Valromey Juniors - 2021

Stage Overall Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Cian Uijtdebroeks Team Auto Eder 01:52:18
02 Lenny Martinez France + 00
03 Alexander Hajek Team Auto Eder + 13
04 Jelle Harteel Gaverzicht-BE Okay U19 + 13
05 Jente Michels IKO-Crelan + 13
06 Joris Reinderink Acrog-Tormans BC U19 + 13
07 Mathieu Kockelmann Crabbe Toitures - CC Chevigny + 13
08 Matyas Kopecky Acrog-Tormans BC U19 + 13
09 Corentin Lequet Charvieu-Chavagneux IC Junior + 13
10 Léo Kraemer France + 13
11 Lars Rouffaer Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13
12 Marco Schrettl Team Auto Eder + 13
13 Colby Simmons LUX Cycling + 13
14 Julien Azile Lozach Nouvelle-Aquitaine + 13
15 Leander Van Hautegem Onder Ons Parike WZW + 13
16 Michiel Lambrecht Acrog-Tormans BC U19 + 13
17 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 13
18 Sacha Prestianni Wallonie + 13
19 Matteo Gross Team Auto Eder + 13
20 Jan Christen IKO-Crelan + 13
21 Noah Detalle Wallonie + 13
22 Jo Hashikawa Gaverzicht-BE Okay U19 + 13
23 Antonio Gonzalez EOLO-KOMETA U19 + 13
24 Bart Hordijk Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13
25 Cedric Abt Baden-Württemberg + 13
26 Ralph Nollet Gaverzicht-BE Okay U19 + 13
27 Thomas Tachot AG2R Citroën U19 Team + 13
28 Tomas Sivok Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13
29 Romain Grégoire AG2R Citroën U19 Team + 13
30 Santiago Garzon Work Service Speedy Bike + 13
31 Victor Hannes Acrog-Tormans BC U19 + 13
32 Kevin Velasquez Team Inca + 13
33 Miguel Ramos EOLO-KOMETA U19 + 13
34 Léandre Lozouet AG2R Citroën U19 Team + 13
35 Colin Savioz France + 13
36 Brieuc Rolland France + 13
37 Nicolas Rousset-Favier France + 13
38 Robbe Dhondt Onder Ons Parike WZW + 50
39 Luis-Joe Lührs Team Auto Eder + 50
40 Federico Savino Work Service Speedy Bike + 50
41 Hans Rullier Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 50
42 Gerben Dewinter Gaverzicht-BE Okay U19 + 50
43 Valerian Lajaunias Nouvelle-Aquitaine + 50
44 Jan Kino Onder Ons Parike WZW + 50
45 Dries Verstappen Maes CT Glabbeek + 50
46 Pierre Gautherat AG2R Citroën U19 Team + 50
47 Maxence Place Wallonie + 50
48 Paulo Pantoja Team Inca + 56
49 Seppe Maes Acrog-Tormans BC U19 + 01:33
50 Maxime Rouxel Club Bretagne Juniors + 01:33
51 Trystan Ledoux Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:33
52 Sam Lamouline Auvergne-Rhône-Alpes + 01:33
53 Esteban Sorli Wallonie + 01:33
54 Guillaume Bagou Charvieu-Chavagneux IC Junior + 01:33
55 Cole Kessler LUX Cycling + 01:33
56 Victor Stiers Brain² Olympia Tienen + 01:33
57 Alex Gustin LUX Cycling + 01:33
58 Aaron Dockx IKO-Crelan + 01:33
59 Louka Lesueur Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:33
60 Sil Van Daele Onder Ons Parike WZW + 01:33
61 Luca Cordovani G.s. Stabbia Ciclismo + 01:33
62 Jan Van Dyck Gaverzicht-BE Okay U19 + 01:33
63 Andrea Raccagni Noviero Work Service Speedy Bike + 01:33
64 Quentin Thollet EC Saint-Etienne Loire + 01:33
65 Joren Bijnens Maes CT Glabbeek + 01:33
66 Alessio Cristalli G.s. Stabbia Ciclismo + 01:33
67 Andrea Sergiampietri Work Service Speedy Bike + 01:33
