Oberösterreich Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team 03:35
02 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 01
03 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 02
04 Wünstel Fabian Germany + 03
05 Albrecht Toni Germany + 03
06 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 03
07 Ermakov Roman Cannibal Team + 04
08 Eckerstorfer Benjamin Austria + 04
09 Shmidt Artem Cannibal Team + 05
10 August AJ LUX -CTS p/b Specialized + 06
11 Uglehus Mikal NCF Region Vest + 06
12 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 06
13 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 08
14 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 08
15 Stien Sander Nistad NCF Region Vest + 08
16 John Vincent Germany + 08
17 Purtscheller Jakob Oberösterreich + 09
18 Peters Marvin KNWU Oost + 09
19 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 09
20 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 10
21 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 10
22 Kortleve Bart KNWU Oost + 10
23 Toth Marko Hungary + 11
24 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 11
25 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 11
26 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 11
27 Degenkolb Hannes Germany + 11
28 Morang Mil Luxembourg + 11
29 Kummerer Kilian Austria + 11
30 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 12
31 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 12
32 Menghini Alessio Team Tiepolo Udine + 12
33 Wikander Tord NCF Region Vest + 12
34 Novak Samuel Slovakia + 12
35 Sivok Tomas Slovakia + 12
36 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 13
37 Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine + 13
38 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 13
39 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 13
40 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 13
41 Stocker Marco Austria + 13
42 Gräter Lars Team Marco Brenner + 13
43 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 14
44 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 14
45 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 14
46 Tabotta Tommaso Team Tiepolo Udine + 14
47 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 14
48 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 15
49 Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine + 15
50 Rinklef Jan Germany + 15
51 Van Dorp Vincent KNWU Oost + 15
52 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 16
53 Zampa Francesco Team Tiepolo Udine + 16
54 Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors + 16
55 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 16
56 Puschmann Nils Team Innobike-Bayern + 16
57 Preyler David Austria + 16
58 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 16
59 Brenner Mauro Team Marco Brenner + 17
60 Bolzan Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 17
61 Dallago Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 17
62 Erdös Gergely Hungary + 17
63 Schieven Jelle KNWU Oost + 17
64 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 18
65 Kamberaj Valentino Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 18
66 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 18
67 Gottstein Simon Slovakia + 18
68 Gallio Filippo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 18
69 Mliki Karim Team Marco Brenner + 18
70 Rode Casper Cannibal Team + 19
71 Roth Max Team Innobike-Bayern + 19
72 Van Harten Jari KNWU Oost + 19
73 Hampton Cian Austria + 19
74 Doppelbauer Moritz Oberösterreich + 19
75 Heller Jannik Team Marco Brenner + 20
76 Vågenes Jonas NCF Region Vest + 20
77 Pizzato Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 20
78 Kranenburg Joris KNWU Oost + 20
79 Holzknecht Jonas Oberösterreich + 20
80 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
81 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 20
82 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 21
83 Takács-Valent Mark Hungary + 21
84 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 21
85 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 21
86 Schabernig Simon Wolfgang Oberösterreich + 22
87 Korva Oliver Luxembourg + 22
88 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
89 Gallio Alessandro Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 22
90 Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19 + 22
91 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 23
92 Oberlechner Luca Oberösterreich + 23
93 Vecchiutti Francesco Team Tiepolo Udine + 23
94 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 23
95 Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19 + 23
96 Beirig Ferdinand Team Marco Brenner + 23
97 Karpati Balint Hungary + 23
98 Barker Alex VC La Pomme Marseille U19 + 24
99 Vestre Trygve Arvesen NCF Region Vest + 25
100 Privalinec Matus Slovakia + 25
101 Sertic Jakob Austria + 25
102 Kleman Lenny Luxembourg + 25
103 Massen Noah Luxembourg + 25
104 Mankovsky David Slovakia + 25
105 Bruun Christopher Ringkjøb NCF Region Vest + 26
