Did you know that you can embed results directly from FirstCycling onto your own website? Check it out here

Front Races Teams Riders Ranking Fantasy

Aubel - Stavelot Juniors

2019

Main page

Pos Rider Born Team Time
01 Ryan Cortjens 2001 WAC Team 02:12:29
02 Cyrian Eccli 2002 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
03 Owen Geleijn 2001 WP Groot Amsterdam + 00
04 Siebe Deweirdt 2002 Maes CT Glabbeek + 00
05 Dries De Pooter 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
06 Floris Van Tricht 2001 Brain² Olympia Tienen + 00
07 Milan Paulus 2001 Maes CT Glabbeek + 00
08 Federico Chiari 2001Lombardia + 00
09 Lars Hohmann 2001 WV de Jonge Renner + 00
10 Loe Van Belle 2002 Streetjump-Forte + 00
11 Tijl De Decker 2001 Zannata Galloo Cycling Team + 00
12 Axel Laurance 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
13 Axel Moureau 2001 Spider King-Soenens U19 + 00
14 Ben Tulett 2001 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
15 Daan Martens 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
16 Noah De Graef 2002 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
17 Tom Couzens 2001 Holdsworth Zappi RT + 00
18 Julien Gaspard 2001 VC Ardennes + 00
19 Koert Van Oosten 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
20 Niek Voogt 2001 WP Groot Amsterdam + 00
21 Bastien Tronchon 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
22 Théo Thomas 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
23 James Potter 2002Oost Nederland + 00
24 Wout Van Hamme 2002 Brain² Olympia Tienen + 00
25 Konstantin Rex 2002 VC Ardennes + 00
26 Dylan Van Den Borre 2002 Spider King-Soenens U19 + 00
27 Yugi Tsuda 2002Team 31 Jolly Cycles + 00
28 Tomas De Neve 2001 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
29 Dylan Vandenstorme 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 00
30 Kasper Due Kaspersen 2002 Team Mascot Workwear + 00
31 Lars Droogmans 2001 Maes CT Glabbeek + 00
32 Arnout Van Den Borre 2001 Onder Ons Parike WZW + 00
33 Emile Brouwers 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
34 Maxim Nonneman 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
35 Enzo Paleni 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
36 Jago Willems 2001 Onder Ons Parike WZW + 00
37 Berre Hermans 2001 WAC Team + 00
38 Branko Huys 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
39 Gianni Pavone 2001 WV de Jonge Renner + 00
40 Hugo Vandewalle 2001Team 31 Jolly Cycles + 00
41 Joran Wyseure 2001 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
42 Roy Duijvesteijn 2001 WP Groot Amsterdam + 00
43 Caleb Classen 2001 Lux-Strading p/b Specialized + 00
44 Jaap Roelen 2002 WV de Jonge Renner + 00
45 Kyle Chromy 2002 Lux-Strading p/b Specialized + 00
46 Oscar Onley 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
47 Luuk Spijker 2002 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
48 Lorenzo Galimberti 2001Lombardia + 00
49 Jelle Declerck 2002 Gaverzicht-BE Okay U19 + 00
50 Manu Van Hoof 2002 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
51 Tijs Verstappen 2001 Maes CT Glabbeek + 00
52 Ramses Debruyne 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
53 Théo Bonnet 2001 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
54 Lennert Van Eetvelt 2001 Brain² Olympia Tienen + 00
55 Logan Mclain 2002 Lux-Strading p/b Specialized + 00
56 Alessandro Baroni 2001Lombardia + 00
57 Jelte Krijnsen 2001 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
58 Sergio Meris 2001Lombardia + 00
59 Jamie Crump 2001 Holdsworth Zappi RT + 00
60 Ward De Leeuw 2002 Maes CT Glabbeek + 00
61 Tom Schyns 2001 VC Ardennes + 00
62 Wannes De Vos 2001 Van Moer Logistics Cycling Team + 00
63 Wouter Zwaan 2001 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
64 Louis Coqueret 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
65 Andrea Bollini 2001Lombardia + 00
66 Seth Callahan 2001 Lux-Strading p/b Specialized + 00
67 Jarne Van Dyck 2001 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