68 Unax Iztueta Gipuzkoa + 01:33
69 Leevi Kervinen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:33
70 Matis De Meijts Maes CT Glabbeek + 01:33
71 Maarten Hamminga Wielerzone Nederland + 01:33
72 Arne Van Cauwenberghe Brain² Olympia Tienen + 01:40
73 Louis Cardoso Auvergne-Rhône-Alpes + 01:41
74 Hugo Roudier Auvergne-Rhône-Alpes + 01:45
75 Noa Isidore AG2R Citroën U19 Team + 01:45
76 Leo Gullickson LUX Cycling + 01:45
77 Enzo Briand Club Bretagne Juniors + 01:52
78 Alessio Ninci G.s. Stabbia Ciclismo + 03:13
79 Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior + 04:48
80 Thibaud Gruel Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 04:48
81 Edgar Laurensot Club Bretagne Juniors + 04:48
82 Vincent Van Dorp Wielerzone Nederland + 04:48
83 Ofke Teekens Wielerzone Nederland + 04:48
84 Wout Joore Limburg + 04:48
85 Achille Davoine EC Saint-Etienne Loire + 04:48
86 Ekain Ajerrista Gipuzkoa + 04:48
87 Nick Bangert Baden-Württemberg + 04:48
88 Sep Van Bommel Limburg + 04:48
89 Gabin Cler Bourgogne-Franche-Comte + 04:48
90 Enzo Gosset Ain + 04:48
91 Yannick Van Gils IKO-Crelan + 04:48
92 Benat Carbayeda Gipuzkoa + 04:48
93 Stan Huyghe Brain² Olympia Tienen + 04:48
94 David Gimeno EOLO-KOMETA U19 + 04:48
95 Maxime Renoux Nouvelle-Aquitaine + 04:48
96 Gebre Swanenvleugel Limburg + 04:48
97 Kimetz Etxabe Gipuzkoa + 04:48
98 Marc Terrasa EOLO-KOMETA U19 + 04:48
99 Tobia Zingoni G.s. Stabbia Ciclismo + 04:48
100 Celian Thibaud Auvergne-Rhône-Alpes + 04:48
101 Lorenzo Conforti G.s. Stabbia Ciclismo + 04:56
102 Matthieu Cordelier Club Bretagne Juniors + 09:05
103 Leon Heinemann Baden-Württemberg + 10:41
104 Bohémond Barrillot Bourgogne-Franche-Comte + 10:41
105 Brayam Usaquén Team Inca + 10:41
106 Aitor Agirre Gipuzkoa + 10:41
107 Martin Egen Kristensen Team Vifra Kvickly Odder Junior + 10:44
108 Remi Dromain Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 10:44
109 Gaspard Andre Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10:46
110 Maycol Correa Team Inca + 10:46
111 Luca Govaerts Crabbe Toitures - CC Chevigny + 10:46
112 Rune Das Maes CT Glabbeek + 10:46
113 Maxime Ceccato Crabbe Toitures - CC Chevigny + 10:46
114 Sem Kroonen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 10:52
115 Téo Goisnard Bourgogne-Franche-Comte + 10:52
116 Iyen Cristofano Onder Ons Parike WZW + 11:04
117 Jacob Degn Fryland Team Vifra Kvickly Odder Junior + 12:28
118 Nick Schelvis Wielerzone Nederland + 12:38
119 Tillman Sarnowski Baden-Württemberg + 12:42
120 Viktor Nijs Brain² Olympia Tienen + 12:45
121 Meo Amann Baden-Württemberg + 13:24
122 Lucas Moinet Crabbe Toitures - CC Chevigny + 13:31
123 Louis Bergaud Team UC Nantes - Atlantique U19 + 14:25
124 Julian Neyman Wallonie + 14:25
125 Joris Dury Occitane Cyclisme Formation + 14:25
126 Mark Groeneveld Wielerzone Nederland + 14:27
127 Jules Luciez Charvieu-Chavagneux IC Junior + 14:27
128 Martin Pays EC Saint-Etienne Loire + 14:27
129 Jarne Ceulemans IKO-Crelan + 14:27
130 Ronan Auge Team UC Nantes - Atlantique U19 + 14:27
131 Tom Faramond Occitane Cyclisme Formation + 14:31
