Trofeo Buffoni Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle 03:25:04
02 Bush Jacob Backstedt Bike Performance JRT + 22
03 Milesi Nicolas Ciclistica Trevigliese + 55
04 Zordan Giovanni U.c. Giorgione + 01:00
05 Gualdi Simone ASD Scuola Ciclismo + 01:00
06 Savino Federico Work Service Speedy Bike + 01:00
07 Novak Pavel Ciclistica Trevigliese + 01:00
08 Privitera Samuele Team Fratelli Giorgi + 01:00
09 Gregorcic Natan Slovenia + 01:04
10 Leonard Michael Team Franco Ballerini + 01:04
11 Bracalente Diego Team Scap + 01:04
12 Volpato Leonardo U.c. Giorgione + 01:04
13 Koerdt Bjoern Zappi Junior Race Team + 04:03
14 Cozzani Piergiorgio Team Fratelli Giorgi + 04:18
15 Gray George Zappi Junior Race Team + 04:26
16 Basaraba Mykhailo Ukraine + 04:34
17 Rossi Leonardo Assali Stefen Makro + 04:34
18 O'Brien Joseph Zappi Junior Race Team + 04:41
19 Jaramillo Garcia Esteban Talento Col-Strongman + 04:43
20 Bisoni Giovanni U.C Bustese Olonia ASD + 04:46
21 Turk Aljaz Slovenia + 05:21
22 Tinner Joël Switzerland + 05:29
23 Piffer Christian Us Ausonia CSI Pescantina + 06:02
24 Bozzola Mirko Aspiratori Otelli + 06:02
25 Maioli Mattia Team Franco Ballerini + 06:02
26 Paletti Luca Team Ciclistico Paletti + 06:02
27 Da Ros Alessandro SC Fontanafredda + 06:02
28 Leali Stefano Team Fratelli Giorgi + 06:02
29 Buck-Jones Huw Backstedt Bike Performance JRT + 06:02
30 Burani Edoardo Team Fortebraccio Toscana + 06:02
31 Giusti Leonardo G.s. Stabbia Ciclismo + 06:02
32 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 06:02
33 Turconi Filippo U.C Bustese Olonia ASD + 06:02
34 Rulli Edoardo G.s. Forno Pioppi + 06:47
35 Schwitzgebel Lauric Immanuel LV Hessen + 07:16
36 Gilsenan Adam Canturino 1902 A.s.d. + 07:46
37 Fiorini Matteo S.C Pedale Chiaravallese + 07:46
38 Negrente Mattia Assali Stefen Makro + 07:46
39 Cettolin Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 07:46
40 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 07:46
41 Durand Dorian VC La Pomme Marseille U19 + 07:46
42 Belajevs Rodrigo Latvia + 07:46
43 Frius Alessio Polisportiva Monsummanese + 07:46
44 Salomone Gabrio Valdarno Regia Congressi Seiecom + 07:46
45 Serafini Flavio Team Seanese Beltrami TSA + 07:46
46 Leonardi Gabriele Toscana + 07:46
47 Romolini Valentino Team Fortebraccio Toscana + 07:46
48 Calzaferri Cristian ASD Scuola Ciclismo + 07:46
49 Bartalesi Edoardo Polisportiva Monsummanese + 07:46
50 Franzosi Luca Aspiratori Otelli + 07:46
51 Arrighetti Nicoló G.s. Massi - Supermercati + 07:46
52 Mattio Pietro Vigor Cycling Team + 07:46
53 Donati Davide Ciclistica Trevigliese + 07:46
54 Lorello Riccardo Valdarno Regia Congressi Seiecom + 07:46
55 Fiorini Tommaso S.C Pedale Chiaravallese + 07:46
56 Omati Filippo Pedale Casalese Armofer + 07:46
57 Daffini Michele Ciclistica Trevigliese + 07:46
58 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 07:46
59 Vicini Gianmarco Team Coratti + 07:46
DNF Harkins Girts Latvia
DNF Lapins Gusts Latvia
DNF Stelps Mikus Rudolfs Latvia
DNF Erzen Zak Slovenia
DNF Skok Marcel Slovenia
DNF Müller Jonas Switzerland
DNF Thoma Silas Switzerland
DNF Weckerle Eric Switzerland
DNF Cardenas Jesus Talento Col-Strongman
DNF Marulanda Santiago Talento Col-Strongman
DNF Reyes Ruben Talento Col-Strongman
DNF Di Girolamo Michael Toscana
DNF Nicolucci Iacopo Toscana
DNF Zanaga Francesco Toscana
DNF Shyrin Daniil Ukraine
DNF Spashchenko Yevhenii Ukraine
DNF Testsov Yevhen Ukraine
DNF Gamba Francesco ASD Scuola Ciclismo
DNF Rossoni Marco ASD Scuola Ciclismo
DNF Casalini Gabriele Aspiratori Otelli
DNF Cocca Nicola Aspiratori Otelli
DNF Brunelli Alberto Assali Stefen Makro
DNF Dan Raymond Assali Stefen Makro
DNF Di Bernardo Marco Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Scremin Alessandro Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Hicks Dylan Backstedt Bike Performance JRT
DNF Woodliffe Euan Backstedt Bike Performance JRT
DNF Sambinello Mattia Canturino 1902 A.s.d.
