Right now: Transfers 2022 > 2023

Aubel - Stavelot Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

Embed Results
Pos Time
01 AG2R Citroën U19 Team 10:27
Place Maxence Isidore Noa (00) Lozouet Léandre (00) Barhoumi Ilian (08) Grisel Matys (17) Viardot Mattéo (01:58)
02 Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11
Storm Theodor Egholm Kristian Pedersen Henrik Wulff Noah (+ 12) Frydkjær Patrick (+ 12) Svarre Tobias (+ 13)
03 Germany + 12
Wünstel Fabian Leidert Louis Rinklef Jan Bangert Nick (+ 20) Brenner Mauro (+ 35) Märkl Max (+ 40)
04 Cannibal Team + 20
Ragilo Frank Aron Ermakov Roman Van Mechelen Vlad Shtin Valery (+ 53) Kida Antoni (+ 01:51) Erzen Zak (+ 02:29)
05 Avia-Rudyco Cycling Team + 27
Fjærli Fredrik Verbrugghe Jens Van Daele Sil Cuylits Mauro (+ 30) Slaets Yorick (+ 30) Van den Meerssche Warre (+ 01:30)
06 Poland + 29
Grygowski Hubert Latkowski Dawid Kaczorowski Franciszek Wisniewski Szymon (+ 01:02) Hoppa Kacper (+ 01:16) Waliniak Konrad (+ 52)
07 Team Auto Eder + 29
Kockelmann Mathieu Pajur Romet Marivoet Duarte Barta Martin (+ 30) Bock Max (+ 01:45)
08 Netherlands + 34
van der Meulen Max Toussaint Wouter Huising Menno Tijssen Viego
09 Acrog-Tormans BC U19 + 36
Sentjens Sente Driesen Niels Staes Gibbe Verhaegen Xander Geudens Robbe (+ 37) Hannes Victor (+ 01:41)
10 GB Junior Team - Pool Cantu' + 37
Belletta Dario Grimod Etienne Fiorin Matteo Colombo Tommaso (+ 38) Bonalda Alessandro (+ 01:52) Grassi Stefano (+ 03:25)
11 LUX -CTS p/b Specialized + 37
Moore Viggo Maris Jesse Fetzer Luke Dorf Mack (+ 02:01) Burford CJ (+ 02:20)
12 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 40
Widar Jarno Vanden Heede Lars Prestianni Sacha Modafferi Sacha (+ 51) Vaneeckhoutte Victor (+ 01:06) Ceccato Maxime (+ 02:22)
13 Fensham Howes - MAS Design + 43
Brennan Matthew Smithson Jed Holden Ralf Walker Zachary (+ 44) Galpin Alex (+ 02:18)
14 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 44
Orriere Martin Foucher Esteban Lesueur Louka Briand Enzo (+ 45) Nougue Dessus Aaron (+ 47) Langella Lenaic (+ 53)
15 Team Mascot Workwear + 44
Hellerup Malte Krogh Jensen Andreas Vos Sørensen Anders Perto Rasmus (+ 01:25)
16 Z Junior Cycling Team + 45
Smith Will Koerdt Bjoern Moir Calum Chamberlain Jude (+ 01:28) Akers Oliver (+ 03:30)
17 WAC Team + 46
Dockx Aaron Greijus Paul Ceulemans Jarne Van Gogh Xander (+ 01:57) Verhaegen Ruben (+ 02:07)
18 EFC - L&R - AGS U19 + 51
Evertsen-Hegreberg Simen De Clerck Niels Pauwels Thibaut De Meijts Matis Donie Milan (+ 52) Duchi Natan (+ 04:11)
19 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 51
Bolle Bert Vanhaecke Arno Leenknegt Yaurick Delbarge Victor (+ 56) Servranckx Gauthier (+ 58) De Coster Jani (+ 01:07)
20 Norway + 52
Skretting Tobias Veslum Sebastian Haugland Kasper Ingebrigtsen Storm Korsvollen Eirik (+ 01:43)
21 Bert Containers - Doltcini + 01:05
Corsus Yordi De Bruyckere Kay Nuyens Wies Vandenberghe Viktor (+ 01:40) Ceulemans Niels (+ 03:00)
22 Onder Ons Parike WZW + 01:08
Van Petegem Maurits Borremans Tyson Soenens Viktor De Geeter Jasper (+ 01:23) Craeynest Tibe (+ 02:09) Broekaert Jelle (+ 03:04)
23 Luxembourg + 01:09
Morang Mil Vlad Andru-George Ury Fynn
24 FlandersColor-Galloo Team + 01:09
Askey Ben O'Brien Joseph Jowett Lucas Vortkamp Clemens Wika-Czarnowski Dawid (+ 02:32)
25 Drone Hopper - GSport Teika + 01:12
Marti Pau Churchill Taylor Diaz Ricardo Calvo Pablo (+ 02:49) Grau Alex (+ 02:49)
26 Maes CT Glabbeek + 01:21
Van Herck Simon Das Rune Devry Mats Van der Bruggen Arjen (+ 01:28) Van Laer Keano (+ 01:29)
27 Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 01:24
Kapela Marek Stien Sander Nistad Sørbø Halvor
28 VC Ardennes + 01:28
Sorli Esteban Wertz Hugo Laverdeur Johan Graff William (+ 01:38) Collignon Yannis (+ 02:08)
29 Brain² Olympia Tienen + 01:53
Mary Zander Teugels Jef Briesen Milan Latin Michael (+ 02:45)
DNS Norway
Martinsen Georg Rydningen
DNS Netherlands
Lugthart Sjors
DNF Luxembourg
Kleman Lenny Korva Oliver
DNF Brain² Olympia Tienen
Baert Basiel
DNF Luxembourg
Van Lelyveld Juan
Pos Rider Team Time
1 25 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team 02:24:00
2 46 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 00
3 52 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
4 4 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 08
5 3 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11
6 10 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11
7 47 Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11
8 1 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 12
9 12 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 12
10 - Leidert Louis Germany + 12
11 16 Wünstel Fabian Germany + 12
12 18 Rinklef Jan Germany + 12
13 49 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 13
14 8 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 17
15 11 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 20
16 19 Bangert Nick Germany + 20
17 41 Ermakov Roman Cannibal Team + 20
18 6 Grygowski Hubert Poland + 29
20 17 Pajur Romet Team Auto Eder + 29
21 21 Kaczorowski Franciszek Poland + 29
21 8 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 29
22 28 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 29
23 15 van der Meulen Max Netherlands + 34
24 17 Toussaint Wouter Netherlands + 34
25 32 Tijssen Viego Netherlands + 34
26 35 Brenner Mauro Germany + 35
27 7 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 36
28 12 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 36
29 5 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 37
30 3 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 37
