Trofeo P. Merelli Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Pajur Romet Team Auto Eder 01:44:39
02 Gregorcic Natan Slovenia + 00
03 Gualdi Simone ASD Scuola Ciclismo + 00
04 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
05 Zordan Giovanni U.c. Giorgione + 01:15
06 Guatibonza Jonathan Talento Col-Strongman + 01:15
07 Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team + 01:15
08 Cuccarolo Giovanni Borgo Molino Rinascita Ormelle + 01:15
09 Bessega Gabriele U.C Bustese Olonia ASD + 01:15
10 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 01:15
11 Colorado William Talento Col-Strongman + 01:15
12 Scappini Samuele Umbra + 01:15
13 Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:15
14 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:15
15 Rulli Edoardo Umbra + 01:15
16 Monister Angelo Team Fratelli Giorgi + 01:15
17 Schmid Miro Switzerland + 01:15
18 Eckerstorfer Benjamin RAP Tirol + 01:15
19 Sorli Esteban VC Ardennes + 01:15
20 Raccagni Noviero Andrea Work Service Speedy Bike + 01:15
21 Cavallaro Alberto Work Service Speedy Bike + 01:15
22 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:15
23 Donati Davide Ciclistica Trevigliese + 01:15
24 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:15
25 Sangalli Francesco Ciclistica Trevigliese + 01:15
26 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:15
27 Giaimi Luca Team Fratelli Giorgi + 01:15
28 Vusatyi Iliia Villongo 3T For Ukraine + 01:15
29 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:15
30 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:15
31 Tomkinson Tyler VC La Pomme Marseille U19 + 01:15
32 Turk Aljaz Slovenia + 01:15
33 Bessega Tommaso U.C Bustese Olonia ASD + 01:15
34 Cazzaniga Lorenzo Assali Stefen Makro + 01:15
35 Pioselli Simone S.c. Capriolo Mobili Ostilio + 01:15
36 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:15
37 Levring Tobias Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:15
38 Wertz Hugo VC Ardennes + 01:15
39 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 01:15
40 Barta Martin Team Auto Eder + 01:15
41 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 01:15
42 Graff William VC Ardennes + 01:15
43 Skok Marcel Slovenia + 01:15
44 Valsecchi Samuele Canturino 1902 A.s.d. + 01:15
45 Birello Nicolò Borgo Molino Rinascita Ormelle + 01:15
46 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 01:15
47 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:15
48 Tinner Joël Switzerland + 01:15
49 Vlot Mees Team Auto Eder + 01:15
50 Locatelli Luca G.s. Massi - Supermercati + 01:15
51 Klopcic Leon Slovenia + 01:15
52 Capuccilli Cristian Maserati Cadeo Carpaneto + 01:15
53 Trezzi Paolo U.C Bustese Olonia ASD + 01:15
54 Kirbis Primoz Slovenia + 01:15
55 Leonardi Gabriele Maserati Cadeo Carpaneto + 01:15
56 Perugia Alessandro Rostese Giant Juniors + 01:15
57 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:15
58 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:15
59 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 01:15
60 De Monte Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 01:15
61 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:15
62 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:15
63 Mazzoleni Luca ASD Scuola Ciclismo + 01:15
64 Gross Matteo Team Auto Eder + 01:15
65 Cocca Nicola Aspiratori Otelli + 01:15
66 Moretti Giulio Umbra + 01:15
67 Cocca Andrea Aspiratori Otelli + 01:15
68 Mattio Pietro Vigor Cycling Team + 01:15
69 Ruscito Alessandro U.c. Giorgione + 01:15
70 Plazas Robert Talento Col-Strongman + 01:15
71 Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19 + 01:15
72 Daffini Michele Ciclistica Trevigliese + 01:15
73 Rinaldi Luca S.C Romanese Cycling Team + 01:15
74 Falchetti Matteo Team Fratelli Giorgi + 01:15
75 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 01:15
