Front Races Teams Riders Ranking

Aubel - Thimister - Stavelot Juniors | 2019 Results

Information Results Stages Startlist

Main page

Overall Youth Points Mountain

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Jared Scott Lux-Strading p/b Specialized 07:29:22
02 Ramses Debruyne Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 11
03 Lennert Van Eetvelt Brain² Olympia Tienen + 17
04 Théo Thomas Van Rysel-AG2R La Mondiale + 22
05 Tom Couzens Holdsworth Zappi RT + 27
06 Bastien Tronchon Van Rysel-AG2R La Mondiale + 29
07 Axel Laurance Van Rysel-AG2R La Mondiale + 29
08 Oscar Onley Van Rysel-AG2R La Mondiale + 29
09 Louis Coqueret Van Rysel-AG2R La Mondiale + 29
10 Logan Mclain Lux-Strading p/b Specialized + 30
11 Kyle Chromy Lux-Strading p/b Specialized + 30
12 Gil Gelders Onder Ons Parike WZW + 35
13 Jago Willems Onder Ons Parike WZW + 35
14 Branko Huys Avia-Rudyco-Janatrans + 37
15 Emile Brouwers Avia-Rudyco-Janatrans + 37
16 Tomas De Neve Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 39
17 Dries De Pooter Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 41
18 Floris Van Tricht Brain² Olympia Tienen + 43
19 Milan Paulus Maes CT Glabbeek + 46
20 Ben Tulett Willebrord Wil Vooruit Juniors + 48
21 Jamie Crump Holdsworth Zappi RT + 51
22 Jelte Krijnsen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 57
23 Ryan Cortjens WAC Team + 58
24 Aiden Vanderbeke Gaverzicht-BE Okay U19 + 58
25 Dylan Vandenstorme Zannata Galloo Cycling Team + 59
26 William Junior Lecerf Zannata Galloo Cycling Team + 59
27 Arnout Van Den Borre Onder Ons Parike WZW + 01:01
28 Lars Droogmans Maes CT Glabbeek + 01:05
29 Federico Chiari Lombardia + 01:06
30 Sergio Meris Lombardia + 01:06
31 Jaap Roelen WV de Jonge Renner + 01:09
32 Ward De Leeuw Maes CT Glabbeek + 01:44
33 Arthur De Jaeger Brain² Olympia Tienen + 02:19
34 Manu Van Hoof Avia-Rudyco-Janatrans + 02:56
35 Tijs Verstappen Maes CT Glabbeek + 03:02
36 Maxim Nonneman Avia-Rudyco-Janatrans + 03:08
37 Owen Geleijn WP Groot Amsterdam + 03:16
38 Wout Vervoort WAC Team + 03:30
39 Théo Bonnet Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:32
40 Gerard Bofill Xucla Spider King-Soenens U19 + 03:38
41 Toon Clynhens Van Moer Logistics Cycling Team + 04:34
42 Jordan Habets Davo-United CT Juniors + 04:42
43 Huub Artz Oost Nederland + 04:51
44 Philip Sijbrandi Streetjump-Forte + 08:10
45 Pablo Gutierrez Fernandez Spider King-Soenens U19 + 08:30
46 Pieter De Groof Oost Nederland + 08:46
47 Ruben Lefevre Avia-Rudyco-Janatrans + 11:10
48 Thijs Van Looveren WAC Team + 11:23
49 Guillaume Timmermans VC Ardennes + 21:13
DNF Alessandro Baroni Lombardia
DNF Andrea Bollini Lombardia
DNF Lorenzo Galimberti Lombardia
DNF James Potter Oost Nederland
DNF Thijs van Beek Oost Nederland
DNF Guus van Schipstal Oost Nederland
DNF Dennis Willems Oost Nederland
DNF Jean Cannesant Team 31 Jolly Cycles
DNF Eliot Fontenay Team 31 Jolly Cycles
DNF Dorian Mercier Terrade Team 31 Jolly Cycles
DNF Baptiste Tailhades Team 31 Jolly Cycles
DNF Yugi Tsuda Team 31 Jolly Cycles
DNF Hugo Vandewalle Team 31 Jolly Cycles
DNF Daan Martens Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC
DNF Koert Van Oosten Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC
DNF Joran Wyseure Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC
DNF Sébastien Van Poppel Avia-Rudyco-Janatrans
DNF Lars Craps Brain² Olympia Tienen
DNF Miguel Ladang Brain² Olympia Tienen
DNF Wout Van Hamme Brain² Olympia Tienen