31 26 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 37
32 31 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 37
33 16 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 37
34 9 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 38
35 10 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 40
36 32 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 43
37 2 Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 44
38 23 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 44
39 3 Koerdt Bjoern Z Junior Cycling Team + 45
40 19 Smith Will Z Junior Cycling Team + 45
41 13 Dockx Aaron WAC Team + 46
42 4 Ceulemans Jarne WAC Team + 46
43 24 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 51
44 21 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 51
45 1 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 51
46 5 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 51
47 27 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 51
48 4 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 51
49 11 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 52
50 3 Haugland Kasper Norway + 52
51 16 Skretting Tobias Norway + 52
52 41 Shtin Valery Cannibal Team + 53
53 39 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 01:05
54 22 De Bruyckere Kay Bert Containers - Doltcini + 01:05
55 9 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 01:05
56 39 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 01:08
57 32 Morang Mil Luxembourg + 01:09
58 51 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 01:09
59 4 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 01:09
60 6 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 01:09
61 14 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 01:12
62 8 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 01:21
63 26 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 01:21
64 42 Stien Sander Nistad Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 01:24
65 9 Wertz Hugo VC Ardennes + 01:28
66 1 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 01:29
67 38 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 01:30
68 4 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 01:36
69 26 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:39
70 39 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:40
71 6 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:46
72 21 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 01:46
73 15 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 01:49
74 1 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:51
75 7 Huising Menno Netherlands + 01:53
76 - Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:55
77 19 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:56
78 60 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 01:58
79 10 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:59
80 10 Holden Ralf Fensham Howes - MAS Design + 02:02
81 4 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:03
82 4 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 02:03
83 11 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 02:03
84 7 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:04
85 2 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:10
86 6 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:26
87 9 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 02:28
88 17 Kida Antoni Cannibal Team + 02:33
89 20 Van Gogh Xander WAC Team + 02:35
90 10 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:41
91 12 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 02:42
92 - Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 02:44
93 6 Sorli Esteban VC Ardennes + 02:47
94 19 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 02:51
95 21 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 02:52
96 3 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:53
97 4 Märkl Max Germany + 02:55
98 23 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:56
99 2 Graff William VC Ardennes + 02:57
100 17 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:59
101 20 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 03:00
102 10 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:02
103 8 Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:08
104 11 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:11
105 3 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 03:23
106 2 Vlad Andru-George Luxembourg + 03:24
107 33 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 03:25
108 4 Hoppa Kacper Poland + 03:31
109 9 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 03:36
110 11 Das Rune Maes CT Glabbeek + 03:36
111 16 Barta Martin Team Auto Eder + 03:39
112 9 Kapela Marek Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 03:39
113 13 Waliniak Konrad Poland + 03:51
114 8 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 04:08
115 6 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 04:08
116 4 Verhaegen Ruben WAC Team + 04:22
117 33 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 04:23
118 4 Galpin Alex Fensham Howes - MAS Design + 04:33
119 4 Bock Max Team Auto Eder + 04:33
120 13 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 04:35
121 16 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:37
122 - Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 04:48
123 1 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 04:51
124 1 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 04:52
125 6 Ceulemans Niels Bert Containers - Doltcini + 05:15
126 10 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 05:38
