Right now: Transfers 2022 > 2023

Aubel - Stavelot Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized 02:13:33
02 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
03 Pajur Romet Team Auto Eder + 00
04 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 00
05 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
06 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 00
07 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 00
08 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 00
09 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
10 Leidert Louis Germany + 00
11 Shtin Valery Cannibal Team + 00
12 Grygowski Hubert Poland + 00
13 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 00
14 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 00
15 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 00
16 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
17 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 00
18 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 00
19 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 00
20 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
21 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
22 Stien Sander Nistad Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 00
23 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 00
24 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
25 Morang Mil Luxembourg + 00
26 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 00
27 Wünstel Fabian Germany + 00
28 Dockx Aaron WAC Team + 00
29 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 00
30 Rinklef Jan Germany + 00
31 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 00
32 De Bruyckere Kay Bert Containers - Doltcini + 00
33 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
34 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 00
35 Bangert Nick Germany + 00
36 Koerdt Bjoern Z Junior Cycling Team + 00
37 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 00
38 van der Meulen Max Netherlands + 00
39 Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 00
40 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
41 Toussaint Wouter Netherlands + 00
42 Kaczorowski Franciszek Poland + 00
43 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
44 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 00
45 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
46 Ceulemans Jarne WAC Team + 00
47 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 00
48 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 00
49 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 00
50 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 00
51 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
52 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
53 Haugland Kasper Norway + 00
54 Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
55 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
56 Wertz Hugo VC Ardennes + 00
57 Tijssen Viego Netherlands + 00
58 Ermakov Roman Cannibal Team + 00
59 Smith Will Z Junior Cycling Team + 00
60 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 00
61 Brenner Mauro Germany + 00
62 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
63 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 00
64 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 00
65 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 00
66 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 00
67 Skretting Tobias Norway + 00
68 Van Gogh Xander WAC Team + 38
69 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 38
70 Kida Antoni Cannibal Team + 42
71 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 45
72 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 53
73 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 53
74 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:04
75 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:19
76 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 00
77 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:19
78 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 01:19
79 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 01:19
80 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:19
81 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 01:19
82 Huising Menno Netherlands + 01:19
83 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:19
84 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 01:19
85 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:19
86 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 01:19
87 Sorli Esteban VC Ardennes + 01:19
88 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 01:19
89 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
90 Holden Ralf Fensham Howes - MAS Design + 01:19
91 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:19
92 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 01:19
93 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 01:19
94 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 01:19
95 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:19
96 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:19
97 Lugthart Sjors Netherlands + 01:32
98 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:01
99 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:01
100 Märkl Max Germany + 02:15
101 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 02:15
102 Kapela Marek Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 02:15
103 Hoppa Kacper Poland + 02:15
104 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:15
105 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:15
106 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
107 Vlad Andru-George Luxembourg + 02:15
108 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 02:15
109 Kleman Lenny Luxembourg + 02:15
110 Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
111 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
112 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 02:15
113 Galpin Alex Fensham Howes - MAS Design + 02:15
114 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:15
115 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
116 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
117 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 02:15
118 Ceulemans Niels Bert Containers - Doltcini + 02:15
119 Verhaegen Ruben WAC Team + 02:15
120 Das Rune Maes CT Glabbeek + 02:15
121 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 02:39
122 Bock Max Team Auto Eder + 02:48
123 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 02:50
124 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 02:59
125 Waliniak Konrad Poland + 02:59
126 Barta Martin Team Auto Eder + 03:09
127 Graff William VC Ardennes + 01:19
128 Erzen Zak Cannibal Team + 04:03
129 Akers Oliver Z Junior Cycling Team + 04:03
130 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 04:46
131 Korva Oliver Luxembourg + 04:46
132 Sørbø Halvor Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 04:46
133 Martinsen Georg Rydningen Norway + 04:46
134 Korsvollen Eirik Norway + 04:46
135 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 04:46
136 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 04:54
