Trofeo Buffoni Juniors - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Alessandro Pinarello Borgo Molino Rinascita Ormelle 3:28:20
02 Finlay Pickering Fensham Howes - MAS Design + 04
03 Dario Igor Belletta GB Junior Team + 45
04 Ludovico Crescioli U.c. Casano + 45
05 Giulio Pellizzari Uc Foligno + 45
06 Pietro Mattio Vigor Cycling Team + 45
07 Maksym Varenyk CPS Professional Team + 45
08 Samuele Bonetto U.c. Giorgione + 45
09 Riccardo Ricci Italy + 1:00
10 Luca Bagnara ASD SC Reda Mokador + 1:03
11 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C + 1:36
12 Giuliano Santarpia CPS Professional Team + 1:38
13 Diego Ressi Team Fratelli Giorgi + 1:38
14 Riccardo Djordjevic Valdarno Regia Congressi Seiecom + 1:38
15 Mattia Piccini Fosco Bessi-Calenzano + 1:38
16 Raffaele Mosca G.s. Forno Pioppi + 1:38
17 Gabriel Fede GB Junior Team + 1:38
18 Mikhail Postarnak Lokosphinx U19 + 1:38
19 Robin Donze Switzerland + 1:38
20 Simone Griggion U.c. Giorgione + 2:31
21 Dmytro Polupan Ukraine + 2:33
22 Riccardo Palumbo Big Hunter Beltrami Seanese + 2:33
23 Lorenzo Rinaldi Vigor Cycling Team + 2:33
24 Vitalii Kost Ukraine + 2:33
25 Federico Savino Work Service Speedy Bike + 2:33
26 Andrea Buti Fosco Bessi-Calenzano + 3:15
27 Matteo Scalco Borgo Molino Rinascita Ormelle + 3:15
28 Federico Biagini Pedale Casalese Armofer + 3:15
29 Owen Lightfoot Z Junior Cycling Team + 3:15
30 Lorenzo Ghirardi Aspiratori Otelli + 3:15
31 Manuel Oioli Italy + 3:35
32 Alessandro Romele Ciclistica Trevigliese + 3:35
33 Alessio Frius Polisportiva Monsummanese + 4:15
34 Thomas Casasola Danieli 1914 Cycling Team + 6:03
35 Santiago Garzon Work Service Speedy Bike + 7:40
36 Savelii Laptev Lokosphinx U19 + 7:40
37 Luca Belloni Pedale Casalese Armofer + 7:40
38 Michal Pomorski Poland + 7:40
39 Valentino Romolini Toscana + 7:40
40 Umberto Ceroli Italy + 7:40
41 Tommaso Tessiore Vigor Cycling Team + 7:40
42 Michele Coccia CPS Professional Team + 7:40
43 Matteo Angelini S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali + 8:12
44 Simone Zanini Canturino 1902 A.s.d. + 8:12
45 Maurizio Cetto Team Assali Stefen Omap + 8:12
46 Lorenzo Giordani U.c. Casano + 8:12
DNS Ivan Blokhin Russia
DNS Dmitrii Dolzhikov Russia
DNS Mark Kryuchkov Russia
DNS Daniil Valgonen Russia
DNF Lucas Garnero Alpes Maritimes
DNF Arthur Guinefoleau Alpes Maritimes
DNF Jacques Robbins Alpes Maritimes
DNF Raffael Zarbo Alpes Maritimes
DNF Giovanni Longato Italy
DNF Mateusz Gajdulewicz Poland
DNF Julian Kot Poland
DNF Iwo Pacalowski Poland
DNF Gabriele Bellani S.C Cene A.S.D
DNF Matteo Falconi S.C Cene A.S.D
DNF Francesco Gamba S.C Cene A.S.D
DNF Luca Pollini S.C Cene A.S.D
DNF Jan Christen Switzerland
DNF Yanis-Eric Markwalder Switzerland
DNF Tim Rey Switzerland
DNF Matteo Falchi Toscana
DNF Gabriel Garacci Toscana
DNF Angelo Sulaj Toscana
DNF Yuriy Korzinin Ukraine
DNF Bohdan Solonnikov Ukraine
DNF Luigi Castellari ASD SC Reda Mokador
DNF Matteo Fiorini ASD SC Reda Mokador
DNF Riccardo Truffellini ASD SC Reda Mokador
DNF Daniele Anselmi Aspiratori Otelli
DNF Andrea Cocca Aspiratori Otelli
DNF Nicola Cocca Aspiratori Otelli
DNF Samuele Disconzi Autozai Contri-Riboli
DNF Sergio Giaffreda Autozai Contri-Riboli
DNF Alessandro Pasquotto Autozai Contri-Riboli
DNF Michele Pezzo Autozai Contri-Riboli
DNF Gaddo Gavilli Big Hunter Beltrami Seanese
DNF Lapo Gavilli Big Hunter Beltrami Seanese
DNF Simone Roganti Big Hunter Beltrami Seanese
DNF Matteo Rapporti Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Alessandro Scremin Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Adam Gilsenan Canturino 1902 A.s.d.
