Valromey Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Savioz Colin Mixte Charvieu 02:18:00
02 Pajur Romet Team Auto Eder + 10
03 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 10
04 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 10
05 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 10
06 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 10
07 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 10
08 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 10
09 Gregorcic Natan Pogi Team + 10
10 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 10
11 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 10
12 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 10
13 Dockx Aaron WAC Team + 10
14 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 10
15 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 10
16 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 10
17 Magnier Paul Mixte Charvieu + 10
18 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 10
19 Christen Jan Pogi Team + 10
20 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 10
21 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10
22 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
23 Herzog Emil Team Auto Eder + 10
24 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 10
25 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 10
26 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 10
27 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 10
28 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10
29 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 10
30 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
31 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10
32 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 10
33 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10
34 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 10
35 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 10
36 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 10
37 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 10
38 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 10
39 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 10
40 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 10
41 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 10
42 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 10
43 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 10
44 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 10
45 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 10
46 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 10
47 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 10
48 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 10
49 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 10
50 Sternsdorff Lennard LV Baden + 10
51 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 10
52 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 10
53 Ermakov Roman Cannibal Team + 10
54 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 10
55 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 10
56 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 10
57 Ceulemans Jarne WAC Team + 10
58 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 10
59 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
60 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10
61 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 10
62 Barta Martin Team Auto Eder + 10
63 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10
64 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10
65 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 10
66 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 10
67 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 10
68 Shmidt Artem Cannibal Team + 10
69 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 10
70 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 10
71 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 46
72 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 10
73 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 04:29
74 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 04:29
75 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 04:29
76 Shtin Valery Cannibal Team + 04:29
77 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 04:29
78 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:29
79 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 04:29
80 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 04:29
81 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:29
82 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:29
83 Oebel Matthis LV Baden + 04:29
84 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 04:29
85 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 04:29
86 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:29
87 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 04:29
88 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 04:29
89 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 04:29
90 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 04:29
91 Beck Jonas LV Baden + 04:29
92 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 04:29
93 Vlot Mees Team Auto Eder + 04:29
94 Skok Marcel Pogi Team + 04:29
95 Penna Fausto Valentin LV Baden + 04:29
96 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 04:29
97 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 04:29
98 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 04:38
99 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 04:38
100 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 04:38
101 Montana Marco David Team Inca Juniors + 04:38
102 Greijus Paul WAC Team + 04:38
103 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 04:55
104 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 09:20
105 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 09:21
106 Parra Erick Team Inca Juniors + 09:29
107 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 09:29
108 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 09:29
109 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 09:29
110 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 09:29
111 Frasch Jonathan LV Baden + 09:34
112 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 10:13
113 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 10:27
114 Skok Andraz Pogi Team + 10:27
115 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 10:27
116 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 10:27
117 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 10:27
118 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:27
119 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 10:27
120 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:27
121 Muha Luka Pogi Team + 10:27
122 Sarnowski Tillman LV Baden + 10:27
123 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 10:27
124 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 10:27
125 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 10:27
126 Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine + 10:27
127 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 10:27
128 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 10:27
129 Jordaens Ilias WAC Team + 10:27
130 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 10:27
131 Verhaegen Ruben WAC Team + 10:33
132 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 10:38
133 Andre Alexi Mixte Charvieu + 10
134 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 19:08
135 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 19:08
136 Oblak Domen Pogi Team + 19:10
OOT Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear
DNS Skretting Tobias Team NTG/Uno-X
DNS Vergouw Julian WPG Amsterdam U19
DNF Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team
DNF Uytterhoeven Mike WAC Team
DNF Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Goisnard Téo Collectif Juniors Bourgogne
DNF Puente David EOLO-KOMETA U19
DNF Buba Ricardo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Perto Rasmus Team Mascot Workwear
DNF Toftegård Morten Team Mascot Workwear
DNF Mason Finn The Cycling Academy U19
DNF Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Team NTG/Uno-X
DNF Froger Pierre CREF Pays de la Loire
Pos Rider Team Time
1 - Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 04:43:53
2 - Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 25
3 - Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 27
4 - Herzog Emil Team Auto Eder + 28
5 - Shmidt Artem Cannibal Team + 28
6 - Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 31
7 - Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 33
8 - Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 37
9 1 Pajur Romet Team Auto Eder + 01:05
10 1 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:11
11 4 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 01:14
12 2 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:18
13 - Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 01:18
14 3 Dockx Aaron WAC Team + 01:18
15 3 Magnier Paul Mixte Charvieu + 01:18
16 1 Christen Jan Pogi Team + 01:18
17 1 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:18
18 7 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 01:18
19 2 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 01:18
20 1 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:18
21 5 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 01:18
22 1 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 01:18
23 3 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 01:18
24 2 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 01:18
25 2 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 01:24
26 4 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:54
27 2 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:19
28 30 Savioz Colin Mixte Charvieu + 04:04
29 24 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 04:21
30 1 Sternsdorff Lennard LV Baden + 04:22
31 19 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 04:23
32 9 Gregorcic Natan Pogi Team + 04:24
33 6 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 04:24
34 8 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 04:24
35 1 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 04:24