137 Veslum Sebastian Norway + 04:54
138 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 05:30
139 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 05:34
140 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 05:34
141 Latkowski Dawid Poland + 05:34
142 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 05:34
143 Wisniewski Szymon Poland + 05:34
144 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 06:01
145 Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 06:22
146 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 06:53
147 Greijus Paul WAC Team + 07:21
148 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 07:32
149 Ury Fynn Luxembourg + 07:39
150 Van Lelyveld Juan Luxembourg + 07:39
151 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 07:39
152 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 09:28
153 Collignon Yannis VC Ardennes + 09:56
154 Laverdeur Johan VC Ardennes + 12:05
155 Latin Michael Brain² Olympia Tienen + 12:05
156 Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu' + 12:05
157 Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 12:05
DNS Vlot Mees Team Auto Eder
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Grönlund Nicolas WAC Team
DNF Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek
DNF Rommelaere Iben Bert Containers - Doltcini
DNF Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen
DNF Goussaert Simon FlandersColor-Galloo Team
DNF Messel Kevin Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Rønning Casper Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Van Oudenhove Stian Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika
DNF Bush Jacob Fensham Howes - MAS Design
DNF Makohon Jack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Gray George Z Junior Cycling Team
DNF Boonstra Jelle Netherlands
DNF Toftegård Morten Team Mascot Workwear
DNF Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear
Pos Rider Team Time
1 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized 02:13:33
2 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
3 Pajur Romet Team Auto Eder + 00
4 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 00
5 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
6 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 00
7 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 00
8 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 00
9 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
10 Leidert Louis Germany + 00
11 Shtin Valery Cannibal Team + 00
12 Grygowski Hubert Poland + 00
13 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 00
14 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 00
15 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 00
16 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
17 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 00
18 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 00
19 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 00
20 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
21 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
22 Stien Sander Nistad Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 00
23 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 00
24 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
25 Morang Mil Luxembourg + 00
26 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 00
27 Wünstel Fabian Germany + 00
28 Dockx Aaron WAC Team + 00
29 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 00
30 Rinklef Jan Germany + 00
31 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 00
32 De Bruyckere Kay Bert Containers - Doltcini + 00
33 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
34 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 00
35 Bangert Nick Germany + 00
36 Koerdt Bjoern Z Junior Cycling Team + 00
37 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 00
38 van der Meulen Max Netherlands + 00
39 Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 00
40 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
41 Toussaint Wouter Netherlands + 00
42 Kaczorowski Franciszek Poland + 00
43 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
44 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 00
45 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
46 Ceulemans Jarne WAC Team + 00
47 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 00
48 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 00
49 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 00
50 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 00
51 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
52 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
53 Haugland Kasper Norway + 00
54 Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
55 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
56 Wertz Hugo VC Ardennes + 00
57 Tijssen Viego Netherlands + 00
58 Ermakov Roman Cannibal Team + 00
59 Smith Will Z Junior Cycling Team + 00
60 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 00
61 Brenner Mauro Germany + 00
62 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
63 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 00
64 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 00
65 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 00
66 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 00
67 Skretting Tobias Norway + 00
68 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 00
69 Van Gogh Xander WAC Team + 38
70 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 38
71 Kida Antoni Cannibal Team + 42
72 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 45
73 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 53
74 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 53
75 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:04
76 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:19
77 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:19
78 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 01:19
79 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 01:19
80 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:19
81 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 01:19
82 Huising Menno Netherlands + 01:19
83 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:19
84 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 01:19
85 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:19
86 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 01:19
87 Sorli Esteban VC Ardennes + 01:19
88 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 01:19
89 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
90 Holden Ralf Fensham Howes - MAS Design + 01:19
91 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:19
92 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 01:19
93 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 01:19
94 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 01:19
95 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:19
96 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:19
97 Graff William VC Ardennes + 01:19
98 Lugthart Sjors Netherlands + 01:32
99 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:01
100 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:01
101 Märkl Max Germany + 02:15
