DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Hvideberg Jonas Iversby | Norway | 01:33:33 | |
02 | Wærenskjold Søren | Norway | + 10 | |
03 | Hjemsæter Olav | Norway | + 10 | |
04 | Skjelmose Mattias | Team Roskilde Junior | + 10 | |
05 | Rose-Davies Louis | Papillon - Rudyco | + 10 | |
06 | Arensman Thymen | Monkey Town | + 10 | |
07 | Årnes Daniel | NCF Region Sør | + 10 | |
08 | Andersen Idar | Norway | + 10 | |
09 | Naberman Tim | KNWU District Oost | + 10 | |
10 | Bugge Martin Urianstad | NCF Region Sør | + 26 | |
11 | Konijn Alexander | Monkey Town | + 26 | |
12 | Pakalski Henrik | LV Württemberg | + 37 | |
13 | Andersen Sander | ABC Junior Team | + 38 | |
14 | Märkl Niklas | LV Württemberg | + 46 | |
15 | Coleman Zak | Papillon - Rudyco | + 46 | |
16 | Kvist Linus | Motala AIF | + 46 | |
17 | Wacker Ludvig Anton | Team Roskilde Junior | + 46 | |
18 | Vanoverberghe Jens | Van Moer Logistics | + 46 | |
19 | Aschenbrenner Michel | LV Berlin | + 46 | |
20 | Dent Stephen | Spokes Racing Team | + 46 | |
21 | Münstermann Per Christian | Germany | + 46 | |
22 | Robinson Oliver | Papillon - Rudyco | + 46 | |
23 | Kroonen Max | KNWU District Oost | + 46 | |
24 | Halvorsen Tobias | NCF Region Sør | + 46 | |
25 | Marit Arne | Van Den Hauwe CT | + 46 | |
26 | De Neve Joerik | Spie - Douterloigne | + 46 | |
27 | Gartner Julius | Team Auto Eder Bayern | + 46 | |
28 | Knolle Jon | LV Baden | + 46 | |
29 | Langballe Johan | Herning CK Junior | + 46 | |
30 | Vermaerke Kevin | LUX / Stradling | + 46 | |
31 | Nielsen Sebastian | ABC Junior Team | + 46 | |
32 | Hodapp Johannes | LV Baden | + 46 | |
33 | Stoyanov Petar | Isorex Cycling Team | + 46 | |
34 | Werner Franz | Schwalbe Team Sachsen | + 46 | |
35 | Leyder Misch | Luxembourg | + 46 | |
36 | Geßner Jakob | Germany | + 46 | |
37 | Buitendijk Ruben | Spie - Douterloigne | + 46 | |
38 | Fransens Yannick | Isorex Cycling Team | + 46 | |
39 | Klevjer Kristian | Spie - Douterloigne | + 46 | |
40 | Hund Philip | LV Baden | + 46 | |
41 | Lievens Lars | Van Den Hauwe CT | + 46 | |
42 | Trofimovs Deniss | Monkey Town | + 46 | |
43 | Garsbeke Jelle | Spie - Douterloigne | + 46 | |
44 | Lundmark Emil | Motala AIF | + 46 | |
45 | Jung Lennart | LV Berlin | + 46 | |
46 | Pecher Anton | Team Auto Eder Bayern | + 46 | |
47 | Stemper Rick | Luxembourg | + 46 | |
48 | Weispfennig Nils | LV Baden | + 46 | |
49 | Crockett Finn | Spokes Racing Team | + 46 | |
50 | Eriksson Jacob | Motala AIF | + 46 | |
51 | De Broeder Maxwell | Isorex Cycling Team | + 46 | |
52 | Conter Ken | Luxembourg | + 46 | |
53 | Pries Cedric | Luxembourg | + 46 | |
54 | Reuvers Kevin | Papillon - Rudyco | + 46 | |
