Vuelta femenina a Guatemala

UCI, Stage race, 4th stage, 17th March 2024, Guatemala

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider TeamUCI Time
1 Campos DanielaEneicat-CM Team 8 01:50:50
2 Basilico ValentinaEneicat-CM Team 5 + 00
3 Rojas Arguello Lina MariaPato Bike BMC Team 3 + 00
4 Salcedo Jannie MilenaClarus Merquimia Group-Strongman 1 + 00
5 Garcia NicollPato Bike BMC Team + 00
6 Lopez TOrres Diana CarolinaAzteca Cycling + 00
7 Gonzalez Ramirez KarenSistecredito-GW + 00
8 Villamizar KarenBoneshaker Project p/b Roxo + 00
9 Prieto MarcelaPato Bike BMC Team + 00
10 Saavedra AnettePato Bike BMC Team + 00
11 Roa Urrego Shirly CatalinaAsociacion De Solola Intercop + 00
12 Martinez AndreaAzteca Cycling + 00
13 Vargas CarolinaEneicat-CM Team + 00
14 Ramirez AndreaBoneshaker Project p/b Roxo + 00
15 Masabanda Altamirano CarolEles Team + 00
16 Zuluaga VanesaEsparza Training + 00
17 Herrera Marin EstefaniaClarus Merquimia Group-Strongman + 00
18 Galarza Munoz EstherClarus Merquimia Group-Strongman + 00
19 Guerra Martinez RenataEsparza Training + 00
20 Garzon NataliaSistecredito-GW + 00
21 Valbuena Roa CamilaClarus Merquimia Group-Strongman + 00
22 San Justo ClaudiaEneicat-CM Team + 00
23 Alvarado Guzman TiffanyEsparza Training + 00
24 Ducuara Jennifer TatianaClarus Merquimia Group-Strongman + 00
25 Payer KiraBoneshaker Project p/b Roxo + 00
26 Alzate AndreaEneicat-CM Team + 00
27 Larouche JacquelineBoneshaker Project p/b Roxo + 00
28 Pivaral NadiaPPP Development Team + 00
29 Rodriguez Galvan Diana ValeriaPato Bike BMC Team + 00
30 Soto Lopez GabrielaMacizo Cordelsa + 00
31 Andino NinoskaAsociacion De San Marcos + 00
32 Agudelo Ayala Maria FernandaMacizo Cordelsa + 00
33 Aguilar Bolanos Marlen AlejandraMacizo Cordelsa + 00
34 Rodriguez BridggettAsociacion De San Marcos + 00
35 Valdez Mendez Maria De Los AngelesPPP Development Team + 00
36 Hernandez Torres Luisa DanielaPato Bike BMC Team + 00
37 Morales LuisaSistecredito-GW + 13
38 Naranjo Henao Luisa FernandaClarus Merquimia Group-Strongman + 13
39 Botero Lopez Erika MilenaSistecredito-GW + 13
40 Lemus LauraPPP Development Team + 25
41 Lee Lopez Cynthia EugeniaMacizo Cordelsa + 01:02
42 Alvarenga Cifuentes MelannyAsociacion De Quetzaltenango + 08:39
43 Salomon Mitca BetsabeAzteca Cycling + 08:39
44 Gomez Fuentes Valeska PoletEles Team + 08:39
45 Inay LidiaMacizo Cordelsa + 10:39
46 Escobar DulceAsociacion De Quetzaltenango + 10:39
47 Reyes Rodriguez Atzi PaolaAzteca Cycling + 10:39
48 Gallegos MichelleAzteca Cycling + 10:39
49 Morales Diaz AndreaEles Team + 10:39
50 Nicho JessicaAsociacion De Solola Intercop + 12:39
51 Diaz BivianAsociacion De Solola Intercop + 12:39
DNF Arriaga VivianaEsparza Training
DNF Ritchie SaraPPP Development Team
DNF Rojas Zapata Lina MabelSistecredito-GW
Pos Rider Team Time
1 Basilico ValentinaEneicat-CM Team10:31:20
2 Rojas Arguello Lina MariaPato Bike BMC Team+ 08
3 1 Garzon NataliaSistecredito-GW+ 11
4 1 Villamizar KarenBoneshaker Project p/b Roxo+ 12
5 Payer KiraBoneshaker Project p/b Roxo+ 15
6 Prieto MarcelaPato Bike BMC Team+ 17
7 Ramirez AndreaBoneshaker Project p/b Roxo+ 21
8 Saavedra AnettePato Bike BMC Team+ 25
9 1 Roa Urrego Shirly CatalinaAsociacion De Solola Intercop+ 25
10 1 Galarza Munoz EstherClarus Merquimia Group-Strongman+ 25
11 Valbuena Roa CamilaClarus Merquimia Group-Strongman+ 25
12 Ducuara Jennifer TatianaClarus Merquimia Group-Strongman+ 25
