Guido Reybrouck Juniors

UCI Junior, Stage race, 1st stage, 18th March 2023, Belgium

Stage GC Youth Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 12:53
02 Brennan Matthew Fensham Howes Junior Team + 13
03 Chamberlain Oscar AG2R Citroën U19 Team + 13
04 Pattinson Tomos Tofauti Everyone Active + 17
05 Van Herck Yarno Canguru Latexco + 23
06 Remijn Senna Acrog-Tormans BC U19 + 24
07 Wiggins Ben Fensham Howes Junior Team + 25
08 De Schuyteneer Steffen AG2R Citroën U19 Team + 27
09 Smithson Jed Fensham Howes Junior Team + 29
10 Yakovlev Daniil Cannibal B Victorious + 30
11 Just Pedersen Carl Emil Cannibal B Victorious + 31
12 Bush Jacob Fensham Howes Junior Team + 32
13 Peace Oliver Tofauti Everyone Active + 32
14 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 34
15 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 36
16 Carstensen Magnus Isorex Cycling Team + 37
17 Schaper Joeri Streetjump-ABLOC + 38
18 Beldon Alex Fensham Howes Junior Team + 40
19 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 40
20 Donie Milan AG2R Citroën U19 Team + 41
21 Marolt Jaka Slovenia + 42
22 Rode Casper Cannibal B Victorious + 42
23 Dunwoody Seth Cannibal B Victorious + 43
24 Van den Haute Milan Rudyco Cycling Team + 48
25 Schoofs Jasper Acrog-Tormans BC U19 + 48
26 L'Hote Antoine AG2R Citroën U19 Team + 51
27 Molenaar Ko Streetjump-ABLOC + 51
28 De Bock Aless Acrog-Tormans BC U19 + 51
29 Vanslembrouck Corneel WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 53
30 Scheldeman Xander AG2R Citroën U19 Team + 54
31 Cuylits Mauro Rudyco Cycling Team + 54
32 Soenens Viktor Wielerclub Onder Ons Parike + 54
33 Ingebrigtsen Storm Team Uno-X-NTG + 55
34 Dierick Romain Rudyco Cycling Team + 55
35 De Clercq Matthijs Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 55
36 Solen Keije Streetjump-ABLOC + 58
37 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 59
38 Chaleil Louis AG2R Citroën U19 Team + 01:00
39 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 01:00
40 Dawson Oliver Fensham Howes Junior Team + 01:01
41 Neerinckx Sam Wielerclub Onder Ons Parike + 01:05
42 Van Oudenhove Stian Canguru Latexco + 01:05
43 Peterlin Nejc Slovenia + 01:06
44 Latkowski Dawid Copernicus CCC Team + 01:06
45 Tijsen Tristan Streetjump-ABLOC + 01:07
46 Valjavec Erazem Slovenia + 01:07
47 Lightfoot Mark Tofauti Everyone Active + 01:07
48 Gilbank William Lee Valley Youth CC + 01:09
49 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 01:10
50 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
51 Leman Seppe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:10
52 Kierejewski Igor Poland + 01:10
53 Omrzel Jakob Slovenia + 01:11
54 Plancke Laurens EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:12
55 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 01:13
56 Van den Meerssche Lomme Rudyco Cycling Team + 01:13
57 Erzen Zak Slovenia + 01:13
58 Nievelstein Job WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:13
59 Veslum Sebastian Team Uno-X-NTG + 01:14
60 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:14
61 Vandevorst Nio Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:15
62 Eeman Kamiel Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:15
63 Delier Florian Cannibal B Victorious + 01:19
64 Hemeryck Wout CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:20
65 Huysmans Nolan Rudyco Cycling Team + 01:22
66 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 01:24
67 Warnier Gaetan EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:27
68 Wlodarczyk Igor Poland + 01:28
69 Van Dyck Jarne Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:28
70 Smit Stan Streetjump-ABLOC + 01:28
71 Heymans Yarno Rudyco Cycling Team + 01:29
72 Edwards Denholm Tofauti Everyone Active + 01:29
