Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Guido Reybrouck Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Van Mechelen Vlad Cannibal Team 2:50:03
02 Grygowski Hubert Copernicus CCC Team + 00
03 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 00
04 Kapela Marek Poland + 00
05 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 00
06 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
07 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 00
08 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 03
09 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 03
10 Hardy Nathan Tofauti Everyone Active + 03
11 Peace Oliver Tofauti Everyone Active + 03
12 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 03
13 Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03
14 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 38
15 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 38
16 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 38
17 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 40
18 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 40
19 Kaczorowski Franciszek Copernicus CCC Team + 40
20 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 40
21 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 40
22 Ceulemans Jarne WAC Team + 40
23 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 40
24 Harasim Mihnea-Alexandru Cannibal Team + 40
25 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 40
26 Deweerd Ugo Onder Ons Parike WZW + 40
27 Lightfoot Mark Tofauti Everyone Active + 40
28 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 40
29 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 40
30 De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team + 40
31 Whitcher Jamie Cannibal Team + 40
32 Kida Antoni Poland + 40
33 Hoppa Kacper Copernicus CCC Team + 40
34 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 40
35 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 40
36 Van Gucht Yoran Avia-Rudyco Cycling Team + 40
37 Baeten Rube WAC Team + 40
38 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 40
39 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 40
40 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 40
41 Laborde Callum Tofauti Everyone Active + 40
42 Wieczkowski Pawel Poland + 40
43 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 40
44 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 40
45 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 40
46 Latkowski Dawid Copernicus CCC Team + 40
47 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 40
48 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 40
49 Humber-Kelly Dylan JRC Interflon RT + 40
50 Verschaeve Emiel VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 40
51 Wika-Czarnowski Dawid Poland + 40
52 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 40
53 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 40
54 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 40
55 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 40
56 Hermans War Sport en Steun-Leopoldsburg + 40
57 Rønning Casper Cannibal Team + 40
58 Bednarek Eliasz Poland + 40
59 Punnewaert Liam Onder Ons Parike WZW + 40
60 Ratajczak Dominik Copernicus CCC Team + 40
61 Van Gogh Xander WAC Team + 40
62 Wiggins Ben Fensham Howes - MAS Design + 40
63 Vandendijck Rune Acrog-Tormans BC U19 + 40
64 Smith Will Z Junior Cycling Team + 40
65 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 40
66 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 40
67 Beldon Alex Fensham Howes - MAS Design + 40
68 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 40
69 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 40
70 Maerevoet Nils Van Moer Logistics Cycling Team + 40
71 Unwin Luca Lee Valley Youth CC + 40
72 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 40
73 Latin Michael Brain² Olympia Tienen + 51
74 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 51
75 Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen + 51
76 Shmidt Artem Cannibal Team + 51
77 Lewis Griff FlandersColor-Galloo Team + 57
78 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 1:41
79 Drabble Peter WAC Team + 1:52
80 Schepens Noah Sport en Steun-Leopoldsburg + 1:55
81 Kasparow Jakub Poland + 2:11
82 Akers Oliver Z Junior Cycling Team + 2:27
DNF Van Der Vreken Lucas Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Nulens Yarne Brain² Olympia Tienen
DNF Delaere Louis C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Longueville Kiran C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Trenson Dario C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Vanthourenhout Seppe C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Verschaeve Milan C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Verstraete Rune C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Blazejewski Tomasz Copernicus CCC Team
DNF Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Dewilde Robbe CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Bush Jacob Fensham Howes - MAS Design
DNF Twelves Callum Fensham Howes - MAS Design
DNF Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team
DNF Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team
DNF Lane Timothy JRC Interflon RT
DNF Leroy Benjamin JRC Interflon RT
DNF Pearcy James JRC Interflon RT
DNF Piccin-White William JRC Interflon RT
DNF Start Callum JRC Interflon RT
DNF Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland
DNF De Smet Troy Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Godts Lars Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Monnaert Lucca Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Baldacci Brandon Lee Valley Youth CC
DNF Charlon-Hunt Jack Lee Valley Youth CC
DNF Leslie Samuel Lee Valley Youth CC
DNF Salmon Alfie Lee Valley Youth CC
DNF Stevens Connor Lee Valley Youth CC
DNF Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team
DNF Vlagsma Timo Merida Adelaar Development Team
DNF Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team
DNF Bral Milan Onder Ons Parike WZW
DNF Delahaye Corentin Onder Ons Parike WZW
DNF Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW
DNF Bemong Jules Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Stieners Yannick Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team
DNF Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team
DNF Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team
DNF Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team
DNF Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team
DNF Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Lauritzen Gustav Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Machin Zak Tofauti Everyone Active
DNF Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Bonte Rune VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Leman Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Boden Siege WAC Team
DNF Jordaens Ilias WAC Team
DNF van Gijsel Tycho Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Gray George Z Junior Cycling Team
DNF Knowles Rory Z Junior Cycling Team

Information