GP Rüebliland Juniors - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 07:29:42
02 Nordhagen Jørgen Norway + 12
03 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 17
04 Walker Zachary Tofauti Everyone Active + 30
05 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 01:04
06 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:06
07 Vos Sørensen Anders Denmark + 02:20
08 Novak Pavel Ciclistica Trevigliese + 02:26
09 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 02:38
10 Rey Tim Switzerland + 02:41
11 Milesi Nicolas Ciclistica Trevigliese + 02:46
12 Brenner Mauro Germany + 02:55
13 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:58
14 Shtin Valery Cannibal Team + 02:58
15 Pattinson Tomos Tofauti Everyone Active + 03:04
16 Dahlblom Acke Sweden + 03:04
17 Gross Matteo Team Auto Eder + 03:04
18 Kulset Johannes Norway + 03:04
19 Peace Oliver Tofauti Everyone Active + 03:04
20 Stoneham Angus Tofauti Everyone Active + 03:13
21 Pajur Romet Team Auto Eder + 03:40
22 De Schuyteneer Steffen AG2R Citroën U19 Team + 03:54
23 Uglehus Mikal Norway + 03:54
24 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 03:59
25 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 04:03
26 Hobbs Noah Fensham Howes - MAS Design + 04:15
27 Barhoumi Ilian Talent Romandie + 04:15
28 Leidert Louis Germany + 04:15
29 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 04:15
30 Laborde Callum Tofauti Everyone Active + 04:15
31 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 04:15
32 Stien Sander Nistad Team NCF Region Øst + 04:17
33 Christen Jan Switzerland + 04:21
34 Joore Wout Team Oost & Zuid Nederland + 04:21
35 Kaczorowski Franciszek Poland + 04:21
36 Märkl Max Germany + 04:21
37 Kocur Franciszek Poland + 04:21
38 Kortleve Bart Team Oost & Zuid Nederland + 04:21
39 Grygowski Hubert Poland + 04:21
40 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 04:21
41 Kranenburg Joris Team Oost & Zuid Nederland + 04:21
42 Ermakov Roman Cannibal Team + 04:21
43 Thoma Silas Talent Romandie + 04:21
44 Donati Davide Ciclistica Trevigliese + 04:21
45 Tinner Joël Switzerland + 04:27
46 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 04:30
47 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 04:30
48 August AJ Cannibal Team + 04:30
49 Wika-Czarnowski Dawid Poland + 04:36
50 Bock Max Team Auto Eder + 04:36
51 Reibsch Jonas Germany + 04:40
52 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 04:48
53 Morang Mil Luxembourg + 05:00
54 Vouilloz Mathis Talent Romandie + 05:10
55 Vlad Andru-George Luxembourg + 05:23
56 Dolven Halvor Team NCF Region Øst + 07:43
57 Bergsma Max WPG Amsterdam U19 + 08:43
58 Gal Ryan Team Oost & Zuid Nederland + 08:49
59 Beldon Alex Fensham Howes - MAS Design + 09:06
60 Daffini Michele Ciclistica Trevigliese + 10:25
61 Aukland Oliver Team NCF Region Øst + 10:36
62 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11:13
63 Shmidt Artem Cannibal Team + 11:13
64 Stefani Livio Humard Passion + 14:46
65 Müller Jonas Switzerland + 14:59
66 Wisniewski Szymon Poland + 14:59
67 Huber Jan Team Aargau + 15:32
68 Stiansen Jesper Norway + 15:37
69 Hardy Nathan Tofauti Everyone Active + 17:57
70 Casagrande Diego Team Aargau + 18:19
71 Benereau Victor Humard Passion + 19:43
72 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 19:49
73 Wirz Simon Switzerland + 20:16
74 Leubin Miro Team Aargau + 21:24
75 Persmeen Axel Sweden + 21:31
76 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 21:53
77 Nakken Tobias Norway + 23:20
78 Schmid Miro Switzerland + 24:38
79 Weckerle Eric Liechtenstein-Mixte + 26:23
80 Guillet Arthur Talent Romandie + 31:09
81 Buhlmann Luca Ticino Cycling + 31:21
82 Caruso Francesco Team Aargau + 31:40
83 Gilljam Axel Sweden + 33:29
84 Knaus Flavio Liechtenstein-Mixte + 34:45
85 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 35:32
86 Poot Mats Humard Passion + 36:37
87 Vadon Leo Ticino Cycling + 39:40
88 Lanter Nils Liechtenstein-Mixte + 39:54
89 Schleuniger Leandro Team Aargau + 43:00
90 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 43:18
91 Faletti Fabio Ciclistica Trevigliese + 43:29
92 Bütikofer Yves Team Aargau + 48:59
93 Risse Johann Talent Romandie + 53:35
94 Jacquier Romain Talent Romandie + 57:32
95 Van Duren Mees WPG Amsterdam U19 + 58:31
DNF Biehl Kevin Denmark
DNF Grenaae Alfred Denmark
DNF Landbo Mads Denmark
DNF Lykke Frederik Denmark
DNF Rørby Petersen Johannes Denmark
DNF Albrecht Toni Germany
DNF Wünstel Fabian Germany
DNF Arnold Simon Liechtenstein-Mixte
DNF Bragagna Alessio Liechtenstein-Mixte
DNF Schneider Gian Liechtenstein-Mixte
DNF Foley Jack Luxembourg
DNF Kleman Lenny Luxembourg
DNF Massen Noah Luxembourg
DNF Van Lelyveld Juan Luxembourg
DNF Haugland Kasper Norway
DNF Wasowicz Kajetan Poland
DNF Ekman Erik Sweden
DNF Nielsen Max Sweden
DNF Filseth Axel Team NCF Region Øst
DNF Fjærli Fredrik Team NCF Region Øst
DNF Hansen Sindre Team NCF Region Øst
DNF Kisters Chris Team Oost & Zuid Nederland
DNF Te Nijenhuis Sjoerd Team Oost & Zuid Nederland
DNF Pradella Zenith Ticino Cycling
DNF Ranghetti Francesco Ticino Cycling
DNF Walter Filippo Ticino Cycling
DNF Zumelli Andrea Ticino Cycling
DNF Sangalli Francesco Ciclistica Trevigliese
DNF Bush Jacob Fensham Howes - MAS Design
DNF Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design
DNF Wiggins Ben Fensham Howes - MAS Design
DNF Vlot Mees Team Auto Eder
DNF Gottstein Simon Humard Passion
DNF Guerin Morgan Humard Passion
DNF Plüss Micha Humard Passion
DNF De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19
DNF Smets Jochen Van Mossel Heist CT U19
DNF Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19
DNF Boonstra Jelle WPG Amsterdam U19
DNF Grömmel Rens WPG Amsterdam U19

Information