Philippe Gilbert Juniors - 2022

GC Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 04:44:42
02 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
03 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 04
04 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08
05 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08
06 Pattinson Tomos Halesowen A & CC + 08
07 Place Maxence Sprint 2000 Charleroi + 13
08 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 13
09 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 24
10 Brookes Joseph Halesowen A & CC + 36
11 Guefveneu Swan Hauts De France + 36
12 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 36
13 Barusseau Mathéo AG2R Citroën U19 Team + 39
14 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 41
15 Te Nijenhuis Sjoerd Zuid Oost Nederland + 41
16 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 42
17 Biehl Kevin Team Mascot Workwear + 43
18 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 55
19 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 57
20 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 57
21 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:00
22 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 01:00
23 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 01:00
24 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 01:00
25 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
26 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 01:06
27 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 01:19
28 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 01:23
29 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:27
30 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 01:33
31 Smith Will Fensham Howes - MAS Design + 01:38
32 Muryj Antoni SMS Swidnica + 01:39
33 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 01:46
34 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 01:48
35 van de Ven Jarne Zuid Oost Nederland + 01:49
36 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 01:49
37 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 01:51
38 Joore Wout Zuid Oost Nederland + 01:54
39 Graff William VC Ardennes + 01:59
40 Sekse Jørgen NTG Uno-X + 01:59
41 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:01
42 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 02:10
43 Kulset Johannes NTG Uno-X + 02:11
44 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 02:12
45 Lowagie Arthur IWG Wapi Cycling Team + 02:13
46 Sorli Esteban VC Ardennes + 02:14
47 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 02:17
48 Louis Maxime Hauts De France + 02:17
49 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:19
50 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 02:28
51 Boelaert Maxence Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:30
52 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:31
53 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:31
54 Paulart Adrien IWG Wapi Cycling Team + 02:32
55 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 02:34
56 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 02:34
57 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:38
58 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 02:39
59 van Eijsden Bram TigeRR Cycling Team + 02:48
60 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:01
61 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 03:03
62 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 03:15
63 Listwon Tomasz SMS Swidnica + 03:27
64 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 03:29
65 Zahem Mael Hauts De France + 03:30
66 Dopchie Oscar Sprint 2000 Charleroi + 03:30
67 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 03:30
68 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 03:32
69 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 03:36
70 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 03:45
71 L'Hote Antoine Hauts De France + 03:52
72 Beldon Alex Fensham Howes - MAS Design + 03:56
73 Unwin Luca Fensham Howes - MAS Design + 04:15
74 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 04:44
75 Dolven Halvor NTG Uno-X + 05:02
76 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 05:03
77 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 05:50
78 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 06:09
79 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 06:13
80 Alexandre Arthur Sprint 2000 Charleroi + 06:38
81 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 11:45
82 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 12:22
83 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 12:28
84 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 13:54
85 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 15:45
DNF Pouillard Raphaël Hauts De France
DNF Bjune Ulrik NTG Uno-X
DNF Veslum Sebastian NTG Uno-X
DNF Weber Damian Zuid Oost Nederland
DNF De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19
DNF Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19
DNF Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team
DNF De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Denolf Yari Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Huysmans Wout Brain² Olympia Tienen
DNF Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen
DNF Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire
DNF Rullier Hans CREF Pays de la Loire
DNF Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19
DNF Wiggins Ben Fensham Howes - MAS Design
DNF Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team
DNF Revelj Oskar FlandersColor-Galloo Team
DNF Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team
DNF Homer Joe Halesowen A & CC
DNF Mansell Aaron Halesowen A & CC
DNF Simons Will Halesowen A & CC
DNF Baele Xander Isorex Cycling Team
DNF Scully Conal Isorex Cycling Team
DNF De Graeve Augustin IWG Wapi Cycling Team
DNF Debaye Emilien IWG Wapi Cycling Team
DNF Rex Tim IWG Wapi Cycling Team
DNF Bosch Robbin Maes CT Glabbeek
DNF Cox Felix Maes CT Glabbeek
DNF Devry Mats Maes CT Glabbeek
DNF Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek
DNF Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW
DNF Maciejewski Szymon SMS Swidnica
DNF Marut Bartosz SMS Swidnica
DNF Wieczkowski Pawel SMS Swidnica
DNF Breyer Tom Sprint 2000 Charleroi
DNF Leduc Axel Sprint 2000 Charleroi
DNF Duba Maxime Streetjump-ABLOC
DNF Koning Stef Streetjump-ABLOC
DNF Venema Lance Streetjump-ABLOC
DNF Festino Kylian Team 31 Jolly Cycles U19
DNF Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19
DNF Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior
DNF Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior
DNF Lykke Frederik Team Mascot Workwear
DNF Perto Rasmus Team Mascot Workwear
DNF Darding Dirk TigeRR Cycling Team
DNF Reul Aymane TigeRR Cycling Team
DNF Schins Jesper TigeRR Cycling Team
DNF Van Bommel Sep TigeRR Cycling Team
DNF De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Depraetere Simon Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Laverdeur Johan VC Ardennes
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Wertz Hugo VC Ardennes
DNF Durand Dorian VC La Pomme Marseille U19
DNF Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19
DNF Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information