73 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 01:30
74 Poelvoorde Tars Wielerclub Onder Ons Parike + 01:30
75 Pera Marceli Poland + 01:31
76 Misseeuw Lowiek Van Moer Logistics Cycling Team + 01:31
77 Walker Benedict Lee Valley Youth CC + 01:31
78 Desmet Miguel EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:31
79 Bral Milan Wielerclub Onder Ons Parike + 01:32
80 Van Meenen Dries C.T Keukens Buysse Knesselaere + 01:33
81 Uijtdewilligen Niels Canguru Latexco + 01:33
82 Beurms Robben Van Mossel Heist CT U19 + 01:34
83 Clauw Arthur EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:35
84 Galdyn Wiktor Poland + 01:36
85 de Kok Pepijn WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:36
86 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 01:37
87 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 01:43
88 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:43
89 Kaczmarzyk Jan Copernicus CCC Team + 01:44
90 Servranckx Gauthier EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:44
91 Delaere Louis C.T Keukens Buysse Knesselaere + 01:46
92 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 01:49
93 Dejaegher Floris EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:49
94 De Dobbelare Born Isorex Cycling Team + 01:49
95 Gadera Jan Poland + 01:49
96 Skok Marcel Slovenia + 01:51
97 Prinzie Brent Isorex Cycling Team + 01:51
98 de Vos Mees TWC Pijnenburg + 01:51
99 Wæhre Anders Team Uno-X-NTG + 01:51
100 Heldahl Simen Dreyer Team Uno-X-NTG + 01:52
101 Swertvaegher Baptiste Canguru Latexco + 01:53
102 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 01:53
103 Adyns Mauro Canguru Latexco + 01:53
104 Rottey Charles CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:54
105 van Os Liam WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:56
106 Landerwyn Josia WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:57
107 Duflo Rune Wielerclub Onder Ons Parike + 01:57
108 van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:58
109 Wagemakers Joppe Brain² Olympia Tienen + 01:58
110 Mortele Siebe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:58
111 Kerkhofs Timo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:01
112 Leslie Samuel Lee Valley Youth CC + 02:01
113 Deleu Robbe Isorex Cycling Team + 02:03
114 Honcoop Stijn TWC Pijnenburg + 02:05
115 van der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:06
116 Abraham Charlie Lee Valley Youth CC + 02:08
117 Debeaussaert Michiel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:13
118 Weber Gino TWC Pijnenburg + 02:13
119 Jaecques Arnaud Canguru Latexco + 02:15
120 Van Wiele Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 02:22
121 de Groof Dirk TWC Pijnenburg + 02:22
122 Cleenwerck Senne Wielerclub Onder Ons Parike + 02:22
123 Tabiner Raph Tofauti Everyone Active + 02:22
124 Storti Ethan Lee Valley Youth CC + 02:23
125 Klund Christian Team Uno-X-NTG + 02:27
126 Blazejewski Tomasz Copernicus CCC Team + 02:28
127 Trenson Dario C.T Keukens Buysse Knesselaere + 02:29
128 Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen + 02:29
129 Zariczny Dawid Copernicus CCC Team + 02:34
130 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:35
131 Kowalski Artur Copernicus CCC Team + 02:35
132 Verschaeve Milan C.T Keukens Buysse Knesselaere + 02:37
133 Van Den Troost Witse Van Mossel Heist CT U19 + 02:39
134 Werbrouck Otto CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:39
135 Stokke-Fagervold Theodor Team Uno-X-NTG + 02:44
136 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 02:44
137 De Nys Ziggy Van Mossel Heist CT U19 + 02:45
138 Kempinga Luca TWC Pijnenburg + 02:46
139 Nachtergaele Diego WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:48