132 Adrien Vidal Occitane Cyclisme Formation + 14:31
133 Simon Van Herck Maes CT Glabbeek + 14:31
134 Luca Tornaboni Work Service Speedy Bike + 14:33
135 Quentin Lloret Nouvelle-Aquitaine + 14:33
136 Marin Pasturel Nouvelle-Aquitaine + 14:33
137 Gregoire Babin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 14:35
138 Baptiste Legay Ain + 14:35
139 Ewen Premel Club Bretagne Juniors + 14:37
140 Rafael Delhomme Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 14:37
141 Alexy Faure-Prost Bourgogne-Franche-Comte + 14:43
142 Lucas Dougny Bourgogne-Franche-Comte + 14:43
143 Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior + 18:17
144 Asher Tilghman LUX Cycling + 18:17
145 Gauthier Bernardin Ain + 27:11
DNS Yannis Leyour Auvergne-Rhône-Alpes
DNS Lucas Troger Cref Cyclisme - Pays de la Loi
DNF Jules Cretin Ain
DNF Tom Chatelon EC Saint-Etienne Loire
DNF Charly Merle EC Saint-Etienne Loire
DNF Wouter Toussaint Limburg
DNF Viktor Vangrunderbeek Brain² Olympia Tienen
DNF Thomas Husni Charvieu-Chavagneux IC Junior
DNF Pablo Garcia Gozalves EOLO-KOMETA U19
DNF David Valero Team Inca
Pos Rider Team Time
01 29 Cian Uijtdebroeks Team Auto Eder 04:29:48
02 1 Jan Christen IKO-Crelan + 02
03 47 Lenny Martinez France + 04
04 2 Thomas Tachot AG2R Citroën U19 Team + 05
05 5 Alexander Hajek Team Auto Eder + 19
06 1 Colby Simmons LUX Cycling + 20
07 7 Léo Kraemer France + 20
08 1 Jelle Harteel Gaverzicht-BE Okay U19 + 23
09 - Jente Michels IKO-Crelan + 23
10 2 Matyas Kopecky Acrog-Tormans BC U19 + 23
11 - Joris Reinderink Acrog-Tormans BC U19 + 23
12 5 Lars Rouffaer Willebrord Wil Vooruit Juniors + 23
13 13 Mathieu Kockelmann Crabbe Toitures - CC Chevigny + 23
14 7 Marco Schrettl Team Auto Eder + 23
15 4 Leander Van Hautegem Onder Ons Parike WZW + 23
16 11 Julien Azile Lozach Nouvelle-Aquitaine + 23
17 2 Romain Grégoire AG2R Citroën U19 Team + 23
18 10 Michiel Lambrecht Acrog-Tormans BC U19 + 23
19 7 Léandre Lozouet AG2R Citroën U19 Team + 23
20 17 Antonio Gonzalez EOLO-KOMETA U19 + 23
21 20 Noah Detalle Wallonie + 23
22 26 Jo Hashikawa Gaverzicht-BE Okay U19 + 23
23 20 Santiago Garzon Work Service Speedy Bike + 23
24 23 Tomas Sivok Willebrord Wil Vooruit Juniors + 23
25 20 Miguel Ramos EOLO-KOMETA U19 + 23
26 30 Bart Hordijk Willebrord Wil Vooruit Juniors + 23
27 22 Victor Hannes Acrog-Tormans BC U19 + 23
28 24 Colin Savioz France + 23
29 24 Nicolas Rousset-Favier France + 23
30 27 Pierre Gautherat AG2R Citroën U19 Team + 56
31 11 Robbe Dhondt Onder Ons Parike WZW + 01:00
32 8 Federico Savino Work Service Speedy Bike + 01:00
33 2 Dries Verstappen Maes CT Glabbeek + 01:00
34 12 Paulo Pantoja Team Inca + 01:06
35 22 Valerian Lajaunias Nouvelle-Aquitaine + 01:11
36 32 Andrea Raccagni Noviero Work Service Speedy Bike + 01:40
37 31 Maxime Rouxel Club Bretagne Juniors + 01:41
38 13 Trystan Ledoux Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:43
39 21 Aaron Dockx IKO-Crelan + 01:43
40 7 Cole Kessler LUX Cycling + 01:43
41 12 Jan Van Dyck Gaverzicht-BE Okay U19 + 01:43
42 6 Alex Gustin LUX Cycling + 01:43
43 1 Louka Lesueur Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:43
