Trofeo G. Dorigo Juniors - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Romain Grégoire AG2R Citroën U19 Team 3:26:25
02 Cian Uijtdebroeks Team Auto Eder + 02
03 Alessandro Romele Ciclistica Trevigliese + 3:55
04 Alexander Hajek Team Auto Eder + 3:55
05 Alessandro Pinarello Borgo Molino Rinascita Ormelle + 3:55
06 Marco Schrettl Team Auto Eder + 3:55
07 Ludovico Crescioli U.c. Casano + 3:55
08 Florian Kajamini Italia Nuova Borgo Panigale + 3:55
09 Edoardo Zamperini Team Assali Stefen Omap + 3:55
10 Giulio Pellizzari Uc Foligno + 3:55
11 Bryan Olivo Uc Pordenone + 4:08
12 Matteo Sperandio Sanvendemiano Cycling Team + 4:44
13 Christian Piffer Us Ausonia Csi Pescantina + 6:44
14 Giovanni Longato C.s. Libertas Scorze + 6:51
15 Cesare Chesini Us Ausonia Csi Pescantina + 6:51
16 Noa Isidore AG2R Citroën U19 Team + 6:51
17 Lorenzo Montanari S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali + 6:51
18 Luca Tornaboni Work Service Speedy Bike + 6:51
19 Thomas Tachot AG2R Citroën U19 Team + 6:51
20 Matteo Lapo Bozicevich U.c. Casano + 6:51
21 Isaac Del Toro A.R. Monex Pro Cycling Team U19 + 6:55
DNF Lukas Griesser Austria
DNF Leo Kerschbaumer Austria
DNF Kilian Kummerer Austria
DNF David Paumann Austria
DNF David Preyler Austria
DNF Bertold Drijver Hungary
DNF Bence Meszaros Hungary
DNF Balint Orosz Hungary
DNF Zeteny Szijarto Hungary
DNF Mark Takács-Valent Hungary
DNF Simon Gall Tirol
DNF Emilio Halbmayer Tirol
DNF Moritz Hörandtner Tirol
DNF Luca Oberlechner Tirol
DNF Jakob Purtscheller Tirol
DNF Diego Arreola A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Jose Antonio Escaricega A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Carlos Alfonso Garcia A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Nils Daniel Gutierrez A.R. Monex Pro Cycling Team U19
DNF Marco Caferri A.S Roma Ciclismo - Coratti
DNF Jacopo Colladon A.S Roma Ciclismo - Coratti
DNF Mario Di Meo A.S Roma Ciclismo - Coratti
DNF Pierfilippo Gabrielli A.S Roma Ciclismo - Coratti
DNF Nicolo Severa A.S Roma Ciclismo - Coratti
DNF Maxence Place AG2R Citroën U19 Team
DNF Abel Rosado Novillo AG2R Citroën U19 Team
DNF Omar Dal Cappello Autozai Petrucci Contri Team
DNF Marco Dalla Benatta Autozai Petrucci Contri Team
DNF Davide Ferrari Autozai Petrucci Contri Team
DNF Michele Pezzo Autozai Petrucci Contri Team
DNF Andrea Bettarello Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Alberto Bruttomesso Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Marco Di Bernardo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Matteo Scalco Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Filippo Mason C.s. Libertas Scorze
DNF Damiano Obetti C.s. Libertas Scorze
DNF Francesco Pasqualato C.s. Libertas Scorze
DNF Edoardo Tagliapietra C.s. Libertas Scorze
DNF Christian Bramati Ciclistica Trevigliese
DNF Lino Colosio Ciclistica Trevigliese
DNF Nicolas Milesi Ciclistica Trevigliese
DNF Luca Rinaldi Ciclistica Trevigliese
DNF Thomas Casasola Danieli 1914 Cycling Team
DNF Alessio Menghini Danieli 1914 Cycling Team
DNF Matteo Milan Danieli 1914 Cycling Team
DNF Gabriel Musizza Danieli 1914 Cycling Team
DNF Livio Varutti Danieli 1914 Cycling Team
DNF Lorenzo Conforti G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Luca Cordovani G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Alessio Cristalli G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Alessio Ninci G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Tobia Zingoni G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Daniele Bagnoli Guadense Rotogal
DNF Federico Cattelan Guadense Rotogal
DNF Alessandro Crosato Guadense Rotogal
DNF Giacomo Fraccaro Guadense Rotogal
DNF Riccardo Ruffin Guadense Rotogal
DNF Davide Basso Industrial Forniture Moro-Trecieffe
DNF Lorenzo Ferroni Industrial Forniture Moro-Trecieffe
DNF Tommaso Livio Industrial Forniture Moro-Trecieffe
DNF Paolo Vendramini Industrial Forniture Moro-Trecieffe
DNF Lorenzo Zago Industrial Forniture Moro-Trecieffe