140 Moeykens Matteo WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:50
141 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 02:50
142 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 02:52
143 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:53
144 Franks Alex Cannibal B Victorious + 02:55
145 Vanthourenhout Seppe C.T Keukens Buysse Knesselaere + 02:56
146 Van De Wiele Kjelle C.T Keukens Buysse Knesselaere + 03:02
147 Leemans Jonas Van Mossel Heist CT U19 + 03:13
148 Meuwese Quint TWC Pijnenburg + 03:53
Pos Rider Team Time
01 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 12:53
02 Brennan Matthew Fensham Howes Junior Team + 13
03 Chamberlain Oscar AG2R Citroën U19 Team + 13
04 Pattinson Tomos Tofauti Everyone Active + 17
05 Van Herck Yarno Canguru Latexco + 23
06 Remijn Senna Acrog-Tormans BC U19 + 24
07 Wiggins Ben Fensham Howes Junior Team + 25
08 De Schuyteneer Steffen AG2R Citroën U19 Team + 27
09 Smithson Jed Fensham Howes Junior Team + 29
10 Yakovlev Daniil Cannibal B Victorious + 30
11 Just Pedersen Carl Emil Cannibal B Victorious + 31
12 Bush Jacob Fensham Howes Junior Team + 32
13 Peace Oliver Tofauti Everyone Active + 32
14 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 34
15 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 36
16 Carstensen Magnus Isorex Cycling Team + 37
17 Schaper Joeri Streetjump-ABLOC + 38
18 Beldon Alex Fensham Howes Junior Team + 40
19 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 40
20 Donie Milan AG2R Citroën U19 Team + 41
21 Marolt Jaka Slovenia + 42
22 Rode Casper Cannibal B Victorious + 42
23 Dunwoody Seth Cannibal B Victorious + 43
24 Van den Haute Milan Rudyco Cycling Team + 48
25 Schoofs Jasper Acrog-Tormans BC U19 + 48
26 L'Hote Antoine AG2R Citroën U19 Team + 51
27 Molenaar Ko Streetjump-ABLOC + 51
28 De Bock Aless Acrog-Tormans BC U19 + 51
29 Vanslembrouck Corneel WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 53
30 Scheldeman Xander AG2R Citroën U19 Team + 54
31 Cuylits Mauro Rudyco Cycling Team + 54
32 Soenens Viktor Wielerclub Onder Ons Parike + 54
33 Ingebrigtsen Storm Team Uno-X-NTG + 55
34 Dierick Romain Rudyco Cycling Team + 55
35 De Clercq Matthijs Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 55
36 Solen Keije Streetjump-ABLOC + 58
37 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 59
38 Chaleil Louis AG2R Citroën U19 Team + 01:00
39 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 01:00
40 Dawson Oliver Fensham Howes Junior Team + 01:01
41 Neerinckx Sam Wielerclub Onder Ons Parike + 01:05
42 Van Oudenhove Stian Canguru Latexco + 01:05
43 Peterlin Nejc Slovenia + 01:06
44 Latkowski Dawid Copernicus CCC Team + 01:06
45 Tijsen Tristan Streetjump-ABLOC + 01:07
46 Valjavec Erazem Slovenia + 01:07
47 Lightfoot Mark Tofauti Everyone Active + 01:07
48 Gilbank William Lee Valley Youth CC + 01:09
49 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 01:10
50 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
51 Leman Seppe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:10
52 Kierejewski Igor Poland + 01:10
53 Omrzel Jakob Slovenia + 01:11
54 Plancke Laurens EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:12
55 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 01:13
56 Van den Meerssche Lomme Rudyco Cycling Team + 01:13
57 Erzen Zak Slovenia + 01:13
58 Nievelstein Job WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:13
59 Veslum Sebastian Team Uno-X-NTG + 01:14
60 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:14
61 Vandevorst Nio Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:15
62 Eeman Kamiel Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:15
63 Delier Florian Cannibal B Victorious + 01:19
64 Hemeryck Wout CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:20
