Valromey Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Magnier Paul Mixte Charvieu 02:28:36
02 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 00
03 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 00
04 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 00
05 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 21
06 Barta Martin Team Auto Eder + 21
07 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 21
08 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 21
09 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 21
10 Savioz Colin Mixte Charvieu + 21
11 Christen Jan Pogi Team + 21
12 Herzog Emil Team Auto Eder + 21
13 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 21
14 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 21
15 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 21
16 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 21
17 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 21
18 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:04
19 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:09
20 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 01:12
21 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:13
22 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 01:15
23 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 01:56
24 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 01:56
25 Dockx Aaron WAC Team + 02:17
26 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 02:22
27 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:25
28 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 02:25
29 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 02:25
30 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:25
31 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 02:27
32 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 02:27
33 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:32
34 Ermakov Roman Cannibal Team + 03:00
35 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 03:00
36 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 00
37 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 03:05
38 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:08
39 Shmidt Artem Cannibal Team + 03:19
40 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 03:22
41 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 03:35
42 Beck Jonas LV Baden + 03:35
43 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 03:35
44 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 03:37
45 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 03:37
46 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 05:00
47 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 05:22
48 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 06:42
49 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 06:42
50 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 06:42
51 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 06:42
52 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 07:36
53 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 07:43
54 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 08:10
55 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 08:10
56 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 08:10
57 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 08:18
58 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 10:34
59 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 12:01
60 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 12:01
61 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 12:01
62 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 12:01
63 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 12:01
64 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 12:05
65 Ceulemans Jarne WAC Team + 12:05
66 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 12:05
67 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 12:05
68 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 12:05
69 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 12:05
70 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 13:55
71 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 13:55
72 Andre Alexi Mixte Charvieu + 13:57
73 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 13:59
74 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 14:00
75 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 14:00
76 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 14:00
77 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 14:01
78 Shtin Valery Cannibal Team + 14:01
79 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 14:01
80 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 14:01
81 Skok Andraz Pogi Team + 14:01
82 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 14:01
83 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 14:01
84 Pajur Romet Team Auto Eder + 14:01
85 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 14:01
86 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 14:01
87 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 14:01
88 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 14:05
89 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 14:05
90 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 14:05
91 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 14:10
92 Vlot Mees Team Auto Eder + 14:10
93 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 14:10
94 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 14:10
95 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 14:12
96 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 14:15
97 Montana Marco David Team Inca Juniors + 14:15
98 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:15
99 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 14:24
100 Verhaegen Ruben WAC Team + 15:24
101 Muha Luka Pogi Team + 15:27
102 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 15:34
103 Gregorcic Natan Pogi Team + 18:39
104 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 19:14
105 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 19:14
106 Penna Fausto Valentin LV Baden + 19:49
107 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 20:47
108 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 20:59
109 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 22:43
110 Sarnowski Tillman LV Baden + 23:34
111 Skok Marcel Pogi Team + 23:34
112 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 24:16
113 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 24:16
114 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 24:38
115 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 24:38
116 Oebel Matthis LV Baden + 24:38
117 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 24:38
118 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 24:38
119 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 24:38
120 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 24:38
121 Frasch Jonathan LV Baden + 24:41
122 Jordaens Ilias WAC Team + 25:04
123 Greijus Paul WAC Team + 25:04
124 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 32:30
125 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 33:09
126 Oblak Domen Pogi Team + 34:10
127 Parra Erick Team Inca Juniors + 34:11
128 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 34:13
DNS Grömmel Rens WPG Amsterdam U19
DNF Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine
DNF Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors
DNF Marivoet Duarte Team Auto Eder
DNF Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
Pos Rider Team Time
1 - Herzog Emil Team Auto Eder 09:28:24
2 - Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 29
3 - Christen Jan Pogi Team + 54
4 - Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 56
5 - Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 56
6 - Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 01:00
7 - Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 01:26
8 - Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 01:26
9 5 Magnier Paul Mixte Charvieu + 03:35
10 - Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:06
11 13 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 04:26
12 11 Savioz Colin Mixte Charvieu + 04:33
13 15 Barta Martin Team Auto Eder + 04:53
14 2 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:00
15 6 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 05:15
16 10 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 05:44
17 8 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 05:47
18 5 Dockx Aaron WAC Team + 06:02
19 4 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 06:10
20 11 Shmidt Artem Cannibal Team + 06:16
21 9 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 06:42
22 5 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 06:57
23 11 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 06:59
24 4 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 07:11
25 6 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 07:12
26 6 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 07:12
27 8 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 07:12
28 10 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 07:12
29 7 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 07:12
30 13 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 07:13
31 9 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 07:38
32 17 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 09:12
33 - Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 09:23
34 7 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 09:42
35 9 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 09:42
36 2 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 09:43
37 - Ermakov Roman Cannibal Team + 09:53
38 10 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 10:22
39 - Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 10:52
40 5 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 12:39
41 12 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 12:52
42 17 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 14:28
43 1 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 14:53
44 13 Beck Jonas LV Baden + 15:11
45 17 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 15:12
46 12 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 15:22
47 36 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 15:23
48 2 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 15:27
49 27 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 16:16
50 4 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 16:53
51 14 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 18:11
52 24 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 19:08
