Valromey Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 02:25:54
02 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 20
03 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 20
04 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 20
05 Herzog Emil Team Auto Eder + 20
06 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 22
07 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 26
08 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:00
09 Pajur Romet Team Auto Eder + 01:07
10 Dockx Aaron WAC Team + 01:07
11 Magnier Paul Mixte Charvieu + 01:07
12 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 01:07
13 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:07
14 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 01:07
15 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 01:07
16 Christen Jan Pogi Team + 01:07
17 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:07
18 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:07
19 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 01:07
20 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 01:07
21 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:07
22 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 01:07
23 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 01:07
24 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 01:07
25 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 01:07
26 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 01:13
27 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 01:51
28 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:08
29 Skretting Tobias Team NTG/Uno-X + 04:02
30 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 04:13
31 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 04:13
32 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 04:13
33 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 04:13
34 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 04:13
35 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 04:13
36 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 04:13
37 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 04:13
38 Greijus Paul WAC Team + 04:13
39 Gregorcic Natan Pogi Team + 04:13
40 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 04:13
41 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 04:13
42 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 04:13
43 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 04:13
44 Andre Alexi Mixte Charvieu + 04:13
45 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 04:13
46 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 04:13
47 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 04:13
48 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 04:13
49 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 04:13
50 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 04:13
51 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 04:13
52 Barta Martin Team Auto Eder + 04:13
53 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 04:13
54 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 04:13
55 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 04:13
56 Savioz Colin Mixte Charvieu + 04:13
57 Skok Marcel Pogi Team + 04:13
58 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:13
59 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 04:13
60 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:13
61 Sternsdorff Lennard LV Baden + 04:13
62 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 04:13
63 Montana Marco David Team Inca Juniors + 04:13
64 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 04:13
65 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 04:13
66 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 04:13
67 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 04:13
68 Ermakov Roman Cannibal Team + 04:13
69 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 04:13
70 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 04:13
71 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 04:13
72 Goisnard Téo Collectif Juniors Bourgogne + 04:13
73 Vlot Mees Team Auto Eder + 04:13
74 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 04:13
75 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 04:13
76 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 04:13
77 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 04:13
78 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:13
79 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 04:13
80 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:13
81 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 04:13
82 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:13
83 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 04:13
84 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 04:13
85 Beck Jonas LV Baden + 04:13
86 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 04:13
87 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 04:13
88 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 04:13
89 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 04:13
90 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:25
91 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 04:59
92 Shmidt Artem Cannibal Team + 20
93 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 09:46
94 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 09:46
95 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 09:48
96 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 09:54
97 Penna Fausto Valentin LV Baden + 10:02
98 Sarnowski Tillman LV Baden + 10:06
99 Shtin Valery Cannibal Team + 10:06
100 Jordaens Ilias WAC Team + 10:06
101 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 10:06
102 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 10:06
103 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 10:06
104 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:06
105 Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine + 10:06
106 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 10:06
107 Skok Andraz Pogi Team + 10:06
108 Oblak Domen Pogi Team + 10:06
109 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:06
110 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 10:06
111 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 10:06
112 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 10:06
113 Frasch Jonathan LV Baden + 10:06
114 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 10:06
115 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:06
116 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 10:11
117 Verhaegen Ruben WAC Team + 10:11
118 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 10:11
119 Oebel Matthis LV Baden + 10:13
120 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 10:13
121 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 10:13
122 Froger Pierre CREF Pays de la Loire + 10:13
123 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 10:13
124 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:13
125 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 10:13
126 Ceulemans Jarne WAC Team + 10:13
127 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 10:13
128 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Team NTG/Uno-X + 11:22
129 Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19 + 11:22
130 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 11:22
131 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 11:22
132 Buba Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 12:38
133 Uytterhoeven Mike WAC Team + 12:38
134 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 14:49
