Trofeo E.Paganessi Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde 03:14:24
02 Pajur Romet Team Auto Eder + 54
03 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 54
04 Gregorcic Natan Slovenia + 54
05 Arrighetti Nicoló G.s. Massi - Supermercati + 54
06 Leali Stefano Team Fratelli Giorgi + 54
07 Zordan Giovanni U.c. Giorgione + 54
08 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 54
09 Rinklef Jan Germany + 54
10 Barta Martin Team Auto Eder + 54
11 Privitera Samuele Team Fratelli Giorgi + 54
12 Mattio Pietro Vigor Cycling Team + 54
13 Colorado William Talento Col-Strongman + 54
14 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 54
15 Milesi Nicolas Ciclistica Trevigliese + 54
16 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 54
17 Negrente Mattia Assali Stefen Makro + 54
18 Novak Samuel Borgo Molino Rinascita Ormelle + 54
19 Tomkinson Tyler VC La Pomme Marseille U19 + 54
20 Pescador Diego Talento Col-Strongman + 54
21 Märkl Max Germany + 54
22 Novak Pavel Ciclistica Trevigliese + 54
23 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 54
24 Volpato Leonardo U.c. Giorgione + 54
25 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 54
26 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 54
27 Archetti Riccardo U.C Bustese Olonia ASD + 54
28 Turk Aljaz Slovenia + 54
29 Cozzani Piergiorgio Team Fratelli Giorgi + 54
30 Rossi Leonardo Assali Stefen Makro + 54
31 Bessega Tommaso U.C Bustese Olonia ASD + 54
32 Tinner Joël Switzerland + 54
33 Valsecchi Samuele Canturino 1902 A.s.d. + 54
34 Graff William VC Ardennes + 54
35 Sassella Daniele S.C Romanese Cycling Team + 54
36 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 54
37 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 54
38 Alari Samuele S.C Romanese Cycling Team + 54
39 Casalini Gabriele Aspiratori Otelli + 54
40 Tytko Dmytro Villongo 3T For Ukraine + 01:24
41 Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team + 01:24
42 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:24
43 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:24
44 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 01:24
45 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 01:24
46 Ruscito Alessandro U.c. Giorgione + 01:24
47 Donati Davide Ciclistica Trevigliese + 01:24
48 Gojkovic Nicolas Team Fratelli Giorgi + 01:24
49 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 01:24
50 Franzosi Luca Aspiratori Otelli + 01:24
51 Zanolini Alan Assali Stefen Makro + 01:24
52 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:24
53 Licini Michele G.s. Massi - Supermercati + 01:24
54 Cattani Alessandro U.C Bustese Olonia ASD + 01:24
55 Turconi Filippo U.C Bustese Olonia ASD + 01:24
56 Giancristofaro Fabio U.C Bustese Olonia ASD + 01:24
57 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:24
58 Bozzola Mirko Aspiratori Otelli + 01:24
59 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:24
60 Rulli Edoardo Umbra + 02:04
61 Wertz Hugo VC Ardennes + 02:14
62 Savino Federico Work Service Speedy Bike + 02:14
63 Sorli Esteban VC Ardennes + 02:14
64 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 02:14
65 Sasajima Ryuki VC La Pomme Marseille U19 + 03:04
66 Jaramillo Garcia Esteban Talento Col-Strongman + 03:04
DNS Reibsch Jonas Germany
DNS Cettolin Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNS Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu'
DNS Righini Gregorio Giovani Giussanesi
DNS Cannizzaro Giacomo Maserati Cadeo Carpaneto
DNS Gavazzi Edoardo S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Bock Max Germany
DNF Brenner Mauro Germany
DNF Czepl Alexander RAP Tirol
DNF Doppelbauer Moritz RAP Tirol