65 Huysmans Nolan Rudyco Cycling Team + 01:22
66 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 01:24
67 Warnier Gaetan EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:27
68 Wlodarczyk Igor Poland + 01:28
69 Van Dyck Jarne Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:28
70 Smit Stan Streetjump-ABLOC + 01:28
71 Heymans Yarno Rudyco Cycling Team + 01:29
72 Edwards Denholm Tofauti Everyone Active + 01:29
73 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 01:30
74 Poelvoorde Tars Wielerclub Onder Ons Parike + 01:30
75 Pera Marceli Poland + 01:31
76 Misseeuw Lowiek Van Moer Logistics Cycling Team + 01:31
77 Walker Benedict Lee Valley Youth CC + 01:31
78 Desmet Miguel EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:31
79 Bral Milan Wielerclub Onder Ons Parike + 01:32
80 Van Meenen Dries C.T Keukens Buysse Knesselaere + 01:33
81 Uijtdewilligen Niels Canguru Latexco + 01:33
82 Beurms Robben Van Mossel Heist CT U19 + 01:34
83 Clauw Arthur EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:35
84 Galdyn Wiktor Poland + 01:36
85 de Kok Pepijn WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:36
86 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 01:37
87 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 01:43
88 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:43
89 Kaczmarzyk Jan Copernicus CCC Team + 01:44
90 Servranckx Gauthier EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:44
91 Delaere Louis C.T Keukens Buysse Knesselaere + 01:46
92 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 01:49
93 Dejaegher Floris EFC-L&R-Van Mossel U19 + 01:49
94 De Dobbelare Born Isorex Cycling Team + 01:49
95 Gadera Jan Poland + 01:49
96 Skok Marcel Slovenia + 01:51
97 Prinzie Brent Isorex Cycling Team + 01:51
98 de Vos Mees TWC Pijnenburg + 01:51
99 Wæhre Anders Team Uno-X-NTG + 01:51
100 Heldahl Simen Dreyer Team Uno-X-NTG + 01:52
101 Swertvaegher Baptiste Canguru Latexco + 01:53
102 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 01:53
103 Adyns Mauro Canguru Latexco + 01:53
104 Rottey Charles CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:54
105 van Os Liam WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:56
106 Landerwyn Josia WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:57
107 Duflo Rune Wielerclub Onder Ons Parike + 01:57
108 van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:58
109 Wagemakers Joppe Brain² Olympia Tienen + 01:58
110 Mortele Siebe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:58
111 Kerkhofs Timo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:01
112 Leslie Samuel Lee Valley Youth CC + 02:01
113 Deleu Robbe Isorex Cycling Team + 02:03
114 Honcoop Stijn TWC Pijnenburg + 02:05
115 van der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:06
116 Abraham Charlie Lee Valley Youth CC + 02:08
117 Debeaussaert Michiel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:13
118 Weber Gino TWC Pijnenburg + 02:13
119 Jaecques Arnaud Canguru Latexco + 02:15
120 Van Wiele Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 02:22
121 de Groof Dirk TWC Pijnenburg + 02:22
122 Cleenwerck Senne Wielerclub Onder Ons Parike + 02:22
123 Tabiner Raph Tofauti Everyone Active + 02:22
124 Storti Ethan Lee Valley Youth CC + 02:23
125 Klund Christian Team Uno-X-NTG + 02:27
126 Blazejewski Tomasz Copernicus CCC Team + 02:28
127 Trenson Dario C.T Keukens Buysse Knesselaere + 02:29
128 Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen + 02:29
129 Zariczny Dawid Copernicus CCC Team + 02:34
130 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:35
131 Kowalski Artur Copernicus CCC Team + 02:35
132 Verschaeve Milan C.T Keukens Buysse Knesselaere + 02:37