DNF Francois Claudot Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Noah De Graef Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Cyrian Eccli Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Jarne Van Dyck Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Luca Van Hout Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Jitse Das Davo-United CT Juniors
DNF Jorre Debaele Davo-United CT Juniors
DNF Niels Luiten Davo-United CT Juniors
DNF Hannes Martens Davo-United CT Juniors
DNF Daan Stevens Davo-United CT Juniors
DNF Jasper Bert Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Ewout De Keyser Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Jelle Declerck Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Timo Desmet Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Thomas Martens Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Jamieson Blain Holdsworth Zappi RT
DNF Angus Hawkins Holdsworth Zappi RT
DNF George Mills-Keeling Holdsworth Zappi RT
DNF Seth Callahan Lux-Strading p/b Specialized
DNF Caleb Classen Lux-Strading p/b Specialized
DNF Gianni Lamperti Lux-Strading p/b Specialized
DNF Siebe Deweirdt Maes CT Glabbeek
DNF Jasper Stalmans Maes CT Glabbeek
DNF Robbe De Weert Onder Ons Parike WZW
DNF Senne Van De Velde Onder Ons Parike WZW
DNF Victor Vercouillie Onder Ons Parike WZW
DNF Philipp Dreis Radsportverband NRW
DNF Erik Horsthemke Radsportverband NRW
DNF Jonas Messerschmidt Radsportverband NRW
DNF Marcel Schone Radsportverband NRW
DNF Ole Theiler Radsportverband NRW
DNF Yaaron Logghe Spider King-Soenens U19
DNF Axel Moureau Spider King-Soenens U19
DNF Dylan Van Den Borre Spider King-Soenens U19
DNF Nils Verheyen Spider King-Soenens U19
DNF Mathijs De Kok Streetjump-Forte
DNF Lance Huenders Streetjump-Forte
DNF Pieter Prosman Streetjump-Forte
DNF Loe Van Belle Streetjump-Forte
DNF Niels Van De Gracht Streetjump-Forte
DNF Jacob Christensen Team Mascot Workwear
DNF Kasper Due Kaspersen Team Mascot Workwear
DNF Christian Kjeldsen Team Mascot Workwear
DNF Emil Schmidt Team Mascot Workwear
DNF Wouter De Cleen Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Wannes De Vos Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Brem Deman Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Lucas Rogiers Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Quinten Van Kerckhove Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Enzo Paleni Van Rysel-AG2R La Mondiale
DNF Tom Dedry VC Ardennes
DNF Julien Gaspard VC Ardennes
DNF Theo Goebeert VC Ardennes
DNF Konstantin Rex VC Ardennes
DNF Tom Schyns VC Ardennes
DNF Jente Grootjans WAC Team
DNF Berre Hermans WAC Team
DNF Tieme Herrygers WAC Team
DNF Marijn Maas Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Euan Macleod Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Luuk Spijker Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Wouter Zwaan Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Jip De Moor WP Groot Amsterdam
DNF Roy Duijvesteijn WP Groot Amsterdam
DNF Tristan Geleijn WP Groot Amsterdam
DNF Wessel Mouris WP Groot Amsterdam
DNF Niek Voogt WP Groot Amsterdam
DNF Kevin Arrammach WV de Jonge Renner
DNF Lars Hohmann WV de Jonge Renner
DNF Jody Jochems WV de Jonge Renner
DNF Gianni Pavone WV de Jonge Renner
DNF Sven Pijnenburg WV de Jonge Renner
DNF Tijl De Decker Zannata Galloo Cycling Team
DNF Lucas Dewachter Zannata Galloo Cycling Team
DNF Jarno Dhondt Zannata Galloo Cycling Team
DNF Jari Meersman Zannata Galloo Cycling Team
Information
Nations Belgium
Date August 9th-11th
CAT J-2.1