55 | Steigner Kilian | Team Auto Eder Bayern | + 46 | |
56 | Rietzler Kilian | Team Auto Eder Bayern | + 46 | |
57 | Engelhardt Felix | Team Auto Eder Bayern | + 46 | |
58 | Loohuis Lars | KNWU District Oost | + 46 | |
59 | Zwisler Jonas | Team Roskilde Junior | + 46 | |
60 | De Schrijver Dries | Isorex Cycling Team | + 46 | |
61 | Reineck Marian | Schwalbe Team Sachsen | + 46 | |
62 | Heiduk Kim | LV Württemberg | + 46 | |
63 | Eriksen Frederik Nybo | Herning CK Junior | + 46 | |
64 | Van Caneyt Joren | Van Den Hauwe CT | + 46 | |
65 | Scharr Johannes | Schwalbe Team Sachsen | + 46 | |
66 | Barth Julian | LV Württemberg | + 46 | |
67 | Henninger Moritz | LV Württemberg | + 46 | |
68 | Einhaus Nicolas | LV Baden | + 46 | |
69 | Reilly Joe | Spokes Racing Team | + 46 | |
70 | Wuyts Siebe | Van Moer Logistics | + 46 | |
71 | Caethoven Kenneth | Isorex Cycling Team | + 46 | |
72 | Verhulst Ruben | Van Den Hauwe CT | + 46 | |
73 | Dreier Fabian | LV Berlin | + 46 | |
74 | Gademan Sam | KNWU District Oost | + 46 | |
75 | Åleheim Kim | Motala AIF | + 46 | |
76 | Gießelmann Michel | LV Niedersachsen | + 46 | |
77 | Schulten Chiel | KNWU District Oost | + 46 | |
78 | Van Grieken Jarne | Van Moer Logistics | + 46 | |
79 | Leknessund Andreas | Norway | + 46 | |
80 | De Rooij Jesse | Monkey Town | + 46 | |
81 | Kemper Mick | Monkey Town | + 46 | |
82 | Appelman Stefan | Monkey Town | + 46 | |
83 | Schwalb Henrik | NCF Region Sør | + 46 | |
84 | Banzer Johannes | Germany | + 46 | |
85 | Rasmussen Mads | ABC Junior Team | + 46 | |
86 | Van Kerckvoorde Gilles | Van Den Hauwe CT | + 46 | |
87 | Röber Dominik | Schwalbe Team Sachsen | + 46 | |
88 | Slock Liam | Van Moer Logistics | + 46 | |
89 | Dik Calvin | LV Berlin | + 46 | |
90 | Claeys Arno | Isorex Cycling Team | + 46 | |
91 | Bergström Frisk Erik | Motala AIF | + 46 | |
92 | Benz-Kuch Max | LV Berlin | + 46 | |
93 | Kaimer Eriksen Kristian | Team Roskilde Junior | + 46 | |
94 | Verheijen Geert | Papillon - Rudyco | + 46 | |
95 | Saatijan Ruben | LUX / Stradling | + 46 | |
96 | De Wilde Gilles | Van Den Hauwe CT | + 46 | |
97 | Lippmann Axel | LV Württemberg | + 46 | |
98 | Rønning Vebjørn | Spie - Douterloigne | + 46 | |
99 | Bierkens Tim | Papillon - Rudyco | + 46 | |
100 | Van der Eycken Brent | Van Moer Logistics | + 46 | |
101 | Hessel Kristian | Team Roskilde Junior | + 46 | |
102 | Kluckers Arthur | Luxembourg | + 46 | |
103 | Nielsen Jannik Nedergaard | Herning CK Junior | + 46 | |
104 | Collie Lars | Van Moer Logistics | + 46 | |
105 | Forssell Hugo | Motala AIF | + 46 | |
106 | Sommer Aron | Team Auto Eder Bayern | + 46 | |
107 | Aasheim Ludvig Fischer | Norway | + 46 | |
108 | Hollmann Juri | Germany | + 46 | |
