurent Cedric Excelsior + 40:05
59 Boyeau Fendley U.S.Lamentin + 40:05
60 Delos Ryan U.S.Lamentin + 40:05
61 Ramothe Cedric Entente KA PDL/GB 118 + 40:05
62 Kondi Jean Philippe USR Velo STPA + 40:05
63 Desiree Yona USR Velo STPA + 40:05
64 Taranne Teddy USR Velo STPA + 40:05
65 Duro Nicolas V.C.Saintannais + 40:05
66 Agricole Yannis Team USC Goyave + 52:32
DNF Vangheluwe Seppe Entente TMC/CC Etupes
DNF Duro Kevin Entente KA PDL/GB 118

Information