Keizer der Juniores - 2022

Stage GC Youth Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 07:15
02 Hobbs Noah Backstedt Bike Performance JRT + 03
03 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 04
04 Golliker Joshua The Cycling Academy U19 + 08
05 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08
06 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 09
07 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 10
08 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10
09 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10
10 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 11
11 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 13
12 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 13
13 Kessler Bruno Germany + 13
14 Schröder Jasper Germany + 13
15 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 14
16 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 14
17 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 15
18 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 15
19 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 16
20 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 16
21 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 16
22 Arenz Leon Germany + 16
23 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 17
24 Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 17
25 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 17
26 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 18
27 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
28 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 19
29 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 19
30 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 19
31 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 19
32 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 20
33 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 23
34 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 23
35 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 24
36 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 24
37 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 24
38 Lowagie Arthur Team Wallonie + 24
39 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 25
40 Twelves Callum The Cycling Academy U19 + 25
41 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 26
42 Melotte Matteo Team Wallonie + 27
43 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 27
44 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 27
45 Nennen Thomas Team Wallonie + 27
46 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 27
47 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 28
48 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 28
49 Noorloos Casper Zuid Nederland + 29
50 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 29
51 Scully Conal Isorex Cycling Team + 29
52 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 30
53 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 30
54 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 31
55 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 31
56 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 31
57 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 31
58 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 32
59 Wertz Hugo Team Wallonie + 32
60 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 32
61 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 32
62 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 32
63 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 33
64 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 33
65 Leman Seppe West-Vlaanderen + 34
66 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 34
67 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 35
68 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 35
69 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 35
70 Van Duren Mees WV Westland Wil Vooruit U19 + 35
71 McLoughlin Niall Backstedt Bike Performance JRT + 35
72 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 35
73 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 36
74 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 37
75 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 37
76 Rex Tim Team Wallonie + 38
77 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 38
78 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 39
79 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 39
80 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 39
81 Hutzezon Sam WV Westland Wil Vooruit U19 + 40
82 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 40
83 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 41
84 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 41
85 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 41
86 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 42
87 Sørbø Halvor Team Region Vest Mix + 43
88 Stien Sander Nistad Team Region Vest Mix + 44
89 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 44
90 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 45
91 Kisters Chris Zuid Nederland + 46
92 Vercammen Seppe West-Vlaanderen + 46
93 Buck-Jones Huw Backstedt Bike Performance JRT + 47
94 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 48
95 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 48
96 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 48
97 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 50
98 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 50
99 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 51
100 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 51
101 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 52
102 Wikander Tord Team Region Vest Mix + 52
103 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 54
104 Desmet Miguel West-Vlaanderen + 54
105 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 54
106 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 55
107 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 55
108 Leu Richard Germany + 55
109 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 56
110 Casier Zyon Isorex Cycling Team + 57
111 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 01:00
112 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:03
113 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 01:04
114 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 01:04
115 Pollen Sebastian Debondt Verandas CT U19 + 01:05
116 Dopchie Oscar Team Wallonie + 01:06
117 Reyns Elias Debondt Verandas CT U19 + 01:12
118 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 01:16
119 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:16
120 L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19 + 01:21
121 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 01:25
122 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 01:30
123 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:49
DNS Woodliffe Euan Backstedt Bike Performance JRT
DNS Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team
Pos Rider Team Time
1 - Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 02:38:27
2 - De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 05
3 9 Hobbs Noah Backstedt Bike Performance JRT + 08
4 10 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 09
5 27 Golliker Joshua The Cycling Academy U19 + 13
6 19 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 15
7 42 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
8 20 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 16
9 35 Kessler Bruno Germany + 18
10 24 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 18
11 31 Schröder Jasper Germany + 18
12 23 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 19
13 11 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 19
14 9 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 20
15 1 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 20
16 35 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 21
17 20 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 21
18 3 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 21
19 27 Arenz Leon Germany + 21
20 16 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 22
21 - Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 22
22 21 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 23
23 18 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 24
24 6 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 24
25 21 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 24
26 3 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 28
27 18 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 29
28 22 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 29
29 2 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 29
30 8 Lowagie Arthur Team Wallonie + 29
31 28 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 31
32 16 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 32
33 6 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 32
34 11 Nennen Thomas Team Wallonie + 32
35 20 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 32
