Tour de Marie Galante - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Brunel Alexys U.S.Lamentin 03:58:58
02 Donnewirth Tom U.V.Marie Galante + 06
03 Pellegrin Mathieu Team Cama/CCSL + 36
04 Chane Foc Julien Team Cama/CCSL + 36
05 Reguero Gabriel Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 36
06 André Lubin Yannis Entente TMC/CC Etupes + 02:20
07 Bordée Gaël CSCA Propreté 2000 + 05:18
08 Urcel Damien Team USC Goyave + 05:18
09 Hansart Philéas Team Autolagon-UVN + 05:18
10 Sablon Luis V.C.Saintannais + 05:18
11 Miny Lionel J.C.Abymes + 05:18
12 Eustache Cédric Entente TMC/CC Etupes + 05:18
13 Clavier Kendric Entente KA PDL/GB 118 + 05:18
14 Carene Boris Team Cama/CCSL + 05:18
15 Phaeton Collins CSCA Propreté 2000 + 05:18
16 Juillaguet Will U.V.Marie Galante + 05:22
17 Vanony Tony V.C.Saintannais + 05:23
18 Gene Meving CSCA Propreté 2000 + 05:24
19 Vedel Gabin Guidon Sprinter Canalien + 05:31
20 Peramin Allan Team Cama/CCSL + 05:32
21 Agricole Yannis Team USC Goyave + 05:42
22 Largitte Jeiel Team USC Goyave + 10:18
23 Dollin Dijovany Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 10:20
24 Brouta Jozuel Idris U.V.Marie Galante + 10:20
25 Palmiste Philgy Team Autolagon-UVN + 10:20
26 Casi-Viallet Isao Robin Entente TMC/CC Etupes + 10:20
27 Pelou Joris Team Autolagon-UVN + 10:20
28 Chauppard Olivier U.V.Marie Galante + 10:20
29 Vingadassamy Mael Entente KA PDL/GB 118 + 10:20
30 Dantin Ludovic Guyana + 10:20
31 Lutin Larry Entente KA PDL/GB 118 + 10:20
32 Vangheluwe Seppe Entente TMC/CC Etupes + 10:20
33 Duro Kelian V.C.Saintannais + 10:20
34 Kondi Jean Philippe USR Velo STPA + 10:20
35 Alidor Adrien USR Velo STPA + 10:20
36 Lanclume Jules J.C.Abymes + 10:20
37 Barolin Kerane Team Autolagon-UVN + 10:20
38 Taranne Teddy USR Velo STPA + 10:29
39 Legrand Carl Team Autolagon-UVN + 10:36
40 Vinetot Romain Entente TMC/CC Etupes + 10:36
41 Suares Gilles USR Velo STPA + 10:36
42 Desiree Yona USR Velo STPA + 17:57
43 Laurent Cedric Excelsior + 17:57
44 Rivard Dominique Espoir du Sud + 17:57
45 Alphonse Samuel J.C.Abymes + 17:57
46 Lambourdiere Marc-Nicolas Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 18:37
47 Clerge Odvelt Excelsior + 18:37
48 Duval Gwendy U.V.Marie Galante + 18:37
49 Matheau Joan Guidon Sprinter Canalien + 18:41
50 Etenna Mendrick Florentin Team Autolagon-UVN + 18:41
51 Hippocrate Cyril Espoir du Sud + 18:44
52 Baret-Ajax Brandon Entente Asc Karak/Rda/Vo2C + 18:44
53 Cailliau Taino CSCA Propreté 2000 + 18:44
54 Delos Ryan U.S.Lamentin + 18:44
55 Kittaviny Jean Erique U.S.Lamentin + 18:44
56 Pialhoux Elian Guidon Sprinter Canalien + 18:44
57 Relmy Widjy CSCA Propreté 2000 + 18:44
58 Boyeau Fendley U.S.Lamentin + 18:44
59 Ramothe Cedric Entente KA PDL/GB 118 + 18:44
60 Jeanne Vladimir USR Velo STPA + 18:44
61 Saint-Louis Lucas Guyana + 18:44
62 Blondin Audric Team USC Goyave + 18:44
63 Eglela Wildrick U.V.Marie Galante + 18:44
64 Hamlet Freddy Entente TMC/CC Etupes + 18:44
65 Lachages Alexandre CSCA Propreté 2000 + 18:44
66 Duro Nicolas V.C.Saintannais + 18:44
67 Domenc Hugo Guidon Sprinter Canalien + 29:29
68 Geran Ronald CSCA Propreté 2000 + 34:34
69 Ajinca Lucas Espoir du Sud + 34:34
70 Yao Killian Excelsior + 34:34
71 Cambrone Lindy Closse J.C.Abymes + 34:34
72 Laffite Florent Team Cama/CCSL + 37:34
73 Benjamin Ronald Espoir du Sud + 38:11
74 Bousquet Benjamin Guyana + 38:11
75 Fraumar Dave Guyana + 38:11
76 Dartron Johann U.V.Marie Galante + 38:11
OOT Georges Joan-Lou Entente Asc Karak/Rda/Vo2C
OOT Ferrere Etienne Team Cama/CCSL
OOT Cosaque Daryl Entente TMC/CC Etupes
OOT Carral Jean-Yves Excelsior
OOT Polipheme Anthony Entente KA PDL/GB 118
DNS Taillandier Axel Excelsior
DNS Palmier Leonar Entente Asc Karak/Rda/Vo2C
DNF Bonnet Anthony Guyana
DNF Fraumar Dane Guyana
DNF Artieres Robin Guidon Sprinter Canalien
DNF Deloumeaux Jeremy J.C.Abymes
DNF Duro Kevin Entente KA PDL/GB 118
DNF Ruffe Gregory U.V.Marie Galante
DNF Attaud Gael Espoir du Sud
DNF Rogers Sebastien Entente Asc Karak/Rda/Vo2C

Information