76 Cassani Elia S.C Romanese Cycling Team + 01:15
77 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:15
78 Terraneo Tommaso U.C Bustese Olonia ASD + 01:15
79 Brenner Mauro Germany + 01:15
80 Sambinello Mattia Canturino 1902 A.s.d. + 01:15
81 Di Paolo Matteo Vigor Cycling Team + 01:15
82 Tibald Andrea Rostese Giant Juniors + 01:15
83 Pedrini Thomas ASD Scuola Ciclismo + 01:15
84 Ferrero Mattia Vigor Cycling Team + 01:15
85 Fontana Mirko Team Fratelli Giorgi + 01:15
86 Clerici Simone Canturino 1902 A.s.d. + 01:15
87 Mora Luca Aspiratori Otelli + 01:15
88 D'Agostino Luca Giovani Giussanesi + 01:15
89 Brunelli Alberto Assali Stefen Makro + 01:15
90 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 01:15
91 Larivei Mattia Vigor Cycling Team + 01:15
92 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:15
93 Stucchi Michael G.s. Massi - Supermercati + 01:15
94 Zanini Simone Canturino 1902 A.s.d. + 01:15
95 Jaramillo Garcia Esteban Talento Col-Strongman + 01:15
96 Cardenas Jesus Talento Col-Strongman + 01:15
97 Graziotto Luca Borgo Molino Rinascita Ormelle + 01:15
98 Laverdeur Johan VC Ardennes + 01:15
99 Bisoni Giovanni U.C Bustese Olonia ASD + 01:15
DNS Reibsch Jonas Germany
DNS Marinoni Daniele Ciclistica Trevigliese
DNS Arrighetti Nicoló G.s. Massi - Supermercati
DNF Bock Max Germany
DNF Märkl Max Germany
DNF Rinklef Jan Germany
DNF Czepl Alexander RAP Tirol
DNF Doppelbauer Moritz RAP Tirol
DNF Oberlechner Luca RAP Tirol
DNF Purtscheller Jakob RAP Tirol
DNF Casagrande Diego Switzerland
DNF Schleuniger Leandro Switzerland
DNF Wirz Simon Switzerland
DNF Brunori Tommaso Umbra
DNF Burani Edoardo Umbra
DNF Tytko Dmytro Villongo 3T For Ukraine
DNF Uzvak Denys Villongo 3T For Ukraine
DNF Uzvak Dmytro Villongo 3T For Ukraine
DNF Zozulia Andriy Villongo 3T For Ukraine
DNF Agustoni Elia ASD Scuola Ciclismo
DNF Schincariol Leonardo ASD Scuola Ciclismo
DNF Barbuto Riccardo Aspiratori Otelli
DNF Casalini Gabriele Aspiratori Otelli
DNF Cuel Nicolo Assali Stefen Makro
DNF Dan Raymond Assali Stefen Makro
DNF Sponda Simone Assali Stefen Makro
DNF Milosevic Vladimir Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Santamaria Giovanni Canturino 1902 A.s.d.
DNF Carminati Diego Ciclistica Trevigliese
DNF Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Baranovskyi Yaroslav G.s. Massi - Supermercati
DNF Carroni Yuri G.s. Massi - Supermercati
DNF Dealessi Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Cardani Lorenzo Giovani Giussanesi
DNF Muraglia Ricardo Giovani Giussanesi
DNF Righini Gregorio Giovani Giussanesi
DNF Shevchenko Daniil Giovani Giussanesi
DNF Van Hollebeke Milan Isorex Cycling Team
DNF Dimitrijoski Luka Lotus Cycling Team
DNF Markovic Nemanja Lotus Cycling Team
DNF Percic Mark Lotus Cycling Team
DNF Takacs Peter Lotus Cycling Team
DNF Arcorace Aurelio Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Cannizzaro Giacomo Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Conti Emanuele Maserati Cadeo Carpaneto
DNF Laino Emanuele Rostese Giant Juniors
DNF Tosco Leonardo Rostese Giant Juniors
DNF Zuddas Simone Rostese Giant Juniors
DNF Archetti Samuele S.C Romanese Cycling Team
DNF Bonissi Andrea S.C Romanese Cycling Team
DNF Bramati Christian S.C Romanese Cycling Team
DNF Colleoni Jacopo S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Festa Michele S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Gardumi Mattia S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Gavazzi Edoardo S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Gojkovic Nicolas Team Fratelli Giorgi
DNF Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Da Ruos Martino U.c. Giorgione
DNF Volpato Leonardo U.c. Giorgione
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Arnoux Augustin VC La Pomme Marseille U19
DNF Sasajima Ryuki VC La Pomme Marseille U19
DNF Ballarin Gabriele Work Service Speedy Bike

Information