109 | Peter Jannis | Germany | + 46 | |
110 | Wright Benjamin | LUX / Stradling | + 46 | |
111 | Malmberg Matias | Team Roskilde Junior | + 46 | |
112 | Hindsgaul Madsen Jacob | Herning CK Junior | + 46 | |
113 | Vollmer Andrew | LUX / Stradling | + 46 | |
114 | Hudlebusch Jeff | ABC Junior Team | + 01:05 | |
115 | Hughes Dylan | Spokes Racing Team | + 01:41 | |
116 | Lunder Eirik | NCF Region Sør | + 01:41 | |
117 | Antkowiak Jakob | LV Berlin | + 01:58 | |
118 | Weulink Meindert | KNWU District Oost | + 46 | |
119 | Shaboyan Hrachya | LUX / Stradling | + 46 | |
120 | Wharton George | Spokes Racing Team | + 04:21 | |
121 | Lilliendal Anders | Herning CK Junior | + 07:46 | |
122 | Kamlot Tom | Schwalbe Team Sachsen | + 08:35 | |
123 | Vandendaele Vic | Spie - Douterloigne | + 08:35 | |
124 | Brückner Rico | Schwalbe Team Sachsen | + 08:38 | |
125 | Aarslev Lauris | Herning CK Junior | + 08:38 | |
126 | Karier Rik | Luxembourg | + 08:47 | |
OOT | Gehrmann Max | Germany | ||
OOT | Kattanek Jan | LV Niedersachsen | ||
OOT | Müller Maximilian | LV Baden | ||
DNF | Herrera David | LUX / Stradling | ||
DNF | Ridehalgh Jamie | Spokes Racing Team | ||
DNF | Johannessen Mathias | NCF Region Sør | ||
DNF | Nielsen Lucas | ABC Junior Team | ||
DNF | Egehus Frederik | ABC Junior Team | ||
DNF | Wehmeier Tim | LV Niedersachsen | ||
DNF | Kuster Finn | LV Niedersachsen | ||
DNF | Obermann Vitus | LV Niedersachsen |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Hvideberg Jonas Iversby | Norway | 01:33:21 | ||
2 | Wærenskjold Søren | Norway | + 13 | ||
3 | Hjemsæter Olav | Norway | + 18 | ||
4 | Skjelmose Mattias | Team Roskilde Junior | + 19 | ||
5 | Arensman Thymen | Monkey Town | + 21 | ||
6 | Rose-Davies Louis | Papillon - Rudyco | + 22 | ||
7 | Årnes Daniel | NCF Region Sør | + 22 | ||
8 | Andersen Idar | Norway | + 22 | ||
9 | Naberman Tim | KNWU District Oost | + 22 | ||
10 | Bugge Martin Urianstad | NCF Region Sør | + 38 | ||
11 | Konijn Alexander | Monkey Town | + 38 | ||
12 | Pakalski Henrik | LV Württemberg | + 49 | ||
13 | Andersen Sander | ABC Junior Team | + 49 | ||
14 | Leknessund Andreas | Norway | + 56 | ||
15 | Märkl Niklas | LV Württemberg | + 58 | ||
16 | Coleman Zak | Papillon - Rudyco | + 58 | ||
17 | Kvist Linus | Motala AIF | + 58 | ||
18 | Wacker Ludvig Anton | Team Roskilde Junior | + 58 | ||
19 | Vanoverberghe Jens | Van Moer Logistics | + 58 | ||
20 | Aschenbrenner Michel | LV Berlin | + 58 | ||
21 | Dent Stephen | Spokes Racing Team | + 58 | ||
22 | Münstermann Per Christian | Germany | + 58 | ||
23 | Robinson Oliver | Papillon - Rudyco | + 58 | ||
24 | Kroonen Max | KNWU District Oost | + 58 | ||
