Right now: Transfers 2022 > 2023

Trofeo G. Dorigo Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team 03:29:31
02 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 02
03 Volpato Leonardo U.c. Giorgione + 04
04 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 44
05 Chesini Cesare Us Ausonia Csi Pescantina + 01:41
06 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 03:02
07 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 03:02
08 Marolt Jaka KK Kranj U19 + 03:08
09 Eaves William VC La Pomme Marseille U19 + 03:08
10 Di Bernardo Marco Borgo Molino Rinascita Ormelle + 03:42
11 Erzen Zak Adria Mobil + 03:42
12 Skok Marcel Pogi Team + 03:42
13 Dallago Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 03:42
14 Bambagioni Tommaso Team Franco Ballerini + 03:42
15 Maioli Mattia Team Franco Ballerini + 03:42
16 Sciortino Carlo U.C. Casano + 03:42
17 Rossi Leonardo Assali Stefen Makro + 03:42
18 Simonetto Gabriele U.c. Giorgione + 03:42
19 Frius Alessio Polisportiva Monsummanese + 03:42
20 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 03:42
21 Sterbini Pietro Team Coratti + 03:42
22 Takács-Valent Mark Hungary + 03:42
23 Da Ros Alessandro SC Fontanafredda + 03:42
24 Obetti Damiano C.s. Libertas Scorze + 03:42
25 Bertolli Samuel Polisportiva Monsummanese + 03:42
26 D'Ambrosi Thomas Angelo Team Coratti + 03:42
27 De Marchi Andrea Sandrigo Bike Sport Team + 03:42
28 Vignini Francesco U.C Foligno + 03:42
29 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 03:42
30 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 03:42
31 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 03:42
32 Bracalente Diego Team Scap + 03:42
33 Cristalli Andrea G.s. Stabbia Ciclismo + 03:42
34 Turk Aljaz Adria Mobil + 03:42
35 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 03:56
36 Bolzan Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 04:15
37 Erzen Martin KK Kranj U19 + 04:17
38 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:26
39 Tytko Dmytro Villongo 3T For Ukraine + 05:37
40 Pizzato Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 07:11
41 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 07:11
42 Pardo Vincenzo U.C. Casano + 07:11
DNF Anda Attila Hungary
DNF Feldhoffer Bálint Hungary
DNF Pollner Balázs Hungary
DNF Toth Marko Hungary
DNF Doppelbauer Moritz Mix Team Tirol
DNF Holzknecht Jonas Mix Team Tirol
DNF Oberlechner Luca Mix Team Tirol
DNF Puschmann Nils Mix Team Tirol
DNF Scheitinger Linus Mix Team Tirol
DNF Cogoljevic Dejan Serbia
DNF Mitrovic Boris Serbia
DNF Trmcic Viktor Serbia
DNF Velicic Bosko Serbia
DNF Bondar Yuriy Villongo 3T For Ukraine
DNF Uzvak Denys Villongo 3T For Ukraine
DNF Uzvak Dmytro Villongo 3T For Ukraine
DNF Vusatyi Iliia Villongo 3T For Ukraine
DNF Jurik Martin Adria Mobil
DNF Ravbar Anze Adria Mobil
DNF Zefran Aljaz Adria Mobil
DNF Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team
DNF Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team
DNF Colautti Diego Assali Stefen Makro
DNF Negrente Mattia Assali Stefen Makro
DNF Zanolini Alan Assali Stefen Makro
DNF Cettolin Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Rapporti Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Babolin Alessio C.s. Libertas Scorze
DNF Babolin Daniele C.s. Libertas Scorze
DNF Nardin Francesco C.s. Libertas Scorze
DNF Zattin Luca C.s. Libertas Scorze
DNF Gallio Alessandro Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Kamberaj Valentino Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Cristalli Alessio G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Giusti Leonardo G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Ravallo Davide G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Staccioli Nicolas G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Kool Tobias Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Flajs Maj KK Kranj U19
DNF Kalan Ziga KK Kranj U19
DNF Sagadin Jakob KK Kranj U19
DNF Cigic Parcetic Dario Lotus Cycling Team
DNF Markovic Nemanja Lotus Cycling Team
DNF Percic Mark Lotus Cycling Team
DNF Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team
DNF Takacs Peter Lotus Cycling Team
DNF Basile Elia Multicar Amaru - Equipe Sicilia
DNF Chinappi Daniele Multicar Amaru - Equipe Sicilia
DNF Di Prima Christian Multicar Amaru - Equipe Sicilia
DNF Kalmykov Ivan Multicar Amaru - Equipe Sicilia
DNF Ragusa Lorenzo Multicar Amaru - Equipe Sicilia
DNF Gregorcic Natan Pogi Team
DNF Muha Luka Pogi Team
DNF Oblak Domen Pogi Team
DNF Skok Andraz Pogi Team
DNF Creatini Matteo Polisportiva Monsummanese
DNF Pini Tommaso Polisportiva Monsummanese
DNF Stefanini Andrea Polisportiva Monsummanese
DNF Matteazzi Andrea Sandrigo Bike Sport Team
DNF Morbiato Kino Sandrigo Bike Sport Team
DNF Ruffin Riccardo Sandrigo Bike Sport Team
DNF Zampieri Riccardo Sandrigo Bike Sport Team
DNF Bellese Elia SC Fontanafredda
DNF Marcon Mattia SC Fontanafredda
DNF Perin Filippo SC Fontanafredda
DNF Pin Michele SC Fontanafredda
DNF Faieta Fabiano Team Coratti
DNF Simon Semen Team Coratti
DNF Vicini Gianmarco Team Coratti
DNF De Fabritiis Gabriele Team Franco Ballerini
DNF Perselli Matteo Team Franco Ballerini
DNF Verrando Luca Team Franco Ballerini
DNF Balaj Mateo Team Scap
DNF Nocerino Ciro Team Scap
DNF Novelli Davide Team Scap
DNF Raccosta Sebastiano Team Scap
DNF Basso Davide Team Spercenigo
DNF Camatta Edoardo Team Spercenigo
DNF De Rossi Marco Team Spercenigo
DNF Livio Tommaso Team Spercenigo
DNF Spagnol Leonardo Team Spercenigo
DNF Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine
DNF Menghini Alessio Team Tiepolo Udine
DNF Tabotta Tommaso Team Tiepolo Udine
DNF Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine
DNF Zampa Francesco Team Tiepolo Udine
DNF Bandoni Matteo U.C Foligno
DNF Forni Jacopo U.C Foligno
DNF Moretti Giulio U.C Foligno
DNF Zanti Samuele U.C Foligno
DNF Florio Salvatore U.C. Casano
DNF Ragusa Salvo U.C. Casano
DNF Rossi Francesco Giairo U.C. Casano
DNF Da Ruos Martino U.c. Giorgione
DNF Vardanega Leonardo U.c. Giorgione
DNF Zordan Giovanni U.c. Giorgione
DNF Bertoldi Daniel Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Miccoli Francesco Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Piffer Christian Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19
DNF Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike
DNF Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike

Information