Ronde des Vallées Juniors - 2022

GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 05:32:45
02 August AJ Hot Tubes Cycling + 38
03 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:00
04 Basset Pierre-Henry V.C.Pays de Loudéac U19 + 01:12
05 Gillet Baptiste V.C.Pays de Loudéac U19 + 01:13
06 Morang Mil Luxembourg + 01:18
07 Hue Antoine V.C.Pays de Loudéac U19 + 01:29
08 Peace Oliver Tofauti Everyone Active + 01:36
09 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:44
10 Kortleve Bart KNWU District Oost + 01:48
11 Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:02
12 Vriezen Toinne WPG Amsterdam U19 + 02:04
13 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 02:13
14 Lightfoot Mark Tofauti Everyone Active + 02:13
15 De Meijts Matis VC Ardennes + 02:19
16 Delalande Basile OC Locminé + 02:28
17 Charteau Diego Entente Vallet-Aizenay + 02:33
18 Lubbers Melle KNWU District Oost + 02:40
19 Koerdt Bjoern Tofauti Everyone Active + 02:51
20 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 03:14
21 Tapia Adur Gipuzkoa Selekzioa + 03:56
22 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:06
23 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:15
24 Ugarte Gari Gipuzkoa Selekzioa + 04:20
25 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:20
26 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 04:36
27 Reed Jack C.C.Plancoëtin Junior + 04:50
28 Dattin Victor US Vern Cyclisme Junior + 04:56
29 Sorli Esteban VC Ardennes + 05:01
30 Makohon Jack LUX -CTS p/b Specialized + 05:07
31 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 05:10
32 Tomkinson Tyler VC La Pomme Marseille U19 + 05:15
33 Morel Tom US Vern Cyclisme Junior + 05:16
34 Boonstra Jelle WPG Amsterdam U19 + 05:38
35 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 06:46
36 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:00
37 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 07:02
38 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 07:31
39 Robbins Jacques VC La Pomme Marseille U19 + 07:48
40 Wertz Hugo VC Ardennes + 08:34
41 van den Eijnden Daan WPG Amsterdam U19 + 08:48
42 Marais Martin US Vern Cyclisme Junior + 09:08
43 Mahoudo Loris V.C.Pays de Loudéac U19 + 09:31
44 Stokes Ben Hot Tubes Cycling + 09:33
45 Hoarau Maël Jym OC Locminé + 10:06
46 Madona Corentin VC La Pomme Marseille U19 + 11:28
47 Castor Clement Pyrénées Performance Academy + 11:59
48 Aguirre Yago Gipuzkoa Selekzioa + 12:08
49 Cushway Maximilian Veloce Vannetais U19 + 12:16
50 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 12:39
51 Mainguenaud Lucas Entente Corrèze + 12:39
52 de Jong Stef Wielerzone Nederland + 12:47
53 Kranenburg Joris KNWU District Oost + 12:56
54 Deschamps Christian Hot Tubes Cycling + 12:58
55 Barguil Brayann A.C.Lanester 56 Junior + 13:02
56 Olano Unax Gipuzkoa Selekzioa + 13:28
57 Amice Tom Comite Des Cotes D'Armor + 13:49
58 Villeronce Axel Culture Vélo Look Racing Team U19 + 13:50
59 Berns Mats Luxembourg + 13:55
60 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 14:17
61 Vlad Andru Luxembourg + 14:34
62 Seigneuret Thomas Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:46
63 Saubère Loïs Pyrénées Performance Academy + 14:53
64 Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15:15
65 Samson Valentin Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 15:29
66 Burel Louy VS Trégueux Junior + 16:02
67 Hingant Melvyn VS Trégueux Junior + 16:10
68 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 18:55
69 Nicolas Kenzo Comite Des Cotes D'Armor + 19:54
70 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 24:34
71 Poisson Alexis Mixte Centre Armor + 26:29
72 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 27:01
