CN GER/LUX/SUI RR-U23 - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Kim Heiduk Team Lotto - Kern Haus 4:24:1050
02 Michel Heßmann Jumbo-Visma DT + 0030
03 Jakob Geßner Rad-Net Rose Team + 3320
04 Alexander Tarlton Team Lotto - Kern Haus + 3615
05 Valere Thiebaud Cogeas -Sogecoma-Akros + 4450
06 Felix Stehli IG Radquer Mettmenstetten + 4430
07 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma DT + 4410
08 Fabio Christen NIPPO-Provence-PTS Conti + 4420
09 Guillaume Gachet Cogeas -Sogecoma-Akros + 4415
10 Jon Knolle Team SKS Sauerland NRW + 445
11 Pirmin Benz Rad-Net Rose Team + 443
12 Luca Jenni NIPPO-Provence-PTS Conti + 4410
13 Leon Eduard Brescher Team Lotto - Kern Haus + 493
14 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 491
15 Arthur Kluckers Leopard Pro Cycling + 5250
16 Cedric Pries Leopard Pro Cycling + 1:1530
17 Jonas Messerschmidt Team Dauner | AKKON + 1:201
18 Linus Rosner Rad-Net Rose Team + 1:24
19 Tom Paquet UC Dippach + 1:3020
20 Rik Karier Velo Woolz + 1:3015
21 Adrian Zuger RSV Stuttgart-Vaihingen + 1:30
22 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 1:30
23 Laurin Bachmann Akros - Excelsior - Thömus + 1:305
24 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 1:30
25 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 1:30
26 Jean-Marc Temmen Team Dauner | AKKON + 1:30
27 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 1:30
28 Henri Uhlig Rad-Net Rose Team + 1:30
29 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 1:30
30 Leo Zierenner KED-Stevens Radteam Berlin + 1:30
31 Kieron Steinmann Team Dauner | AKKON + 1:30
32 Loris Hochstrasser V.C.Mendrisio + 1:303
33 Eric Lutter Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 1:30
34 Jan Stöckli Team KIBAG-OBOR-CKT + 1:303
35 Mats Wenzel Leopard Pro Cycling + 1:3010
36 Arthur Lenne RSC Cottbus + 1:30
37 Ken Conter Team Snooze-VSD + 1:305
38 Florian Holzapfel Next Level Racing Elite + 1:30
39 Lennart Lein KED-Stevens Radteam Berlin + 1:30
40 Kilian Steigner Team Dauner | AKKON + 1:30
41 Jean-Luc Halter RMC Gossau + 1:301
42 Charel Meyers LC Tetange + 1:303
43 Sven Zurawski Wibatech Bayern/RSV Passau + 1:30
44 Loïc Bettendorff Leopard Pro Cycling + 1:303
45 Jakob Schmidt Berthold Rad Team + 1:30
46 Johannes Banzer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 1:30
47 Constantin Lohse KED-Stevens Radteam Berlin + 1:30
48 Christoph Janssen RV Ersigen + 1:301
49 Michel Gießelmann Team SKS Sauerland NRW + 1:43
50 Ole Theiler Team SKS Sauerland NRW + 1:44
51 Thibault Rossier Cogeas -Sogecoma-Akros + 1:50
52 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 1:53
53 Sven Redmann Team Dauner | AKKON + 1:55
54 Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team + 1:55
55 Luis Burghardt Bike Aid Dev.Team + 2:03
56 Jonathan Bögli NIPPO-Provence-PTS Conti + 2:32
57 Klaus Betzinger Team Lotto - Kern Haus + 4:03
58 Simon Schmitt Team Sportforum + 4:03
59 Matthias Herrmann Team Bornträger-Assos + 4:03
60 Max Benz-Kuch KED-Stevens Radteam Berlin + 4:03
61 Jannis Peter Rad-Net Rose Team + 4:03
62 Brune Schmitz Team Sportforum + 4:03
63 Marco Ghirlanda V.C.Mendrisio + 4:03
64 Julian Borresch Team SKS Sauerland NRW + 4:03
65 Henrik Pakalski Rad-Net Rose Team + 4:03
66 Jasper Levi Pahlke Bike Aid + 4:08
67 David Eppert Bike Market Team + 4:12
68 Moritz Henninger Team Maisch Sportswear + 6:40