44 6 Leevi Kervinen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:43
45 10 Unax Iztueta Gipuzkoa + 01:43
46 8 Arne Van Cauwenberghe Brain² Olympia Tienen + 01:50
47 3 Louis Cardoso Auvergne-Rhône-Alpes + 01:51
48 32 Noa Isidore AG2R Citroën U19 Team + 01:55
49 10 Leo Gullickson LUX Cycling + 01:55
50 9 Ralph Nollet Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:29
51 10 Cedric Abt Baden-Württemberg + 02:30
52 13 Corentin Lequet Charvieu-Chavagneux IC Junior + 02:50
53 37 Matteo Gross Team Auto Eder + 02:50
54 42 Kevin Velasquez Team Inca + 02:50
55 40 Brieuc Rolland France + 02:50
56 8 Luis-Joe Lührs Team Auto Eder + 03:20
57 28 Jan Kino Onder Ons Parike WZW + 03:27
58 34 Hans Rullier Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 03:27
59 35 Maxence Place Wallonie + 03:27
60 2 Quentin Thollet EC Saint-Etienne Loire + 03:50
61 2 Joren Bijnens Maes CT Glabbeek + 03:50
62 8 Esteban Sorli Wallonie + 04:10
63 6 Victor Stiers Brain² Olympia Tienen + 04:10
64 19 Luca Cordovani G.s. Stabbia Ciclismo + 04:10
65 14 Andrea Sergiampietri Work Service Speedy Bike + 04:10
66 10 Matis De Meijts Maes CT Glabbeek + 04:10
67 14 Alessio Cristalli G.s. Stabbia Ciclismo + 04:10
68 29 Maarten Hamminga Wielerzone Nederland + 04:10
69 2 Hugo Roudier Auvergne-Rhône-Alpes + 04:22
70 57 Marc Terrasa EOLO-KOMETA U19 + 04:57
71 48 Thibaud Gruel Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 04:58
72 38 David Gimeno EOLO-KOMETA U19 + 04:58
73 41 Kimetz Etxabe Gipuzkoa + 04:58
74 23 Benat Carbayeda Gipuzkoa + 04:58
75 17 Maxime Renoux Nouvelle-Aquitaine + 05:09
76 38 Sacha Prestianni Wallonie + 05:46
77 54 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 07:12
78 12 Achille Davoine EC Saint-Etienne Loire + 07:25
79 4 Edgar Laurensot Club Bretagne Juniors + 07:25
80 6 Nick Bangert Baden-Württemberg + 07:25
81 9 Gabin Cler Bourgogne-Franche-Comte + 07:25
82 9 Celian Thibaud Auvergne-Rhône-Alpes + 07:25
83 3 Tobia Zingoni G.s. Stabbia Ciclismo + 07:25
84 7 Lorenzo Conforti G.s. Stabbia Ciclismo + 07:33
85 48 Gerben Dewinter Gaverzicht-BE Okay U19 + 07:55
86 36 Seppe Maes Acrog-Tormans BC U19 + 08:32
87 42 Sam Lamouline Auvergne-Rhône-Alpes + 08:32
88 48 Sil Van Daele Onder Ons Parike WZW + 08:49
89 23 Alessio Ninci G.s. Stabbia Ciclismo + 09:02
90 44 Matthieu Cordelier Club Bretagne Juniors + 09:15
91 11 Vincent Van Dorp Wielerzone Nederland + 10:14
92 9 Ekain Ajerrista Gipuzkoa + 10:14
93 12 Enzo Gosset Ain + 10:17
94 16 Stan Huyghe Brain² Olympia Tienen + 10:17
95 18 Wout Joore Limburg + 10:21
96 56 Gaspard Andre Team UC Nantes - Atlantique U19 + 10:56
97 21 Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior + 11:45
98 25 Ofke Teekens Wielerzone Nederland + 11:47
99 26 Sep Van Bommel Limburg + 11:47
100 32 Yannick Van Gils IKO-Crelan + 11:50
101 19 Aitor Agirre Gipuzkoa + 13:18
102 31 Maxime Ceccato Crabbe Toitures - CC Chevigny + 13:23
103 10 Luca Govaerts Crabbe Toitures - CC Chevigny + 13:23
104 18 Téo Goisnard Bourgogne-Franche-Comte + 13:29
105 41 Enzo Briand Club Bretagne Juniors + 14:10
