Oberösterreich Juniors - 2022

GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Ragilo Frank Aron Cannibal Team 07:03:12
02 Eckerstorfer Benjamin Austria + 21
03 Ermakov Roman Cannibal Team + 24
04 Shmidt Artem Cannibal Team + 24
05 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 27
06 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 28
07 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 36
08 August AJ LUX -CTS p/b Specialized + 01:55
09 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 02:04
10 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 02:15
11 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 02:17
12 Albrecht Toni Germany + 02:21
13 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 02:26
14 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 02:26
15 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 02:26
16 Kortleve Bart KNWU Oost + 02:28
17 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 02:29
18 Morang Mil Luxembourg + 02:29
19 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 02:30
20 Novak Samuel Slovakia + 02:30
21 Sivok Tomas Slovakia + 02:30
22 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 02:31
23 Rinklef Jan Germany + 02:33
24 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:34
25 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 02:34
26 Preyler David Austria + 02:34
27 Brenner Mauro Team Marco Brenner + 02:35
28 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 02:39
29 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:40
30 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 02:41
31 Kummerer Kilian Austria + 02:43
32 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 02:44
33 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:46
34 Toth Marko Hungary + 02:47
35 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:48
36 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 02:49
37 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 02:50
38 Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:52
39 Puschmann Nils Team Innobike-Bayern + 02:52
40 Pizzato Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 02:56
41 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 02:56
42 Takács-Valent Mark Hungary + 02:57
43 Bolzan Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 02:59
44 Mankovsky David Slovakia + 03:01
45 Gallio Filippo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 03:04
46 Stocker Marco Austria + 03:26
47 Tabotta Tommaso Team Tiepolo Udine + 03:28
48 Beirig Ferdinand Team Marco Brenner + 03:37
49 Van Dorp Vincent KNWU Oost + 03:53
50 Degenkolb Hannes Germany + 03:55
51 Menghini Alessio Team Tiepolo Udine + 03:58
52 John Vincent Germany + 04:02
53 Mliki Karim Team Marco Brenner + 04:02
54 Galovic Jakub Slovakia + 04:05
55 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 04:31
56 Kranenburg Joris KNWU Oost + 04:42
57 Gottstein Simon Slovakia + 05:25
58 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 05:50
59 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 05:52
60 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 05:55
61 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:14
62 Vecchiutti Francesco Team Tiepolo Udine + 06:27
63 Gräter Lars Team Marco Brenner + 06:36
64 Kamberaj Valentino Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 06:46
65 Zampa Francesco Team Tiepolo Udine + 07:14
66 Vågenes Jonas NCF Region Vest + 08:20
67 Rode Casper Cannibal Team + 08:37
68 Hampton Cian Austria + 08:45
69 Karpati Balint Hungary + 08:49
70 Stien Sander Nistad NCF Region Vest + 09:10
71 Dallago Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 09:12
72 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 09:23
73 Gallio Alessandro Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19 + 09:35
74 Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine + 09:39
75 Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19 + 11:06
76 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 11:21
77 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 11:22
78 Hamann Dario Team Innobike-Bayern + 12:00
79 Wünstel Fabian Germany + 13:36
80 Uglehus Mikal NCF Region Vest + 13:39
81 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 13:54
82 Oberlechner Luca Oberösterreich + 17:52
83 Schabernig Simon Wolfgang Oberösterreich + 18:27
84 Korva Oliver Luxembourg + 19:11
85 Purtscheller Jakob Oberösterreich + 19:29
86 Bruun Christopher Ringkjøb NCF Region Vest + 19:43
87 Sertic Jakob Austria + 19:59
88 Roth Max Team Innobike-Bayern + 20:47
89 Holzknecht Jonas Oberösterreich + 22:29
90 Schieven Jelle KNWU Oost + 26:21
91 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 28:33
92 Privalinec Matus Slovakia + 32:08
DNF Erdös Gergely Hungary
DNF Radics Milan Hungary
DNF Szollossy Adam Hungary
DNF Peters Marvin KNWU Oost
DNF Van Harten Jari KNWU Oost
DNF Kleman Lenny Luxembourg
DNF Massen Noah Luxembourg
DNF Vlad Andru Luxembourg
DNF Vestre Trygve Arvesen NCF Region Vest
DNF Wikander Tord NCF Region Vest
DNF Doppelbauer Moritz Oberösterreich
DNF Goritschnig Marco Oberösterreich
DNF Afrasinei Valentin-Mihai Romania
DNF Carbunarea Andrei Romania
DNF Csaszar Balazs Romania
DNF Dan Dumitru-Cristian Romania
DNF Harasim Mihnea-Alexandru Romania
DNF Toader Alin Romania
DNF Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19
DNF Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19
DNF Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Linden Rasmus Svealand Cycling Team
DNF Nielsen Max Svealand Cycling Team
DNF Stridsberg Oliver Svealand Cycling Team
DNF Bolger Sam Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Carver Shane Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Griffin Matt Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF McGee Darragh Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Moloney Samuel Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Tarrant Sean Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Heller Jannik Team Marco Brenner
DNF Herrmann Max Team Marco Brenner
DNF Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine
DNF Barker Alex VC La Pomme Marseille U19
DNF Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information