68 Jody Jochems 2002 WV de Jonge Renner + 00
69 Jitse Das 2002 Davo-United CT Juniors + 00
70 Gil Gelders 2002 Onder Ons Parike WZW + 00
71 William Junior Lecerf 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 00
72 Miguel Ladang 2002 Brain² Olympia Tienen + 00
73 Gerard Bofill Xucla 2001 Spider King-Soenens U19 + 00
74 Wout Vervoort 2001 WAC Team + 00
75 Aiden Vanderbeke 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 00
76 George Mills-Keeling 2001 Holdsworth Zappi RT + 00
77 Jared Scott 2002 Lux-Strading p/b Specialized + 00
78 Timo Desmet 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 09
79 Arthur De Jaeger 2002 Brain² Olympia Tienen + 01:12
80 Ole Theiler 2002 Radsportverband NRW + 00
81 Guus van Schipstal 2002Oost Nederland + 01:39
82 Jonas Messerschmidt 2001 Radsportverband NRW + 00
83 Jasper Bert 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:49
84 Emil Schmidt 2001 Team Mascot Workwear + 03:29
85 Tom Dedry 2001 VC Ardennes + 03:29
86 Sébastien Van Poppel 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 03:29
87 Gianni Lamperti 2001 Lux-Strading p/b Specialized + 03:29
88 Sven Pijnenburg 2002 WV de Jonge Renner + 03:29
89 Jordan Habets 2001 Davo-United CT Juniors + 03:29
90 Nils Verheyen 2002 Spider King-Soenens U19 + 03:34
91 Theo Goebeert 2001 VC Ardennes + 03:34
92 Jorre Debaele 2001 Davo-United CT Juniors + 03:34
93 Senne Van De Velde 2002 Onder Ons Parike WZW + 03:34
94 Philip Sijbrandi 2001 Streetjump-Forte + 03:34
95 Thomas Martens 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 03:34
96 Wouter De Cleen 2001 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:34
97 Lance Huenders 2002 Streetjump-Forte + 03:34
98 Brem Deman 2002 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:34
99 Jamieson Blain 2001 Holdsworth Zappi RT + 03:34
100 Dennis Willems 2001Oost Nederland + 03:34
101 Huub Artz 2002Oost Nederland + 03:34
102 Tieme Herrygers 2001 WAC Team + 03:42
103 Toon Clynhens 2001 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:42
104 Luca Van Hout 2002 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:42
105 Quinten Van Kerckhove 2002 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:42
106 Daan Stevens 2002 Davo-United CT Juniors + 03:42
107 Robbe De Weert 2001 Onder Ons Parike WZW + 03:42
108 Yaaron Logghe 2001 Spider King-Soenens U19 + 03:42
109 Lucas Rogiers 2002 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:42
110 Lucas Dewachter 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 03:42
111 Angus Hawkins 2001 Holdsworth Zappi RT + 03:42
112 Pablo Gutierrez Fernandez 2001 Spider King-Soenens U19 + 07:04
113 Victor Vercouillie 2002 Onder Ons Parike WZW + 07:21
114 Jente Grootjans 2001 WAC Team + 07:28
115 Baptiste Tailhades 2002Team 31 Jolly Cycles + 07:29
116 Jean Cannesant 2001Team 31 Jolly Cycles + 07:29
117 Euan Macleod 2002 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:29
118 Ruben Lefevre 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 07:29
119 Pieter De Groof 2001Oost Nederland + 07:29
120 Niels Luiten 2002 Davo-United CT Juniors + 07:29
121 Wessel Mouris 2002 WP Groot Amsterdam + 07:29
122 Thijs Van Looveren 2002 WAC Team + 07:29
123 Tristan Geleijn 2002 WP Groot Amsterdam + 07:38
124 Thijs van Beek 2002Oost Nederland + 07:38
125 Niels Van De Gracht 2002 Streetjump-Forte + 07:38
126 Ewout De Keyser 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 07:42
127 Guillaume Timmermans 2001 VC Ardennes + 07:44
128 Jarno Dhondt 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 07:46
129 Jasper Stalmans 2002 Maes CT Glabbeek + 08:01
130 Hannes Martens 2001 Davo-United CT Juniors + 12:19
131 Philipp Dreis 2001 Radsportverband NRW + 12:19
132 Dorian Mercier Terrade 2002Team 31 Jolly Cycles + 12:19
133 Jip De Moor 2001 WP Groot Amsterdam + 12:23
DNF Francois Claudot 2001 Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Lars Craps 2001 Brain² Olympia Tienen
DNF Jari Meersman 2002 Zannata Galloo Cycling Team
DNF Marijn Maas 2002 Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Kevin Arrammach 2001 WV de Jonge Renner