106 71 Lucas Dougny Bourgogne-Franche-Comte + 14:53
107 29 Lucas Moinet Crabbe Toitures - CC Chevigny + 16:08
108 5 Leon Heinemann Baden-Württemberg + 16:10
109 2 Brayam Usaquén Team Inca + 16:10
110 1 Bohémond Barrillot Bourgogne-Franche-Comte + 16:10
111 3 Maycol Correa Team Inca + 16:15
112 4 Rune Das Maes CT Glabbeek + 16:19
113 32 Gebre Swanenvleugel Limburg + 16:53
114 37 Martin Pays EC Saint-Etienne Loire + 17:04
115 31 Adrien Vidal Occitane Cyclisme Formation + 17:08
116 28 Quentin Lloret Nouvelle-Aquitaine + 17:10
117 28 Marin Pasturel Nouvelle-Aquitaine + 17:10
118 50 Gregoire Babin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 17:12
119 32 Alexy Faure-Prost Bourgogne-Franche-Comte + 17:20
120 1 Martin Egen Kristensen Team Vifra Kvickly Odder Junior + 17:43
121 1 Remi Dromain Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 17:43
122 7 Jacob Degn Fryland Team Vifra Kvickly Odder Junior + 18:01
123 23 Viktor Nijs Brain² Olympia Tienen + 18:11
124 10 Iyen Cristofano Onder Ons Parike WZW + 18:14
125 27 Guillaume Bagou Charvieu-Chavagneux IC Junior + 18:43
126 1 Tillman Sarnowski Baden-Württemberg + 19:41
127 28 Ronan Auge Team UC Nantes - Atlantique U19 + 19:48
128 24 Joris Dury Occitane Cyclisme Formation + 19:54
129 20 Luca Tornaboni Work Service Speedy Bike + 20:02
130 13 Jules Luciez Charvieu-Chavagneux IC Junior + 20:02
131 25 Baptiste Legay Ain + 20:04
132 5 Sem Kroonen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20:41
133 12 Louis Bergaud Team UC Nantes - Atlantique U19 + 21:24
134 4 Julian Neyman Wallonie + 21:24
135 7 Ewen Premel Club Bretagne Juniors + 21:36
136 38 Asher Tilghman LUX Cycling + 23:38
137 2 Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior + 25:28
138 4 Meo Amann Baden-Württemberg + 25:29
139 5 Mark Groeneveld Wielerzone Nederland + 26:32
140 3 Jarne Ceulemans IKO-Crelan + 26:32
141 7 Nick Schelvis Wielerzone Nederland + 29:34
142 5 Rafael Delhomme Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 31:33
143 8 Tom Faramond Occitane Cyclisme Formation + 31:41
144 10 Simon Van Herck Maes CT Glabbeek + 31:41
145 4 Gauthier Bernardin Ain + 39:16
Pos Rider Team Time
01 Jan Christen IKO-Crelan 04:29:50
02 Mathieu Kockelmann Crabbe Toitures - CC Chevigny + 21
03 Léandre Lozouet AG2R Citroën U19 Team + 21
04 Tomas Sivok Willebrord Wil Vooruit Juniors + 21
05 Victor Hannes Acrog-Tormans BC U19 + 21
06 Colin Savioz France + 21
07 Robbe Dhondt Onder Ons Parike WZW + 58
08 Federico Savino Work Service Speedy Bike + 58
09 Andrea Raccagni Noviero Work Service Speedy Bike + 01:38
10 Aaron Dockx IKO-Crelan + 01:41
11 Alex Gustin LUX Cycling + 01:41
12 Louka Lesueur Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:41
13 Noa Isidore AG2R Citroën U19 Team + 01:53
14 Corentin Lequet Charvieu-Chavagneux IC Junior + 02:48
15 Matteo Gross Team Auto Eder + 02:48
16 Hans Rullier Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 03:25
17 Maxence Place Wallonie + 03:25
18 Quentin Thollet EC Saint-Etienne Loire + 03:48
19 Esteban Sorli Wallonie + 04:08
20 Luca Cordovani G.s. Stabbia Ciclismo + 04:08