127 10 Veslum Sebastian Norway + 05:46
128 11 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 06:01
129 12 Latkowski Dawid Poland + 06:03
130 10 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 06:04
131 1 Sørbø Halvor Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 06:10
132 2 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 06:14
133 2 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 06:14
134 4 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 06:15
135 1 Korsvollen Eirik Norway + 06:29
136 8 Erzen Zak Cannibal Team + 06:32
137 6 Wisniewski Szymon Poland + 06:36
138 6 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 07:13
139 10 Akers Oliver Z Junior Cycling Team + 07:33
140 6 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 07:59
141 6 Greijus Paul WAC Team + 08:07
142 9 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 08:47
143 6 Ury Fynn Luxembourg + 08:48
144 4 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 10:21
145 - Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 10:33
146 7 Collignon Yannis VC Ardennes + 12:04
147 5 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 12:17
148 9 Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 13:17
149 5 Laverdeur Johan VC Ardennes + 13:33
150 5 Latin Michael Brain² Olympia Tienen + 14:50
151 5 Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu' + 15:30
Pos Rider Team Time
01 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team 02:24:08
02 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 03
03 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04
04 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04
05 Leidert Louis Germany + 04
06 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 09
07 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 21
08 Tijssen Viego Netherlands + 26
09 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 28
10 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 28
11 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 29
12 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 30
13 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 35
14 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 43
15 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 44
16 Haugland Kasper Norway + 44
17 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 57
18 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 57
19 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 01:00
20 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 01:01
21 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 01:13
22 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:32
23 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:43
24 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:47
25 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:48
26 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 01:50
27 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:51
28 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:55
29 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 01:55
30 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:33
31 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 02:44
32 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:45
33 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:48
34 Graff William VC Ardennes + 02:49
35 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:54
36 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 03:17
37 Barta Martin Team Auto Eder + 03:31
38 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 04:00
39 Bock Max Team Auto Eder + 04:25
40 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 04:27
41 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 04:40
42 Veslum Sebastian Norway + 05:38
43 Latkowski Dawid Poland + 05:55
44 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 05:56
45 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 06:07
46 Erzen Zak Cannibal Team + 06:24
47 Wisniewski Szymon Poland + 06:28
48 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 07:05
49 Akers Oliver Z Junior Cycling Team + 07:25
50 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 07:51
51 Greijus Paul WAC Team + 07:59
52 Ury Fynn Luxembourg + 08:40
53 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 10:13
54 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 12:09
55 Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 13:09
56 Latin Michael Brain² Olympia Tienen + 14:42
57 Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu' + 15:22
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 06:51:06
02 Team NPV - Carl Ras Roskilde + 11
03 Germany + 12
04 Cannibal Team + 20
05 Team Auto Eder + 29
06 Netherlands + 34
07 Acrog-Tormans BC U19 + 36
08 GB Junior Team - Pool Cantu' + 37
09 EFC - L&R - AGS U19 + 51
10 Bert Containers - Doltcini + 01:05
11 FlandersColor-Galloo Team + 01:09
12 Fensham Howes - MAS Design + 01:21
13 WAC Team + 01:24
14 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:44
15 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:59
16 Poland + 02:44
17 LUX -CTS p/b Specialized + 02:52
18 Norway + 02:53
19 Avia-Rudyco Cycling Team + 03:05
20 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:22
21 Maes CT Glabbeek + 03:36
22 Onder Ons Parike WZW + 03:46
23 VC Ardennes + 04:06
24 Team Mascot Workwear + 04:41
25 Z Junior Cycling Team + 04:48
26 Luxembourg + 05:39
27 Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 08:25
28 Brain² Olympia Tienen + 09:22
29 Drone Hopper - GSport Teika + 14:45

Information