25 | Halvorsen Tobias | NCF Region Sør | + 58 | ||
26 | Marit Arne | Van Den Hauwe CT | + 58 | ||
27 | De Neve Joerik | Spie - Douterloigne | + 58 | ||
28 | Gartner Julius | Team Auto Eder Bayern | + 58 | ||
29 | Knolle Jon | LV Baden | + 58 | ||
30 | Langballe Johan | Herning CK Junior | + 58 | ||
31 | Vermaerke Kevin | LUX / Stradling | + 58 | ||
32 | Nielsen Sebastian | ABC Junior Team | + 58 | ||
33 | Hodapp Johannes | LV Baden | + 58 | ||
34 | Stoyanov Petar | Isorex Cycling Team | + 58 | ||
35 | Werner Franz | Schwalbe Team Sachsen | + 58 | ||
36 | Leyder Misch | Luxembourg | + 58 | ||
37 | Geßner Jakob | Germany | + 58 | ||
38 | Buitendijk Ruben | Spie - Douterloigne | + 58 | ||
39 | Fransens Yannick | Isorex Cycling Team | + 58 | ||
40 | Klevjer Kristian | Spie - Douterloigne | + 58 | ||
41 | Hund Philip | LV Baden | + 58 | ||
42 | Lievens Lars | Van Den Hauwe CT | + 58 | ||
43 | Trofimovs Deniss | Monkey Town | + 58 | ||
44 | Garsbeke Jelle | Spie - Douterloigne | + 58 | ||
45 | Lundmark Emil | Motala AIF | + 58 | ||
46 | Jung Lennart | LV Berlin | + 58 | ||
47 | Pecher Anton | - | Team Auto Eder Bayern | + 58 | |
48 | Stemper Rick | Luxembourg | + 58 | ||
49 | Weispfennig Nils | LV Baden | + 58 | ||
50 | Crockett Finn | Spokes Racing Team | + 58 | ||
51 | Eriksson Jacob | Motala AIF | + 58 | ||
52 | De Broeder Maxwell | Isorex Cycling Team | + 58 | ||
53 | Conter Ken | Luxembourg | + 58 | ||
54 | Pries Cedric | Luxembourg | + 58 | ||
55 | Reuvers Kevin | Papillon - Rudyco | + 58 | ||
56 | Steigner Kilian | Team Auto Eder Bayern | + 58 | ||
57 | Rietzler Kilian | Team Auto Eder Bayern | + 58 | ||
58 | Engelhardt Felix | Team Auto Eder Bayern | + 58 | ||
59 | Loohuis Lars | KNWU District Oost | + 58 | ||
60 | Zwisler Jonas | Team Roskilde Junior | + 58 | ||
61 | De Schrijver Dries | Isorex Cycling Team | + 58 | ||
62 | Reineck Marian | Schwalbe Team Sachsen | + 58 | ||
63 | Heiduk Kim | LV Württemberg | + 58 | ||
64 | Eriksen Frederik Nybo | Herning CK Junior | + 58 | ||
65 | Van Caneyt Joren | Van Den Hauwe CT | + 58 | ||
66 | Scharr Johannes | Schwalbe Team Sachsen | + 58 | ||
67 | Barth Julian | - | LV Württemberg | + 58 | |
68 | Henninger Moritz | LV Württemberg | + 58 | ||
69 | Einhaus Nicolas | LV Baden | + 58 | ||
70 | Reilly Joe | Spokes Racing Team | + 58 | ||
71 | Wuyts Siebe | Van Moer Logistics | + 58 | ||
72 | Caethoven Kenneth | Isorex Cycling Team | + 58 | ||
73 | Verhulst Ruben | Van Den Hauwe CT | + 58 | ||
74 | Dreier Fabian | LV Berlin | + 58 | ||
75 | Gademan Sam | KNWU District Oost | + 58 | ||
76 | Åleheim Kim | Motala AIF | + 58 | ||
77 | Gießelmann Michel | LV Niedersachsen | + 58 | ||