DNF Michele Buda Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Alessandro Messieri Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Elia Ori Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Jeff Alan Shuyinta Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Kristof Arvai Lotus Cycling Team U19
DNF Gergely Erdös Lotus Cycling Team U19
DNF Benedek Hlavathy Lotus Cycling Team U19
DNF Zoltan Antal Lepold Lotus Cycling Team U19
DNF László Varga Lotus Cycling Team U19
DNF Stijn Hezeman Merida Adelaar Development Team
DNF Mick Nijveld Merida Adelaar Development Team
DNF Marvin Peters Merida Adelaar Development Team
DNF Timo Vlagsma Merida Adelaar Development Team
DNF Justus Willemsen Merida Adelaar Development Team
DNF Luca Belloni Pedale Casalese Armofer
DNF Federico Biagini Pedale Casalese Armofer
DNF Lorenzo Fraccaro Pedale Casalese Armofer
DNF Nicola Rossi Pedale Casalese Armofer
DNF Edoardo Bartalesi Polisportiva Monsummanese
DNF Alessio Frius Polisportiva Monsummanese
DNF Christian Scelfo Polisportiva Monsummanese
DNF Marco Serni Polisportiva Monsummanese
DNF Andrea Stefanini Polisportiva Monsummanese
DNF Michele Cangiotti S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Francesco Cecchini S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Elia Tesei S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Matteo Ubaldini S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Yuri Cattai Sanvendemiano Cycling Team
DNF Daniele Gnoffo Sanvendemiano Cycling Team
DNF Jordi Sandrin Sanvendemiano Cycling Team
DNF Luca Sperandio Sanvendemiano Cycling Team
DNF Diego Barriviera SC Fontanafredda
DNF Jacopo Cia SC Fontanafredda
DNF Alessandro Da Ros SC Fontanafredda
DNF Mattia Marcon SC Fontanafredda
DNF Antonio Spada SC Fontanafredda
DNF Pablo Bonilla Start Junior Cycling Team
DNF Miguel Iturrieta Wilson Start Junior Cycling Team
DNF Cesar Macias Start Junior Cycling Team
DNF Leonel Manani Start Junior Cycling Team
DNF Carlos Rodriguez Olea Start Junior Cycling Team
DNF Marco Andreaus Team Assali Stefen Omap
DNF Gianmarco Carpene Team Assali Stefen Omap
DNF Davide Cetto Team Assali Stefen Omap
DNF Maurizio Cetto Team Assali Stefen Omap
DNF Benjamin Eckerstorfer Team Auto Eder
DNF Daniel Schrag Team Auto Eder
DNF Alessandro Cola Team Campana Imballaggi
DNF Alessandro Gallio Team Campana Imballaggi
DNF Filippo Gallio Team Campana Imballaggi
DNF Nicola Mattesco Team Campana Imballaggi
DNF Michael Scarpiello Team Campana Imballaggi
DNF Matteo Bennati Uc Foligno
DNF Filippo Corda Uc Foligno
DNF Giacomo Presenzini Uc Foligno
DNF Samuele Silvestri Uc Foligno
DNF Piergiorgio Cozzani U.c. Casano
DNF Federico Galeotti U.c. Casano
DNF Tommaso Poli U.c. Casano
DNF Samuele Bonetto U.c. Giorgione
DNF Filippo Dal Santo U.c. Giorgione
DNF Simone Griggion U.c. Giorgione
DNF Leonardo Volpato U.c. Giorgione
DNF Giovanni Zordan U.c. Giorgione
DNF Filippo Bertotti U.S. Montecorona
DNF Massimo Bridi U.S. Montecorona
DNF Fabio Gionghi U.S. Montecorona
DNF Davide Malfatti U.S. Montecorona
DNF Leonardo Piffer U.S. Montecorona
DNF Jacopo Franzoi Uc Pordenone
DNF Matteo Menegaldi Uc Pordenone
DNF Alessandro Pessotto Uc Pordenone
DNF Daniel Skerl Uc Pordenone
DNF Daniel Ferrari Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Riccardo Galante Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Ivan Menchov Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Riccardo Addesi Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Simone Aielli Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Umberto Ceroli Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Nicolo Di Giacomo Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Ettore Loconsolo Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Santiago Garzon Work Service Speedy Bike
DNF Andrea Raccagni Noviero Work Service Speedy Bike
DNF Vincenzo Russo Work Service Speedy Bike
DNF Federico Savino Work Service Speedy Bike
Information
Nation Italy
Date 20th June
Distance 134.2 km
CAT J-1.1
Other
Embed Results