Valromey Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 02:15:16
02 Christen Jan Pogi Team + 00
03 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 00
04 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 00
05 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 47
06 Barta Martin Team Auto Eder + 47
07 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 47
08 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 47
09 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 47
10 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 47
11 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 47
12 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 47
13 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 47
14 Savioz Colin Mixte Charvieu + 47
15 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 47
16 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 03:06
17 Dockx Aaron WAC Team + 03:06
18 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 03:06
19 Magnier Paul Mixte Charvieu + 03:06
20 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 03:06
21 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 03:06
22 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 03:06
23 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:06
24 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 03:06
25 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 03:06
26 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:06
27 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 03:06
28 Ermakov Roman Cannibal Team + 03:08
29 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 03:08
30 Shmidt Artem Cannibal Team + 03:08
31 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:08
32 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 03:32
33 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 03:32
34 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 03:32
35 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 03:32
36 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 03:32
37 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 03:32
38 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 03:32
39 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 03:32
40 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 03:32
41 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:32
42 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 03:32
43 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 03:32
44 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 03:32
45 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 03:32
46 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 03:32
47 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:32
48 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 03:32
49 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 03:32
50 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 03:32
51 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:32
52 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 03:32
53 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 03:32
54 Beck Jonas LV Baden + 03:32
55 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 03:32
56 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:32
57 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 03:32
58 Skok Marcel Pogi Team + 03:32
59 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:32
60 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 03:32
61 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 03:32
62 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 03:32
63 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 03:48
64 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 03:32
65 Frasch Jonathan LV Baden + 07:27
66 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 07:27
67 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 09:28
68 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 09:30
69 Pajur Romet Team Auto Eder + 09:30
70 Shtin Valery Cannibal Team + 09:32
71 Andre Alexi Mixte Charvieu + 09:32
72 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 09:32
73 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 09:32
74 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 09:32
75 Skok Andraz Pogi Team + 09:34
76 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 09:34
77 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 09:34
78 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 09:37
79 Greijus Paul WAC Team + 10:36
80 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 10:36
81 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:36
82 Oebel Matthis LV Baden + 10:36
83 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 10:36
84 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:36
85 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 10:36
86 Jordaens Ilias WAC Team + 10:40
87 Muha Luka Pogi Team + 10:40
88 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 10:44
89 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:48
90 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 11:28
91 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 11:28
92 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 11:28
93 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 11:28
94 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 11:28
95 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 11:28
96 Gregorcic Natan Pogi Team + 11:28
97 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 11:28
98 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 11:28
99 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 11:28
100 Montana Marco David Team Inca Juniors + 11:32
101 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 11:33
102 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 11:33
103 Vlot Mees Team Auto Eder + 11:33
104 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 11:33
105 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 11:33
106 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 13:14
107 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 15:00
108 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 15:00
109 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 15:00
110 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 15:00
111 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 15:00
112 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 15:00
113 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 15:00
114 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 15:00
115 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 15:00
116 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 15:00
117 Ceulemans Jarne WAC Team + 15:00
118 Verhaegen Ruben WAC Team + 15:00
119 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 15:00
120 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 15:00
121 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 18:07
122 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 18:07
123 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 18:07
124 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 18:07
125 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 18:07
126 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 19:53
127 Parra Erick Team Inca Juniors + 19:53
128 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 19:53
129 Oblak Domen Pogi Team + 19:55
130 Sarnowski Tillman LV Baden + 19:55
131 Penna Fausto Valentin LV Baden + 19:57
132 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 19:57
133 Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine + 28:09
