Right now: Transfers 2022 > 2023

Philippe Gilbert Juniors - 2021

Stage GC Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 01:51:49
02 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
03 Lawrence Aidan Fensham Howes - MAS Design + 00
04 Place Maxence Sprint 2000 Charleroi + 00
05 Poole Max Fensham Howes - MAS Design + 24
06 Maciejewski Szymon SMS Swidnica + 24
07 Reinderink Joris Acrog-Tormans BC U19 + 24
08 Zelazowski Michal SMS Swidnica + 24
09 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 24
10 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 24
11 Heremans Joppe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
12 Dalby Simon Team Mascot Workwear + 24
13 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
14 Tachot Thomas AG2R Citroën U19 Team + 24
15 Rosado Novillo Abel AG2R Citroën U19 Team + 24
16 Van Gils Yannick Mix WAC Team / Willebrord + 24
17 Seguin Yanis AG2R Citroën U19 Team + 24
18 Van Raemdonck Cedric Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
19 Bower Lewis Gaverzicht-BE Okay U19 + 24
20 Dillema Arjen WV Noord-Holland + 24
21 Joore Wout District Zuid Oost + 24
22 Roudier Hugo Entente Juniors Auvergne + 24
23 Moinet Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 24
24 Kusy Karol SMS Swidnica + 24
25 Slaets Yorick Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
26 Inion Sander Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
27 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 24
28 Van Hautegem Leander Onder Ons Parike WZW + 24
29 Sanchez Andrea Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
30 Oosterlinck Joes Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
31 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 24
32 Van Cauwenberghe Arne Brain² Olympia Tienen + 24
33 Wattelle Celestin Team 31 Jolly Cycles U19 + 24
34 Jordaens Ilias Mix WAC Team / Willebrord + 24
35 Vervenne Jonathan Acrog-Tormans BC U19 + 24
36 Tiphaigne Mathis Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
37 Sorli Esteban VC Ardennes + 24
38 Van Waas Pieter Mix WAC Team / Willebrord + 24
39 Gomez Gomez Camilo Andres Team 31 Jolly Cycles U19 + 24
40 Neyman Julian Sprint 2000 Charleroi + 24
41 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 24
42 Vleirick Warre CT Luc Wallays-Jonge Renners + 24
43 Kino Jan Onder Ons Parike WZW + 24
44 Torney Artuur Isorex Cycling Team + 24
45 Donze Robin AG2R Citroën U19 Team + 24
46 Thonnon Senne Maes CT Glabbeek + 24
47 Lorents Nielsen Magnus Team Mascot Workwear + 24
48 Douat Erwan Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
49 Evertsen-Hegreberg Simen Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
50 Huyghe Stan Brain² Olympia Tienen + 24
51 Dingemans Marijn Mix WAC Team / Willebrord + 24
52 Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team + 24
53 Lamouline Sam Entente Juniors Auvergne + 24
54 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 24
55 Goethals Thibault Onder Ons Parike WZW + 24
56 De Clerck Niels Gaverzicht-BE Okay U19 + 24
57 Schmidt Torge Rose Team NRW + 24
58 Towers Lucas Fensham Howes - MAS Design + 24
59 Birk Madsen Jonas Team Herning CK Junior + 24
60 Stiers Victor Brain² Olympia Tienen + 24
61 Geerinckx Wout Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 24
62 Hougaard Mads-Emil Team Mascot Workwear + 24
63 Van Renterghem Stef Onder Ons Parike WZW + 24
64 Chmielewski Ignacy SMS Swidnica + 24
65 Brough Jack Fensham Howes - MAS Design + 38
66 Claessens Robbe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 38
67 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 40
68 Vermeulen Rens District Zuid Oost + 40
69 Smulders Vik District Zuid Oost + 40
70 Govaerts Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 40
71 Dhaenens Jitse Isorex Cycling Team + 40