DNF Mathijs De Kok 2002 Streetjump-Forte
DNF Pieter Prosman 2002 Streetjump-Forte
DNF Eliot Fontenay 2002Team 31 Jolly Cycles
DNF Jacob Christensen 2002 Team Mascot Workwear
DNF Christian Spang 2002 Team Mascot Workwear
DNF Marcel Schone 2001 Radsportverband NRW
DNF Erik Horsthemke 2002 Radsportverband NRW
Pos Rider Born Team Time
01 Ryan Cortjens 2001 WAC Team 02:12:29
02 Cyrian Eccli 2002 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
03 Owen Geleijn 2001 WP Groot Amsterdam + 00
04 Siebe Deweirdt 2002 Maes CT Glabbeek + 00
05 Dries De Pooter 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
06 Floris Van Tricht 2001 Brain² Olympia Tienen + 00
07 Milan Paulus 2001 Maes CT Glabbeek + 00
08 Federico Chiari 2001Lombardia + 00
09 Lars Hohmann 2001 WV de Jonge Renner + 00
10 Loe Van Belle 2002 Streetjump-Forte + 00
11 Tijl De Decker 2001 Zannata Galloo Cycling Team + 00
12 Axel Laurance 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
13 Axel Moureau 2001 Spider King-Soenens U19 + 00
14 Ben Tulett 2001 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
15 Daan Martens 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
16 Noah De Graef 2002 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
17 Tom Couzens 2001 Holdsworth Zappi RT + 00
18 Julien Gaspard 2001 VC Ardennes + 00
19 Koert Van Oosten 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
20 Niek Voogt 2001 WP Groot Amsterdam + 00
21 Bastien Tronchon 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
22 Théo Thomas 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
23 James Potter 2002Oost Nederland + 00
24 Wout Van Hamme 2002 Brain² Olympia Tienen + 00
25 Konstantin Rex 2002 VC Ardennes + 00
26 Dylan Van Den Borre 2002 Spider King-Soenens U19 + 00
27 Yugi Tsuda 2002Team 31 Jolly Cycles + 00
28 Tomas De Neve 2001 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
29 Dylan Vandenstorme 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 00
30 Kasper Due Kaspersen 2002 Team Mascot Workwear + 00
31 Lars Droogmans 2001 Maes CT Glabbeek + 00
32 Arnout Van Den Borre 2001 Onder Ons Parike WZW + 00
33 Emile Brouwers 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
34 Maxim Nonneman 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
35 Enzo Paleni 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
36 Jago Willems 2001 Onder Ons Parike WZW + 00
37 Berre Hermans 2001 WAC Team + 00
38 Branko Huys 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
39 Gianni Pavone 2001 WV de Jonge Renner + 00
40 Hugo Vandewalle 2001Team 31 Jolly Cycles + 00
41 Joran Wyseure 2001 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
42 Roy Duijvesteijn 2001 WP Groot Amsterdam + 00
43 Caleb Classen 2001 Lux-Strading p/b Specialized + 00
44 Jaap Roelen 2002 WV de Jonge Renner + 00
45 Kyle Chromy 2002 Lux-Strading p/b Specialized + 00
46 Oscar Onley 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
47 Luuk Spijker 2002 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
48 Lorenzo Galimberti 2001Lombardia + 00
49 Jelle Declerck 2002 Gaverzicht-BE Okay U19 + 00
50 Manu Van Hoof 2002 Avia-Rudyco-Janatrans + 00
51 Tijs Verstappen 2001 Maes CT Glabbeek + 00
52 Ramses Debruyne 2002 Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 00
53 Théo Bonnet 2001 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
54 Lennert Van Eetvelt 2001 Brain² Olympia Tienen + 00
55 Logan Mclain 2002 Lux-Strading p/b Specialized + 00
56 Alessandro Baroni 2001Lombardia + 00
57 Jelte Krijnsen 2001 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
58 Sergio Meris 2001Lombardia + 00
59 Jamie Crump 2001 Holdsworth Zappi RT + 00
60 Ward De Leeuw 2002 Maes CT Glabbeek + 00
61 Tom Schyns 2001 VC Ardennes + 00
62 Wannes De Vos 2001 Van Moer Logistics Cycling Team + 00
63 Wouter Zwaan 2001 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
64 Louis Coqueret 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00
65 Andrea Bollini 2001Lombardia + 00