DNF Federico Pappalardo Canturino 1902 A.s.d.
DNF Riccardo Santamaria Canturino 1902 A.s.d.
DNF Lino Colosio Ciclistica Trevigliese
DNF Nicolas Milesi Ciclistica Trevigliese
DNF Alessio Rossoni Ciclistica Trevigliese
DNF Alberigo Antonelli CPS Professional Team
DNF Alessio Menghini Danieli 1914 Cycling Team
DNF Matteo Milan Danieli 1914 Cycling Team
DNF Livio Varutti Danieli 1914 Cycling Team
DNF Joe Kiely Fensham Howes - MAS Design
DNF Aidan Lawrence Fensham Howes - MAS Design
DNF Max Poole Fensham Howes - MAS Design
DNF Giuseppe Aquila Feralpi Monteclarense ASD
DNF Sebastiano Minoia Feralpi Monteclarense ASD
DNF Riccardo Perani Feralpi Monteclarense ASD
DNF Gabriele Raccagni Feralpi Monteclarense ASD
DNF Thomas Panichi Fosco Bessi-Calenzano
DNF Niccolo Sitera Fosco Bessi-Calenzano
DNF Johan Alzate G.s. Forno Pioppi
DNF Ettore Brugnami G.s. Forno Pioppi
DNF Valentino Fattorini G.s. Forno Pioppi
DNF Leonardo Ciancagli G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Luca Cordovani G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Alessio Cristalli G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Tobia Zingoni G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Luca De Toffol GB Junior Team
DNF Alberto Rista GB Junior Team
DNF Leonardo Giusti GS Iperfinish
DNF Davide Leonardi GS Iperfinish
DNF Alessio Ninci GS Iperfinish
DNF Nicolas Staccioli GS Iperfinish
DNF Michele Buda Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Florian Samuel Kajamini Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Elia Ori Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Jeff Alan Shuyinta Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Grigorii Skorniakov Lokosphinx U19
DNF Daniil Zarakovskiy Lokosphinx U19
DNF Giovanni Anselmo Marco Pantani Official Team
DNF Salvatore Florio Marco Pantani Official Team
DNF Enrico Lombardo Marco Pantani Official Team
DNF Carlo Sciortino Marco Pantani Official Team
DNF Lorenzo Fraccaro Pedale Casalese Armofer
DNF Nicola Rossi Pedale Casalese Armofer
DNF Juan Miguel Rodriguez Perez Polisportiva Monsummanese
DNF Marco Serni Polisportiva Monsummanese
DNF Andrea Stefanini Polisportiva Monsummanese
DNF Andrea Arduini S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Filippo Fiorentini S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Lorenzo Montanari S.c.d. Sidermec – F.lli Vitali
DNF Diego Barriviera SC Fontanafredda
DNF Jacopo Cia SC Fontanafredda
DNF Alessandro Da Ros SC Fontanafredda
DNF Antonio Spada SC Fontanafredda
DNF Marco Andreaus Team Assali Stefen Omap
DNF Gianmarco Carpene Team Assali Stefen Omap
DNF Edoardo Zamperini Team Assali Stefen Omap
DNF Davide Buconi Team Franco Ballerini Due C
DNF Federico De Paolis Team Franco Ballerini Due C
DNF Jacopo Militello Team Franco Ballerini Due C
DNF Alex Bono Team Fratelli Giorgi
DNF Andrea Alfio Bruno Team Fratelli Giorgi
DNF Fabio Florian Team Fratelli Giorgi
DNF Matteo Bennati Uc Foligno
DNF Giacomo Presenzini Uc Foligno
DNF Francesco Vignini Uc Foligno
DNF Lorenzo Boschi U.c. Casano
DNF Matteo Lapo Bozicevich U.c. Casano
DNF Leonardo Volpato U.c. Giorgione
DNF Giovanni Zordan U.c. Giorgione
DNF Jacopo Franzoi Uc Pordenone
DNF Bryan Olivo Uc Pordenone
DNF Alessandro Pessotto Uc Pordenone
DNF Tommaso Tabotta Uc Pordenone
DNF GIovanni Cioni Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Lorenzo Pellegrini Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Gabrio Salomone Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Domenico Cirlincione Vigor Cycling Team
DNF Vincenzo Russo Work Service Speedy Bike
DNF Luca Tornaboni Work Service Speedy Bike
DNF George Gray Z Junior Cycling Team
DNF Rory Knowles Z Junior Cycling Team
DNF Will Smith Z Junior Cycling Team
Information
Nation Italy
Date 12th - 12th September
Distance km
CAT J-1.1
Other
Embed Results