Right now: Transfers 2022 > 2023

Aubel - Stavelot Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde 02:10:09
02 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
03 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02
04 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 02
05 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 02
06 Dockx Aaron WAC Team + 02
07 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 02
08 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 02
09 Erzen Zak Cannibal Team + 02
10 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 02
11 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 02
12 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02
13 Grygowski Hubert Poland + 02
14 Haugland Kasper Norway + 02
15 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 02
16 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 02
17 Koerdt Bjoern Z Junior Cycling Team + 02
18 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 02
19 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02
20 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 02
21 Huising Menno Netherlands + 02
22 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 02
23 Kaczorowski Franciszek Poland + 02
24 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 02
25 Rinklef Jan Germany + 02
26 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 02
27 Morang Mil Luxembourg + 02
28 Kapela Marek Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 02
29 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 02
30 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 02
31 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02
32 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 02
33 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 02
34 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 02
35 Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02
36 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 02
37 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02
38 De Bruyckere Kay Bert Containers - Doltcini + 02
39 Shtin Valery Cannibal Team + 02
40 Leidert Louis Germany + 02
41 Stien Sander Nistad Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 02
42 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 02
43 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 02
44 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 02
45 Ingebrigtsen Storm Norway + 02
46 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 02
47 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 02
48 Kida Antoni Cannibal Team + 02
49 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02
50 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 02
51 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 02
52 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 02
53 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 02
54 Ceulemans Jarne WAC Team + 02
55 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02
56 Pajur Romet Team Auto Eder + 02
57 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 02
58 Sørbø Halvor Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 02
59 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 02
60 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02
61 Vlad Andru-George Luxembourg + 02
62 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 02
63 van der Meulen Max Netherlands + 02
64 Toussaint Wouter Netherlands + 02
65 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02
66 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 02
67 Ermakov Roman Cannibal Team + 02
68 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02
69 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 02
70 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02
71 Sorli Esteban VC Ardennes + 02
72 Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02
73 Wünstel Fabian Germany + 02
74 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 02
75 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 02
76 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02
77 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 02
78 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 02
79 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 02
80 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02
81 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 02
82 Van Gogh Xander WAC Team + 02
83 Brenner Mauro Germany + 02
84 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 02
85 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 02
86 Barta Martin Team Auto Eder + 02
87 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02
88 Tijssen Viego Netherlands + 02
89 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 02
90 Holden Ralf Fensham Howes - MAS Design + 02
91 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02
92 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 02
93 Skretting Tobias Norway + 02
94 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02
95 Smith Will Z Junior Cycling Team + 02
96 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 02
97 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 02
98 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 02
99 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 02
100 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 02
101 Bock Max Team Auto Eder + 02
102 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 02
103 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 02
104 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 02
105 Verhaegen Ruben WAC Team + 02
106 Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 28
107 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 02
108 Märkl Max Germany + 01:08
109 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:11
110 Bangert Nick Germany + 01:11
111 Das Rune Maes CT Glabbeek + 01:11
112 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 01:11
113 Ceulemans Niels Bert Containers - Doltcini + 01:11
114 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:11
115 Galpin Alex Fensham Howes - MAS Design + 01:11
116 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 01:52
117 Wisniewski Szymon Poland + 02:00
118 Graff William VC Ardennes + 02:03
119 Veslum Sebastian Norway + 02:06
120 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 02:23
121 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:44
122 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 03:12
123 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:18
124 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 03:38
125 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 03:51
126 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:54
127 Waliniak Konrad Poland + 03:54
128 Latkowski Dawid Poland + 03:54
129 Korsvollen Eirik Norway + 04:36
130 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 05:21
131 Wertz Hugo VC Ardennes + 05:49
132 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 06:33
133 Hoppa Kacper Poland + 08:21
134 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 08:23
135 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 08:25
136 Laverdeur Johan VC Ardennes + 08:25
137 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 08:25
138 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 08:25
139 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 08:25
140 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 08:30
DNS Latin Michael Brain² Olympia Tienen
DNF Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19
DNF Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Akers Oliver Z Junior Cycling Team
DNF Greijus Paul WAC Team
DNF Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19
DNF Ury Fynn Luxembourg
DNF Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika
DNF Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Collignon Yannis VC Ardennes
Pos Rider Team Time
1 2 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 04:34:09
2 1 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 02
3 1 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 02
4 - Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 10
5 - Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11
6 - Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 13
7 - Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde + 13
8 - Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 14
9 - Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 14
10 - Leidert Louis Germany + 14
11 1 Rinklef Jan Germany + 14
12 1 Wünstel Fabian Germany + 14
13 - Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 15
14 - Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 19
15 - Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 22
16 1 Ermakov Roman Cannibal Team + 22
17 1 Grygowski Hubert Poland + 31
19 2 Kaczorowski Franciszek Poland + 31
19 2 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 31
20 - Pajur Romet Team Auto Eder + 31
21 1 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 31
22 1 van der Meulen Max Netherlands + 36
23 1 Toussaint Wouter Netherlands + 36
24 1 Tijssen Viego Netherlands + 36
25 1 Brenner Mauro Germany + 37
26 1 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 38
27 2 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 39