106 Galovic Jakub Slovakia + 27
107 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 27
108 Szollossy Adam Hungary + 27
109 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 28
110 Goritschnig Marco Oberösterreich + 28
111 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 28
112 Moloney Samuel Tarrants Skoda Cycling Munster + 28
113 Bolger Sam Tarrants Skoda Cycling Munster + 30
114 Vlad Andru Luxembourg + 30
115 Tarrant Sean Tarrants Skoda Cycling Munster + 31
116 Hamann Dario Team Innobike-Bayern + 31
117 Griffin Matt Tarrants Skoda Cycling Munster + 36
118 Radics Milan Hungary + 37
119 Stridsberg Oliver Svealand Cycling Team + 46
120 Carver Shane Tarrants Skoda Cycling Munster + 51
121 Herrmann Max Team Marco Brenner + 54
122 McGee Darragh Tarrants Skoda Cycling Munster + 55
DNS Harasim Mihnea-Alexandru Romania
DNS Afrasinei Valentin-Mihai Romania
DNS Toader Alin Romania
DNS Carbunarea Andrei Romania
DNS Csaszar Balazs Romania
DNS Dan Dumitru-Cristian Romania
Pos Rider Team Time
1 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team 03:35
2 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 01
3 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 02
4 Wünstel Fabian Germany + 03
5 Albrecht Toni Germany + 03
6 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 03
7 Ermakov Roman Cannibal Team + 04
8 Eckerstorfer Benjamin Austria + 04
9 Shmidt Artem Cannibal Team + 05
10 August AJ LUX -CTS p/b Specialized + 06
11 Uglehus Mikal NCF Region Vest + 06
12 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 06
13 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 08
14 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 08
15 Stien Sander Nistad NCF Region Vest + 08
16 John Vincent Germany + 08
17 Purtscheller Jakob Oberösterreich + 09
18 Peters Marvin KNWU Oost + 09
19 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 09
20 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 10
21 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 10
22 Kortleve Bart KNWU Oost + 10
23 Toth Marko Hungary + 11
24 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 11
25 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 11
26 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 11
27 Degenkolb Hannes Germany + 11
28 Morang Mil Luxembourg + 11
29 Kummerer Kilian Austria + 11
30 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 12
31 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 12
32 Menghini Alessio Team Tiepolo Udine + 12
33 Wikander Tord NCF Region Vest + 12
34 Novak Samuel Slovakia + 12
35 Sivok Tomas Slovakia + 12
36 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 13
37 Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine + 13
38 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 13
39 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 13
40 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 13
41 Stocker Marco Austria + 13
42 Gräter Lars Team Marco Brenner + 13
43 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 14
44 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 14
45 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 14
46 Tabotta Tommaso Team Tiepolo Udine + 14
47 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 14
48 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 15
49 Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine + 15
50 Rinklef Jan Germany + 15
51 Van Dorp Vincent KNWU Oost + 15
52 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 16
53 Zampa Francesco Team Tiepolo Udine + 16
54 Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors + 16
55 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 16
56 Puschmann Nils Team Innobike-Bayern + 16
57 Preyler David Austria + 16
58 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 16
59 Brenner Mauro Team Marco Brenner + 17
60 Bolzan Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 17
61 Dallago Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 17
62 Erdös Gergely Hungary + 17
63 Schieven Jelle KNWU Oost + 17
64 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 18
65 Kamberaj Valentino Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 18
66 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 18
67 Gottstein Simon Slovakia + 18
68 Gallio Filippo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 18
69 Mliki Karim Team Marco Brenner + 18
70 Rode Casper Cannibal Team + 19
71 Roth Max Team Innobike-Bayern + 19
72 Van Harten Jari KNWU Oost + 19
73 Hampton Cian Austria + 19
74 Doppelbauer Moritz Oberösterreich + 19
75 Heller Jannik Team Marco Brenner + 20
76 Vågenes Jonas NCF Region Vest + 20
77 Pizzato Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 20
78 Kranenburg Joris KNWU Oost + 20
79 Holzknecht Jonas Oberösterreich + 20
80 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
81 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 20
82 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 21
83 Takács-Valent Mark Hungary + 21
84 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 21