13 Alzate AndreaEneicat-CM Team+ 25
14 Soto Lopez GabrielaMacizo Cordelsa+ 30
15 Herrera Marin EstefaniaClarus Merquimia Group-Strongman+ 49
16 Vargas CarolinaEneicat-CM Team+ 55
17 Martinez AndreaAzteca Cycling+ 01:09
18 1 Hernandez Torres Luisa DanielaPato Bike BMC Team+ 02:49
19 3 Campos DanielaEneicat-CM Team+ 03:11
20 Guerra Martinez RenataEsparza Training+ 03:17
21 Salcedo Jannie MilenaClarus Merquimia Group-Strongman+ 03:18
22 1 Lopez TOrres Diana CarolinaAzteca Cycling+ 03:52
23 1 Larouche JacquelineBoneshaker Project p/b Roxo+ 04:29
24 1 Rodriguez Galvan Diana ValeriaPato Bike BMC Team+ 04:29
25 2 Agudelo Ayala Maria FernandaMacizo Cordelsa+ 04:46
26 2 Zuluaga VanesaEsparza Training+ 04:52
27 1 Botero Lopez Erika MilenaSistecredito-GW+ 05:02
28 1 Naranjo Henao Luisa FernandaClarus Merquimia Group-Strongman+ 05:19
29 2 Masabanda Altamirano CarolEles Team+ 05:30
30 Morales LuisaSistecredito-GW+ 05:34
31 1 Garcia NicollPato Bike BMC Team+ 07:52
32 1 Gonzalez Ramirez KarenSistecredito-GW+ 08:04
33 2 Andino NinoskaAsociacion De San Marcos+ 09:11
34 16 Salomon Mitca BetsabeAzteca Cycling+ 10:56
35 1 Rodriguez BridggettAsociacion De San Marcos+ 13:29
36 1 San Justo ClaudiaEneicat-CM Team+ 15:00
37 3 Lee Lopez Cynthia EugeniaMacizo Cordelsa+ 25:47
38 Reyes Rodriguez Atzi PaolaAzteca Cycling+ 32:57
39 Gallegos MichelleAzteca Cycling+ 34:36
40 5 Pivaral NadiaPPP Development Team+ 41:28
41 5 Valdez Mendez Maria De Los AngelesPPP Development Team+ 43:06
42 5 Aguilar Bolanos Marlen AlejandraMacizo Cordelsa+ 46:58
43 1 Inay LidiaMacizo Cordelsa+ 49:49
44 4 Lemus LauraPPP Development Team+ 49:50
45 1 Gomez Fuentes Valeska PoletEles Team+ 49:52
46 3 Diaz BivianAsociacion De Solola Intercop+ 53:02
47 2 Alvarenga Cifuentes MelannyAsociacion De Quetzaltenango+ 01:02:27
48 3 Escobar DulceAsociacion De Quetzaltenango+ 01:13:32
49 1 Nicho JessicaAsociacion De Solola Intercop+ 01:15:30
50 4 Alvarado Guzman TiffanyEsparza Training+ 01:16:12
51 2 Morales Diaz AndreaEles Team+ 01:23:48
Pos Rider Team Time
1 Basilico ValentinaEneicat-CM Team 10:31:20
2 Rojas Arguello Lina MariaPato Bike BMC Team + 08
3 Garzon NataliaSistecredito-GW + 11
4 Saavedra AnettePato Bike BMC Team + 25
5 Roa Urrego Shirly CatalinaAsociacion De Solola Intercop + 25
6 Vargas CarolinaEneicat-CM Team + 55
7 1 Campos DanielaEneicat-CM Team + 03:11
8 1 Guerra Martinez RenataEsparza Training + 03:17
9 Zuluaga VanesaEsparza Training + 04:52
10 Masabanda Altamirano CarolEles Team + 05:30
11 Garcia NicollPato Bike BMC Team + 07:52
12 Gonzalez Ramirez KarenSistecredito-GW + 08:04
13 San Justo ClaudiaEneicat-CM Team + 15:00
14 Reyes Rodriguez Atzi PaolaAzteca Cycling + 32:57
15 Diaz BivianAsociacion De Solola Intercop + 53:02
16 Alvarenga Cifuentes MelannyAsociacion De Quetzaltenango + 01:02:27
17 1 Escobar DulceAsociacion De Quetzaltenango + 01:13:32
18 1 Nicho JessicaAsociacion De Solola Intercop + 01:15:30
19 2 Alvarado Guzman TiffanyEsparza Training + 01:16:12
20 Morales Diaz AndreaEles Team + 01:23:48
Pos Team Time
1 Pato Bike BMC Team 31:35:15
2 Boneshaker Project p/b Roxo + 00
3 Clarus Merquimia Group-Strongman + 00
4 Eneicat-CM Team + 30
5 1 Sistecredito-GW + 09:33
6 1 Azteca Cycling + 14:43
7 Macizo Cordelsa + 28:51
8 Esparza Training + 01:07:39
9 1 PPP Development Team + 01:48:46
10 1 Asociacion De Solola Intercop + 02:07:42
11 Eles Team + 02:17:55

Information