53 3 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 19:18
54 7 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 19:30
55 23 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 20:16
56 8 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 20:53
57 23 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 20:56
58 11 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 21:18
59 8 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 22:29
60 5 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 23:41
61 2 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 23:44
62 10 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 23:47
63 10 Pajur Romet Team Auto Eder + 23:48
64 13 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 25:47
65 5 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 25:57
66 6 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 27:14
67 1 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 27:14
68 1 Andre Alexi Mixte Charvieu + 27:14
69 5 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 27:23
70 2 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 28:21
71 52 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 28:45
72 1 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 29:14
73 - De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 29:23
74 1 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 29:30
75 5 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 31:11
76 16 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 32:43
77 21 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 32:48
78 3 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 33:07
79 3 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 33:25
80 3 Vlot Mees Team Auto Eder + 33:45
81 11 Gregorcic Natan Pogi Team + 33:52
82 2 Montana Marco David Team Inca Juniors + 34:00
83 27 Skok Marcel Pogi Team + 35:10
84 15 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 35:31
85 - Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 36:02
86 8 Ceulemans Jarne WAC Team + 36:47
87 1 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 37:19
88 - Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 37:21
89 - Shtin Valery Cannibal Team + 37:30
90 1 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 38:33
91 1 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 38:33
92 3 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 38:46
93 4 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 39:40
94 6 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 40:12
95 52 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 40:26
96 9 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 41:03
97 10 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 42:18
98 8 Skok Andraz Pogi Team + 43:30
99 20 Greijus Paul WAC Team + 43:53
100 14 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 44:22
101 10 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 45:31
102 8 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 45:47
103 14 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 46:05
104 8 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 46:26
105 1 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 47:59
106 12 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 49:17
107 14 Oebel Matthis LV Baden + 49:18
108 5 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 50:08
109 15 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 50:16
110 9 Verhaegen Ruben WAC Team + 50:30
111 10 Frasch Jonathan LV Baden + 51:10
112 10 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 51:54
113 7 Muha Luka Pogi Team + 53:13
114 2 Penna Fausto Valentin LV Baden + 53:39
115 8 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 54:10
116 8 Jordaens Ilias WAC Team + 55:39
117 5 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 56:25
118 5 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 56:47
119 6 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 58:32
120 8 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 01:02:04
121 - Sarnowski Tillman LV Baden + 01:03:13
122 - Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 01:05:46
123 - Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 01:05:46
124 9 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 01:08:01
125 5 Oblak Domen Pogi Team + 01:22:43
126 6 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 01:23:53
127 6 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 01:24:24
128 3 Parra Erick Team Inca Juniors + 01:24:33
Pos Rider Team Time
01 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team 09:29:20
02 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 00
03 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 04
04 Barta Martin Team Auto Eder + 03:57
05 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:04
06 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 05:14
07 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 06:01
08 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 06:03
09 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 06:17
10 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 08:16
11 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 08:46
12 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 09:26
13 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 11:43
14 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 11:56
15 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 13:32
16 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 14:26
17 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 14:27
18 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:31
19 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 15:57
20 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 17:15
21 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 18:12
22 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 18:34
23 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 19:20
24 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 19:57
25 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 22:45
26 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 22:51
27 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 26:18
28 Andre Alexi Mixte Charvieu + 26:18
29 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 28:18
30 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 28:27
31 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 28:34
32 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 30:15
33 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 31:47
34 Vlot Mees Team Auto Eder + 32:49
35 Skok Marcel Pogi Team + 34:14
36 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 34:35
37 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 37:37
38 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 37:50
39 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 38:44
40 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 39:16
41 Greijus Paul WAC Team + 42:57
42 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 43:26
43 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 44:51
44 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 45:09
45 Oebel Matthis LV Baden + 48:22
46 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 49:12
47 Frasch Jonathan LV Baden + 50:14
48 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 01:04:50
49 Oblak Domen Pogi Team + 01:21:47
50 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 01:22:57
51 Parra Erick Team Inca Juniors + 01:23:37
Pos Rider Team Points
01 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 63
02 Herzog Emil Team Auto Eder 50
03 Savioz Colin Mixte Charvieu 43
04 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder 43
05 Magnier Paul Mixte Charvieu 41
06 Christen Jan Pogi Team 39
07 Lequet Corentin Mixte Charvieu 36
08 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team 35
09 Pajur Romet Team Auto Eder 34
10 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 31
11 Barta Martin Team Auto Eder 30
12 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team 28
13 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike 27
14 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X 26
15 Ragilo Frank Aron Cannibal Team 26
16 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 24
17 Dockx Aaron WAC Team 23
18 Rullier Hans CREF Pays de la Loire 23
19 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW 23
20 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team 22
21 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 21
22 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 18
23 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X 17
24 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 17
25 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 16
26 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne 14
27 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X 14
28 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 13
29 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 12
30 Gregorcic Natan Pogi Team 12
31 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 10
32 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne 10
33 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 9
34 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike 8
35 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika 6
36 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike 6
37 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 4
38 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 4
39 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 3
40 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine 2
41 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 1
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 28:27:31
02 Team Auto Eder + 04:13
03 Mixte Charvieu + 13:00
04 Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:58
05 VC La Pomme Marseille U19 + 15:24
06 Team NTG/Uno-X + 15:38
07 Cannibal Team + 19:08
08 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 24:23
09 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 29:28
10 Acrog-Tormans BC U19 + 32:32
11 Nouvelle-Aquitaine + 32:59
12 CREF Pays de la Loire + 35:45
13 EFC - L&R - AGS U19 + 36:38
14 Collectif Juniors Bourgogne + 45:31
15 LUX -CTS p/b Specialized + 49:59
16 Pogi Team + 53:04
17 Onder Ons Parike WZW + 56:34
18 Auvergne Rhone-Alpes + 58:36
19 Work Service Speedy Bike + 01:02:14
20 EOLO-KOMETA U19 + 01:03:47
21 WAC Team + 01:10:19
22 WPG Amsterdam U19 + 01:25:28
23 LV Baden + 01:31:56
24 The Cycling Academy U19 + 01:51:30
25 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 02:29:46
26 Team Inca Juniors + 02:31:50

Information