28 3 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 39
29 3 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 39
30 3 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 39
31 3 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 40
32 3 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 42
33 3 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 45
34 4 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 46
35 4 Koerdt Bjoern Z Junior Cycling Team + 47
36 4 Smith Will Z Junior Cycling Team + 47
37 4 Dockx Aaron WAC Team + 48
38 4 Ceulemans Jarne WAC Team + 48
39 4 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 49
40 4 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 53
41 4 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 53
42 6 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 53
42 4 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 53
43 4 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 53
46 4 Haugland Kasper Norway + 54
46 3 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 54
47 4 Skretting Tobias Norway + 54
48 4 Shtin Valery Cannibal Team + 55
49 4 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 01:07
50 4 De Bruyckere Kay Bert Containers - Doltcini + 01:07
51 4 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 01:07
52 4 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 01:10
53 4 Morang Mil Luxembourg + 01:11
54 4 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 01:11
55 4 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 01:11
56 4 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 01:11
57 20 Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:12
58 3 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 01:14
59 3 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 01:23
60 3 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 01:23
61 3 Stien Sander Nistad Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 01:26
62 4 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 01:31
63 47 Bangert Nick Germany + 01:31
64 3 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 01:32
65 3 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 01:38
66 3 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:41
67 3 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:42
68 40 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:47
69 3 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 01:48
70 3 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 01:51
71 3 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:53
72 3 Huising Menno Netherlands + 01:55
73 3 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:55
74 4 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 02:00
75 4 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:01
76 4 Holden Ralf Fensham Howes - MAS Design + 02:04
77 4 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:05
78 4 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 02:05
79 4 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 02:05
80 5 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:12
81 6 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 02:30
82 6 Kida Antoni Cannibal Team + 02:35
83 6 Van Gogh Xander WAC Team + 02:37
84 6 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:43
85 6 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 02:44
86 6 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 02:46
87 6 Sorli Esteban VC Ardennes + 02:49
88 8 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:55
89 18 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 02:57
90 8 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:58
91 9 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:01
92 9 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 03:02
93 10 Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:10
94 10 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:13
95 11 Vlad Andru-George Luxembourg + 03:26
96 11 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 03:27
97 12 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 03:38
98 13 Barta Martin Team Auto Eder + 03:41
99 13 Kapela Marek Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 03:41
100 3 Märkl Max Germany + 04:03
101 14 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 04:10
102 14 Verhaegen Ruben WAC Team + 04:24
103 2 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 04:34
104 15 Bock Max Team Auto Eder + 04:35
105 5 Das Rune Maes CT Glabbeek + 04:47
106 17 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 04:53
107 8 Graff William VC Ardennes + 05:00
108 31 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 05:34
109 17 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 05:40
110 8 Galpin Alex Fensham Howes - MAS Design + 05:44
111 17 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 06:03
112 18 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 06:06
113 18 Sørbø Halvor Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 06:12
114 18 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 06:16
115 29 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 06:20
116 9 Ceulemans Niels Bert Containers - Doltcini + 06:26
117 19 Erzen Zak Cannibal Team + 06:34
118 6 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 06:44
119 5 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 06:52
120 2 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 07:11
121 56 Wertz Hugo VC Ardennes + 07:17
122 9 Waliniak Konrad Poland + 07:45
123 3 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 07:47
124 3 Veslum Sebastian Norway + 07:52
125 4 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 07:55
126 14 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:01
127 10 Wisniewski Szymon Poland + 08:36
128 98 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 09:02
129 - Latkowski Dawid Poland + 09:57
130 3 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 10:05
131 47 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10:34
132 15 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 10:56
133 2 Korsvollen Eirik Norway + 11:05
134 39 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 11:17
135 27 Hoppa Kacper Poland + 11:52
136 2 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 14:38
137 5 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 17:12
138 9 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 17:38
139 5 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 18:46
140 9 Laverdeur Johan VC Ardennes + 21:58
Pos Rider Team Time
01 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team 04:34:19
02 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01
03 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04
04 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04
05 Leidert Louis Germany + 04
06 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 09
07 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 21
08 Tijssen Viego Netherlands + 26
09 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 28
10 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 30
11 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 35
12 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 43
13 Haugland Kasper Norway + 44
14 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 44
15 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 57
16 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 57
17 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 01:00
18 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 01:01
19 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 01:13
20 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:32
21 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:37
22 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:43
23 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:45
24 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 01:50
25 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:51
26 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:55
27 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 01:55
28 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:33
29 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:45
30 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:48
31 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 03:17
32 Barta Martin Team Auto Eder + 03:31
33 Bock Max Team Auto Eder + 04:25
34 Graff William VC Ardennes + 04:50
35 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 05:24
36 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 05:56
37 Erzen Zak Cannibal Team + 06:24
38 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 06:42
39 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 07:01
40 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 07:37
41 Veslum Sebastian Norway + 07:42
42 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 07:51
43 Wisniewski Szymon Poland + 08:26
44 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 08:52
45 Latkowski Dawid Poland + 09:47
46 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 11:07
47 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 14:28
48 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 17:28
49 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 18:36

Information