Right now: Transfers 2022 > 2023

Aubel - Stavelot Juniors - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Ermakov Roman Cannibal Team 07:09:43
02 van der Meulen Max Netherlands + 14
03 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 24
04 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 58
05 Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:07
06 Walker Zachary Fensham Howes - MAS Design + 01:14
07 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 01:16
08 Leidert Louis Germany + 01:30
09 Rinklef Jan Germany + 01:30
10 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 01:38
11 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 01:47
12 Dockx Aaron WAC Team + 01:51
13 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:58
14 Koerdt Bjoern Z Junior Cycling Team + 02:03
15 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:28
16 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 02:30
17 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 02:39
18 Huising Menno Netherlands + 02:51
19 Smith Will Z Junior Cycling Team + 03:00
20 Morang Mil Luxembourg + 03:04
21 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
22 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 03:37
23 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 03:41
24 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 04:18
25 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 04:30
26 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 04:42
27 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 04:49
28 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 05:31
29 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 05:42
30 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 07:22
31 Barta Martin Team Auto Eder + 07:40
32 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 08:12
33 Tijssen Viego Netherlands + 08:29
34 Haugland Kasper Norway + 08:32
35 Grygowski Hubert Poland + 08:55
36 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 08:58
37 Ceulemans Jarne WAC Team + 09:05
38 Brenner Mauro Germany + 09:07
39 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 09:14
40 Bock Max Team Auto Eder + 09:15
41 Bangert Nick Germany + 09:16
42 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 09:30
43 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 09:34
44 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 09:52
45 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 09:53
46 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:25
47 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 10:40
48 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 10:41
49 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 10:50
50 Pajur Romet Team Auto Eder + 10:58
51 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 11:04
52 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' + 11:06
53 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 11:53
54 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 12:12
55 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 12:28
56 Van Gogh Xander WAC Team + 12:58
57 Holden Ralf Fensham Howes - MAS Design + 13:01
58 Verhaegen Ruben WAC Team + 13:03
59 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 13:08
60 Ingebrigtsen Storm Norway + 13:22
61 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 14:19
62 Wertz Hugo VC Ardennes + 15:43
63 Graff William VC Ardennes + 15:44
64 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 16:07
65 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 16:33
66 Sørbø Halvor Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 16:39
67 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 22:00
DNF Märkl Max Germany
DNF Wünstel Fabian Germany
DNF Kleman Lenny Luxembourg
DNF Korva Oliver Luxembourg
DNF Ury Fynn Luxembourg
DNF Van Lelyveld Juan Luxembourg
DNF Vlad Andru-George Luxembourg
DNF Boonstra Jelle Netherlands
DNF Lugthart Sjors Netherlands
DNF Toussaint Wouter Netherlands
DNF Korsvollen Eirik Norway
DNF Martinsen Georg Rydningen Norway
DNF Skretting Tobias Norway
DNF Veslum Sebastian Norway
DNF Hoppa Kacper Poland
DNF Kaczorowski Franciszek Poland
DNF Latkowski Dawid Poland
DNF Waliniak Konrad Poland
DNF Wisniewski Szymon Poland
DNF Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19
DNF Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19
DNF Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19
DNF Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team
DNF Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team
DNF Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team
DNF Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Ceulemans Niels Bert Containers - Doltcini
DNF Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini
DNF De Bruyckere Kay Bert Containers - Doltcini
DNF Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini
DNF Rommelaere Iben Bert Containers - Doltcini
DNF Baert Basiel Brain² Olympia Tienen
DNF Briesen Milan Brain² Olympia Tienen
DNF Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen
DNF Latin Michael Brain² Olympia Tienen
DNF Mary Zander Brain² Olympia Tienen
DNF Teugels Jef Brain² Olympia Tienen
DNF Kapela Marek Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Messel Kevin Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Rønning Casper Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Stien Sander Nistad Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Van Oudenhove Stian Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Erzen Zak Cannibal Team
DNF Kida Antoni Cannibal Team
DNF Shtin Valery Cannibal Team
DNF Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika
DNF Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika
DNF Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika
DNF Donie Milan EFC - L&R - AGS U19
DNF Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19
DNF Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19
DNF Bush Jacob Fensham Howes - MAS Design
DNF Galpin Alex Fensham Howes - MAS Design
DNF Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design
DNF Goussaert Simon FlandersColor-Galloo Team
DNF O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team
DNF Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team
DNF Bonalda Alessandro GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Grassi Stefano GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized
DNF Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized
DNF Makohon Jack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized
DNF Das Rune Maes CT Glabbeek
DNF Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek
DNF Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek
DNF Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW
DNF Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW
DNF De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW
DNF Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW
DNF Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW
DNF Marivoet Duarte Team Auto Eder
DNF Vlot Mees Team Auto Eder
DNF Perto Rasmus Team Mascot Workwear
DNF Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear
DNF Toftegård Morten Team Mascot Workwear
DNF Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Collignon Yannis VC Ardennes
DNF Laverdeur Johan VC Ardennes
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Sorli Esteban VC Ardennes
DNF Greijus Paul WAC Team
DNF Grönlund Nicolas WAC Team
DNF Akers Oliver Z Junior Cycling Team
DNF Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team
DNF Gray George Z Junior Cycling Team
DNF Moir Calum Z Junior Cycling Team

Information