Giro live Race Centre here | Navarra live Race Centre here

Giro Toscana Int. Femminile - 2021

Overall Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Sierra Arlenis A.R. Monex Women's 06:12:2440
02 Leleivyte Rasa Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 1730
03 Silvestri Debora Top Girls Fassa Bortolo + 4825
04 Kumiega Karolina Poland + 01:1220
05 Bariani Giorgia Top Girls Fassa Bortolo + 01:1515
06 Nerlo Aurela Poland + 01:3710
07 Cesuliene Inga Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 01:385
08 Novolodskaya Maria A.R. Monex Women's + 01:413
09 Realini Gaia Isolmant-Premac-Vittoria + 01:443
10 Shapira Omer Israel + 01:533
11 Christian Anna Drops-Le Col s/b Tempur + 01:53
12 Ragusa Katia A.R. Monex Women's + 01:54
13 Borghesi Letizia Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 02:06
14 Solovey Hanna Lviv Cycling Team + 02:25
15 Sharga Olena Lviv Cycling Team + 02:28
16 Magri Silvia Valcar-Travel & Service + 02:31
17 Rossato Beatrice Isolmant-Premac-Vittoria + 02:33
18 Piergiovanni Federica Valcar-Travel & Service + 02:33
19 Claes Lotte Doltcini-Van Eyck-Proximus + 03:13
20 Lechner Corinna Team Stuttgart + 03:22
21 Malcotti Barbara Valcar-Travel & Service + 03:29
22 Macgregor Bronwyn Lviv Cycling Team + 03:32
23 Przezak Dorota Poland + 03:35
24 Skalniak-Sójka Agnieszka MAT ATOM Deweloper Wroclaw + 03:36
25 Karasiewicz Karolina Poland + 03:37
26 Cosentino Caris Born To Win G20 Ambedo + 03:51
27 Laizane Lija Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 03:52
28 Wlodarczyk Dominika MAT ATOM Deweloper Wroclaw + 03:53
29 Vettorello Giorgia Top Girls Fassa Bortolo + 03:53
30 Bajgerova Nikola Team Dukla Praha + 03:56
31 Palazzi Alice Born To Win G20 Ambedo + 03:57
32 Giuliani Giulia GB Junior Team + 03:58
33 Castagna Monica Rappresentativa Veneto + 04:01
34 Alieksieieva Viktoriia Lviv Cycling Team + 04:01
35 Krzeslak Natalia Poland + 04:31
36 Nuñez Miryam Liro Sport + 04:57
37 Oro Angela Rappresentativa Veneto + 05:32
38 Monticolo Iris Top Girls Fassa Bortolo + 05:37
39 Kulynych Olha Doltcini-Van Eyck-Proximus + 06:05
40 Wilkos Katarzyna MAT ATOM Deweloper Wroclaw + 06:17
41 Towers Alice Drops-Le Col s/b Tempur + 06:46
42 Machacova Jarmila Team Dukla Praha + 06:47
43 Sagan Anna Poland + 06:53
44 Pisciali Francesca Isolmant-Premac-Vittoria + 06:57
45 Bulleri Alessia Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 06:58
46 Jensen Marita Team ABC Dame Elite + 07:05
47 Koerner Rebecca Team ABC Dame Elite + 07:09
48 Evans Alicia Lviv Cycling Team + 07:13
49 Bennett Elizabeth Drops-Le Col s/b Tempur + 07:15
50 Reghini Chiara Rappresentativa Veneto + 07:25
51 Jencusova Nora Slovakia + 07:27
52 Borello Carlotta Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 07:42
53 Rysz Kaja MAT ATOM Deweloper Wroclaw + 07:43
54 Affolati Irene G.S. Mendelspeck + 08:04
55 Carbonari Anastasia Born To Win G20 Ambedo + 08:17
56 Schweinberger Christina Doltcini-Van Eyck-Proximus + 08:21
57 Sernissi Gemma Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 08:21
58 Christmas Danielle Drops-Le Col s/b Tempur + 08:24
59 Docx Mieke Doltcini-Van Eyck-Proximus + 08:25
60 Krähemann Lara Born To Win G20 Ambedo + 08:26
61 Sperotto Maria Vittoria A.R. Monex Women's + 08:27
62 Baroni Francesca Isolmant-Premac-Vittoria + 08:28
63 Furtak Wioleta MAT ATOM Deweloper Wroclaw + 08:28
64 Marchesini Giulia Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 08:31
65 Gafinovitz Rotem Israel + 08:31
66 Jordan Dorka Lotus Cycling Team + 08:37
67 Luciani Giulia Pro Cycling Team Fanini + 08:39