102 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 02:15
103 Kapela Marek Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 02:15
104 Hoppa Kacper Poland + 02:15
105 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:15
106 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:15
107 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
108 Vlad Andru-George Luxembourg + 02:15
109 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 02:15
110 Kleman Lenny Luxembourg + 02:15
111 Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
112 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
113 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 02:15
114 Galpin Alex Fensham Howes - MAS Design + 02:15
115 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:15
116 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
117 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
118 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 02:15
119 Ceulemans Niels Bert Containers - Doltcini + 02:15
120 Verhaegen Ruben WAC Team + 02:15
121 Das Rune Maes CT Glabbeek + 02:15
122 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 02:39
123 Bock Max Team Auto Eder + 02:48
124 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 02:50
125 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 02:59
126 Waliniak Konrad Poland + 02:59
127 Barta Martin Team Auto Eder + 03:09
128 Erzen Zak Cannibal Team + 04:03
129 Akers Oliver Z Junior Cycling Team + 04:03
130 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 04:46
131 Korva Oliver Luxembourg + 04:46
132 Sørbø Halvor Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 04:46
133 Martinsen Georg Rydningen Norway + 04:46
134 Korsvollen Eirik Norway + 04:46
135 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 04:46
136 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 04:54
137 Veslum Sebastian Norway + 04:54
138 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 05:30
139 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 05:34
140 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 05:34
141 Latkowski Dawid Poland + 05:34
142 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 05:34
143 Wisniewski Szymon Poland + 05:34
144 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 06:01
145 Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 06:22
146 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 06:53
147 Greijus Paul WAC Team + 07:21
148 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 07:32
149 Ury Fynn Luxembourg + 07:39
150 Van Lelyveld Juan Luxembourg + 07:39
151 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 07:39
152 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 09:28
153 Collignon Yannis VC Ardennes + 09:56
154 Laverdeur Johan VC Ardennes + 12:05
155 Latin Michael Brain² Olympia Tienen + 12:05
156 Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu' + 12:05
157 Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 12:05
Pos Rider Team Time
01 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde 02:13:33
02 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 00
03 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 00
04 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
05 Leidert Louis Germany + 00
06 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 00
07 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 00
08 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 00
09 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
10 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 00
11 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
12 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 00
13 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
14 Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
15 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 00
16 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
17 Haugland Kasper Norway + 00
18 Tijssen Viego Netherlands + 00
19 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 00
20 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 00
21 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 00
22 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 00
23 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 38
24 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 53
25 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 53
26 Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:04
27 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 01:19
28 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:19
29 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
30 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 01:19
31 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:19
32 Graff William VC Ardennes + 01:19
33 Lugthart Sjors Netherlands + 01:32
34 Ingebrigtsen Storm Norway + 02:01
35 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:01
36 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:15
37 Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
38 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:15
39 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
40 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 02:39
41 Bock Max Team Auto Eder + 02:48
42 Barta Martin Team Auto Eder + 03:09
43 Erzen Zak Cannibal Team + 04:03
44 Akers Oliver Z Junior Cycling Team + 04:03
45 Korva Oliver Luxembourg + 04:46
46 Martinsen Georg Rydningen Norway + 04:46
47 Veslum Sebastian Norway + 04:54
48 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 05:30
49 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 05:34
50 Latkowski Dawid Poland + 05:34
51 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 05:34
52 Wisniewski Szymon Poland + 05:34
53 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 06:01
54 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 06:53
55 Greijus Paul WAC Team + 07:21
56 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 07:32
57 Ury Fynn Luxembourg + 07:39
58 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 09:28
59 Latin Michael Brain² Olympia Tienen + 12:05
60 Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu' + 12:05
61 Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 12:05
Pos Team Time
01 Team NPV - Carl Ras Roskilde 06:40:39
02 AG2R Citroën U19 Team + 00
03 Team Auto Eder + 00
04 Germany + 00
05 Cannibal Team + 00
06 Bert Containers - Doltcini + 00
07 Acrog-Tormans BC U19 + 00
08 EFC - L&R - AGS U19 + 00
09 GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
10 FlandersColor-Galloo Team + 00
11 Netherlands + 00
12 WAC Team + 38
13 Fensham Howes - MAS Design + 38
14 CT Luc Wallays-Jonge Renners + 53
15 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
16 Norway + 02:01
17 LUX -CTS p/b Specialized + 02:15
18 Poland + 02:15
19 Maes CT Glabbeek + 02:15
20 Onder Ons Parike WZW + 02:38
21 Avia-Rudyco Cycling Team + 02:38
22 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:38
23 VC Ardennes + 02:38
24 Team Mascot Workwear + 03:57
25 Z Junior Cycling Team + 04:03
26 Luxembourg + 04:30
27 Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 07:01
28 Brain² Olympia Tienen + 07:29
29 Drone Hopper - GSport Teika + 13:33

Information