72 Lambrecht Michiel Acrog-Tormans BC U19 + 40
73 Ledeme Pierre Entente Juniors Auvergne + 40
74 Jacques Lucas Sprint 2000 Charleroi + 40
75 Duchi Natan Gaverzicht-BE Okay U19 + 40
76 Dromain Remi CREF Pays de la Loire + 40
77 Depil Louis Hauts-de-France + 40
78 Kendzia Robert SMS Swidnica + 40
79 Moerman Robbe Onder Ons Parike WZW + 45
80 Maes Seppe Acrog-Tormans BC U19 + 45
81 Laurent Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 45
82 De Meijts Matis Maes CT Glabbeek + 45
83 Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW + 45
84 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 48
85 Baudoin Bjorn District Zuid Oost + 50
86 Teekens Ofke UWTC de Volharding + 50
87 Van Elslander Simon CT Luc Wallays-Jonge Renners + 50
88 Schellekens Tom District Zuid Oost + 50
89 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
90 Grard Hugo Hauts-de-France + 53
91 Pauwels Thibaut Gaverzicht-BE Okay U19 + 53
92 Pouvreault Gregory CREF Pays de la Loire + 53
93 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 53
94 Rousset-Favier Nicolas Entente Juniors Auvergne + 53
95 Rafferty Darren Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
96 Dhooge Thibau Canguru - QTS - Air College Cycling + 53
97 van Marion Brain UWTC de Volharding + 53
98 Verleyen Gaëtan Isorex Cycling Team + 53
99 Koech Silas Rose Team NRW + 53
100 Delattre Hugo Hauts-de-France + 53
101 Lemir Antoine Mix USSA Pavilly / Marmande + 53
102 Toussaint Mathieu VC Ardennes + 01:02
103 Das Rune Maes CT Glabbeek + 01:08
104 Stievenart Maxim Sprint 2000 Charleroi + 01:09
105 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 01:09
106 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:09
107 Vermeulen Rhune CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:09
108 Ledoux Trystan Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:09
109 Nerurkar Lukas Fensham Howes - MAS Design + 01:09
110 Van Poucke Wannes Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
111 Bernard Thibaut Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:09
112 Boeckx Senne Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 01:20
113 Vandendriessche Jelte Isorex Cycling Team + 01:27
114 Rouanet Maël Culture Vélo Look Racing Team U19 + 01:37
115 Lund Sørensen Lukas Team Mascot Workwear + 01:38
116 Carty Kenny Culture Vélo Look Racing Team U19 + 01:42
117 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:42
118 Sengstock Robin Rose Team NRW + 02:08
119 Martocchia Alessandro Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 03:15
120 Villeronce Lucas Culture Vélo Look Racing Team U19 + 03:58
121 Derreveaux Tom Sprint 2000 Charleroi + 04:05
122 Kooistra Jorn WV Noord-Holland + 05:54
123 Laverdeur Johan VC Ardennes + 06:58
124 Van Eycken Clement Entente Juniors Auvergne + 06:58
125 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 07:01
DNF Bruyninckx Lowie Brain² Olympia Tienen
DNF Pauwels Arne Brain² Olympia Tienen
DNF Dewulf Wannes Canguru - QTS - Air College Cycling
DNF Dewinter Gerben Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team
DNF Bijnens Joren Maes CT Glabbeek
DNF Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Saremans Julien VC Ardennes
DNF van Gijsel Tycho Mix WAC Team / Willebrord
DNF Borrelli Matteo Mix USSA Pavilly / Marmande
DNF Aldebert Matthias Hauts-de-France
DNF Engels Jules Hauts-de-France
DNF Villeronce Axel Culture Vélo Look Racing Team U19
DNF Edom William Culture Vélo Look Racing Team U19
DNF Kuiper Kevin WV Noord-Holland
DNF Huiting Eskil WV Noord-Holland
DNF Suurd Rick WV Noord-Holland
DNF Rens Kobe Sport en Steun-Leopoldsburg U19
DNF Kommnick Janis Rose Team NRW
DNF Tenniglo Niels UWTC de Volharding
DNF van Tintelen Miguel UWTC de Volharding
DNF Donk Lars UWTC de Volharding
DNF Bujakewitz Kristensen Nikolai Team Herning CK Junior