DNF Valsecchi Pietro Giovanni Canturino 1902 A.s.d.
DNF Zanini Simone Canturino 1902 A.s.d.
DNF Brugnami Ettore G.s. Forno Pioppi
DNF Cosentino Raffaele G.s. Forno Pioppi
DNF Nasuto Leonardo G.s. Forno Pioppi
DNF Austoni Stefano G.s. Massi - Supermercati
DNF Carroni Yuri G.s. Massi - Supermercati
DNF Locatelli Luca G.s. Massi - Supermercati
DNF Cristalli Alessio G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Cristalli Andrea G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Staccioli Nicolas G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Gabelica Laurin LV Hessen
DNF Götz Alexander LV Hessen
DNF Siebert Jadon David LV Hessen
DNF Banfi Edoardo Maria Pedale Casalese Armofer
DNF Ferrato Andrea Pedale Casalese Armofer
DNF Mosconi Manuel Pedale Casalese Armofer
DNF Pini Tommaso Polisportiva Monsummanese
DNF Serni Marco Polisportiva Monsummanese
DNF Fanelli Sebastiano S.C Pedale Chiaravallese
DNF Lancioni Tommaso S.C Pedale Chiaravallese
DNF Bellese Elia SC Fontanafredda
DNF Marcon Mattia SC Fontanafredda
DNF Nadalini Tommaso SC Fontanafredda
DNF Benassati Enrico Team Ciclistico Paletti
DNF Francia Francesco Team Ciclistico Paletti
DNF Pagliari Riccardo Team Ciclistico Paletti
DNF D'Ambrosi Thomas Angelo Team Coratti
DNF Pavia Valerio Team Coratti
DNF Sterbini Pietro Team Coratti
DNF Brunori Tommaso Team Fortebraccio Toscana
DNF Scappini Samuele Team Fortebraccio Toscana
DNF Cincinelli Mattia Team Franco Ballerini
DNF Perselli Matteo Team Franco Ballerini
DNF Vesco Leonardo Team Fratelli Giorgi
DNF Nocerino Ciro Team Scap
DNF Novelli Davide Team Scap
DNF Raccosta Sebastiano Team Scap
DNF Biancolini Niccolò Team Seanese Beltrami TSA
DNF Di Felice Mattia Team Seanese Beltrami TSA
DNF Mazza Luca Team Seanese Beltrami TSA
DNF Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine
DNF Tabotta Tommaso Team Tiepolo Udine
DNF Vecchiutti Francesco Team Tiepolo Udine
DNF Zampa Francesco Team Tiepolo Udine
DNF Bessega Tommaso U.C Bustese Olonia ASD
DNF Cattani Alessandro U.C Bustese Olonia ASD
DNF Bandoni Matteo U.C Foligno
DNF Bennati Matteo U.C Foligno
DNF Moretti Giulio U.C Foligno
DNF Vignini Francesco U.C Foligno
DNF Bertolli Samuel U.C. Casano
DNF Florio Salvatore U.C. Casano
DNF Sciortino Carlo U.C. Casano
DNF Stella Alex U.C. Casano
DNF Da Ruos Martino U.c. Giorgione
DNF Perin Matteo U.c. Giorgione
DNF Genesini Pietro Us Ausonia CSI Pescantina
DNF Pezzani Marco Us Ausonia CSI Pescantina
DNF Serafini Filippo Us Ausonia CSI Pescantina
DNF Brogi Andrea Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Zanetti Alessandro Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Fujimura Kazuma VC La Pomme Marseille U19
DNF Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19
DNF Robbins Jacques VC La Pomme Marseille U19
DNF Belloni Giacomo Velo Club Empoli
DNF Bitossi Leonardo Velo Club Empoli
DNF Gheri Giacomo Velo Club Empoli
DNF Sulaj Arglenio Velo Club Empoli
DNF Benedini Alessandro Velo Club Pradaccio
DNF Cannone Gianluca Velo Club Pradaccio
DNF Poli Tommaso Velo Club Pradaccio
DNF Pucci Matteo Velo Club Pradaccio
DNF Di Paolo Matteo Vigor Cycling Team
DNF Ferrero Mattia Vigor Cycling Team
DNF Grimaldi Riccardo Vigor Cycling Team
DNF Raccagni Noviero Andrea Work Service Speedy Bike
DNF Nisbet Cormac Zappi Junior Race Team

Information