DNS Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW
DNF Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized
DNF Sternsdorff Lennard LV Baden
Pos Rider Team Time
1 3 Herzog Emil Team Auto Eder 06:59:27
2 1 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 29
3 13 Christen Jan Pogi Team + 54
4 15 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 56
5 2 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 56
6 16 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 01:00
7 11 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 01:47
8 13 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 01:47
9 4 Shmidt Artem Cannibal Team + 03:18
10 3 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:21
11 9 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 03:39
12 6 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 03:45
13 1 Dockx Aaron WAC Team + 04:06
14 1 Magnier Paul Mixte Charvieu + 04:06
15 9 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 04:06
16 1 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:08
17 8 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 04:12
18 8 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 04:25
19 8 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 04:28
20 7 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 04:32
21 9 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 04:32
22 1 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 04:32
23 5 Savioz Colin Mixte Charvieu + 04:33
24 12 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 04:53
25 19 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 04:53
26 23 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 04:53
27 23 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:53
28 26 Barta Martin Team Auto Eder + 04:53
29 2 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 06:31
30 1 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 07:09
31 7 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 07:12
32 5 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 07:12
33 10 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 07:12
34 11 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 07:12
35 21 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 07:12
36 27 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 07:12
37 22 Ermakov Roman Cannibal Team + 07:14
38 7 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 07:37
39 5 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 07:38
40 7 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 07:38
41 2 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 07:38
42 10 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 07:38
43 5 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 07:38
44 3 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 07:38
45 6 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 07:38
46 11 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 07:38
47 6 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 07:38
48 10 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 07:38
49 13 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 07:38
50 11 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 07:38
51 15 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 08:51
52 44 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 09:56
53 44 Pajur Romet Team Auto Eder + 10:12
54 34 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 10:32
55 17 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 11:57
56 15 Skok Marcel Pogi Team + 11:57
57 19 Beck Jonas LV Baden + 11:57
58 20 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 12:06
59 22 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 12:22
60 22 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 12:23
61 35 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 13:09
62 22 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 13:11
63 24 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 13:31
64 24 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 13:31
65 25 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 13:32
66 6 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 13:34
67 3 Andre Alexi Mixte Charvieu + 13:38
68 33 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 14:42
69 28 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 15:05
70 38 Gregorcic Natan Pogi Team + 15:34
71 30 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 15:34
72 26 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 15:34
73 31 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 15:39
74 19 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 15:39
75 10 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 15:46
76 1 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 15:52
77 23 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 17:50
78 5 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 18:41
79 - Greijus Paul WAC Team + 19:10
80 6 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 19:31
81 4 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 19:33
82 14 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 19:48
83 9 Vlot Mees Team Auto Eder + 19:57
84 4 Montana Marco David Team Inca Juniors + 20:06
85 45 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 22:13
86 13 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 23:25
87 12 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 23:25
88 4 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 23:32
89 6 Shtin Valery Cannibal Team + 23:50
90 1 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 24:53
91 5 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 24:54
92 7 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 24:54
93 14 Oebel Matthis LV Baden + 25:01
94 5 Ceulemans Jarne WAC Team + 25:03
95 3 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 25:06
96 10 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 25:48
97 6 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 25:51
98 10 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 26:27
99 30 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 26:32
100 30 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 26:32
101 11 Frasch Jonathan LV Baden + 26:50
102 1 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 27:37
103 6 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 27:46
104 11 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 29:06
105 - Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 29:23
106 9 Skok Andraz Pogi Team + 29:50
107 4 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 29:53
108 8 Jordaens Ilias WAC Team + 30:56
109 4 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 31:42
110 8 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 31:44
111 8 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 31:51
112 10 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 32:30
113 9 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 32:30
114 9 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 32:38
115 5 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 34:09
116 22 Penna Fausto Valentin LV Baden + 34:11
117 14 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 34:25
118 2 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 35:23
119 2 Verhaegen Ruben WAC Team + 35:27
120 8 Muha Luka Pogi Team + 38:07
121 7 Sarnowski Tillman LV Baden + 40:02
122 3 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 41:29
123 3 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 41:29
124 3 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 42:27
125 1 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 44:52