Pos Rider Team Time
1 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 01:51:49
2 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
3 Lawrence Aidan Fensham Howes - MAS Design + 00
4 Place Maxence Sprint 2000 Charleroi + 00
5 Poole Max Fensham Howes - MAS Design + 24
6 Maciejewski Szymon SMS Swidnica + 24
7 Reinderink Joris Acrog-Tormans BC U19 + 24
8 Zelazowski Michal SMS Swidnica + 24
9 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 24
10 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 24
11 Heremans Joppe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
12 Dalby Simon Team Mascot Workwear + 24
13 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
14 Tachot Thomas AG2R Citroën U19 Team + 24
15 Rosado Novillo Abel AG2R Citroën U19 Team + 24
16 Van Gils Yannick Mix WAC Team / Willebrord + 24
17 Seguin Yanis AG2R Citroën U19 Team + 24
18 Van Raemdonck Cedric Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
19 Bower Lewis Gaverzicht-BE Okay U19 + 24
20 Dillema Arjen WV Noord-Holland + 24
21 Joore Wout District Zuid Oost + 24
22 Roudier Hugo Entente Juniors Auvergne + 24
23 Moinet Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 24
24 Kusy Karol SMS Swidnica + 24
25 Slaets Yorick Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
26 Inion Sander Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
27 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 24
28 Van Hautegem Leander Onder Ons Parike WZW + 24
29 Sanchez Andrea Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
30 Oosterlinck Joes Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
31 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 24
32 Van Cauwenberghe Arne Brain² Olympia Tienen + 24
33 Wattelle Celestin Team 31 Jolly Cycles U19 + 24
34 Jordaens Ilias Mix WAC Team / Willebrord + 24
35 Vervenne Jonathan Acrog-Tormans BC U19 + 24
36 Tiphaigne Mathis Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
37 Sorli Esteban VC Ardennes + 24
38 Van Waas Pieter Mix WAC Team / Willebrord + 24
39 Gomez Gomez Camilo Andres Team 31 Jolly Cycles U19 + 24
40 Neyman Julian Sprint 2000 Charleroi + 24
41 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 24
42 Vleirick Warre CT Luc Wallays-Jonge Renners + 24
43 Kino Jan Onder Ons Parike WZW + 24
44 Torney Artuur Isorex Cycling Team + 24
45 Donze Robin AG2R Citroën U19 Team + 24
46 Thonnon Senne Maes CT Glabbeek + 24
47 Lorents Nielsen Magnus Team Mascot Workwear + 24
48 Douat Erwan Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
49 Evertsen-Hegreberg Simen Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
50 Huyghe Stan Brain² Olympia Tienen + 24
51 Dingemans Marijn Mix WAC Team / Willebrord + 24
52 Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team + 24
53 Lamouline Sam Entente Juniors Auvergne + 24
54 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 24
55 Goethals Thibault Onder Ons Parike WZW + 24
56 De Clerck Niels Gaverzicht-BE Okay U19 + 24
57 Schmidt Torge Rose Team NRW + 24
58 Towers Lucas Fensham Howes - MAS Design + 24
59 Birk Madsen Jonas Team Herning CK Junior + 24
60 Stiers Victor Brain² Olympia Tienen + 24
61 Geerinckx Wout Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 24
62 Hougaard Mads-Emil Team Mascot Workwear + 24
63 Van Renterghem Stef Onder Ons Parike WZW + 24
64 Chmielewski Ignacy SMS Swidnica + 24
65 Brough Jack Fensham Howes - MAS Design + 38
66 Claessens Robbe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 38
67 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 40
68 Vermeulen Rens District Zuid Oost + 40
69 Smulders Vik District Zuid Oost + 40
70 Govaerts Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 40
71 Dhaenens Jitse Isorex Cycling Team + 40
72 Lambrecht Michiel Acrog-Tormans BC U19 + 40
73 Ledeme Pierre Entente Juniors Auvergne + 40