68 Missiaggia Alessia G.S. Mendelspeck + 08:39
69 Gutierrez Ariadna A.R. Monex Women's + 08:43
70 Aernouts Amber Doltcini-Van Eyck-Proximus + 08:46
71 Bortoli Virginia Rappresentativa Veneto + 08:51
72 Eremita Noemi Lucrezia Isolmant-Premac-Vittoria + 08:57
73 Steigenga Nicole Doltcini-Van Eyck-Proximus + 09:07
74 Tacey April Drops-Le Col s/b Tempur + 09:10
75 Scandolara Valentina Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 09:16
76 Fandel Hannah Team Stuttgart + 09:21
77 van der Duin Maike Drops-Le Col s/b Tempur + 09:36
78 Heigl Nadja Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 09:41
79 Castillo Murillo Laura Sofia Liro Sport + 09:44
80 Dalla Valle Elisa Top Girls Fassa Bortolo + 10:51
81 Simoni Giorgia Born To Win G20 Ambedo + 11:03
82 Téolis Jade A.R. Monex Women's + 11:26
83 Balducci Francesca Born To Win G20 Ambedo + 12:20
84 Hartz Marie-Louise Team ABC Dame Elite + 12:43
85 Fasoi Varvara Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 13:23
86 Fischer Lisa Team Stuttgart + 13:37
87 Pozzobon Beatrice G.S. Mendelspeck + 13:40
88 Martins Maria Drops-Le Col s/b Tempur + 14:10
89 Burlova Kristyna Team Dukla Praha + 16:31
90 Baleisyte Olivija Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 16:55
91 Borremans Sarah Lviv Cycling Team + 17:20
92 Robb Lisa Team Stuttgart + 17:35
93 Chiatto Maria Pia A.R. Monex Women's + 18:00
94 Del Sarto Milena Rappresentativa Veneto + 18:00
95 Britz Azulde Lviv Cycling Team + 18:23
96 Pöhl Kerstin Team Stuttgart + 22:02
DNF Cavallini Chiara G.S. Mendelspeck
DNF Chili Tatiana G.S. Mendelspeck
DNF Foccoli Stefania G.S. Mendelspeck
DNF Lugli Elisa G.S. Mendelspeck
DNF Brufani Letizia GB Junior Team
DNF Cisamolo Giorgia GB Junior Team
DNF Fede Nicole GB Junior Team
DNF Rossetti Sonia GB Junior Team
DNF Ruffilli Vittoria GB Junior Team
DNF Scarselli Lara GB Junior Team
DNF Berger Shani Israel
DNF Maoz Nofar Israel
DNF Witkin Lianne Israel
DNF Beltran Garcia Jeimy Lorena Liro Sport
DNF Castelari De Lima Larissa Liro Sport
DNF Ramirez Moya Sharon Liro Sport
DNF Gergely Virag Lotus Cycling Team
DNF Pomucz Edina Lotus Cycling Team
DNF Szabo Adrienn Lotus Cycling Team
DNF Vasadi Anna Lotus Cycling Team
DNF Pastuszek Paulina Poland
DNF Bassi Martina Pro Cycling Team Fanini
DNF Belloni Stefania Pro Cycling Team Fanini
DNF Fiscarelli Ylenia Pro Cycling Team Fanini
DNF Pedrelli Chia Pro Cycling Team Fanini
DNF Bonini Fanny Rappresentativa Veneto
DNF Papo Alice Rappresentativa Veneto
DNF Findrova Marianna Slovakia
DNF Machalkova Petra Slovakia
DNF Zahorcova Simona Slovakia
DNF Zelinova Vladimira Slovakia
DNF Dzerengova Sabina Team Dukla Praha
DNF Hartychova Nicole Team Dukla Praha
DNF Sevcikova Petra Team Dukla Praha
DNF Dopjans Hanna Team Stuttgart
DNF Kastenhuber Sarah Team Stuttgart
DNF Sgrisleri Martina Born To Win G20 Ambedo
DNF Martinez Minarro Katia Elizabeth Eneicat-RBH Global-Martin Villa
DNF Tuisk Aidi Gerde Eneicat-RBH Global-Martin Villa
DNF Zanetti Emanuela Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Casasola Sara Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Svarinska Lina Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Zontone Asia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Andersson Madelene Team ABC Dame Elite
DNF Bragh Lorenzen Christina Team ABC Dame Elite
DNF Hemmsen Karoline Team ABC Dame Elite
DNF Troelsen Mille Team ABC Dame Elite
DNF Michieletto Vanessa Top Girls Fassa Bortolo
DNF Alzini Martina Valcar-Travel & Service
DNF Bertolini Matilde Valcar-Travel & Service
DNF Pollicini Silvia Valcar-Travel & Service

Information