126 8 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 46:51
127 6 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 46:51
128 7 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 46:51
129 12 Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine + 48:25
130 1 Oblak Domen Pogi Team + 48:54
131 1 Parra Erick Team Inca Juniors + 50:46
132 - Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 51:44
133 3 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 01:00:29
Pos Rider Team Time
01 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team 07:00:23
02 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 00
03 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 04
04 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 02:43
05 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 02:49
06 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 03:10
07 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:12
08 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 03:16
09 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:57
10 Barta Martin Team Auto Eder + 03:57
11 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 05:35
12 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 06:42
13 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 06:42
14 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 06:42
15 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 06:42
16 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 06:42
17 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 09:00
18 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 09:36
19 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 11:01
20 Skok Marcel Pogi Team + 11:01
21 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 11:10
22 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 11:26
23 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 12:13
24 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 12:35
25 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 12:36
26 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 12:38
27 Andre Alexi Mixte Charvieu + 12:42
28 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:09
29 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 14:38
30 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 14:43
31 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 14:50
32 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 14:56
33 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 17:45
34 Greijus Paul WAC Team + 18:14
35 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 18:35
36 Vlot Mees Team Auto Eder + 19:01
37 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 23:58
38 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 23:58
39 Oebel Matthis LV Baden + 24:05
40 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 24:10
41 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 24:55
42 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 25:36
43 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 25:36
44 Frasch Jonathan LV Baden + 25:54
45 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 26:50
46 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 30:46
47 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 30:48
48 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 31:42
49 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 33:29
50 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 40:33
51 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 45:55
52 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 45:55
53 Oblak Domen Pogi Team + 47:58
54 Parra Erick Team Inca Juniors + 49:50
55 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 50:48
Pos Rider Team Points
01 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 51
02 Herzog Emil Team Auto Eder 41
03 Pajur Romet Team Auto Eder 34
04 Savioz Colin Mixte Charvieu 32
05 Christen Jan Pogi Team 29
06 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike 27
07 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 26
08 Dockx Aaron WAC Team 23
09 Rullier Hans CREF Pays de la Loire 23
10 Ragilo Frank Aron Cannibal Team 23
11 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder 23
12 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team 22
13 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team 21
14 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X 18
15 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 18
16 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team 17
17 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X 17
18 Magnier Paul Mixte Charvieu 16
19 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 16
20 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 15
21 Barta Martin Team Auto Eder 15
22 Lequet Corentin Mixte Charvieu 14
23 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X 14
24 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 13
25 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne 13
26 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 12
27 Gregorcic Natan Pogi Team 12
28 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 11
29 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 10
30 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne 10
31 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW 9
32 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 9
33 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike 8
34 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike 6
35 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 5
36 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 4
37 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 3
38 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine 2
39 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 1
Pos Rider Team Points
01 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 29
02 Ermakov Roman Cannibal Team 19
03 Christen Jan Pogi Team 17
04 Shmidt Artem Cannibal Team 14
05 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X 13
06 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes 12
07 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team 12
08 Herzog Emil Team Auto Eder 11
09 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X 9
10 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW 5
11 Savioz Colin Mixte Charvieu 4
12 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 4
13 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 4
14 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 1
Pos Rider Team Points
01 Herzog Emil Team Auto Eder 14
02 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 26
03 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW 55
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 21:01:01
02 Team NTG/Uno-X + 03:58
03 Team Auto Eder + 04:13
04 Team 31 Jolly Cycles U19 + 06:36
05 VC La Pomme Marseille U19 + 09:43
06 Cannibal Team + 12:27
07 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 12:50
08 Mixte Charvieu + 13:21
09 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 17:03
10 EFC - L&R - AGS U19 + 17:05
11 Nouvelle-Aquitaine + 17:08
12 Acrog-Tormans BC U19 + 19:48
13 Work Service Speedy Bike + 20:46
14 CREF Pays de la Loire + 21:01
15 Pogi Team + 23:57
16 Auvergne Rhone-Alpes + 28:51
17 Collectif Juniors Bourgogne + 33:16
18 LUX -CTS p/b Specialized + 33:39
19 WAC Team + 41:15
20 EOLO-KOMETA U19 + 41:55
21 Onder Ons Parike WZW + 42:58
22 LV Baden + 45:40
23 WPG Amsterdam U19 + 59:07
24 Team Inca Juniors + 01:10:57
25 The Cycling Academy U19 + 01:17:30
26 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 01:28:13

Information