Oberösterreich Juniors - 2021

Overall Youth Points Mountain Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Alec Segaert Gaverzicht-BE Okay U19 07:15:42
02 Alexander Hajek Team Auto Eder + 36
03 Moritz Kärsten Germany + 39
04 Emil Herzog Team Auto Eder + 39
05 Tibor Del Grosso Streetjump-Forte + 47
06 Mateusz Gajdulewicz Poland + 48
07 Robin Donze AG2R Citroën U19 Team + 50
08 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 53
09 Tomas Sivok Willebrord Wil Vooruit Juniors + 54
10 Jonathan Vervenne Acrog-Tormans BC U19 + 54
11 Adam Seeman Cannibal Team + 54
12 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 54
13 Mathieu Kockelmann Luxembourg + 54
14 Matteo Gross Team Auto Eder + 54
15 Samuel Tuka Slovakia + 54
16 Cole Kessler LUX Cycling + 54
17 Tijmen Graat Streetjump-Forte + 54
18 Joe Kiely AG2R Citroën U19 Team + 01:03
19 Frank Aron Ragilo Cannibal Team + 01:20
20 Samuel Kovac Slovakia + 01:22
21 Arno Wallenborn Luxembourg + 01:25
22 Cedric Abt Germany + 01:57
23 Joost Brinkman Streetjump-Forte + 02:05
24 Stijn Degeest Acrog-Tormans BC U19 + 02:05
25 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:05
26 Gerben Dewinter Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:10
27 Blake Wray LUX Cycling + 02:28
28 Yorick Slaets Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 02:32
29 Alex Gustin LUX Cycling + 02:32
30 Senne Willems Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 02:44
31 Jo Hashikawa Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:44
32 Tristan Hartman District Oost + 03:06
33 Niels Michotte Luxembourg + 03:15
34 Mihnea-Alexandru Harasim Cannibal Team + 03:22
35 Victor Hannes Acrog-Tormans BC U19 + 03:24
36 Mauro Brenner M. Brenner LVB + 03:24
37 Mikolaj Rybicki M. Brenner LVB + 03:24
38 Michal Pomorski Poland + 03:24
39 Noe Ury Luxembourg + 03:24
40 Noah Detalle AG2R Citroën U19 Team + 03:33
41 Nick Bangert Germany + 03:38
42 Asher Tilghman LUX Cycling + 03:47
43 Abel Rosado Novillo AG2R Citroën U19 Team + 03:58
44 Lukas Sokolik Slovakia + 04:18
45 Leo Gullickson LUX Cycling + 04:19
46 Leo Kerschbaumer Austria + 04:23
47 Yanis Seguin AG2R Citroën U19 Team + 04:38
48 Joes Oosterlinck Canguru - QTS - Air College Cycling + 04:38
49 Nils Puschmann M. Brenner LVB + 04:38
50 Gustav Wang Team ABC Junior + 04:59
51 Marvin Peters District Oost + 04:59
52 Mark Takács-Valent Hungary + 04:59
53 Kenay De Moyer Acrog-Tormans BC U19 + 07:21
54 Thomas Gloning M. Brenner LVB + 07:54
55 Joris Kranenburg District Oost + 07:55
56 Alexandre Kess Luxembourg + 08:16
57 Lauri Tamm Cannibal Team + 08:20
58 Jens Hendrickx Acrog-Tormans BC U19 + 09:07
59 Mark Percic Serbia + 09:30
60 Niels De Clerck Gaverzicht-BE Okay U19 + 09:38
61 Jonathan-Malte Rottmann Germany + 11:29
62 Lukas Vanderlinden Cannibal Team + 11:50
63 Sebastian Putz Austria + 12:47
64 Nick Van Royen Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 13:40
65 David Preyler Austria + 14:28
66 Wannes Dewulf Canguru - QTS - Air College Cycling + 15:04
67 Jan Rinklef Germany + 15:24
68 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 15:57
69 Chris Hardee LUX Cycling + 16:16
70 Casper Rønning Cannibal Team + 18:58
71 Luuk Verbruggen District Oost + 20:02
72 Lukas Griesser Austria + 21:39
73 Mihajlo Stolic Serbia + 22:12
74 Ralph Nollet Gaverzicht-BE Okay U19 + 25:08
75 David Paumann Austria + 26:25
76 Zoltan Antal Lepold Hungary + 27:30
77 Marijn Dingemans Willebrord Wil Vooruit Juniors + 29:17
78 Mikolaj Szulik Poland + 30:33
79 Christian Haas Slovakia + 33:18
DNF Raphael Kokas Austria
DNF Stefan Georgiev Bulgaria
DNF Mihail Nikolov Bulgaria
DNF Vasil Popov Bulgaria
DNF Daniel Todorov Bulgaria
DNF Lucas Averesch District Oost
DNF Jannes Veerman District Oost
DNF Bertold Drijver Hungary
DNF Gergely Erdös Hungary
DNF Zeteny Szijarto Hungary
DNF Jo Schmitz Luxembourg
DNF Felix Graf Oberösterreich
DNF Emilio Halbmayer Oberösterreich
DNF Jonas Holzknecht Oberösterreich
DNF Moritz Hörandtner Oberösterreich
DNF Jakob Purtscheller Oberösterreich
DNF Adrian Stieger Oberösterreich
DNF Kacper Hoppa Poland
DNF Szymon Korniak Poland
DNF Igor Sek Poland
DNF Luka Bojovic Serbia
DNF Mihajlo Bolic Serbia
DNF Nikola Brenesel Serbia
DNF Dejan Cogoljevic Serbia
DNF Martin Svrcek Slovakia
DNF Lukas Ungvarsky Slovakia
DNF Bjorn Koster Acrog-Tormans BC U19
DNF Maximilian Cushway AG2R Citroën U19 Team
DNF Jelle van Genechten Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Jens Verbrugghe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Quinten Dalving Canguru - QTS - Air College Cycling
DNF William Denys Canguru - QTS - Air College Cycling
DNF Thibau Dhooge Canguru - QTS - Air College Cycling
DNF Jarne Jonckheere Canguru - QTS - Air College Cycling
DNF Jonas Ingelbeen Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Paul Keller M. Brenner LVB
DNF Max Roth M. Brenner LVB
DNF Pepijn Veenings Streetjump-Forte
DNF Erik Christoffersen Team ABC Junior
DNF Felix Fog Team ABC Junior
DNF Phillip Mathiesen Team ABC Junior
DNF Benjamin Eckerstorfer Team Auto Eder
DNF Marco Schrettl Team Auto Eder
DNF Youp De Vos Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Bart Hordijk Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Thomas Lakeman Willebrord Wil Vooruit Juniors
Information
Nation Austria
Date 23rd - 25th July
CAT J-2.1
Other
Embed Results