133 Van Den Troost Witse Van Mossel Heist CT U19 + 02:39
134 Werbrouck Otto CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:39
135 Stokke-Fagervold Theodor Team Uno-X-NTG + 02:44
136 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 02:44
137 De Nys Ziggy Van Mossel Heist CT U19 + 02:45
138 Kempinga Luca TWC Pijnenburg + 02:46
139 Nachtergaele Diego WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:48
140 Moeykens Matteo WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:50
141 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 02:50
142 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 02:52
143 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:53
144 Franks Alex Cannibal B Victorious + 02:55
145 Vanthourenhout Seppe C.T Keukens Buysse Knesselaere + 02:56
146 Van De Wiele Kjelle C.T Keukens Buysse Knesselaere + 03:02
147 Leemans Jonas Van Mossel Heist CT U19 + 03:13
148 Meuwese Quint TWC Pijnenburg + 03:53
Pos Rider Team Time
01 Remijn Senna Acrog-Tormans BC U19 00:13:17
02 Just Pedersen Carl Emil Cannibal B Victorious + 07
03 Carstensen Magnus Isorex Cycling Team + 13
04 Schaper Joeri Streetjump-ABLOC + 14
05 Dunwoody Seth Cannibal B Victorious + 19
06 Schoofs Jasper Acrog-Tormans BC U19 + 24
07 Molenaar Ko Streetjump-ABLOC + 27
08 De Bock Aless Acrog-Tormans BC U19 + 27
09 Vanslembrouck Corneel WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 29
10 Scheldeman Xander AG2R Citroën U19 Team + 30
11 De Clercq Matthijs Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 31
12 Solen Keije Streetjump-ABLOC + 34
13 Chaleil Louis AG2R Citroën U19 Team + 36
14 Bufton Max Tofauti Everyone Active + 36
15 Dawson Oliver Fensham Howes Junior Team + 37
16 Peterlin Nejc Slovenia + 42
17 Tijsen Tristan Streetjump-ABLOC + 43
18 Valjavec Erazem Slovenia + 43
19 Gilbank William Lee Valley Youth CC + 45
20 Kierejewski Igor Poland + 46
21 Omrzel Jakob Slovenia + 47
22 Van den Meerssche Lomme Rudyco Cycling Team + 49
23 Nievelstein Job WV Westland Wil Vooruit U19 + 49
24 Vandevorst Nio Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 51
25 Delier Florian Cannibal B Victorious + 55
26 Hemeryck Wout CT Luc Wallays-Jonge Renners + 56
27 Huysmans Nolan Rudyco Cycling Team + 58
28 Van Dyck Jarne Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:04
29 Smit Stan Streetjump-ABLOC + 01:04
30 Edwards Denholm Tofauti Everyone Active + 01:05
31 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 01:06
32 Pera Marceli Poland + 01:07
33 Misseeuw Lowiek Van Moer Logistics Cycling Team + 01:07
34 Van Meenen Dries C.T Keukens Buysse Knesselaere + 01:09
35 Uijtdewilligen Niels Canguru Latexco + 01:09
36 Galdyn Wiktor Poland + 01:12
37 de Kok Pepijn WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:12
38 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 01:13
39 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 01:19
40 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:19
41 Wæhre Anders Team Uno-X-NTG + 01:27
42 Heldahl Simen Dreyer Team Uno-X-NTG + 01:28
43 Adyns Mauro Canguru Latexco + 01:29
44 van Os Liam WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:32
45 Wagemakers Joppe Brain² Olympia Tienen + 01:34
46 Mortele Siebe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:34
47 Deleu Robbe Isorex Cycling Team + 01:39
48 Abraham Charlie Lee Valley Youth CC + 01:44
49 Debeaussaert Michiel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:49
50 Weber Gino TWC Pijnenburg + 01:49
51 Storti Ethan Lee Valley Youth CC + 01:59
52 Kowalski Artur Copernicus CCC Team + 02:11
53 Werbrouck Otto CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:15
54 Moeykens Matteo WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:26
55 Meuwese Quint TWC Pijnenburg + 03:29

Information