21 Andrea Sergiampietri Work Service Speedy Bike + 04:08
22 Matis De Meijts Maes CT Glabbeek + 04:08
23 Alessio Cristalli G.s. Stabbia Ciclismo + 04:08
24 Maarten Hamminga Wielerzone Nederland + 04:08
25 Hugo Roudier Auvergne-Rhône-Alpes + 04:20
26 Thibaud Gruel Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 04:56
27 Sacha Prestianni Wallonie + 05:44
28 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 07:10
29 Achille Davoine EC Saint-Etienne Loire + 07:23
30 Edgar Laurensot Club Bretagne Juniors + 07:23
31 Nick Bangert Baden-Württemberg + 07:23
32 Gabin Cler Bourgogne-Franche-Comte + 07:23
33 Celian Thibaud Auvergne-Rhône-Alpes + 07:23
34 Lorenzo Conforti G.s. Stabbia Ciclismo + 07:31
35 Sam Lamouline Auvergne-Rhône-Alpes + 08:30
36 Sil Van Daele Onder Ons Parike WZW + 08:47
37 Vincent Van Dorp Wielerzone Nederland + 10:12
38 Wout Joore Limburg + 10:19
39 Sep Van Bommel Limburg + 11:45
40 Maxime Ceccato Crabbe Toitures - CC Chevigny + 13:21
41 Luca Govaerts Crabbe Toitures - CC Chevigny + 13:21
42 Téo Goisnard Bourgogne-Franche-Comte + 13:27
43 Enzo Briand Club Bretagne Juniors + 14:08
44 Lucas Dougny Bourgogne-Franche-Comte + 14:51
45 Bohémond Barrillot Bourgogne-Franche-Comte + 16:08
46 Rune Das Maes CT Glabbeek + 16:17
47 Martin Pays EC Saint-Etienne Loire + 17:02
48 Quentin Lloret Nouvelle-Aquitaine + 17:08
49 Alexy Faure-Prost Bourgogne-Franche-Comte + 17:18
50 Guillaume Bagou Charvieu-Chavagneux IC Junior + 18:41
51 Tillman Sarnowski Baden-Württemberg + 19:39
52 Ronan Auge Team UC Nantes - Atlantique U19 + 19:46
53 Jules Luciez Charvieu-Chavagneux IC Junior + 20:00
54 Baptiste Legay Ain + 20:02
55 Ewen Premel Club Bretagne Juniors + 21:34
56 Asher Tilghman LUX Cycling + 23:36
57 Meo Amann Baden-Württemberg + 25:27
58 Jarne Ceulemans IKO-Crelan + 26:30
59 Rafael Delhomme Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 31:31
60 Simon Van Herck Maes CT Glabbeek + 31:39
Pos Team Time
01 Team Auto Eder 13:30:20
02 France + 00
03 AG2R Citroën U19 Team + 04
04 Acrog-Tormans BC U19 + 13
05 Gaverzicht-BE Okay U19 + 13
06 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 13
07 IKO-Crelan + 01:24
08 Work Service Speedy Bike + 02:10
09 LUX Cycling + 02:53
10 Onder Ons Parike WZW + 03:54
11 EOLO-KOMETA U19 + 04:48
12 Wallonie + 05:44
13 Nouvelle-Aquitaine + 05:47
14 Maes CT Glabbeek + 08:04
15 Auvergne-Rhone-Alpes + 09:27
16 Club Bretagne Juniors + 10:14
17 Gipuzkoa + 10:43
18 G.s. Stabbia Ciclismo + 13:14
19 Crabbe Toitures - CC Chevigny + 14:33
20 Brain² Olympia Tienen + 15:18
21 Team Inca + 19:10
22 Bade-Wurttemberg + 25:09
23 Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 25:12
24 Wielerzone Nederland + 25:15
25 EC Saint-Etienne Loire + 27:23
26 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 28:45
27 Bourgogne-France-Comte + 30:49
28 Team Vifra Kvickly Odder Junior + 34:18
29 Limburg + 36:44
30 Charvieu-Chavagneux IC Junior + 40:39
31 Occitane Cyclisme Formation + 01:07:47
32 Ain + 01:08:41
Information
Nation France
Date 11th July
Where Frontonas -> Morestel
What 2nd stage
Distance 86 km
Other
Embed Results