135 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 17:17
136 Muha Luka Pogi Team + 17:17
137 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 17:17
138 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 17:17
139 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 17:17
140 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 17:17
141 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 21:41
142 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 21:41
143 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 21:41
144 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 21:41
145 Parra Erick Team Inca Juniors + 21:41
146 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 21:41
147 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 21:41
148 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 21:41
149 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 21:41
150 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 21:41
151 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 21:41
OOT Cadena Joan EOLO-KOMETA U19
OOT Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika
OOT Jones Seth The Cycling Academy U19
OOT Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19
DNF Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19
DNF Herraiz Alem EOLO-KOMETA U19
DNF Cozar Parrilla Miguel Drone Hopper - GSport Teika
DNF Mira Raul Drone Hopper - GSport Teika
DNF Valero David Team Inca Juniors
DNF Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors
DNF Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Whitcher Jamie Cannibal Team
DNF Lihn Toke Team Mascot Workwear
DNF Pelissier Jean-Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
DNF Chanel Samuel Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
Pos Rider Team Time
1 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 02:25:43
2 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 25
3 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 27
4 Herzog Emil Team Auto Eder + 28
5 Shmidt Artem Cannibal Team + 29
6 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 31
7 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 33
8 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 37
9 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:11
10 Pajur Romet Team Auto Eder + 01:14
11 Dockx Aaron WAC Team + 01:18
12 Magnier Paul Mixte Charvieu + 01:18
13 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 01:18
14 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 01:18
15 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 01:18
16 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 01:18
17 Christen Jan Pogi Team + 01:18
18 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:18
19 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:18
20 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 01:18
21 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 01:18
22 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:18
23 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 01:18
24 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 01:18
25 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 01:18
26 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 01:18
27 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 01:24
28 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 02:02
29 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:19
30 Skretting Tobias Team NTG/Uno-X + 04:13
31 Sternsdorff Lennard LV Baden + 04:22
32 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 04:24
33 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 04:24
34 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
35 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 04:24
36 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 04:24
37 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 04:24
38 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 04:24
39 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 04:24
40 Greijus Paul WAC Team + 04:24
41 Gregorcic Natan Pogi Team + 04:24
42 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 04:24
43 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 04:24
44 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 04:24
45 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 04:24
46 Andre Alexi Mixte Charvieu + 04:24
47 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
48 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
49 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 04:24
50 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 04:24
51 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 04:24
52 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 04:24
53 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 04:24
54 Barta Martin Team Auto Eder + 04:24
55 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
56 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 04:24
57 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 04:24
58 Savioz Colin Mixte Charvieu + 04:24
59 Skok Marcel Pogi Team + 04:24
60 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:24
61 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 04:24
62 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:24
63 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 04:24
64 Montana Marco David Team Inca Juniors + 04:24
65 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 04:24
66 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 04:24
67 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 04:24
68 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 04:24
69 Ermakov Roman Cannibal Team + 04:24
70 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 04:24
71 Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
72 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 04:24
73 Goisnard Téo Collectif Juniors Bourgogne + 04:24
74 Vlot Mees Team Auto Eder + 04:24
75 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
76 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 04:24
77 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 04:24
78 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 04:24
79 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:24
80 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 04:24
81 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:24
82 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 04:24
83 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:24
84 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
85 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 04:24
86 Beck Jonas LV Baden + 04:24
87 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 04:24
88 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
89 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 04:24
90 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 04:24
91 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:36
92 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 05:10
93 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 09:57
94 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 09:59
95 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 10:05
96 Penna Fausto Valentin LV Baden + 10:13
97 Sarnowski Tillman LV Baden + 10:16
98 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 10:17
99 Shtin Valery Cannibal Team + 10:17
100 Jordaens Ilias WAC Team + 10:17
101 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 10:17
102 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 10:17
103 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 10:17
104 Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:17
105 Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine + 10:17
