Right now: Transfers 2022 > 2023

Valromey Juniors - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 12:19:04
02 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 24
03 Christen Jan Pogi Team + 44
04 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 46
05 Nordhagen Jørgen Team NTG/Uno-X + 50
06 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 54
07 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 01:02
08 Magnier Paul Mixte Charvieu + 03:47
09 Golliker Joshua Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:09
10 Faure-Prost Alexy Collectif Juniors Bourgogne + 04:42
11 Savioz Colin Mixte Charvieu + 05:01
12 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 05:54
13 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 06:29
14 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 07:01
15 Kulset Johannes Team NTG/Uno-X + 07:11
16 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 07:43
17 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 07:43
18 Barta Martin Team Auto Eder + 08:02
19 Rullier Hans CREF Pays de la Loire + 10:33
20 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10:34
21 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 10:40
22 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:53
23 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 10:55
24 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 11:27
25 Dockx Aaron WAC Team + 11:42
26 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 11:50
27 Shmidt Artem Cannibal Team + 11:56
28 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 12:39
29 Lightfoot Mark LUX -CTS p/b Specialized + 14:52
30 Ermakov Roman Cannibal Team + 15:17
31 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 15:22
32 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 15:22
33 Crommelinck Melvin VC La Pomme Marseille U19 + 15:23
34 Neff Henry LUX -CTS p/b Specialized + 15:46
35 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 15:49
36 Cler Gabin Collectif Juniors Bourgogne + 16:32
37 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 17:45
38 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 18:32
39 Lequet Corentin Mixte Charvieu + 18:33
40 Arsac Remi Auvergne Rhone-Alpes + 20:08
41 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 20:36
42 Beck Jonas LV Baden + 20:37
43 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 20:38
44 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 21:02
45 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 21:03
46 Rafferty Adam Team 31 Jolly Cycles U19 + 21:07
47 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 25:00
48 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 25:10
49 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 26:58
50 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 27:09
51 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 28:07
52 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 30:47
53 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 31:32
54 Dos Reis Graca Nathan Auvergne Rhone-Alpes + 33:12
55 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 34:25
56 Soranzo Maël Auvergne Rhone-Alpes + 35:02
57 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 35:32
58 Ellen Archie The Cycling Academy U19 + 36:03
59 Montana Marco David Team Inca Juniors + 37:12
60 Martinsen Georg Rydningen Team NTG/Uno-X + 37:21
61 Pajur Romet Team Auto Eder + 37:22
62 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 38:23
63 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 38:23
64 McHenry Finn The Cycling Academy U19 + 38:28
65 Bagou Guillaume Mixte Charvieu + 39:05
66 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 39:30
67 Gregorcic Natan Pogi Team + 39:32
68 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 40:07
69 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 40:10
70 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 40:48
71 Andre Alexi Mixte Charvieu + 40:48
72 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 40:57
73 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 41:03
74 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 41:18
75 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 41:21
76 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 41:42
77 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 41:49
78 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 41:55
79 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 46:41
80 Vlot Mees Team Auto Eder + 47:19
81 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 47:22
82 Skok Marcel Pogi Team + 48:44
83 Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike + 49:53
84 Ceulemans Jarne WAC Team + 50:21
85 Shtin Valery Cannibal Team + 51:04
86 Cretin Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 52:07
87 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 52:42
88 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 54:55
89 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 55:48
90 Barrillot Bohémond Collectif Juniors Bourgogne + 55:56
91 Skok Andraz Pogi Team + 57:04
92 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 57:56
93 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 58:26
94 Legay Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 + 59:05
95 Sekse Jørgen Team NTG/Uno-X + 59:39
96 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 01:01:33
97 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 01:02:51
98 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 01:04:01
99 Frasch Jonathan LV Baden + 01:04:44
100 Dingemans Marijn WPG Amsterdam U19 + 01:05:28
101 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:07:47
102 Salon Gabriel Auvergne Rhone-Alpes + 01:08:39
103 Esnault Nathan Mixte Charvieu + 01:10:15
104 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 01:12:03
105 Verhaegen Ruben WAC Team + 01:15:58
106 Penna Fausto Valentin LV Baden + 01:18:10
107 Thibaud Celian Auvergne Rhone-Alpes + 01:19:40
108 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 01:22:36
109 Kwon Elijah The Cycling Academy U19 + 01:24:00
110 Muha Luka Pogi Team + 01:25:04
111 Sarnowski Tillman LV Baden + 01:27:41
112 Jordaens Ilias WAC Team + 01:30:05
113 Sugino Shoichi VC La Pomme Marseille U19 + 01:31:21
114 Dougny Lucas Collectif Juniors Bourgogne + 01:33:15
115 Nicolini Francesco Work Service Speedy Bike + 01:39:00
DNF Davoine Achille Auvergne Rhone-Alpes
DNF Goisnard Téo Collectif Juniors Bourgogne
DNF Maupassant Thomas Collectif Juniors Bourgogne
DNF Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine
DNF Skretting Tobias Team NTG/Uno-X
DNF Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Team NTG/Uno-X
DNF Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19
DNF Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team
DNF Chanel Samuel Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
DNF Luciez Jules Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
DNF Pelissier Jean-Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
DNF Pibolleau Maël Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19
DNF Whitcher Jamie Cannibal Team
DNF Froger Pierre CREF Pays de la Loire
DNF Buba Ricardo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika
DNF Cozar Parrilla Miguel Drone Hopper - GSport Teika
DNF Mira Raul Drone Hopper - GSport Teika
DNF Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19
DNF Cadena Joan EOLO-KOMETA U19
DNF Herraiz Alem EOLO-KOMETA U19
DNF Puente David EOLO-KOMETA U19
DNF Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized
DNF Oebel Matthis LV Baden
DNF Sternsdorff Lennard LV Baden
DNF Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW
DNF Oblak Domen Pogi Team
DNF Marivoet Duarte Team Auto Eder
DNF Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors
DNF Parra Erick Team Inca Juniors
DNF Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors
DNF Valero David Team Inca Juniors
DNF Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors
DNF Lihn Toke Team Mascot Workwear
DNF Perto Rasmus Team Mascot Workwear
DNF Toftegård Morten Team Mascot Workwear
DNF Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear
DNF Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19
DNF Jones Seth The Cycling Academy U19
DNF Mason Finn The Cycling Academy U19
DNF Whiteford Corey The Cycling Academy U19
DNF Greijus Paul WAC Team
DNF Uytterhoeven Mike WAC Team
DNF Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike
DNF Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike
DNF Zanta Daniel Work Service Speedy Bike
DNF Grömmel Rens WPG Amsterdam U19
DNF Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19
DNF Vergouw Julian WPG Amsterdam U19

Information