DNF Eckerstorfer Benjamin RAP Tirol
DNF Oberlechner Luca RAP Tirol
DNF Purtscheller Jakob RAP Tirol
DNF Kirbis Primoz Slovenia
DNF Klopcic Leon Slovenia
DNF Skok Marcel Slovenia
DNF Casagrande Diego Switzerland
DNF Schleuniger Leandro Switzerland
DNF Schmid Miro Switzerland
DNF Wirz Simon Switzerland
DNF Cardenas Jesus Talento Col-Strongman
DNF Plazas Robert Talento Col-Strongman
DNF Brunori Tommaso Umbra
DNF Burani Edoardo Umbra
DNF Montanucci Francesco Umbra
DNF Moretti Giulio Umbra
DNF Bondar Yuriy Villongo 3T For Ukraine
DNF Uzvak Denys Villongo 3T For Ukraine
DNF Vusatyi Iliia Villongo 3T For Ukraine
DNF Zozulia Andriy Villongo 3T For Ukraine
DNF Calzaferri Cristian ASD Scuola Ciclismo
DNF Gamba Francesco ASD Scuola Ciclismo
DNF Gualdi Simone ASD Scuola Ciclismo
DNF Pollini Luca ASD Scuola Ciclismo
DNF Rossoni Marco ASD Scuola Ciclismo
DNF Franzoni Manuel Aspiratori Otelli
DNF Mora Luca Aspiratori Otelli
DNF Brunelli Alberto Assali Stefen Makro
DNF Sponda Simone Assali Stefen Makro
DNF Di Bernardo Marco Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Rapporti Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Clerici Simone Canturino 1902 A.s.d.
DNF Gatti Mattia Canturino 1902 A.s.d.
DNF Sambinello Mattia Canturino 1902 A.s.d.
DNF Santamaria Giovanni Canturino 1902 A.s.d.
DNF Daffini Michele Ciclistica Trevigliese
DNF Faletti Fabio Ciclistica Trevigliese
DNF Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Locatelli Luca G.s. Massi - Supermercati
DNF Rampini Matteo G.s. Massi - Supermercati
DNF Stucchi Michael G.s. Massi - Supermercati
DNF Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Cantarone Riccardo Giovani Giussanesi
DNF Cardani Lorenzo Giovani Giussanesi
DNF D'Agostino Luca Giovani Giussanesi
DNF Nespoli Lorenzo Giovani Giussanesi
DNF Van Hollebeke Milan Isorex Cycling Team
DNF Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team
DNF Dimitrijoski Luka Lotus Cycling Team
DNF Markovic Nemanja Lotus Cycling Team
DNF Percic Mark Lotus Cycling Team
DNF Takacs Peter Lotus Cycling Team
DNF Arcorace Aurelio Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Capuccilli Cristian Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Conti Emanuele Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Leonardi Gabriele Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Laino Emanuele Rostese Giant Juniors
DNF Perugia Alessandro Rostese Giant Juniors
DNF Tibald Andrea Rostese Giant Juniors
DNF Tosco Leonardo Rostese Giant Juniors
DNF Zuddas Simone Rostese Giant Juniors
DNF Bramati Christian S.C Romanese Cycling Team
DNF Cassani Elia S.C Romanese Cycling Team
DNF Rinaldi Luca S.C Romanese Cycling Team
DNF Colleoni Jacopo S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Festa Michele S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Foccoli Simone S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Pioselli Simone S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Gross Matteo Team Auto Eder
DNF Vlot Mees Team Auto Eder
DNF Vesco Leonardo Team Fratelli Giorgi
DNF Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Levring Tobias Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Da Ruos Martino U.c. Giorgione
DNF Laverdeur Johan VC Ardennes
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Arnoux Augustin VC La Pomme Marseille U19
DNF Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19
DNF Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19
DNF Di Paolo Matteo Vigor Cycling Team
DNF Ferrero Mattia Vigor Cycling Team
DNF Larivei Mattia Vigor Cycling Team
DNF Cavallaro Alberto Work Service Speedy Bike
DNF Raccagni Noviero Andrea Work Service Speedy Bike

Information