106 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 10:17
107 Skok Andraz Pogi Team + 10:17
108 Oblak Domen Pogi Team + 10:17
109 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:17
110 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 10:17
111 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 10:17
112 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 10:17
113 Frasch Jonathan LV Baden + 10:17
114 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 10:17
115 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:17
116 Ceulemans Jarne WAC Team + 10:21
117 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 10:22
118 Verhaegen Ruben WAC Team + 10:22
119 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 10:22
120 Oebel Matthis LV Baden + 10:24
121 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 10:24
122 Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike + 10:24
123 Froger Pierre CREF Pays de la Loire + 10:24
124 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 10:24
125 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 10:24
126 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 10:24
127 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 10:44
128 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Team NTG/Uno-X + 11:33
129 Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19 + 11:33
130 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 11:33
131 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 11:33
132 Buba Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 12:49
133 Uytterhoeven Mike WAC Team + 12:49
134 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 15:00
135 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 17:28
136 Muha Luka Pogi Team + 17:28
137 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 17:28
138 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 17:28
139 Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized + 17:28
140 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 17:28
141 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 21:52
142 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 21:52
143 Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne + 21:52
144 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 21:52
145 Parra Erick Team Inca Juniors + 21:52
146 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 21:52
147 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 21:52
148 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 21:52
149 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 21:52
150 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 21:52
151 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 21:52
Pos Rider Team Time
01 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team 02:26:08
02 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 02
03 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 06
04 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 12
05 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
06 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 53
07 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 53
08 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 53
09 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 53
10 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 53
11 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 59
12 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:54
13 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 03:59
14 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:59
15 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 03:59
16 Greijus Paul WAC Team + 03:59
17 Grömmel Rens WPG Amsterdam U19 + 03:59
18 Andre Alexi Mixte Charvieu + 03:59
19 Barta Martin Team Auto Eder + 03:59
20 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 03:59
21 Skok Marcel Pogi Team + 03:59
22 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 03:59
23 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:59
24 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 03:59
25 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 03:59
26 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 03:59
27 Vlot Mees Team Auto Eder + 03:59
28 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 03:59
29 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 03:59
30 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 03:59
31 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 03:59
32 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:59
33 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 03:59
34 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 03:59
35 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 03:59
36 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:11
37 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 04:45
38 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 09:52
39 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 09:52
40 Oblak Domen Pogi Team + 09:52
41 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 09:52
42 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 09:52
43 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 09:52
44 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 09:52
45 Frasch Jonathan LV Baden + 09:52
46 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 09:52
47 Oebel Matthis LV Baden + 09:59
48 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 09:59
49 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 10:19
50 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Team NTG/Uno-X + 11:08
51 Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19 + 11:08
52 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 11:08
53 Uytterhoeven Mike WAC Team + 12:24
54 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 17:03
55 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 17:03
56 Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 21:27
57 Parra Erick Team Inca Juniors + 21:27
58 Whiteford Corey The Cycling Academy U19 + 21:27
59 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 21:27
60 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 21:27
61 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 21:27
62 Mason Finn The Cycling Academy U19 + 21:27
Pos Rider Team Points
01 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 18
02 Shmidt Artem Cannibal Team 10
03 Skretting Tobias Team NTG/Uno-X 2
04 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 1
05 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 1
Pos Rider Team Points
01 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team 11
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 07:19:09
02 Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:09
03 Team NTG/Uno-X + 01:13
04 VC La Pomme Marseille U19 + 03:26
05 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 03:48
06 Team Auto Eder + 04:13
07 Cannibal Team + 04:13
08 Work Service Speedy Bike + 05:06
09 Mixte Charvieu + 08:06
10 Pogi Team + 08:06
11 CREF Pays de la Loire + 08:06
12 Nouvelle-Aquitaine + 08:06
13 LUX -CTS p/b Specialized + 08:50
14 WPG Amsterdam U19 + 11:12
15 EFC - L&R - AGS U19 + 11:12
16 Acrog-Tormans BC U19 + 11:12
17 Auvergne Rhone-Alpes + 11:12
18 Collectif Juniors Bourgogne + 11:12
19 Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 11:12
20 WAC Team + 13:59
21 LV Baden + 17:01
22 Onder Ons Parike WZW + 17:39
23 EOLO-KOMETA U19 + 22:58
24 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 23:05
25 The Cycling Academy U19 + 25:51
26 Team Inca Juniors + 28:40
27 Team Mascot Workwear + 28:40
28 Drone Hopper - GSport Teika + 37:05

Information