85 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 21
86 Schabernig Simon Wolfgang Oberösterreich + 22
87 Korva Oliver Luxembourg + 22
88 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
89 Gallio Alessandro Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 22
90 Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19 + 22
91 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 23
92 Oberlechner Luca Oberösterreich + 23
93 Vecchiutti Francesco Team Tiepolo Udine + 23
94 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 23
95 Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19 + 23
96 Beirig Ferdinand Team Marco Brenner + 23
97 Karpati Balint Hungary + 23
98 Barker Alex VC La Pomme Marseille U19 + 24
99 Vestre Trygve Arvesen NCF Region Vest + 25
100 Privalinec Matus Slovakia + 25
101 Sertic Jakob Austria + 25
102 Kleman Lenny Luxembourg + 25
103 Massen Noah Luxembourg + 25
104 Mankovsky David Slovakia + 25
105 Bruun Christopher Ringkjøb NCF Region Vest + 26
106 Galovic Jakub Slovakia + 27
107 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 27
108 Szollossy Adam Hungary + 27
109 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 28
110 Goritschnig Marco Oberösterreich + 28
111 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 28
112 Moloney Samuel Tarrants Skoda Cycling Munster + 28
113 Bolger Sam Tarrants Skoda Cycling Munster + 30
114 Vlad Andru Luxembourg + 30
115 Tarrant Sean Tarrants Skoda Cycling Munster + 31
116 Hamann Dario Team Innobike-Bayern + 31
117 Griffin Matt Tarrants Skoda Cycling Munster + 36
118 Radics Milan Hungary + 37
119 Stridsberg Oliver Svealand Cycling Team + 46
120 Carver Shane Tarrants Skoda Cycling Munster + 51
121 Herrmann Max Team Marco Brenner + 54
122 McGee Darragh Tarrants Skoda Cycling Munster + 55
Pos Rider Team Time
01 Albrecht Toni Germany 00:03:38
02 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 00
03 August AJ LUX -CTS p/b Specialized + 03
04 Uglehus Mikal NCF Region Vest + 03
05 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 05
06 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 07
07 Toth Marko Hungary + 08
08 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 08
09 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 09
10 Novak Samuel Slovakia + 09
11 Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine + 10
12 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 10
13 Stocker Marco Austria + 10
14 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 11
15 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 11
16 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 12
17 Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine + 12
18 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 13
19 Schieven Jelle KNWU Oost + 14
20 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 15
21 Kamberaj Valentino Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 15
22 Gottstein Simon Slovakia + 15
23 Mliki Karim Team Marco Brenner + 15
24 Rode Casper Cannibal Team + 16
25 Hampton Cian Austria + 16
26 Doppelbauer Moritz Oberösterreich + 16
27 Heller Jannik Team Marco Brenner + 17
28 Vågenes Jonas NCF Region Vest + 17
29 Pizzato Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 17
30 Schabernig Simon Wolfgang Oberösterreich + 19
31 Korva Oliver Luxembourg + 19
32 Vecchiutti Francesco Team Tiepolo Udine + 20
33 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 20
34 Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19 + 20
35 Beirig Ferdinand Team Marco Brenner + 20
36 Karpati Balint Hungary + 20
37 Sertic Jakob Austria + 22
38 Massen Noah Luxembourg + 22
39 Bruun Christopher Ringkjøb NCF Region Vest + 23
40 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 24
41 Szollossy Adam Hungary + 24
42 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 25
43 Goritschnig Marco Oberösterreich + 25
44 Tarrant Sean Tarrants Skoda Cycling Munster + 28
45 Hamann Dario Team Innobike-Bayern + 28
46 Radics Milan Hungary + 34
47 Stridsberg Oliver Svealand Cycling Team + 43
48 Carver Shane Tarrants Skoda Cycling Munster + 48
49 Herrmann Max Team Marco Brenner + 51
50 McGee Darragh Tarrants Skoda Cycling Munster + 52
Pos Rider Team Points
01 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized 2
02 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team 1
03 Stien Sander Nistad NCF Region Vest 1
Pos Team Time
01 Cannibal Team 00:10:56
02 Germany + 03
03 Avia-Rudyco Cycling Team + 08
04 LUX -CTS p/b Specialized + 09
05 NCF Region Vest + 15
06 Austria + 17
07 Gepla-Watersley R&D Road Team + 20
08 Acrog-Tormans BC U19 + 20
09 KNWU Oost + 23
10 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 27
11 Team Tiepolo Udine + 28
12 Slovakia + 31
13 VC La Pomme Marseille U19 + 32
14 Oberösterreich + 37
15 Team Marco Brenner + 37
16 Hungary + 38
17 Team Innobike-Bayern + 40
18 Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 41
19 Luxembourg + 47
20 Svealand Cycling Team + 50
21 Tarrants Skoda Cycling Munster + 01:18

Information