36 8 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 04:24
37 - Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 04:24
38 17 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
39 4 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 04:24
40 17 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 04:24
41 3 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 04:24
42 8 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
43 17 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:24
44 7 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 04:24
45 2 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
46 1 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 04:24
47 9 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 04:24
48 4 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 04:24
49 28 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 04:24
50 33 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:24
51 27 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
52 18 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 04:24
53 19 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 04:24
54 - Barta Martin Team Auto Eder + 04:24
55 11 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 04:24
56 9 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 04:24
57 5 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:24
58 5 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 04:24
59 10 Ermakov Roman Cannibal Team + 04:24
60 15 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
61 20 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:24
62 14 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 04:24
63 24 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 04:24
64 18 Andre Alexi Mixte Charvieu + 04:24
65 26 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:36
66 42 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 05:37
67 39 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 06:19
68 36 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 08:40
69 26 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 08:43
70 2 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 08:43
71 12 Skok Marcel Pogi Team + 08:43
72 5 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 08:43
73 6 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 08:43
74 - Vlot Mees Team Auto Eder + 08:43
75 4 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 08:43
76 10 Beck Jonas LV Baden + 08:43
77 3 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 08:43
78 45 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 08:52
79 39 Greijus Paul WAC Team + 08:52
80 16 Montana Marco David Team Inca Juniors + 08:52
81 8 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 08:52
82 34 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 09:09
83 9 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 09:29
84 9 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 09:57
85 21 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 10:17
86 24 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 10:17
87 11 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 10:17
88 24 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 10:17
89 27 Ceulemans Jarne WAC Team + 10:21
90 37 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 10:42
91 9 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 13:43
92 2 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 14:18
93 2 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 14:24
94 2 Penna Fausto Valentin LV Baden + 14:32
95 4 Shtin Valery Cannibal Team + 14:36
96 6 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 14:36
97 4 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:36
98 11 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 14:36
99 16 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 14:36
100 14 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 14:36
101 52 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 14:41
102 15 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 14:41
103 19 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 14:41
104 15 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 14:41
105 20 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 14:41
106 18 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 14:41
107 13 Oebel Matthis LV Baden + 14:43
108 22 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 16:01
109 26 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 17:28
110 6 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 19:27
111 11 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 19:35
112 1 Frasch Jonathan LV Baden + 19:41
113 13 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 20:27
114 17 Sarnowski Tillman LV Baden + 20:30
115 8 Skok Andraz Pogi Team + 20:34
116 16 Jordaens Ilias WAC Team + 20:34
117 12 Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine + 20:34
118 7 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 20:34
119 6 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 20:41
120 1 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 20:41
121 3 Verhaegen Ruben WAC Team + 20:45
122 2 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 20:52
123 33 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 23:22
124 10 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 25:17
125 13 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 26:47
126 14 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 26:47
127 10 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 27:45
128 8 Muha Luka Pogi Team + 27:45
129 21 Oblak Domen Pogi Team + 29:17
130 15 Parra Erick Team Inca Juniors + 31:11
131 16 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 31:11
132 14 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 32:09
133 11 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 32:09
134 15 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 32:09
135 16 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 32:09
136 7 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 40:50
Pos Rider Team Time
01 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team 04:44:18
02 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 02
03 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 06
04 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 12
05 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
06 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 53
07 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
08 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 53
09 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 53
10 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 59
11 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:29
12 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:54
13 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 03:59
14 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:59
15 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 03:59
16 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:59
17 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 03:59
18 Barta Martin Team Auto Eder + 03:59
19 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:59
20 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 03:59
21 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 03:59
22 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 03:59
23 Andre Alexi Mixte Charvieu + 03:59
24 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:11
25 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 08:18
26 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 08:18
27 Skok Marcel Pogi Team + 08:18
28 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 08:18
29 Vlot Mees Team Auto Eder + 08:18
30 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 08:18
31 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 08:27
32 Greijus Paul WAC Team + 08:27
33 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 08:27
34 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 09:04
35 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 09:52
36 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 09:52
37 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 10:17
38 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 14:11
39 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 14:11
40 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 14:11
41 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 14:11
42 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 14:16
43 Oebel Matthis LV Baden + 14:18
44 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 17:03
45 Frasch Jonathan LV Baden + 19:16
46 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 20:02
47 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 20:09
48 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 22:57
49 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 26:22
50 Oblak Domen Pogi Team + 28:52
51 Parra Erick Team Inca Juniors + 30:46
52 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 30:46
53 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 31:44
54 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 31:44
55 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 31:44
Pos Rider Team Points
01 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 20
02 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW 39
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 14:13:39
02 Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:09
03 Team NTG/Uno-X + 01:13
04 VC La Pomme Marseille U19 + 03:26
05 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:48
06 Team Auto Eder + 04:13
07 Cannibal Team + 04:13
08 Work Service Speedy Bike + 05:06
09 Mixte Charvieu + 07:56
10 Nouvelle-Aquitaine + 08:06
11 Acrog-Tormans BC U19 + 11:12
12 EFC - L&R - AGS U19 + 11:12
13 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 11:12
14 Pogi Team + 12:25
15 CREF Pays de la Loire + 12:25
16 LUX -CTS p/b Specialized + 13:09
17 Collectif Juniors Bourgogne + 15:31
18 WAC Team + 18:27
19 Auvergne Rhone-Alpes + 19:59
20 Onder Ons Parike WZW + 21:58
21 LV Baden + 25:39
22 WPG Amsterdam U19 + 25:48
23 EOLO-KOMETA U19 + 27:17
24 Team Inca Juniors + 42:27
25 The Cycling Academy U19 + 44:55
26 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 51:51

Information