73 Henrio Madec Enzo UC Alréenne Junior + 27:04
74 Connolly Redmond Gepla-Watersley R&D Road Team + 27:32
75 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 28:20
76 Errasti Unax Gipuzkoa Selekzioa + 29:41
77 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 31:29
78 Krijgsman Thomas WPG Amsterdam U19 + 31:58
79 Momblano Matthieu VS Trégueux Junior + 32:23
80 Therin Alexis Mixte Centre Armor + 32:31
81 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 32:43
82 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 33:48
83 Ryo Swann Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 34:14
84 Le Croller Stan OC Locminé + 36:52
85 Coet Thomas Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 40:55
86 Balcon Evann Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 48:17
DNF Bremond Sacha Comite De Loire Atlantique
DNF Imbert Lilian Comite De Loire Atlantique
DNF Jourdren Tristan Comite De Loire Atlantique
DNF Tardif Axel Comite De Loire Atlantique
DNF Doledec Elouan Comite Des Cotes D'Armor
DNF Le Floch Ethyme Comite Des Cotes D'Armor
DNF Le Morvan Gabin Comite Des Cotes D'Armor
DNF Bouchet Baptiste Entente Vallet-Aizenay
DNF Fer Lucas Entente Vallet-Aizenay
DNF Froger Pierre Entente Vallet-Aizenay
DNF Rullier Hans Entente Vallet-Aizenay
DNF Schieven Jelle KNWU District Oost
DNF Van Harten Jari KNWU District Oost
DNF Kalweit Jonathan Luxembourg
DNF Ury Fynn Luxembourg
DNF Huby Thomas Mixte Centre Armor
DNF Latimier Enzo Mixte Centre Armor
DNF Yu-Yeng Raphael Mixte Centre Armor
DNF Tenniglo Niels Wielerzone Nederland
DNF Van Der Vliet Ralph-Karsten Wielerzone Nederland
DNF van Gent Christiaan Wielerzone Nederland
DNF Barras Romain A.C.Lanester 56 Junior
DNF Lafosse Dorian A.C.Lanester 56 Junior
DNF Le Gourrierec Julien A.C.Lanester 56 Junior
DNF McKay Shane A.C.Lanester 56 Junior
DNF Behr Pierre Adrien C.C.Plancoëtin Junior
DNF Lavenant Alan C.C.Plancoëtin Junior
DNF Noel Mathis C.C.Plancoëtin Junior
DNF Rebillard Malo C.C.Plancoëtin Junior
DNF Edom William Culture Vélo Look Racing Team U19
DNF Meunier Nériah Culture Vélo Look Racing Team U19
DNF Bouillet Paul Entente Corrèze
DNF Devaud Martin Entente Corrèze
DNF Freygnac Lenny Entente Corrèze
DNF Rougie Maxime Entente Corrèze
DNF Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Klewais Tristan OC Locminé
DNF Le Bars Bresson Marius OC Locminé
DNF Bellio Alban Pyrénées Performance Academy
DNF Perisse Arthur Pyrénées Performance Academy
DNF Duba Maxime Streetjump-ABLOC
DNF Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC
DNF Schaper Marijn Streetjump-ABLOC
DNF Viking Neo Svealand Cycling Team
DNF Bonzon Yann Team 31 Jolly Cycles U19
DNF Duband Antonin Team 31 Jolly Cycles U19
DNF Guern Yanis Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle
DNF Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Galpin Dan Tofauti Everyone Active
DNF Smith Joseph Tofauti Everyone Active
DNF Cadudal Thibault U.C.Briochine U19
DNF Gouzouguen Enzo U.C.Briochine U19
DNF Le Mons Enzo U.C.Briochine U19
DNF Mazevet Rohann U.C.Briochine U19
DNF Trotel Malo U.C.Briochine U19
DNF Benoist Tristan UC Alréenne Junior
DNF Clavreul Corentin UC Alréenne Junior
DNF Huysschaert Paul UC Alréenne Junior
DNF Orjebin Jose Luis UC Alréenne Junior
DNF Laurensot Edgar US Vern Cyclisme Junior
DNF Neucin Nathan US Vern Cyclisme Junior
DNF Mhedbi Ceyliam V.C.Pays de Loudéac U19
DNF Graff William VC Ardennes
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Daddi Brice VC La Pomme Marseille U19
DNF Denoyelle Nolan Veloce Vannetais U19
DNF Le Bot Jean Veloce Vannetais U19
DNF Le Serre Axel Veloce Vannetais U19
DNF Legras Hugo Veloce Vannetais U19
DNF Dion-Petit Jules VS Trégueux Junior
DNF Thomas Dorian VS Trégueux Junior

Information