36 25 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 33
37 24 Noorloos Casper Zuid Nederland + 34
38 16 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 36
39 1 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 36
40 20 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 37
41 6 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 37
42 19 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 38
43 14 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 39
44 18 McLoughlin Niall Backstedt Bike Performance JRT + 40
45 5 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 42
46 15 Rex Tim Team Wallonie + 43
47 14 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 43
48 4 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 44
49 30 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 46
50 43 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 46
51 2 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 47
52 42 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 47
53 45 Stien Sander Nistad Team Region Vest Mix + 49
54 8 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 52
55 52 Wikander Tord Team Region Vest Mix + 57
56 - Buck-Jones Huw Backstedt Bike Performance JRT + 59
57 40 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 59
58 4 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 01:03
59 2 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:05
60 42 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:08
61 1 Leu Richard Germany + 01:16
62 4 Dopchie Oscar Team Wallonie + 01:18
63 1 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:19
64 4 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:34
65 - Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 01:42
66 1 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:46
67 3 Melotte Matteo Team Wallonie + 01:59
68 2 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:59
69 - Desmet Miguel West-Vlaanderen + 02:12
70 2 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:18
71 2 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 02:20
72 2 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 02:28
73 10 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 02:41
74 3 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 02:41
75 14 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:44
76 - Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04:44
77 6 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 04:50
78 - Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 04:51
79 1 Hutzezon Sam WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:55
80 12 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:56
81 4 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 04:56
82 2 Sørbø Halvor Team Region Vest Mix + 04:58
83 4 Vercammen Seppe West-Vlaanderen + 05:01
84 2 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 05:05
85 4 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 05:06
86 1 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 05:12
87 - Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 05:13
88 2 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 05:18
89 1 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 05:23
90 1 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 05:35
91 2 Casier Zyon Isorex Cycling Team + 05:39
92 2 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 05:47
93 2 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 06:01
94 - van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 06:10
95 1 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 06:52
96 1 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 06:54
97 1 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 07:02
98 1 Wertz Hugo Team Wallonie + 07:52
99 1 Leman Seppe West-Vlaanderen + 07:54
100 1 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:26
101 1 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 10:36
102 1 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 10:41
103 8 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 11:06
104 5 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 11:08
105 3 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 11:12
106 10 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 11:17
107 2 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 11:19
108 11 Twelves Callum The Cycling Academy U19 + 11:23
109 5 Kisters Chris Zuid Nederland + 11:24
110 6 Reyns Elias Debondt Verandas CT U19 + 11:26
111 2 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 11:26
112 5 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 11:27
113 7 Pollen Sebastian Debondt Verandas CT U19 + 11:28
114 4 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 11:38
115 8 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 11:57
116 1 L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19 + 11:59
117 3 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 12:07
118 6 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 12:27
119 2 Van Duren Mees WV Westland Wil Vooruit U19 + 13:18
120 2 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13:20
121 4 Scully Conal Isorex Cycling Team + 15:14
122 2 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 15:40
123 - van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 15:40
Pos Rider Team Time
01 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 02:38:27
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 05
03 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 09
04 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
05 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 16
06 Kessler Bruno Germany + 18
07 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 19
08 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 20
09 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 20
10 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 21
11 Arenz Leon Germany + 21
12 Beldon Alex Backstedt Bike Performance JRT + 22
13 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 23
14 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 28
15 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 29
16 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 31
17 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 32
18 Vergouw Julian WV Westland Wil Vooruit U19 + 32
19 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 38
20 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 42
21 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 44
22 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 47
23 Ingebrigtsen Storm Team Region Vest Mix + 47
24 Leu Richard Germany + 01:16
25 Dopchie Oscar Team Wallonie + 01:18
26 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:34
27 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:46
28 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:59
29 Desmet Miguel West-Vlaanderen + 02:12
30 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02:18
31 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:44
32 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04:44
33 Fetzer Luke Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:56
34 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 04:56
35 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 05:12
36 Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team + 05:13
37 Bruun Christopher Ringkjøb Team Region Vest Mix + 05:18
38 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 05:23
39 Vågenes Jonas Team Region Vest Mix + 05:35
40 Casier Zyon Isorex Cycling Team + 05:39
41 Leman Seppe West-Vlaanderen + 07:54
42 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:26
43 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 10:36
44 van der Linden Sjoerd Zuid Nederland + 10:41
45 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 11:12
46 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 11:17
47 Kisters Chris Zuid Nederland + 11:24
48 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 11:26
49 Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team + 11:27
50 ten Thije Nauk Jegg-DJR Academy U19 + 11:38
51 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13:20
Pos Team Time
01 Avia-Rudyco Cycling Team 07:55:54
02 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 11
03 Germany + 24
04 Gepla-Watersley R&D Road Team + 30
05 EFC - L&R - AGS U19 + 34
06 Backstedt Bike Performance JRT + 37
07 Acrog-Tormans BC U19 + 43
08 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 55
09 Team Wallonie + 01:00
10 Onder Ons Parike WZW + 01:11
11 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:14
12 Maes CT Glabbeek + 01:35
13 Team Region Vest Mix + 01:51
14 FlandersColor-Galloo Team + 04:31
15 The Cycling Academy U19 + 05:05
16 WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:10
17 Isorex Cycling Team + 07:27
18 Team Bach Advokater CEC Junior + 09:12
19 Streetjump-ABLOC + 10:09
20 Van Moer Logistics Cycling Team + 11:31
21 Debondt Verandas CT U19 + 13:30
22 Jegg-DJR Academy U19 + 14:19
23 West-Vlaanderen + 14:34
24 Zuid Nederland + 22:06

Information