69 Giovanni Schmieder Berthold Rad Team + 6:40
70 Raphael Kockelmann Lviv Cycling Team + 6:511
71 Nicola Jolidon Massi Vivo - Conecta + 7:38
72 Ludwig Stadler Wibatech Bayern/RSV Passau + 7:38
73 Calvin Dik NIPPO-Provence-PTS Conti + 7:38
DNF Jean-Luca Kunz Cyclocross Hamburg
DNF Niels Frigge Berthold Rad Team
DNF Constantin Kasterich Berthold Rad Team
DNF Tom Mai Berthold Rad Team
DNF Robert Schreiber Berthold Rad Team
DNF Lennart Zurhorts Besenwagen
DNF Clemens Averdung Bike Aid Dev.Team
DNF Lukas Baldinger Bike Aid Dev.Team
DNF Tim-Oliver Kolschefsky Bike Aid Dev.Team
DNF Nils Andratschke Bike Market Team
DNF Marc-Leon Bass Bike Market Team
DNF Lennart Matthusen Bike Market Team
DNF Jakob Kraus Bikeclub Sense Oberland
DNF Gabriele Cerato Cogeas -Sogecoma-Akros
DNF Mik Esser CT Atertdaul
DNF Thibaut Van Den Heuvel CT Atertdaul
DNF Philipp Freyer Cycling Team Rhein-Main Rödermark
DNF Marino Meyer Greenhillbikers Péry
DNF Luca Harter Harvestehuder RSV v. 1909
DNF Maximilian Meyer KED-Stevens Radteam Berlin
DNF Erik Horsthemke Leeze Team
DNF Marcel Schone Leeze Team
DNF Mika Heming Maloja Pushbikers
DNF Franz Schlachter Maloja Pushbikers
DNF Laurin Von Stetten Maloja Pushbikers
DNF Luca Jolidon Massi Vivo - Conecta
DNF Tom Lindner P&S Metalltechnik
DNF Yannik Niebergall P&S Metalltechnik
DNF Tim Oelke P&S Metalltechnik
DNF Luke Wilk P&S Metalltechnik
DNF Jan Emmerich PMCA Mannheim
DNF Hannes Anders Puncheurz
DNF Daniel Prien Puncheurz
DNF Luca-Janos Kulka Radsportklub Potsdam
DNF Matteo Oberteicher RC Blau-Gelb 1927 Langenhagen
DNF Felix Dierking RSC Oldenburg
DNF Robin Rautzenberg RSV Chemnitz
DNF Sebastian Niehues RSV Münster
DNF Christian Baumann RSV Stuttgart-Vaihingen
DNF Lukas Kegel RSV Stuttgart-Vaihingen
DNF Lars Heiniger RV Ersigen
DNF David Zürcher RV Ersigen
DNF Mauro Genini Speder CT
DNF Nils El Khanji SVg. Zehlendorfer Eichhörnchen
DNF Erik Weggenmann Team Bornträger-Assos
DNF Noan Cid Team Chris Net
DNF Albert Gathemann Team Dauner | AKKON
DNF Moritz Plambeck Team Dauner | AKKON
DNF Frederik Raßmann Team Dauner | AKKON
DNF Moritz Czasa Team Lotto - Kern Haus
DNF Luca Dreßler Team Lotto - Kern Haus
DNF Felix Esterl Team Maisch Sportswear
DNF Niklas Hahn Team Maisch Sportswear
DNF Fabian Keller Team Maisch Sportswear
DNF Yannick Noah Andra Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Vincent Vonhof Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Hannes Erath Team Sigloch-RSG Heilbronn
DNF Jan Hohender Team Sigloch-RSG Heilbronn
DNF Lars Kulbe Team SKS Sauerland NRW
DNF Tim Neffgen Team SKS Sauerland NRW
DNF Jan Lieser Team Sportforum
DNF Adrian Schmidberger TSG Leutkirch
DNF Nepomuk Roth Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Merlin Cambeis UWTC de Volharding-Wilton
DNF Jakob Klahre VC Allschwil
DNF Marcus Brunner VC Oberwallis
DNF Simon Maillefer Vélo Club Vevey
DNF Marian Reineck Veloclub Ratisbona
DNF Jacques Gloesener VV Tooltime Preizerdaul
DNF Niklas Böhme Wheelsports Metropol Racing
DNF Marc Lauf Wheelsports Metropol Racing
DNF Heiko Colditz Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Tristan Leopold Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Tobias Markl Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Michael Peter Wibatech Bayern/RSV Passau
Information
Nation Germany
Sachsenring
Date 24th May
Distance 168 km
CAT CN
Other
Embed Results