66 Seth Callahan 2001 Lux-Strading p/b Specialized + 00
67 Jarne Van Dyck 2001 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
68 Jody Jochems 2002 WV de Jonge Renner + 00
69 Jitse Das 2002 Davo-United CT Juniors + 00
70 Gil Gelders 2002 Onder Ons Parike WZW + 00
71 William Junior Lecerf 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 00
72 Miguel Ladang 2002 Brain² Olympia Tienen + 00
73 Gerard Bofill Xucla 2001 Spider King-Soenens U19 + 00
74 Wout Vervoort 2001 WAC Team + 00
75 Aiden Vanderbeke 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 00
76 George Mills-Keeling 2001 Holdsworth Zappi RT + 00
77 Jared Scott 2002 Lux-Strading p/b Specialized + 00
78 Ole Theiler 2002 Radsportverband NRW + 00
79 Jonas Messerschmidt 2001 Radsportverband NRW + 00
80 Timo Desmet 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 09
81 Arthur De Jaeger 2002 Brain² Olympia Tienen + 01:12
82 Guus van Schipstal 2002Oost Nederland + 01:39
83 Jasper Bert 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:49
84 Emil Schmidt 2001 Team Mascot Workwear + 03:29
85 Tom Dedry 2001 VC Ardennes + 03:29
86 Sébastien Van Poppel 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 03:29
87 Gianni Lamperti 2001 Lux-Strading p/b Specialized + 03:29
88 Sven Pijnenburg 2002 WV de Jonge Renner + 03:29
89 Jordan Habets 2001 Davo-United CT Juniors + 03:29
90 Nils Verheyen 2002 Spider King-Soenens U19 + 03:34
91 Theo Goebeert 2001 VC Ardennes + 03:34
92 Jorre Debaele 2001 Davo-United CT Juniors + 03:34
93 Senne Van De Velde 2002 Onder Ons Parike WZW + 03:34
94 Philip Sijbrandi 2001 Streetjump-Forte + 03:34
95 Thomas Martens 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 03:34
96 Wouter De Cleen 2001 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:34
97 Lance Huenders 2002 Streetjump-Forte + 03:34
98 Brem Deman 2002 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:34
99 Jamieson Blain 2001 Holdsworth Zappi RT + 03:34
100 Dennis Willems 2001Oost Nederland + 03:34
101 Huub Artz 2002Oost Nederland + 03:34
102 Tieme Herrygers 2001 WAC Team + 03:42
103 Toon Clynhens 2001 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:42
104 Luca Van Hout 2002 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:42
105 Quinten Van Kerckhove 2002 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:42
106 Daan Stevens 2002 Davo-United CT Juniors + 03:42
107 Robbe De Weert 2001 Onder Ons Parike WZW + 03:42
108 Yaaron Logghe 2001 Spider King-Soenens U19 + 03:42
109 Lucas Rogiers 2002 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:42
110 Lucas Dewachter 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 03:42
111 Angus Hawkins 2001 Holdsworth Zappi RT + 03:42
112 Pablo Gutierrez Fernandez 2001 Spider King-Soenens U19 + 07:04
113 Victor Vercouillie 2002 Onder Ons Parike WZW + 07:21
114 Jente Grootjans 2001 WAC Team + 07:28
115 Baptiste Tailhades 2002Team 31 Jolly Cycles + 07:29
116 Jean Cannesant 2001Team 31 Jolly Cycles + 07:29
117 Euan Macleod 2002 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:29
118 Ruben Lefevre 2001 Avia-Rudyco-Janatrans + 07:29
119 Pieter De Groof 2001Oost Nederland + 07:29
120 Niels Luiten 2002 Davo-United CT Juniors + 07:29
121 Wessel Mouris 2002 WP Groot Amsterdam + 07:29
122 Thijs Van Looveren 2002 WAC Team + 07:29
123 Tristan Geleijn 2002 WP Groot Amsterdam + 07:38
124 Thijs van Beek 2002Oost Nederland + 07:38
125 Niels Van De Gracht 2002 Streetjump-Forte + 07:38
126 Ewout De Keyser 2001 Gaverzicht-BE Okay U19 + 07:42
127 Guillaume Timmermans 2001 VC Ardennes + 07:44
128 Jarno Dhondt 2002 Zannata Galloo Cycling Team + 07:46
129 Jasper Stalmans 2002 Maes CT Glabbeek + 08:01
130 Hannes Martens 2001 Davo-United CT Juniors + 12:19
131 Philipp Dreis 2001 Radsportverband NRW + 12:19
132 Dorian Mercier Terrade 2002Team 31 Jolly Cycles + 12:19
133 Jip De Moor 2001 WP Groot Amsterdam + 12:23
Info
Nation Belgium
Date August 09
Where Aubel -> Aubel
What 01.Stage
Distance 96.2 km
Leader R.Cortjens
Youth C.Eccli
Points R.Cortjens
Mountain T.Bonnet