74 Jacques Lucas Sprint 2000 Charleroi + 40
75 Duchi Natan Gaverzicht-BE Okay U19 + 40
76 Dromain Remi CREF Pays de la Loire + 40
77 Depil Louis Hauts-de-France + 40
78 Kendzia Robert SMS Swidnica + 40
79 Moerman Robbe Onder Ons Parike WZW + 45
80 Maes Seppe Acrog-Tormans BC U19 + 45
81 Laurent Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 45
82 De Meijts Matis Maes CT Glabbeek + 45
83 Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW + 45
84 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 48
85 Baudoin Bjorn District Zuid Oost + 50
86 Teekens Ofke UWTC de Volharding + 50
87 Van Elslander Simon CT Luc Wallays-Jonge Renners + 50
88 Schellekens Tom District Zuid Oost + 50
89 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
90 Grard Hugo Hauts-de-France + 53
91 Pauwels Thibaut Gaverzicht-BE Okay U19 + 53
92 Pouvreault Gregory CREF Pays de la Loire + 53
93 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 53
94 Rousset-Favier Nicolas Entente Juniors Auvergne + 53
95 Rafferty Darren Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
96 Dhooge Thibau Canguru - QTS - Air College Cycling + 53
97 van Marion Brain UWTC de Volharding + 53
98 Verleyen Gaëtan Isorex Cycling Team + 53
99 Koech Silas Rose Team NRW + 53
100 Delattre Hugo Hauts-de-France + 53
101 Lemir Antoine Mix USSA Pavilly / Marmande + 53
102 Toussaint Mathieu VC Ardennes + 01:02
103 Das Rune Maes CT Glabbeek + 01:08
104 Stievenart Maxim Sprint 2000 Charleroi + 01:09
105 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 01:09
106 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:09
107 Vermeulen Rhune CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:09
108 Ledoux Trystan Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:09
109 Nerurkar Lukas Fensham Howes - MAS Design + 01:09
110 Van Poucke Wannes Van Moer Logistics Cycling Team + 01:09
111 Bernard Thibaut Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:09
112 Boeckx Senne Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 01:20
113 Vandendriessche Jelte Isorex Cycling Team + 01:27
114 Rouanet Maël Culture Vélo Look Racing Team U19 + 01:37
115 Lund Sørensen Lukas Team Mascot Workwear + 01:38
116 Carty Kenny Culture Vélo Look Racing Team U19 + 01:42
117 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:42
118 Sengstock Robin Rose Team NRW + 02:08
119 Martocchia Alessandro Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 03:15
120 Villeronce Lucas Culture Vélo Look Racing Team U19 + 03:58
121 Derreveaux Tom Sprint 2000 Charleroi + 04:05
122 Kooistra Jorn WV Noord-Holland + 05:54
123 Laverdeur Johan VC Ardennes + 06:58
124 Van Eycken Clement Entente Juniors Auvergne + 06:58
125 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 07:01
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 05:36:15
02 Fensham Howes - MAS Design + 00
03 Sprint 2000 Charleroi + 00
04 CREF Pays de la Loire + 16
05 SMS Swidnica + 24
06 Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 24
07 Acrog-Tormans BC U19 + 24
08 Team Mascot Workwear + 24
09 Mix WAC Team / Willebrord + 24
10 Canguru - QTS - Air College Cycling + 24
11 Mix USSA Pavilly / Marmande + 24
12 Team Herning CK Junior + 24
13 Onder Ons Parike WZW + 24
14 Brain² Olympia Tienen + 24
15 Entente Juniors Auvergne + 40
16 Gaverzicht-BE Okay U19 + 40
17 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 50
18 Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
19 District Zuid Oost + 56
20 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:01
21 Van Moer Logistics Cycling Team + 01:04
22 Isorex Cycling Team + 01:09
23 Maes CT Glabbeek + 01:14
24 Rose Team NRW + 01:14
25 Hauts-de-France + 01:38
26 Sport en Steun-Leopoldsburg U19 + 04:11
27 Culture Vélo Look Racing Team U19 + 06:29
28 VC Ardennes + 07:36

Information