78 | Schulten Chiel | KNWU District Oost | + 58 | ||
79 | Van Grieken Jarne | Van Moer Logistics | + 58 | ||
80 | De Rooij Jesse | Monkey Town | + 58 | ||
81 | Kemper Mick | Monkey Town | + 58 | ||
82 | Appelman Stefan | Monkey Town | + 58 | ||
83 | Schwalb Henrik | NCF Region Sør | + 58 | ||
84 | Banzer Johannes | Germany | + 58 | ||
85 | Rasmussen Mads | ABC Junior Team | + 58 | ||
86 | Van Kerckvoorde Gilles | Van Den Hauwe CT | + 58 | ||
87 | Röber Dominik | Schwalbe Team Sachsen | + 58 | ||
88 | Slock Liam | Van Moer Logistics | + 58 | ||
89 | Dik Calvin | LV Berlin | + 58 | ||
90 | Claeys Arno | Isorex Cycling Team | + 58 | ||
91 | Bergström Frisk Erik | Motala AIF | + 58 | ||
92 | Benz-Kuch Max | LV Berlin | + 58 | ||
93 | Kaimer Eriksen Kristian | Team Roskilde Junior | + 58 | ||
94 | Verheijen Geert | Papillon - Rudyco | + 58 | ||
95 | Saatijan Ruben | - | LUX / Stradling | + 58 | |
96 | De Wilde Gilles | Van Den Hauwe CT | + 58 | ||
97 | Lippmann Axel | LV Württemberg | + 58 | ||
98 | Rønning Vebjørn | Spie - Douterloigne | + 58 | ||
99 | Bierkens Tim | Papillon - Rudyco | + 58 | ||
100 | Van der Eycken Brent | Van Moer Logistics | + 58 | ||
101 | Hessel Kristian | Team Roskilde Junior | + 58 | ||
102 | Kluckers Arthur | Luxembourg | + 58 | ||
103 | Nielsen Jannik Nedergaard | Herning CK Junior | + 58 | ||
104 | Collie Lars | Van Moer Logistics | + 58 | ||
105 | Forssell Hugo | Motala AIF | + 58 | ||
106 | Sommer Aron | Team Auto Eder Bayern | + 58 | ||
107 | Aasheim Ludvig Fischer | Norway | + 58 | ||
108 | Hollmann Juri | Germany | + 58 | ||
109 | Peter Jannis | Germany | + 58 | ||
110 | Wright Benjamin | LUX / Stradling | + 58 | ||
111 | Malmberg Matias | Team Roskilde Junior | + 58 | ||
112 | Hindsgaul Madsen Jacob | Herning CK Junior | + 58 | ||
113 | Vollmer Andrew | LUX / Stradling | + 58 | ||
114 | Weulink Meindert | KNWU District Oost | + 58 | ||
115 | Shaboyan Hrachya | LUX / Stradling | + 58 | ||
116 | Hudlebusch Jeff | ABC Junior Team | + 01:17 | ||
117 | Hughes Dylan | Spokes Racing Team | + 01:53 | ||
118 | Lunder Eirik | NCF Region Sør | + 01:53 | ||
119 | Antkowiak Jakob | LV Berlin | + 02:10 | ||
120 | Wharton George | Spokes Racing Team | + 04:33 | ||
121 | Lilliendal Anders | Herning CK Junior | + 07:58 | ||
122 | Kamlot Tom | Schwalbe Team Sachsen | + 08:47 | ||
123 | Vandendaele Vic | Spie - Douterloigne | + 08:47 | ||
124 | Brückner Rico | Schwalbe Team Sachsen | + 08:50 | ||
125 | Aarslev Lauris | Herning CK Junior | + 08:50 | ||
126 | Karier Rik | Luxembourg | + 08:59 |
1st stage | 66.3 km
Wallenhorst -> Wallenhorst
J-2.1
J.Hvideberg | Leader
S.Wærenskjold | Youth
J.Hvideberg | Points
O.Hjemsæter | Mountain